Разрешено ли е в момента наемането на вили и къщи за гости?

  • 2 047
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Извинявам се, че не по темата, но не открих никаква за такива въпроси, затова ще оставя този тук. Интересува ме сега (декември 2020), след като обявиха втора карантина и затвориха по-голямата част от държавата, дали вилите и къщите за гости под наем все още са позволени за посещения? Слушах по новините, че групи от хора до 15 човека са позволени, но не разбрах нищо относно това къде могат да се събират(пък и в интернет не откривам нищо). Някой запознат с това?Hug

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 12:13 от Mamma

# 1
  • Мнения: 1 625
За това дали е разрешено - да, за съжаление.
За това дали е редно и разумно - едва ли, не би трябвало дори да е разрешено.
За това дали е нужно, ще запазя мнението за себе си.

Успех и най-вече здраве!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
Засега къщите за гости попадат извън обхвата на затворените до 21.12. обекти.
Дали ще затегнат или облекчат режима след 21.12., ще стане ясно сигурно на 20.12.
Към момента решението е оставено на личната преценка на събиращите се. 15 души са предостатъчни да си споделят, който каквото има за споделяне.

# 3
  • Мнения: 1 069
Вилите и къщите са разрешение, то дори хотели работят.

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 17:47 от Не се сърди, човече

# 4
  • Мнения: 25 600
Много ми е любопитно, при положение че хотелите работят, хората, отседнали там, къде се хранят? Носят си сандвичи от вкъщи, поръчват си храна по телефона или... ресторантите към хотелите също работят?

# 5
# 6
  • Мнения: 2 132
Давам инфо от хотел във Велинград за тази седмица!Въртяхме се около 16 човека за 5-те ни дни престой!В ресторанта си по сет меню, което заявяваш по- рано (вечерята).Някои от гостите се хранеха във фоайето.Нямаше по стаите.Всичкото спа и басейни си работеха!Беше рай за всички ни!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 580
От познати, които са ходили скоро на екскурзия/почивка знам, че храната се качва по стаите. Което за мен е склонно да ми развали цялата почивка. Работят басейни, СПА и тн, но ресторантите не. Ако искаш храна ти я носят в стаята и ядеш там.

# 8
  • Мнения: 2 132
Това, което написах по горе е самата истина.Поне в 5 хотела във Велинград работят ресторантите.
Нека инфото е от първа ръка, а не тоя ми познат каза Wink
Преди Велинград мислихме да минем и през  Чифлика, но храната щеше да бъде по стаите или в общите помещения и затова се отказахме!Надявам се, че на пролет вече ще посетя реновирания им хотел там Wink

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 3 772
Това, което написах по горе е самата истина.Поне в 5 хотела във Велинград работят ресторантите.
Нека инфото е от първа ръка, а не тоя ми познат каза Wink
Преди Велинград мислихме да минем и през  Чифлика, но храната щеше да бъде по стаите или в общите помещения и затова се отказахме!Надявам се, че на пролет вече ще посетя реновирания им хотел там Wink
Потвърждавам за работещ ресторант, към хотел в Павел баня. Инфото е от тази седмица.

# 10
  • Мнения: 10 384
Даваха репортаж по темата с работещите ресторанти - не са регистрирани като отделни обекти или нещо такова, затова и не можеха да кандидатстват за помощи като затворени обекти. Но явно и затова си работят без проблем.
Абе не вратички ами цели порти ...

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 3 772
Е те "портите" не са от вчера или от днес. За едни може, за други не. Всеки се оправя поединично и докогато оцелее. Не знам, какво и как го мислят, но знам едно: "Болният лежи, здравият работи"!

# 12
  • Мнения: 2 030
Разрешени са. За Никулден бяхме с още 1 семейство в къща за гости в Трявна, но имахме трудности първата вечер с поръчването на храната. Просто най-известните за нас тревненски ресторанти бяха напълно затворени. Знаехме, че ще са затворени, но например във Варна може да се поръча за дома доставка.
Добре, че открихме хубав голям супермаркет "Свежест" с топла витрина.
Музеите също не работят. Хубавото балканско градче изглеждаше сиво и тъжно, дори снегът се беше стопил. Но уличката с дюкянчетата в Стария град беше оживена поне.

Общи условия

Активация на акаунт