Сладка лъжа или горчива истина?

  • 2 114
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 62 595
Новата седмична промоция.
Представи си, че феята се появи пред теб и ти каже:
-  Какво предпочиташ да чуваш - сладката лъжа или горчивата истина? Магията действа една година.

Какво ще избереш за "врага"?

По желание, и тъй като няма как да пусна две анкети в една тема, може всяка да отговори и на модификацията на въпроса на феята.
-  Какво предпочиташ да казваш - сладката лъжа или горчивата истина? Магията действа една година.

Ако някой знае как да пусна две анкети в тази тема (за двата въпроса), да каже.

# 1
  • Мнения: 4 007
Просто пусни анкета с няколко възможни отговора и допиши отдолу двата варианта за врага.

Аз предпочитам истината. Тъкмо ще си разчистя и без това малкия приятелски кръг, въпреки че по всички филми хората които четат мисли и разбират какво наистина се мисли за тях са винаги нещастни, мисля че някак си ще го преживея. Без това много народ не ми трябва.
За врага зависи - за тези с по-слаба психика - истината. За по стабилните - нека ги лъжат цяла година. (В лъжата влиза ли и изневяра?)

# 2
  • Мнения: 2 209
Горчивата истина за всички. Стига да е истинска истина.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Искам да пусна двете вариации - за казването и за чуването. Ако пусна една анкета, единственото, за което се сещам е опциите да изглеждат така
- да чувам сладката лъжа
- да чувам горчивата истина
- да казвам сладката лъжа
- да казвам горчивата истина.

И да разчитаме на това, че човек съвестно ще отбележи само два отговора за чувам и казвам.

# 4
  • Мнения: 450
Rolling EyesПреди няколко години винаги казвах на хората това което искаха да чуят макар и благородни лъжи,но след това спрях и започнах да казвам на хората истината и не се чувстват определено добре.Бих искала и за мен и за врага да казва само истината да видя дали толкова боли Laughing

# 5
  • Мнения: 12 752
Истината, само истината и цялата истина.
За врага - същото.

# 6
  • Мнения: 760
Горчивата истина по я възприемам, макар и трудно, отколкото лъжата.

# 7
  • Мнения: 3 883
Да тръгнем от там, че истината има две страни. И да кажа истина-за мен това е някаква истина, за друг не е точно това истината.
Абсолютна истина е онази, подкрепена от безусловни факти. Едва ли в ежедневието ни иде реч за такава безусловна истина.
Ако кажа на приятелка "истината", че новата и прическа е ужасна, означава само и единствено, че на мен не ми харесва, а не е непременно наистина ужасна; в очите на друг може да е перфектна дори.
Та тук е много тънка границата за коя истина говорим.
Все пак гласувах с опция, че предпочитам да чуя - горчивата истина. Ако в очите на някого изглеждам зле с новата си прическа, ще ме накара поне да се погледна в огледалото и да опитам да преценя в каква степен това е истина.
За враг - лъжата избирам. Все пак ми е враг и трябва да бъде държан в заблуда Simple Smile, но и близо до мен чрез сладки лъжи така, че да ми е под око.

# 8
  • Мнения: 8 982
Виц преразказан свободно.
Един човек решил винаги да казва истината. До вечерта станал безработен и откаран в реанимацията със счупен нос.

# 9
  • Мнения: 10 993
Сладка лъжа и сладък живот. Истината си я знам и без да ми се казва.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами истината искам да чувам, колкото и да боли.Лъжи много съм чувала,не ми трябват,че им се връзвам...

