"Искам бебе" ни събра и вече гушкаме своята мечта- Тема 1

  • 43 286
  • 738
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 666
Мисля, че когато се смени столчето, тогава става обръщането напред. Столчето/кошница за новородено се слага в колата обратно посоката на движение. Може да се слага и на предната седалка до шофьора, при изключен airbag, но отново обратно посоката на движение.

# 391
  • Мнения: 2 515
До скоро беше с кошница, но ѝ взехме столче 0-36 /има 4 позиции/.
Ако чаках да стане 13 килограма /колкото е кошницата/, тя щеше все да си е наобратно 😂, поне до първи клас.

Добре се представи днес. Аз все избягвам да пътувам сама с нея, защото започваше да нервничи, но явно свиква. Даже на връщане си заспа сладко 🥰.

Та в нашия случай, с това столче, аз не знам кога мога да я обърна. Ще я завъртам в случаи, когато не е спокойна, пък....ще видим.

# 392
  • Мнения: 1 041
Столчето по закон може да бъде обърнато напред след 15-я месец.

На Матей точно на 10.06 му го обърнахме. Голям кеф за всички ни! 😃

# 393
  • Мнения: 562
https://www.facebook.com/groups/198700555454066/?ref=share
За сега може да се намира, но после ще я скрия съвсем. Иначе е "частна" и не се вижда какво пишем в нея. Естествено случайни хора НЕ са добре дошли Wink
Хей, хей последно време нямам много време за форума, но ще се радвам да влезна и аз там

# 394
  • Мнения: X
Ето ме и мен официално в темата!

Беб е на 1 седмица и всичко е толкова вълшебно. Blue Heart Мъчи ме мисълта, че това ще е последното ми дете, а искам ощееее и аз. Blush

Честито бебче!!!!
И мен ме тресяха такива мисли и носталгии. Дано ми мине 😄

# 395
  • Мнения: 2 101
Какво затишие тук отново...
Влизам с благодарности към тикълс, че ми препоръча салон Пъзел за подстригване на малкия. Човекът изобщо не разбра какво му се случва. Главата много му се потеше и трябваше да го подстрижем, а и попът на кръщенето яко стрижеше отгоре ииии просто трябваше фризьор да пипне.
Как сте вие? Слушат ли мъниците?

# 396
  • Мнения: 666
Привет! Нас ни мъчат колики ... Давам Колийф  и Био гая, обаче не виждам ефект. Последните дни много плаче, явно е пикът на коликите. Хубавото е, че за сега поне нощем спи спокойно!
Имаме и себореен дерматит - доста зле беше положението, но вече започна да преминава. Лющи се цялото лице - като жабокът - принц е! Simple Smile

# 397
  • Мнения: 2 523
Здравейте и от мен!
Моите бебки станаха на 2 месеца и сега са по 4кг. Минахме и през преглед при ортопед. Всичко им е добре, като изключим доста тежък период на скок в растежа + колики + запичане. Тотално им се обърка програмата. Ядат на много кратки или огромни интервали, но непредвидими, плачат доста, но пък виждам как имат нови умения и вече виждат надалече. Много е забавно с тях. Sparkling Heart Sparkling Heart

# 398
  • Мнения: 1 124
Хелоу Wink При нас коликите минаха, ама сега почват зъбите 😂 Даниел вече има един зъб, Виктор още не. Не ми се мисли още 39бр как ще ги вадим /в множествено число, защото те реват, а аз не спя 😁/.
Иначе подготвям рожден ден , ама ще е в тесен кръг, че то само близките роднини са около 30 човека. Нямам намерение да се изхвърлям, още са малки и не разбират. Ще дойде времето на грандиозните партита 😊
А пък аз май се оказах с ИР след бременността. Утре съм на лекар да видим колко е зле положението.
Поздрави и целувки на всички!

# 399
  • Мнения: 2 101
Ох, милите, да минава бързо-бързо периодът с коликите ви пожелавам от сърце.

Чери, хубаво е, че си спи нощем. Някои бебоци денонощно плачат, та ти се радвай, че през нощта си спинка. За беленето на кожата си спомням, че мажех малкия с кремче за крусти и минаха за няма и два дни.

Джеси, кога минаха два месеца 💕 Малките кокони си наддават чудесно! Сигурно е забавно много с тях.

Диди, да пишеш какво ти каза ендото после. Аз бях със СПКЯ и ИР. След раждането не съм  се изследвала специално за това, но ще трябва да видим скоро какво се случва и дали ще пия отново хапчетата за диабет.

