"Искам бебе" ни събра и вече гушкаме своята мечта- Тема 1

  • 43 395
  • 738
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 523
Честито! Моите бебки направиха 3 месеца преди  13 дни. Сложихме им ваксините онзи ден (тези които са за втори месец че нали сме недоносени). Едното бебче беше пълен непукист. Другото ми мъниче преживя какво ли не и още не е напълно спокойна. Много се притеснявам за следващите. :/

# 406
  • Мнения: 239
И аз! Отлагах, отлагах и накрая ги сложиха. Ужас! Сега на 6-ти сме пак 😭 тея ваксини са супер много първата година. Гледам да не чета за тях, защото ще се побъркам. Слагам и засега всичко и така.
Успех, Джес, това е съдбата на майката. Изживяваме си го.

# 407
  • Мнения: 541
Моя мъник има още една седмица до третия си месец, но все още е с жълтеница и ваксините все се отлагат. Надявам се този път билирубина да е спаднал достатъчно, за да започнем ваксинационния календар.
Още го тормози някакъв вид рефлукс, след всяко хранене е мазало покрай нас. Казвам някакъв, защото на ехограф всичко е наред с органите и хран.с-ма, но той си повръща при оригване доста стабилно.
Още го тормозят и газове. От самото начало съм на строга диета заради тях, опитах се да шикалкавя и платих горчиво с два дни неспане и ревящо бебе с луди напъни. Явно ще си карам на картофи и моркови доооста време.
Ами оплаках се Simple Smile

# 408
  • Мнения: 2 523
Успех и на теб Джули! Дано вторият път нямат проблеми бебчетата ни!
Даяна, много неприятно това с рефлукса. Аз ги оставам да поседят на антирефлуксна възглавничка след като се оригнат и много им помогна. За газовете още не съм намерила лек, но може би просто бебетата са така? И аз не знам.

# 409
  • Мнения: 2 515
Даяна, моята пръдла беше със страшни газове. Горката само като се мърдаше и пръцкаше.
Не е кърмена и си ги имаше, докато изчисти коликите. Не е в теб вината Simple Smile Хубаво е да внимаваш какво ядеш, но и на АМ, пак си имат газове. Simple Smile

# 410
  • София
  • Мнения: 7 482
Нашите момичета скоро ще станат на годинка. В момента прохождат и е страшен цирк. Две ръце не стигат.

Рефлукс имаха докато бяха само на АМ. Стояха на 45° след ядене и пак не помагаше. Малката ръмжеше ужасно, кво ли не пробвахме. В крайна сметка като почнахме да ги захранваме се оправиха. Ядат и пюрета, и парчета, и готвено, и сурови плодове. Имахме стачка - едната отказваше да яде с лъжица, искаше да яде сама на парченца. Голям цирк, щот меките неща ги стиска и прави на каша. За радост вече отминава и яде отново от лъжица. Щот не искам да ви разказвам как се яде грах с пръсти 🤣🤣🤣

За ваксините - до момента не са реагирали на нито една ваксина, всичко сме сложили. Отложихме ги с 2м, щот са недоносени, но вече сме си наваксали.

Даяна, а възможно ли е да преяжда? Колко качва на месец?

# 411
  • София
  • Мнения: 648
Jasmin, къпането от край време е шоу при нас - първо беше рев,защото е гол,после рев,защото баща му го къпе в голямата мивка. Това докато беше по-хладно времето. После взе да утихва там,свикна. Като се затопли и той натежа пренесохме нещата в банята. Поръчах му мрежа за ваничката, но докато дойде само тати го къпеше и понеже го размята както иска вкл. под течащата вода да го изплакне,взе да му харесва - излизаме с хавлийката,вой до небесата защо още не се къпят. Лудница 😂 Сега с мрежичката му е интересно да лежи,може би като игра му изглежда докато го закачам и къпя.
Daiyana, за рефлукса нямам думи. Все си го има- един ден по-малко,друг ден повече. Мечтая го това израстване. И след ядене,и при игра на активната гимнастика, и кога ли не. Не смея да го оригвам.
Пръцка мощно,понякога се буди даже и много ме хваща яд 🤣 Единият ден беше и ароматно,шегувах се,че все едно скунксове е ял.
За ваксините всеки път ми трепери душичката и се моля да минават без драми.
Хей,мамите с близнаци,направо сте страхотни - хем всичко по две,хем и всяка душичка за себе си със свой характер🥰

# 412
  • Мнения: 541
Първоначално и аз си мислех че преяжда, ни ми казаха че не е възможно на абсолютно всяко ядене да се преяжда и че тогава е по скоро леко връщане, а не нашите локвички.
Вече съм се примирила че са си бебешки работи, всеки път се включват майки, които казват че и при тях е така.
За качването роден е 3160, изписан 2950
Първи месец качи 1200, а втория 1100, сега предстои трети преглед в сряда, предполагам пак ще е около килограм. Педиатърката казва че е много, но като чета и другите деца горе долу толкова качват.

[/b]
Нашите момичета скоро ще станат на годинка. В момента прохождат и е страшен цирк. Две ръце не стигат.

