"Искам бебе" ни събра и вече гушкаме своята мечта- Тема 1

  • 43 290
  • 738
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 623
Е, аз се майтапя за храненето Мизи. Спомням си, че Филип и още някой бяха по ЗВБ и там е  съвсем друго Simple Smile
Имам една приятелка и тя с Филип и тя по ЗБВ и е супер доволна и тя от избора си. Доста усиля положи да ме зариби ама не и се получи 😀 А като разбра, че му давам готови пюрета на малкия беше на ръба да ме линчува 😀 Иначе ако някой ще дава готови преповъчвам BabyBio. Френски, биосертифицирани, без нишесте, без сол, без захар, готини са им рецептите като цяло според мен. То това си е временно с пюретата де, те като попорастнат вече си им трябва друга консистенция на храната( нали трябва да се учат да дъвчат, дори и да нямат много зъби все още). Аз сегя се чудя за кухня, но нещо все не ми харесват менютата като ги разглеждам. Има една Зелео .. май ще пробвам нея.. мей би.
Аз мисля Давид да го пусна на ясна в налачото на лятото или края на пролетта, но на половин ден. Ако сме си в София в нашия квартал шанс за държавна градина и ясла няма, то незнам изобщо има ли около нас( Манастирски ливади), та ще се наложи да е частна. Не ми харесва, че така ще ми спрат майчинството, ама поне на този етап смятам, че на половин ден ще му се отрази добре. Див е, иска нови хора, нови неща, ще му хареса за няколко часа някъде другде с деца и занимавки.. ще видим.

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 10:57 от ***Alessandra***

# 451
  • Мнения: 232
Момичета, как да я науча моята кокона да яде от бутилка. Категорично отказва, само гърда и тва е. Скоро ще тръгвам на курс, от 18ч до 21ч. и баща и ще трябва да я приспива. Сега без гърда, не заспива вечерно време. През деня си заспива самичка, оставям я. Само вечер е проблемът. Снощи и днес я махам от гърдата, като усетя, че не яде и докато още не е заспала. Леко мрънка, плаче и заспива. Просто трябва да намеря цаката, някак поне вечер да я храни с бутилката и да заспива. Ще се цедя преди да тръгна. Ще пробваме да и даваме прясно изцедена, да не се налага да я претопляме. Нещо такова ми се върти из главата. Смених различни биберони(за шишето), но вече ме е страх да пробвам дори. Толкова се стресира. Биберон отказва също.

# 452
  • Мнения: 3 029
Моите деца така и не свикнаха да пшят от биберон. Характерно е за всички кърмени бебета явно. Моето момиче е на 11 месеца почти и радко пие и вода и то по няколко глъдки.
Аз се спасявам само като давам с лъжичка. Трудоемко и досадно е, но друг начин не открих.

# 453
  • Мнения: 2 515
Хелоу и от нас с Анастейша 😁
Утре става на година и ми е много емоционално. Връщам се назад и не мога да повярвам, че всичко е зад гърба ни.

Вчера видях и второто зъбче, първото излезе в края на август. Доста време разлика между двата, но няма да е беззъба рожденичка 😂.

Тя започна да пълзи преди месец, лека по лека започна да се изправя, а от няколко дни прави и самостоятелни крачки 🥰
За всяка майка това е облекчение, но за майка на недоносено бебе е направо постижение 🙏🍀

Все така е злояда и си казвам, че няма да се ядосвам, ама си се ядосвам, де 😂
Сумарно е имала 1 месец най-много, в който да я ела нормално.
Надявам се, че ще ѝ мине, като поникнат повече зъбки, че тя понякога си хапва, но трудно смилаемите храни я отказват бързо ( губи търпение, какво е яла за 4 минути, това е).
Странна е, не я разбирам в много моменти. Май и в това отношение прилича на баща си 😆, както и във всяко останало, само полът е мой 🤣

Това е от нас, засега.

# 454
  • Мнения: 3 597
Ех , Борнче … колоритна както винаги … заспивам с усмивка 😁 Целувки на тази палавница ❤

# 455
  • Мнения: 232
Мег, да ти е жива и здрава!!! Прекрасен мигъл има и е перфектн, във всяко отношение 😍 а времето как лети, няма смисъл да коментираме 😞

# 456
  • Мнения: 2 523
Да е жива и здрава тази мъничка борбена душичка! Кога стана 1 година, тя ей сега се роди!
Борнче,  прекрасна е, гледайте я с много любов и винаги да ви зарежда със сила, защото преодоляхте много и вече нищо не може да ви се опре!  Birthday Balloon Lollipop

# 457
  • Мнения: 2 101
Някой ходил ли е скоро при Фурлакис в МЦ Надежда - МОЛ Парадайс? Гледам, че в Супердок няма часове за МБАЛ Надежда

# 458
  • Мнения: 2 523
Тикълсчето беше там не отдавна.

# 459
  • Мнения: 623
На 4 ти окт бяхме ние. Запазва се през онлайн платформата на самата болница Wink

# 460
  • Мнения: 2 101
И през тяхната платформа ми дава опция за ортопед само в Мол Парадайс, явно там ще се ходи...
На кой етаж да търся там МЦ Надежда?

# 461
  • Мнения: 449
Ние на 17 септември бяхме при доктор Фурлакис, звъннах на номера който излиза в гугъл. Вече преглежда само там в мола

# 462
  • Мнения: 623
О, да в мола е, аз съм се разсеяла нещо и не съм прочела, че се пита конкретно за Надежда. Аз препочитам мола честно казано, добре е организирано и винаги минавам бързо какъвто и да е прегледа. Запазих първия час 08:30 и минахме много бързо и най- важното- мола още не работи по това време и няма хора Simple Smile То аз като цяло какъвто и преглед дам имам там, винаги записвам часове до 09:30 макс.

# 463
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
И аз ходех в мола на тонове и ендокринолог.Винаги вземах час преди 10 и бе супер спокойно.Намират се на последния (3-ти)етаж.

# 464
  • Мнения: 182
Хей,момичета!Здравейте,как сте?!Не съм много активна,но влизам понякога тук.Първо искам да почерпя виртуално за моя рд BirthdayChampagneCake.Мога да споделя,че малкия от месец ходи самостоятелно.Не съм правила прощапулник.

Общи условия

Активация на акаунт