# 400
  • Мнения: 1 904
Включвам се и аз. В събота Марти ще стане на 8 месеца. В неделя на 11.07 правихме кръщене, така че вече си имаме Християнче Blush
И "нас" ни мъчат зъби. По принцип мразя говоренето в множествено число, но включвам и себе си в агонията със зъбите Joy На моменти е нервен, а нощем си проплаква.
Като цяло е голям сладур и душичка.
Много искам второ дете. Стискайте палци. Утре и аз съм на ендокринолог. Искам да мина на контролен преглед, да ми пусне изследване да си проверя пролактина, че нали си имам аденом, tsh + другите хормони на щитовидната жлеза. Сигурно другата седмица ще отида и при АГ, което ме изражда. Според нейното мнение, може да потърся и второ мнение и... се надявам скоро време да имам зелена светлина за нова бременност.
По план ще изкарам само една година майчинство + натрупаната отпуска и се връщам на работа, а Мартинчо тръгва на ясла. Ще е на около година и 2-3 месеца Wink

# 401
  • Мнения: 1 124
Жасмин, връщан се с отчет. Ами имам си доста силно изразена ИР. За нея е от бременността и от стреса покрай нея и обстоятелствата с децата. Няколко месеца ще пия глюкофаж и лек режим, след това пак контрола. Интересното е, че аз въглехидратите ги спрях преди повече от месец, а инсулинът ми продължава да хвърчи. Дано хапчетата помогнат. Иначе поне щитовидната е ок.
От нашата драма със зъбите Дани се сдоби с 2, а Вики още го чакам Wink

# 402
  • Мнения: 2 101
m-angel, честито християнче! Живо и здраво да расте 💙 иии в най-скоро време братче или сестриче, а защо не и двете 🍀 Силно стискам палци лесно да се случат нещата 🤗

Диди, дано всичко да премине за няколко месеца. Наистина много е важно спокойствието. Как са юнаците? Ходите ли на плаж?

Нашето момче вече се тръшка, когато не му давам нещо. Постоянно ме търси къде съм и мрънка, ако ме види наоколо, но не до него. Къпането в коритото вече е почти невъзможно, но в банята реве. Идеята беше да го къпем във ваната. Но още в стаята го къпем. Ще се радвам на съвети от ваша страна. Има 7-8 зъба, но като видя зор му давам Панадол и се успокоява.

# 403
  • Мнения: 1 042
На ейнджълчето честито християнче! Голям да порастне и дано всичко се нареди така, както го искаш!

Диде, поне имаш разковничето вече. Не се съмнявам, че с метформина и с малко режимче ще стане работата.

И аз съм се наредила да ходя да се изследвам за ИР, че тия 94 кг си тежат на мястото. Наскоро почнах тренировки и си ***** майката. Голяма тегавня, как съм тренирала преди, нямам никаква идея. Храненето обаче както можете да си представите е трагично. Та трябва да се боцна за ИР, че не съм правила натоварване от 2017 насам, ама откровено ме е страх от игли. Ще се стягам де, няма накъде.

Всичко, разбира се, е, защото от януари 2022 се връщам в офиса и треска ме тресе какво ще обличам, не може все с клинове за бременни 😀 Сега сме в търсене на частна ясла, която да вземе Филипче и мадами, още от сега са ме ударили чувствата и емоциите как ще се разделяме. А и той като младежа на Жасмин е мега залепен за мен, дразня се на изказванията на хората в стил “То е както го научиш”. Абе бегай бе, до дете си е, ако има нужда от мен, има нужда от мен, какво учене, какви пет лева.

Като говорите за зъби, вкъщи също са осем. Натопорчил е четирите кучешки, аха аха да пробият и нищо, направо ми се реве вече. И аз напук на всички майки хипарки намирам спасение в панадола. Не помага вече хомеопатията, всъщност почти нищо не помага освен студена краставица от хладилника.

Жасминче, за къпането ние имаме схема с таткото. Влизаме всички дружно след вечеря. Така няма неизкъпани. Понякога няма време за коритото, та някой от нас го държи, докато другият се къпе. Сигурно ще ми се смеете, ама така всички сме чисти, става бързо и детето е окей. Макар че понякога забелязвам, че така с душа се превъзбужда повечко, но не винаги.

# 404
  • Мнения: 232
Ooo, ми аз защо не знам за тази тема?
Как сте момичета? Моята кукла стана на 3 месеца на преди 2 дни, не мога да повярвам, как лети времето.

Общи условия

Активация на акаунт