Рефлукс имаха докато бяха само на АМ. Стояха на 45° след ядене и пак не помагаше. Малката ръмжеше ужасно, кво ли не пробвахме. В крайна сметка като почнахме да ги захранваме се оправиха. Ядат и пюрета, и парчета, и готвено, и сурови плодове. Имахме стачка - едната отказваше да яде с лъжица, искаше да яде сама на парченца. Голям цирк, щот меките неща ги стиска и прави на каша. За радост вече отминава и яде отново от лъжица. Щот не искам да ви разказвам как се яде грах с пръсти 🤣🤣🤣

За ваксините - до момента не са реагирали на нито една ваксина, всичко сме сложили. Отложихме ги с 2м, щот са недоносени, но вече сме си наваксали.

Даяна, а възможно ли е да преяжда? Колко качва на месец?

# 413
  • София
  • Мнения: 7 482
В нашата октомврийска група имаше един младеж на кърма на поискване, повръщаше на фонтан всеки път. Висяха по болници, ходиха по доктори, в крайна сметка се оказа че яде, боли го корема, за успокоение пак яде, преяжда, боли го корема, повръща, и пак яде и така денонощно. В крайна сметка с цената на много рев почна да яде по график, за да не преяжда, а после със захранването съвсем се оправиха нещата. Стомахчето има нужда и от почивка, и дневно, и нощно време.

# 414
  • Мнения: 541
Съгласна съм с това, което казвате. Минахме на график през 3 часа кърмене, с едно пропуснато нощно и това доста подобри нещата. Преди това повръщаше и между двете гърди като сменям и между храненията. Сега е само при оригване и леки връщания между храненията. Не проявява признаци на глад, мисля че режима му допада.

# 415
  • Мнения: 2 119
Daiyana, бързо да минава този период! Със захранването и с порастването нещата се оправят 🤗 Единият ми племенник имаше страшен рефлукс, точно така повръщаше на струя след всяко хранене. Майка му все мъкнеше навсякъде поне 2 комплекта резервни дрехи, защото ставаше целия мокър. Мина със захранването .

Джули, Джеси, и аз на тръни все бях и още съм заради ваксините. Сега на годинка ни предстои отново.  💕 Дано да няма проблеми при нито едно детенце.

Ние с Дели и Диди сме със септемврийчета, та бебчета ни вървят заедно. Аз забравих да ви се похваля, че още когато ви се оплаквах за къпането 2-3 дни след това вече всичко си дойде на мястото. Оттогава си се къпем в банята в коритото, а когато сме на гости - в леген. Лира, ние слагаме все още тази подложка, за да не се хлъзна малчо.

Аз все се каня да ви питам нещо и все си забравям. Още не съм си изхвърлила инжекциите от бременността /Клексан/. Къде изхвърлихте вашите? В аптеката попитах - там нямали такава практика да приемат използваните инжекции

Офф. Имаше и други неща, но ще се сетя все  някога.

П.с. Радвам се, че драснахте тук по някой ред🤗

Последна редакция: сб, 21 авг 2021, 22:10 от Жасминче

# 416
  • Мнения: 1 593
Аз имам позната в болница и те имат специален контейнер. Само това успях да измисля за тях, на всякъде ми отказаха, а са си над 200бр Joy

# 417
  • София
  • Мнения: 7 482
Жасминче, и моите инжекции още стоят, някой беше пуснал скоро график на мобилен пункт за опасни отпадъци, ама в София. Ще ги дебна за октомври че ще са наблизо, егати зора за едни игли, даже нямах желание да ги снимам.

Ние също още ползваме хамак в коритото, поливам ги отгоре с душа. Ама много вече се изправят, та трябва да махам стойката и да сложа коритото на пода. Малката в началото много я беше страх от водата, постепенно свикна, но все още й е неприятно да й пръска на лицето. В басейн на двора също я тренираме, ако не пада във водата е ок, иначе се панира. Голямата е риба-жаба, няма проблем с водата, освен когато я вадим от нея 🤣🤣

# 418
  • Мнения: 1 132
Ох, какво си говорите. Имам седмица и малко до рождения ден. Кога мина една година не разбрах. И естествено съм до никъде 😁 Реших украсата да си я правя сама, защото честно казано 300лв за снимки за "фейсбук" не ми се дават. Та да видим какво ще сътворя с двете леви 😂
Иначе малките са добре, за момента само пълзят и се изправят. Ама за мен е достатъчно, не бързам за никъде. Когато му дойде времето. А и все пак по развитие отговарят на 9++, та смятам, че им е рано.
Поздрави на всички Wink

# 419
  • Мнения: 1 042
Супер са си младежите, Диде! Пу-пу! Верно, че те бяха в началото на септември, то не останало! Кога лети това време, сякаш вчера те мислихме всичко наред ли е, а днес вече си с две съкровища по-богата.
Може да е тъпо предложение, но няма ли някоя девойка, на която да се подари Клексана? Или е вече извън срок на годност?
Аз съм в пълния цирк. Не знам какво се случва с това дете, ама все едно е сатаната. 🤣 Бих го подарила за отглеждане на някого и после, ако може да ми го върне обратно. Отказва мляко, капризничи за храна, не иска да пие вода, докарал си е един запек мощен, не спи, буди се с рев, не иска да се къпе, иска само да се мята и да обикаля из къщата и да гледа пералнята. 😀 Не знам дали не е някой от тегавнярските зъби, ама аман вече.
Дайте верно някоя идея за къпане поне, че се изправя във ваничката и не иска да стои в нея, а същевременно не иска и под душа. Абе трагедия, какво да ви приказвам. 😀

Общи условия

Активация на акаунт