"Искам бебе" ни събра и вече гушкаме своята мечта- Тема 1

  • 43 379
  • 738
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 7 468
Ангелче, нишките не са ли от банани?

# 346
  • Мнения: 1 911
Deli, абсолютно си права Stuck Out Tongue Winking Eye
Ако на някой му е интересно копирам инфо в скрит текст.
Скрит текст:
От какво могат да бъдат черни струни в изпражненията на детето?
Устройството на храносмилателната система при децата е малко по-различно от това при възрастните и се случва някои продукти да не се усвояват напълно.

Най-често черните нишки в каша се появяват за следните, още повече, естествени причини при бебе хранено с банан, ябълка, круша, киви или сливи, през този ден или ден по-рано.
Тези продукти съдържат много желязо, а крехкото стомашно-чревен тракт на бебето все още не е в състояние да гарантира пълното му усвояване, което се проявява под формата на тъмни нишки в изпражненията. С течение на времето абсорбцията на желязо нормализира.

# 347
  • Мнения: 2 515
Хелоу, мамаситас.
Ето ме и мен.
Анастасия е със страшен характер. Мляко не обича, но все пак пие. В чудо съм се виждала понякога, като я хване ината и не иска да яде. Откакто я захраних р една идея по-добре, поне пюретата в повечето случаи си ги изяжда (стига да няма картоф в него 😂), каши яде, ама да има 2-3 лъжички плод. Добре е, не се оплаквам на този етап.
Последният месец наддаде 240 грама, предните 3 по 400-500. В момента тежи 6300 и е на 7++. Енергична е много, постоянно рита, ама още не се обръща напълно. Може, но не иска. Като я сложа по корем, на секундата се обръща, ако случайно се задържи повече, свива колене и вдига дупе - не се притеснявам, може изобщо да не пролази.
Лекарите казват, че е перфектна и се развива нормално. От 2-3 дни я слагам да стъпва по веднъж за няколко секунди и тя стъпва на цяло стъпало, а аз само я подпирам да не падне напред или назад. Тя много се радва и се смее 😁, явно знае, че прави нещо самостоятелно.
Отскоро сме на целодневна фаза крещене 😳🤣, ама не спира.
Няколко пъти, като я вдигам от креватчето и тръгнем за хола, крещи "айде" и се спуквам от смях.
Срича "ам-ам", "Ма-ма" и "ба-ба". Казвала ги е по 2-3 пъти, после ги забравя и започва нещо ново. От много скоро си смуче палците на краката, ама много звучно и сочно 😂
От 2 седмици няма нощно хранене, но се буди по някое време и я взимаме при нас, иначе не можем да спим и тримата, а така като се гушкаме, бързо се унася.
Предимно е сериозна, но все по-лесно се разсмива, стига да се правя на маймуна.
Другата седмица почвам да я захранвам с месо. Жълтък вече стигнахме до половинка. А! Не искаше жълтък по никакъв начин и постоянно хвърлях пюретата, след като съм добавила жълтъка. Пробвах да ѝ го давам преди пюрето, за да хапне поне нещо и да видя колко, така ще може и да си изяде пюрето, без да ѝ е гадно и да се откаже на третата лъжица. Една мама беше споделила, че размива жълтъка с няколко капки вода, да стане като каша. Пробвах - изяде го 😳.
Всичко при нас е временно. Ако нещо не хареса първите няколко пъти, после го харесва.
Рядко ѝ правя домашно пюрета и наблягам на готови. За мое учудване, Анастасия не харесва пюретата на Хип, Плазмон... Обаче харесва на Слънчо и Ганчев 😂
Благодаря ѝ за икономията 🤣
Давам, каквото иска, за да яде все пак нещо, че си е скакалче и 70 см. на 6,300 кг, не ми харесват.

Всичко си идва на мястото, тя расте здрава, другото ми е все тая ❤️

Аз ви чета, не мисля че съм пропуснала коментар, но нямах какво да напиша, а и Анастасия имаше дълъг период, в който спеше много трудно през деня и трябваше да лежа до нея, но мръднех ли, ставаше.
Сега има 3 дремки - 2 от около 2 часа (средно) и една кратка 30 минутна след 17:00-18:00 часа.
На 5 хранения е, но усещам, че иска да махне едното, а ми се иска да го задържа още..... Ама, както каже шефът. 😁

# 348
  • Мнения: 2 111
m-angel, Иво беше така един ден с температура, на следващия я поддържаше малко по-ниска. Давахме Панадол и Нурофен, редувахме ги. Гърди и гърло чисти, след това всичко ок. За двата дни варираше 37.5-38.1 градуса.
3-4 дни след това му се появи хрема, но за 1 ден само, (лекарката беше изписала едни капки в носа Коралгол, може и от тях да му мина, не знам)
Зъб тогава не излезе. Пробиха три наведнъж чак сега, т.е. 2-3 седмици по-късно.

