За емоционалната страна

  • 35 146
  • 653
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 543
Аз лично от години нямам фейсбук и то още преди да попадна в кръговрата на репродуктивните проблеми. Нито ми е важно да се показвам нито пък ми е важно кой какво показва в подобни сайтове.
При мен проблемът е обратен - много познати знаят за проблема, но никой не се "престрашава" да попита как си, какво се случва - уж щото са много тактични(не живеем в Бг) . А понякога човек има нужда да бъде изслушан, но не всеки е готов да се обременява с чуждите проблеми и емоции.

# 376
  • Мнения: 15 356
Скрит текст:
Вече не ни канят и на рождените дни на децата на наши приятели, защото нямаме дете. Всички други от компанията имат поне по 1, ние нямаме и само ние не бяхме поканени. Много ми стана мъчно.
О, това е най-гадната част от пътя. Ние загубихме няколко приятели, които спряха да ни се обаждат само, защото ние нямаме, а те по 1-2. А преди да се родят децата бяхме много близки. Имам чувството, че чак им беше неприятно като им се радваме. Все едно сме някакви изтрещялници, които ще им урочасат децата. Много мъчно ми беше, но в един момент разбрах, че просто нямам нужда от такива хора около себе си. Сега, когато вече имаме детенце започнахме пак да се виждаме от време на време, но не е същото.
Докато правехме опити само мама знаеше. И до ден днешен никой официално не знае подробности. Беше ми голяма утеха, но кок знае милата как е страдала покрай мен.

BettyBoop и около мен всичките ми приятелки с деца ме натириха все едно съм прокажена. Някои даже и от фейсбук ме изтриха. Да са живи и здрави да продължават да си постват снимки на насраните си деца - нали друг смисъл в живота им няма.
Мога да предположа само, че е защото вече нямате чак толкова общи теми. Няма какво да си говоря с жена, която само сменя памперси, а аз ходя на работа, виждам се с приятели, уча и правя и други неща.
Много грозен коментар.
Не говорим само за насраните си деца,а и като роди една жена тя не се обезличава.И не всичко е в памперса,повярвай.

# 377
  • Мнения: 3 318
Скрит текст:
Скрит текст:
Вече не ни канят и на рождените дни на децата на наши приятели, защото нямаме дете. Всички други от компанията имат поне по 1, ние нямаме и само ние не бяхме поканени. Много ми стана мъчно.
О, това е най-гадната част от пътя. Ние загубихме няколко приятели, които спряха да ни се обаждат само, защото ние нямаме, а те по 1-2. А преди да се родят децата бяхме много близки. Имам чувството, че чак им беше неприятно като им се радваме. Все едно сме някакви изтрещялници, които ще им урочасат децата. Много мъчно ми беше, но в един момент разбрах, че просто нямам нужда от такива хора около себе си. Сега, когато вече имаме детенце започнахме пак да се виждаме от време на време, но не е същото.
Докато правехме опити само мама знаеше. И до ден днешен никой официално не знае подробности. Беше ми голяма утеха, но кок знае милата как е страдала покрай мен.



BettyBoop и около мен всичките ми приятелки с деца ме натириха все едно съм прокажена. Някои даже и от фейсбук ме изтриха. Да са живи и здрави да продължават да си постват снимки на насраните си деца - нали друг смисъл в живота им няма.
Мога да предположа само, че е защото вече нямате чак толкова общи теми. Няма какво да си говоря с жена, която само сменя памперси, а аз ходя на работа, виждам се с приятели, уча и правя и други неща.
Много грозен коментар.
Не говорим само за насраните си деца,а и като роди една жена тя не се обезличава.И не всичко е в памперса,повярвай.


След като смяташ, че е редно да спреш да общуваш с някой само защото няма деца, коментара е точно на място.

A и коментара не беше насочен персонално към теб - гузен негонен бяга.

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 15:41 от Arielle

# 378
  • Мнения: 15 356
Тези които са спряли да общуват с теб не са ти били никога приятели.
И преди да имам дете и сега съм си била все с едни хора,знаеха за проблема ми и ме подкрепяха.

# 379
  • Мнения: 3 318
Тези които са спряли да общуват с теб не са ти били никога приятели.
И преди да имам дете и сега съм си била все с едни хора,знаеха за проблема ми и ме подкрепяха.

