Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Няма забрана за повече от едно лично име
Благодаря Ви, не знаех! Мислех си, че това е единствената причина да съществуват странни сложни имена като Анелия-Добромира например...
Ами това е причината, естествено. В България под "повече от едно лично име" се разбират точно двойните имена.

# 61
  • Мнения: X
То по-добре да е двойно, отколкото едно, което съчетава две имена и звучи абсурдно. Има си имена, които могат да се съчетаят в едно, например от Борис и Славка, става Борислав(а). От Васил и Елена-Василена и т.н. Има и съчетания,  от които нищо не се получава. Примерът с Васил и Димитрина е от тези. Владимира добре, но си е чисто отбиване на номер по отношение на Димитрина.

# 62
  • Мнения: 18 551
Верджиния(Вержиния) е чудесно предложение! На мен много ми харесва това име. Срещала съм го и като Вергиния. Или Вержиния. Има разновидности. Хубаво е много.

# 63
  • Мнения: 8 796
Сега прочетох отначало темата, всъщност при авторката е интересно това, че едните баба  и дядо  са Димитра - Васил, а другите са Веска-Димитър. Като гледам как са се съчетали нещата, явно тези имена са важни за техния род и с едно име може да уважи 4 човека!
Но в този случай, ще трябва да използваш просто техните имена, а не производните, които нямат нищо общо освен първа буква - Дея, Далия, Виктория и т н.
С двойните имена обаче, да знаеш, няма да се ползват по равно, с времето едното ще надделее над другото. И още по-лошо е, при едните баба и дядо да е по един начин, а при другите - по друг.


Димитра- Васила, Деметра - Васила
Димитра - Василия,  Деметра - Василия
Димитра - Василена, Деметра- Василена
Вася -Деметра
Веса- Деметра
Димитра- Веселина, Деметра - Веселина
Димитра-Васияна, Деметра - Васияна
Димитра- Василия, Деметра - Василия
Дима-Веса,  Дима- Вася, Дима-Васила
Димитрия-Василена, Димитрия-Василия

Имам още една идея, кръсти детенцето на Бог, в крайна сметка, той единствен е над рода ти. И някакво име, което ти харесва и не е двойно.
Божидара, Дарина

Зачеването е също много важно в случая, но може и бебето да се роди на някой голям празник и да го кръстиш съвсем нещо различно от коментираните.

Аз на твое място я кръщавам Виктория (победителката ти!)   и през цялата бременност да си има име детето, да се обръщаш към нея.

# 64
  • Мнения: 6
Здравейте!
Много добра идея да увагите и двамата-баба и дядо! Много идеи за имена ви предоставиха
момичета. Според мен за да не се обиди нито единия, нито другия ,идеята за името МИНА, посветено на светеца е много хубава! Ако пьк дьржите имената на дьдо и баба ,според мен подходящо е и ВАСИЛЕНА-ДЕМЕТРА!  да сте живи и здрави всички заедно с бебчо!

# 65
  • Мнения: 18 551
При вас поне хубавото е, че 4 мата родители са с много сходни имена. Тоест, на който и да изберете да кръстите сърдити няма да има. 😁
Според мен си изберете или едно име с Д или едно с В, без да са две и измислени съчетания.Ако изберете двойно име второто няма да се споменава изобщо. И тук се губи смисъла. Никой няма да нарича детето с две имена, обикновено първото печели. И така и сръдни ще има и бабите ще я наричат коя както си иска(на нейното име съответно).
Затова просто и ясно-уважават един човек и да се знае, че е на него.

# 66
  • Мнения: 3 329
Толкова дълго чакано дете е дар. Подходящо е, според мен, името Дара. Няма умалително, произнася се лесно на всички езици, пише се също лесно като транскрипция. Помислете как ще се произнася и пише. Вече сме граждани на света. Две приятелски семейства, следвайки тази логика, кръстиха децата си Неда, Лора и Мина. Две от тях вече учат в Ирландия.

# 67
  • Мнения: 275
Съчетание от такива имена е като да събереш октопод и слон в подводница.Не наказвайте детето, ами му дайте едно хубаво име, а който не се чувства уважен и се сърди, да ходи да брули орехи.

Последна редакция: нд, 13 дек 2020, 16:57 от severnosianie

# 68
  • Мнения: 607
Давина.

# 69
  • Мнения: 1 459
Васимира

# 70
  • Мнения: X
Уважете детето си, преди всичко и всички.
Най-адекватно ми звучи Девора и Владимира.
Останалите Васимири, Диви, Деви и производни, на мен ми звучат нелепо.
Леко раждане и имате време да размислите.

# 71
  • Мнения: 397
Съчетание от такива имена е като да събереш октопод и слон в подводница.Не наказвайте детето, ами му дайте едно хубаво име, а който не се чувства уважен и се сърди, да ходи да брули орехи.
Абсолютно! Толкова изсмукано от пръстите, толкова зор да се измисли нещо невероятно и накрая никой в тоя живот няма да я нарече с всичките имена.
На мен пък друго ми стна интересно, как ин витрото ще е на 11.11. и толкова бързо и пола се знае? Аз ли нещо изоставам или не разбирам?

# 72
  • Мнения: 6 992
Мисля, че при инвитрото се знае полът на ембрионите, които слагат.

# 73
  • Мнения: 18 551
Не мисля, че се знае пола на ембрионите.Възможнолие изобщо такова нещо.?

# 74
  • Мнения: 2 699
Мисля, че при инвитрото се знае полът на ембрионите, които слагат.
Не се знае. Законът не позволява да се избира пол на имплантирания ембрион. Не знам дали има изключения с цел да се избегне.риска от предаването на генетични заболяване, но по-скоро не.

Общи условия

Активация на акаунт