# 11
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Винаги съм избирала да чуя горчивата истина. До сега не съм имала случай да съжалявам.
За врага - сладката лъжа Grin

Ако аз трябва да го казвам, не знам кое да избера. Не мога да лъжа, не се и опитвам, не виждам смисъл в излишното усложняване на живота, та вероятно така и ще продължа... Но пък признавам, любопитно ми е какво ще стане ако почна да ръся красиви глупости. Цяла година обаче няма да издържа Satisfied

# 12
  • Мнения: 12 473
Истината, само истината и цялата истина.
За врага - същото.
И аз така.

# 13
  • Мнения: 7 260
Не харесвам хора, които казват тяхната истина. Ясно е, че истината като понятие е сложно нещо, не е математика. Имала съм такива псевдоприятелки, които ми казваха тяхната истина, която не е била моята истина. Изхвърчаха от живота ми с 200.

# 14
  • Мнения: 8 982
Истини и факти са две съвсем различни неща. Истина е библейското "Не кради",но е факт,че всички хора крадат. В този смисъл идеалистът вярващ в честността на хората е може би по-щастлив от реалистът познаващ крадливата природа на човека. Yum Изводът от тези разсъждения обаче е неочакван! Защото излиза,че лъжата е абсолютно необходимо условие за да си щастлив.

# 15
  • Мнения: 24 324
Сладка лъжа и сладък живот. Истината си я знам и без да ми се казва.
Това ми хареса

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Истината искам да знам,  макар че такова понятие като истина е доста относително, освен ако не се отнася до математика, ама и там ...

Аз винаги мога да реша дали да я обвия в сладост, ако не мога да я понеса

За врага- сладката лъжа

# 17
  • Мнения: 2 925
Истината, разбира се! Аз съм интроверт, мога да го преживея. Simple Smile
И на врага също. Защо да живее в заблуда?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 245
Истината, колкото и да горчи, винаги има начин да се преглътне, да отмине, да забравиш. Лъжата, е само замазване на очите, не помага, не решава проблеми - поне според мен. Казвам истината и държа да чувам истината. И все пак истината е субективна, тя пък и лъжата има своите вариации. Съвети на приятели давам, само ако ми поискат и винаги казвам, че това е моето мнение, за което те са попитали и те ще преценят дали е валидно за тях или не. Относно "враговете" - винаги мога да призная положителните качества на един човек, в каквито и отношения да сме.

# 19
  • Мнения: 19 837
Зависи.
Истините не са това, което са.
Според човека и заслуженото.
За някои горчива истина, за други сладка истина.
За някои лъжа и лъжа.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз мога да понеса горчивата истина, но не съм сигурна за другите хора дали могат да я понесат. Но и сладките лъжи не искам да казвам. Аз помня чуждите лъжи. Помня като слон.

# 21
  • Мнения: 2 638
С истината трудно се живее. Омръзнало ми е да е трудно. Искам хубаво. Аналогично ми е с надеждата. Има я, в някои случаи няма смисъл, ама пак я има. “Надеждата е един хубав начин да полудееш”. Съгласна съм с Крис:
Сладка лъжа и сладък живот. Истината си я знам и без да ми се казва.

# 22
  • Мнения: 6 622
Искам да чувам и казвам само истината. На врагът ми пожелавам да чува лъжи и да казва истината.

# 23
  • В Космоса
  • Мнения: 9 878
Това "за 1 година" винаги е един прът в колелото, особено когато не ми се философства по-дълбоко.  Май ще избера за себе си горчивата истина, хем за 1 година да разбера кой какви истини има за мен и после, ако не съвпадат с моята, да ги разкарам. Stuck Out Tongue Winking Eye За врага също ми е трудно да отговарям, 'щото не знам кой е точно.

# 24
  • here and now
  • Мнения: 4 207
За мен - истината, може и да не се окаже толкова горчива Wink
За врага - все ми е тая.

# 25
  • Мнения: 9 152
Избирам истината. За всеки.
Пък дали тя ще горчи...е относително.
Зависи колко е била сладка лъжата преди това. Зависи и от степента на гордост на получателя на истината. От неговото искрено желание за усъвършенстване, за доближаването до чист, истинен ( праведен) начин на живот.

Отделно, считам, че има неща, които не бива да се казват директно. Особено, когато се стремим към/ сме избрали  любовта.