Не съм съгласна. Вие сте по-скоро изключение от правилото от колкото част от правилото и ще Ви кажа защо.
Защото в природата на хората е заложено да се обграждат със себеподобни. Хора с деца, хора с кучета, хора с котки и т.н. каквото Ви дойде на ум.
Когато един от "стадото" не може да се впише, той автоматично бива избутван като вълк-единак и оставян да "умре".
Всичките ми приятелки с деца се пренасочиха към майки с деца и си намериха нов социален кръг, в което няма нищо лошо разбира се, но това няма как да ни накара да подскачаме от щастие след като са ни показали вратата само защото не сме успяли и ние да родим.

# 380
  • Мнения: 15 356
Ами не знам,писах го и преди,нямам приятелки по матка.Имам приятелка,която все още не е успяла,идва на разходка с мен и детето и никога не говоря с нея за бебешки неща.Нашротив,имам нужда от смислени разговори.Дори с майките с които съм се запознала покрай бременност и раждане ми е по-тъпо с "детето прави боц" и т.н.
Вече ако някой смята майката с дете за останала с мозък колкото на замразена цаца ...

# 381
  • Мнения: 69
Тези които са спряли да общуват с теб не са ти били никога приятели.
И преди да имам дете и сега съм си била все с едни хора,знаеха за проблема ми и ме подкрепяха.

Това е много точно казано. И аз с годините стигнах до същия извод.

# 382
  • Мнения: 3 032
И при мен няма никаква промяна в кръга от хора, с които съм общувала преди, когато се борех с проблема, и сега когато имам вече две деца. Разликата се състои в това, че нямам вече достатъчно свободно време са се виждам с тях и ми е някакси кофти, че те останаха без партньори и деца.
От друга страна не съм създала нито едно ново приятелство на база ние имаме деца също като вас.
Когато нямах деца не ми е пречило до общувам с хора, които имат. Да, било ми е някакси тъжно, мъчно, но от никого не съм странила умишлено.

# 383
  • Мнения: 3 318
И при мен няма никаква промяна в кръга от хора, с които съм общувала преди, когато се борех с проблема, и сега когато имам вече две деца. Разликата се състои в това, че нямам вече достатъчно свободно време са се виждам с тях и ми е някакси кофти, че те останаха без партньори и деца.
От друга страна не съм създала нито едно ново приятелство на база ние имаме деца също като вас.
Когато нямах деца не ми е пречило до общувам с хора, които имат. Да, било ми е някакси тъжно, мъчно, но от никого не съм странила умишлено.

Супер! Браво, това е правилното решение.

# 384
  • Мнения: 3 505
И ние не се чувстваме отхвърлени заради липсата на деца. По-скоро ние се изолирахме заради здравословен проблем на съпруга ми, който е от преди да започнем с опитите.

# 385
  • Мнения: 4 660
+1
Единствено когато нямах деца се чувствах неловко на детски рожден ден. Винаги ме канеха и винаги отивах.
Всички майки говореха за децата си ,
а аз си човърках телефона.
И при мен няма никаква промяна в кръга от хора, с които съм общувала преди, когато се борех с проблема, и сега когато имам вече две деца. Разликата се състои в това, че нямам вече достатъчно свободно време са се виждам с тях и ми е някакси кофти, че те останаха без партньори и деца.
От друга страна не съм създала нито едно ново приятелство на база ние имаме деца също като вас.
Когато нямах деца не ми е пречило до общувам с хора, които имат. Да, било ми е някакси тъжно, мъчно, но от никого не съм странила умишлено.

# 386
  • Мнения: 380
Flowers BouquetЧестит празник скъпи дами! Flowers Bouquet Бъдете винаги щастливи, уверени, усмихнати, нежни, но и силни, красиви, уважавани, амбициозни, мечтателки, бъдете обичани... Нека догодина всяка от нас празнува този ден като майка

Последна редакция: пн, 08 мар 2021, 08:23 от Di@

# 387
  • Мнения: 288
Честит 8 март, прекрасни и силни момичета! 🍀🌹🏵️
Бъдете много здрави, безкрайно щастливи и ценени! Никога не забравяйте колко сте специални! Желая на всяка една да сбъдне своята мечта.

# 388
  • Мнения: 3 505
Честит празник, момичета! Дай Боже догодина да сме мами!

# 389
  • Мнения: 1 428

Желая на всяка от вас да се сбъдне мечтата и 😍🌷

Общи условия

Активация на акаунт