Нашите цветя - обща тема 5

  • 26 580
  • 753
  •   1
Отговори
# 360
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
дифенбахията наистина е отровна, но ти няма да я правиш на салата все пак. Simple Smile

# 361
  • Бургас
  • Мнения: 16 106
Ауууу,разкошна е! Каква се е наперила само!

# 362
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
дифенбахията наистина е отровна, но ти няма да я правиш на салата все пак. Simple Smile

Не се знае, st. Dobri, не се знае за кого ще е салатата. Wink Sunglasses Innocent

Karz, мерси, много! Kissing Heart Аз също много си я харесах, дано да не я уморя. Blush

# 363
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
еее, не с лошо. Wink той ще се поправи. Simple Smile
 

# 364
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
еее, не с лошо. Wink той ще се поправи. Simple Smile
Той е послушен, st. Dobri, но ми се иска да направя една хубава салата за други хора, които я заслужават. Sunglasses Innocent

# 365
  • Мнения: 7 776
Тя е отровна и опасна за малки деца или домашни любимци, иначе нямаш проблем. Много е непретенциозна всъщност. Съвсем малко светлина й трябва и става дърво. Аз имах една до тавана,но я подарих, защото малката я късаше постоянно и ме беше страх да не я опита.

# 366
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Тя е отровна и опасна за малки деца или домашни любимци, иначе нямаш проблем. Много е непретенциозна всъщност. Съвсем малко светлина й трябва и става дърво. Аз имах една до тавана,но я подарих, защото малката я късаше постоянно и ме беше страх да не я опита.
Merci, LittleCactus! Kissing Heart
Сигурна ли си за светлината, че аз сега четох, че иска светлина, но не и слънце, иска топлина и да няма течение. Ако не ѝ трябва много светлина, вече имам място за нея, но ако ѝ трябва, става сложно. Thinking

# 367
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Да такава зима си имаме. Стига се до 20° и дори 25° през деня. И понеже вали всичко е зелено и каквото може цъфти. Миналата седмица косих тревата. Януари ми е любим месец. Малко ми липсва снегът. Но пък Етна е покрита със сняг и му се радвам отдалеч.
Хубава дифенбахия. Да й се радваш дълго.

# 368
  • Мнения: 7 776
Моята седеше в  северен ъгъл между прозорци и много малко светлина реално за цял ден. Гигантско растение стана. 5 пъти раздавах издънките й, имаше три бебета със големина колкото нея в саксията,когато я подарих. Сестра ми също гледаше дифенбахии, тя пък съвсем на тъмно,пердетата не мърдеше, колко съм спорила с нея. Ми някак оцеляваха, по-хилави,ама пак до таван. Та,ако й сменяш саксията и почвата, поливаш и дадеш местенце с дори малко светлина, ако я и ториш от дъжд на вятър, става гигант.

# 369
  • Бургас
  • Мнения: 16 106
Момичета, орхидейката я държа на терасата, но си мисля, че може да й е студено там. Прозореца е вечно отворен, духа към нея.
Дали да не я прибера в стаята, но пък може да й е много топло. 🤔🤔🤔

# 370
  • Мнения: 134
Здравейте искам да попитам защо на стефанотиса му падат листата.

# 371
  • Мнения: 450
Има саксии които задържат много вода,когато купувам цвете от магазина много често е с такова покритие като от първата снимка,смени изцяло почвата като го садиш добави при корените утайка от кафе.В интернет има описано за всяко цвете как се отглежда и кога се полива.Отделно черупките от сурови яйца не ги хвърляй и ги суши.Аз си правя една домашна тор и съм много доволна ,не хвърлям обелките от банани,ябълки,круши събирам в кофа заедно с утайката от кафе,след време добавам и изсушените черупки натрошени и добавям към цветята.

# 372
  • Мнения: 3 724
Здравейте да споделя за опитите си за захващане на глоксиния, резултата е нищо Sad . Опитах  с листо в чаша , но за да не се накисне цялото сложих алуминиево фолио върхучашата с дупчица, и другия начин видях от рускините в нета, боднах го в бутилка разполовена на две, като саксия и  покрих с горната част. Мой близък захваща така лимончета.При мен нищо не става

# 373
  • Мнения: 331
Благодаря много за съвета
Обезателно ще го пробвам

# 374
  • София
  • Мнения: 3 020
sunrise_67,загни ли листото във вода?Аз винаги слагах  медцински въглен във вода и нямах загуби.

karzz, орхидеиите май не обичат много студено,аз бих я прибрала,но внимателно да не получи температурен шок(от много студено на много топло).

Radi12345a,да не е преполят?

Общи условия

Активация на акаунт