Ивчо от 2-3 дни вече се и предвижва сам и се върнах да чета назад Сънчето какво беше писала за Матей. Матей е проходил много рано, Ивчо надали така ще е. Сега е на 8+
Като споменавам, Сънче драсни как сте вие, Йо, и ти 💙

# 349
  • Мнения: X
И аз смятам,че е от банани.
Да питам тези по-напредналите със захранването каква риба дадохте за 1 път.
Бебка е на 10м и още не съм я въвела. Искам вече да и я включа.

# 350
  • Мнения: 1 591
И аз смятам,че е от банани.
Да питам тези по-напредналите със захранването каква риба дадохте за 1 път.
Бебка е на 10м и още не съм я въвела. Искам вече да и я включа.
Аз лично дадох пъстърва. Първо от плазмон, после истинска.  Но в 8ми месец, сега е 9м и въвеждам по смело, днес яде манго Grinning Остана ми кисело мляко да вкарам, другото вече след годинката

# 351
  • Мнения: 2 111
m-angel, как е Марти? Мина ли температурата?

# 352
  • Мнения: 1 911
От събота не е вдигал. Тогава изби долу ляв резец, а тази сутрин май е избил и десния.
Казвам май, защото от толкова гледане в устата му и той вече я затваря и стиска 😊
Иначе събота му пуснахме изследвания на кръв и урина. Урината е стерилна, СУЕто и левкоцитите са завишени, но е нормално.
Аз си извадих едно заключение от изминалите дни. Според мен за зъби е по-добре да се дава Нурофен, а не Панадол.
Нурофен има и противовъзпалително действие. Не стига дискомфорта, а и при пробиването на венеца, се получава и лека инфекция на мястото.
Заради тези зъби започна да търси нощем да яде. Това не се е случвало от третия месец. От снощи съм си поставила задача да вкарам отново неговия си режим. Тази нощ успях, но да видим следващите.
Убедена съм, че успеха ми не се дължи на мен, а на общото му състояние 😅

# 353
  • Мнения: 264
И аз смятам,че е от банани.
Да питам тези по-напредналите със захранването каква риба дадохте за 1 път.
Бебка е на 10м и още не съм я въвела. Искам вече да и я включа.

Дадох пастърва. Само трябва да се внимава, че има доста малки кости.
Черни нишки се получават от банани и от пащърнак също. А от боровинки става изцяло черно 🤣

# 354
  • Мнения: 1 044
Ето ме и мен официално в темата!

Беб е на 1 седмица и всичко е толкова вълшебно. Blue Heart Мъчи ме мисълта, че това ще е последното ми дете, а искам ощееее и аз. Blush

# 355
  • Мнения: 2 024
Честито, Тикълс! Много хубаво ми става, когато "стари кучета" се разписвате и тук. За кратко бях в Искам бебе темата, но ви чувствам близки. Бяха трепети и вълнения около забременяване, ФМ, пол, ритничета, раждане, а сега вече захранване, зъбчета, проговаряне, прохождане. Вълнения!

# 356
  • Мнения: 1 591
Честито Тикълс толкова бързо растат, че аз като видя малко бебе и припадам от умиление. Другите все ми се смеят, защото моето е още бебе на 9м, но вече е много различен. Очовечил си е и е страшно интересен, не е малко беззащитно бебешорче Heart
И аз искам пак, но имам зелена светлина за есента Stuck Out Tongue Winking Eye

# 357
  • Мнения: 666
Ако ме приемате и аз скачам тук!
Моята черешка се роди на 31.05. Бях с положителен тест за Ковид и страшна кашлица! Раждането беше кошмарно, както и факта, че после бяхме разделени 7 дни. Честно казано се радвам, че няма да ми се наложи да го преживявам отново - бременност и раждане. Двечки са ми достатъчни ♥️
 Но всичко това вече е зад гърба ни, вкъщи сме, гушкаме се и се кърмим на поискване. Това беше най-голямото ми притеснение, но пък стана от раз засукването вкъщи. Е, мечтите се сбъдват и дори още ми е едно такова зашеметено някак. Пияна от любов съм 🥰
Краката са ми подути доста, някой друг имал ли го е този проблем? Предния път не са се поддували след раждането, а и през бремеменностите.

# 358
  • Мнения: 1 591
Честита черешка Heart
Аз влязох в болницата за раждане с едни сандали, накрая бях доста подута, но когато ни изписаха и си обух същите сандали щях да се пребия 100 пъти докато се прибера. Оказа се че краката ми са станали двойни в последните дни от бременността и сандалите се бяха разширили жестоко, а бях качила под 10кг. Но си спаднаха веднага. За това пък качих 5 кг като почнах да кърмя, та си се подух от всякъде Joy

# 359
  • Мнения: 2 024
Честито, Чери. Гушкайте се и се наслаждавайте една на друга. ❤️

Общи условия

Активация на акаунт