Плюсове и минуси на кварталите в София - 10-та тема

  • 38 723
  • 808
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 19 004
Метрото казвам, че не се чува, нашата панелка беше на около 650 метра от линията. Последните 2 години, които живях там, не се чуваше нищо.
(На първа линия едва ли е безшумно...но те имаха стаж и с трамваите едно време)

# 331
  • Мнения: 9 754
Който иска да купува, наистина, отива на място и гледа/слуша/ходи, не се ориентира по карта.

# 332
  • Мнения: X
Да, П. Зографски е натоварен сутрин и след работа. Сервиза го махнаха, уж щеше да е безплатен паркинг. Но  се оказва проект за нови блокчета. Н. Габровски е по-натоварен денонощно. Хвърчат от и за Ст. град. Но дали ще ви пречи -  само вие може да прецените. Добър съвет е да отидете сутрин и вечер и да проверите. А и нали и дограмата се води шумоизолираща.
Аз съм на самия бул. Г.М.Димитров, но не ми пречи. След час пик има много малко  движение на коли. Гр. транспорт вече е с нови автобуси и вратите не хлопат по спирките.
Квартала е приличен, строят се много нови сгради, има и магазини. Сега до метрото ще отварят голяма Била. 105 у-ще го водят добро, то ще ви е в района. Майките са доволни от 2те детски градини около него. Ние с дъщеря ми харесваме квартала много повече от бившия ни Лозенец.
Разкажи моля те малко повече за предимството да живееш на голям булевард в по-отдалечена част на София спрямо квартал Лозенец. В Лозенец май си живяла срещу парк Кошарите. Там няма ли метро, парк, хранителни магазини, училища, детски градини и т.н.? Май е доста по-уредено от много други квартали.

# 333
  • Мнения: 1 878
На "Пимен Зографски" ходя спорадично, но само уикенд и ми се струва тихо и спокойно местенце. Има много приятни кооперации, повечето изглеждащи наистина с добро качество, особено тази над Билата. В делничен ден обаче си нямам идея колко е натоварено предвид детската градина и 105-то у-ще.

# 334
  • Мнения: 19 004
Дворът на училището е от другата му страна, едва ли се чуват много децата.

# 335
  • София
  • Мнения: 4 668
Не е въпросът в училището. Може и се ползва за транзитна улица, предвид натоварването на ГМ Димитров.
Аз имах няколко колеги живеещи в района, включително моя милост, работещи на 4ти км. В момента се сещам на прима виста за 4ма. 1 или 2ма ползват Тинтява. Други ползват паралелните улички до прословутата "Бензиностанция", където се прехвърлят на Тинтява и продължават до Цариградско Шосе.
Това няма как да го видиш събота и неделя.

# 336
  • Мнения: 40 737
Дворът на училището е от другата му страна, едва ли се чуват много децата.

О, и децата се чуват денем, не нощем, когато е гадно.

# 337
  • Мнения: 18 476
Разбира се, че се чуват децата.
Сега пак някой ще каже "балконът ми е до оградата, за 10 години даже не съм разбрал, че има училище там", ама нали - малко реализъм трябва...

# 338
  • Мнения: 19 473
На мен деца и шум от играта им не биха ми пречили, вие пък в големия град съвсем мъртвило искате да е.

# 339
  • Мнения: 19 004
Симпатични са блокчетата около Била-та и зад училището, но все пак се пита за тоя урод, който е на другия край на улицата

# 340
  • Мнения: 40 737
На мен деца и шум от играта им не биха ми пречили, вие пък в големия град съвсем мъртвило искате да е.

Именно, детският смях и глъчка не ме дразнят. А и, както казах, ги няма вечер, а денем и без това шуми телевизор, музика и прочее и съвсем не се забелязва.

# 341
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 941
И в голям град има "съвсем мъртвило", ако това търси човек. По-скоро ако човек се премести в квартал с различна шумова обстановка от този, където е живял досега, тогава се забелязва доста по-натрапчиво. Но с шум се свиква и в един момент преставаш да го забелязваш. Освен трамвая, с това свикване няма.    Качваш една тройна дограма и може и в блокче на първа линия на булевард пак да си спиш.

# 342
  • Мнения: X
Има съвсем мъртвило, разбира се, зависи от конкретната микролокация.
За шума може да сложиш добра дограма, но не можеш да спиш на отворен прозорец лете. Което задължава да ползваш климатик. Лично за мен е неприемливо.

Нико,  Аиша е живяла срещу паметника на съв армия на Черни връх, бащин имот, но го е продала и с парите си е купила два имота. Единият панелка на Кошарите, другият в Дианабад. По нейна информация в темите. За предимствата на Дианабад спрямо Лозенец не знам

# 343
  • Мнения: 18 476
На мен деца и шум от играта им не биха ми пречили, вие пък в големия град съвсем мъртвило искате да е.

И на мен не ми пречат малките деца в градините - цял живот съм била непосредствено или близо до ДГ, свикнала съм, даже ми е приятно, когато цвърчат навън. Между другото цвърченето се чува през няколко улици.

Но тук обсъждаме дали се чуват. Чуват се.

# 344
  • Мнения: 3 587
Нищо не може да се сравни с нежното цвърчене на нов строеж в съседство. Нито деца, нито метро, нито трамваи. Направо ти иде да излезеш на квартира надалече за Х време.

Общи условия

Активация на акаунт