Малко трудна тема...за болеста рак - тема 5

  • 368 985
  • 6 648
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Мнения: 10 602
Стела,
Може да се лекува в Онкологията, онкокомисията там ще си вземе самостоятелно решение. В този смисъл няма защо да чакате решение в Токуда, освен ако не искате да сравните какво ще решат комисиите в двете лечебни заведения.

# 1 081
  • Мнения: 594
Стела,
Може да се лекува в Онкологията, онкокомисията там ще си вземе самостоятелно решение. В този смисъл няма защо да чакате решение в Токуда, освен ако не искате да сравните какво ще решат комисиите в двете лечебни заведения.
Благодаря ти, zigizagi. На първа стъпка чакам резултатите от хистологията. После с тях избираме болницата. Така ли се действа? И в тази връзка къде най-бързо в София се случват нещата, за да започнем с лъчетерапията? Баща ми категорично отказва операция и смятам, че трябва да приема решението му, независимо дали съм съгласна или не с него.

# 1 082
  • Мнения: 12 747
Стела,
Може да се лекува в Онкологията, онкокомисията там ще си вземе самостоятелно решение. В този смисъл няма защо да чакате решение в Токуда, освен ако не искате да сравните какво ще решат комисиите в двете лечебни заведения.
Благодаря ти, zigizagi. На първа стъпка чакам резултатите от хистологията. После с тях избираме болницата. Така ли се действа? И в тази връзка къде най-бързо в София се случват нещата, за да започнем с лъчетерапията? Баща ми категорично отказва операция и смятам, че трябва да приема решението му, независимо дали съм съгласна или не с него.
Това си е негово решение, но аз на ваше място бих все пак настоявала пред него да спази препоръките на онкокомисията, защото там са лекари с различни профили и те преценяват кое е най-доброто за конкретния случай.
Той защо отказва операция? Това всъщност е единственият начин радикално да се изчисти това, което е налично. Разбира се, има и своите повишени рискове като всяка операция.

# 1 083
  • Мнения: 27
Здравейте,миналата седмица баща ми беше на онко комисия в коц Стара Загора,назначиха химио терапия.Карцином на пикочен мехур от преди 1 година,чист е там.В момента има мета в лимфни възли в корема.Всеки ден се влошава,получи и лимфеден на ляв крак.Има силни болки,приема морфин.Днес трябваше да започне химиотерапията.Докторите имаха разногласия,свикаха наново комисията.Отказаха всякакво лечение за в момента..Ще чакат резултатите от pd-l1,които ще излезнат след 10 дена и тогава щели да решат какво да правят.Това  е зверско.Нямам си и на идея колко време имаме,трябва да започне лечение.Вече 1 месец се бавим.Ако отида в друга болница с решението за химиотерапия,дали ще ни обърнат внимание?Има ли вариант някъде да се приеме по спешност,знам ли? Утре сме на консулт в Свети Георги в Пловдив.

# 1 084
  • Мнения: 594
Uncommon, продължаваме да му говорим, че е по-добре да следваме препоръките на лекарите. Но той казва, че предпочита да изживее каквото му остава пълноценно и с възможността да говори нормално. Би приел операция само ако нещата са наистина на живот и смърт в конкретния момент.

# 1 085
  • Мнения: 315
Моля ви за помощ и коментар - баща ми с карценом на хранопровода /с поставен стент февруари/ мина втори курс на ХТ и таргетна терапия. Откакто го изписаха на 2 април го боли в областта на стомаха към черния дроб /там има лезии/. Понеже има висок праг на болка и е много горд, едва в събота ми сподели за тази болка.
Сега се обадих на лекуващия онколог и тя каза, че не може да е от вливанията, по-скоро нещо друго и го насочва към хирург. Според нея тумурът може да притиска някой нерв. Казах на баща ми, той съответно се вбеси.
Като в небрано лозе съм. Накъде да поемем?

# 1 086
  • Мнения: 32
Здравейте! Мама загуби битката. Вчера почина. Благодарна съм, че се случи спокойно, дори някак естествено - в съня ѝ.
Пожелавам успех на всички, които се борят!

# 1 087
  • Мнения: 14 830
Съболезнования, Радост. Да е светъл пътят и.

# 1 088
  • Мнения: 4 786
Радост, съжалявам. Пожелавам кураж и сила на теб и светъл път на мама. 🙏🏻

# 1 089
  • София
  • Мнения: 1 318
Радост, Светъл да й е пътят! Кураж!

# 1 090
  • Мнения: 64
Радост,съболезнования.Бъди силна.Изпращам ти прегръдки. ❤

# 1 091
  • Мнения: 10 602
Радост,
има старо поверие, че Господ прибира добрите хора в съня им!
Нека почива в мир!

Майка днес започна лечение. Оксалиплатина вливка на 21 дни и хапчета Кепацитабин. Не е разбрала дали й вливат и Бевацизумаб.
Не ми харесва Кепацитабина, който НЗОК плаща и ще търся да купя оригиналния продукт.

# 1 092
  • Русе
  • Мнения: 762
Радост, съболезнования. Да е светъл пътят на мама.

# 1 093
  • Мнения: 4
Радост, искрени съболезнования. Светъл път на твоята майчица.

# 1 094
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Съжалявам.
Съболезнования.

Общи условия

Активация на акаунт