Бременна ли е тази гупа?

  • 2 657
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, тази гупа е с такова коремче вече доста време ( повече от месец), бременна ли е или проблема е друг?


# 1
  • Мнения: 596
Да. Следете кога ще почне да ражда и веднага вадете малките, за да не ги изяде.

# 2
  • Мнения: 5
Благодаря Ви. А нея мога да я върна веднага след като роди при другите големи рибки нали?

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 237
Може и да бременна, а може са е болна. Какво й е поведението?
При нас често имаше гупи с такива кореми, които накрая просто умираха, без да има малки.

# 4
  • Мнения: 596
Благодаря Ви. А нея мога да я върна веднага след като роди при другите големи рибки нали?

Da

# 5
  • Мнения: 5
Може и да бременна, а може са е болна. Какво й е поведението?
При нас често имаше гупи с такива кореми, които накрая просто умираха, без да има малки.
Нищо особено няма в поведението и. Храни се, плува си. Дано да не е болна.

# 6
  • Мнения: 12 703
Изглежда ми бременна. Има го и това петно близо до ануса.
Като имахме гупи, не сме отделяли майката. Слагах повечко водорасли, в които малките да могат да се скрият. Такива засадени на дъното си имаше, и други места за криене, но най-вече бях купила едни пухести водорасли, които да плуват на повърхността, и малките се криеха в тях.

Но наистина, защо пък да не изолирате бебетата.

# 7
  • Мнения: 5
Имам още един по-малък аквариум и ако имаме бебета мисля да ги сложа в него. Когато взимах тези гупи те бяха мънички и ги сложих направо при другите големи рибки. Тогава половината ми ги изядаха и не ми се ризкува.

# 8
  • Мнения: 596
Аз вадех малките веднага с мерителна лъжичка за сухо мляко. Стига да не ражда нощем. Раждат по много - 10-30 малки зависи колко е стара гупата. Идеята с водорасли е добра. Може да се събудите сутрин и бурканът да е пълен с рибки  Smiley

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Тя прилича на бременна,но все още не ражда.Петното трябва да е доста по-голямо и трябва да има апарат за насищане с кислород на водата.
Имах навремето гупи.Тя докато ражда,изяжда или убива половината мъници.Навремето съм дебнала по цели нощи с обикновена лъжица,да извадя колкото може повече малки.Има вероятност,ако на дъното има водорасли,повечето малки да оцелеят,но това бурканче е много малко за водорасли
Много малки рибки не се пускат в аквариума с големите,малките трябва да са поне с размери на 2/3 от възрастна рибка иначе сте видели какво се случва...

# 10
  • Мнения: 5
В буркан беше само докато приготвя аквариум. Вече я преместих в него, сложих водорасли  където евентуално да се скрият мъниците ако се родят през нощта. Пък дано да се случи през деня.  Благодаря на всички за съветите.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
За да не ги изяжда, докато ражда , отделете я в буркан, затъмнен с кърпа. След това я върнете в аквариума. Малките гупи може в началото да храните с твърдо сварени жълтък.

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте, дали ще можете да кажете на какъв етап от бремеността е гупата. Скоро ще ражда.

Общи условия

Активация на акаунт