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
+, че личното мнение не е истина и не е моя работа какво мисли този или онзи за мен
но човешките желания и мотиви са 

# 27
  • Мнения: 24 467
Без да се замислям отново - № 2.
Щом е истина - винаги то. Колкото и сладка да е една лъжа, сладостта й няма как да ме стопли и зарадва, като не е реалност.
Затова и лично аз предпочитам по-грубоват, но честен човек, пред тактичен и заобиколен, но не особено честен.

# 28
  • Мнения: 1 002
Истината винаги излиза наяве рано или късно.. Предпочитам да ми спестят "сладките лъжи", защото после боли повече от измяната...

# 29
  • Мнения: 818
Предпочитам горчивата истина - може да ме заболи, но пък ще я прежиея. Не искам розови очила, тц.
За врага - сладката лъжа.
Истината винаги излиза наяве рано или късно.. Предпочитам да ми спестят "сладките лъжи", защото после боли повече от измяната...
Именно това искам да си спестя. Повече болка.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,боли много от сладките лъжи.Все някога истината излиза наяве и наистина боли...
Колкото и да е горчива,по-добре истината.Сладките лъжи накрая горчат повече.

# 31
  • Мнения: 2 579
Сладката лъжа за 1 година не е опция, при положение, че вече знам, че това, което чуя, ще е лъжа.
Значи, горчивата истина. С вариант и да не е винаги горчива.
За "врага" - от същото.

# 32
  • Мнения: 89
Стига с тези истини, аз си знам, че съм надебеляла и остаряла,
няма нужда още някой да ми го казва.
А и човек най-много лъже сам себе си, всички останали предимно си мълчат, няма нужда нищо да казват за да лъжат.
А и човек чува каквото иска да чуе, не каквото наистина му казват.
Така че, според мен, какво казват ти останалите - лъжа или истина -
все е тая.
Какво чуваш зависи какъв човек си и от дефиницията ти за лъжа и истина.
А и по условие знаеш, че няма да можеш да разграничиш "лъжата" от "истината" защото ще чуваш само едното или другото, така че, реално винаги ще имаш усещането, че чуваш лъжа.

Аз по-бих искала за една година да чувам разликата между лъжа и истина, това е подаръкът от Фея която бих искала.

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 20:04 от VeViV

# 33
  • Мнения: 413
Трябва много глупав да е някой, за да вярва на лъжи. Знавм си, да речем, че тоя човек не ни обича, но ни изнася да ни казват, че ще се съберем с него. Колко живота имате, та да си губите този в подобни дивотии? Нямаме нужда от фалш в живота си, аз нямам поне. Дразня се на изкуствени хора, на такива, които ми правят комплименти а ми говорят лошо зад гърба. Страня от тях. С тези, които ме обиждат в лицето по- мога да се оправям, не е приятно но след като си разчистим сметките няма и съмнение, че повече няма да ги допусна в живота си.
И феи няма, освен ако не си на няколко текили.

# 34
  • Мнения: 2 638
Ти на колко беше снощи?

# 35
  • Мнения: 4 076
Сладката лъжа,поднесена красиво опакована и в луксозна обстановка.
И без това не слушам каквото и да ми кажат.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 635
Горчивата истина. Човек като знае истината, може да предприеме някакви действия, да промени нещата, или да ги приеме. Лъжите само ти губят времето.

За врага нищо не бих избрала... какъвто и враг да ми е някой, не бих се занимавала да му пожелавам каквото и да е.

# 37
  • Мнения: 3 439
Истината е в истината 😆 За врага същото, защото обикновено живее в лъжа и това ще го довърши за една година. Хипотетично, нали, врагове не знам да имам. Но знам, че имам 😄
Може би е добре да се уточни врагът. Какво се влага в него? Се тая, за всички истината, да настане хаос, почти пандемичен. Или без почти.

# 38
  • Мнения: 8 982
"Когато видиш,че врагът греши,не му пречи" Laughing- Сун Дзъ

Общи условия

Активация на акаунт