Колан за прибиране на корема след раждане

  • 696
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Здравейте, мамчета! Пускам тази темичка, защото вече се замислям след раждане да взимам колан и съм на 100 % убедена да купя, но все още не съм се спряла на даден модел и марка. Знам, че зависи и от самото раждане, надявам се всичко да е наред и да се случи по естествен път.Търся отзиви и мнения. Вие миналите през това ползвали ли сте? Също така бъдещите мами като мен замислят ли се вече на тази тема? Blush

# 1
  • Мнения: 5 204
Първотоми раждане беше нормално. Не съм ползвала колан. Принципно за коремните мускули е добре да не са стегнати допълнително, за да могат да се стягат при движение, така коремът се прибира по-лесно според мен. Второто ми раждане беше секцио. След него ползвах колан, направо си бях загубена без него. Взех съвсем прост, обикновен, китайски, с много ластици. Прибираше много добре. Гинекологът ми го "одобри", но каза да го носа максимум до месец след раждането пак за да може мускулите да се стягат и упражняват по естествен път. С колан се подпомагат мускулите и те се отпускат. Като цяло в началото след секциото коланът направо мв спасяваше, когото трябваше да стана от леглото.
Така че моят съвет е да ползвате колан само ако раждате секцио и само в периода, в който ставането е болезнено.

Общи условия

Активация на акаунт