Отговори
# 45
  • Мнения: 978
Ми нормално име, а Ая пък какво име е?
Както и да е, не е това темата.
А защо да не може да се кръщава на двама човека?

# 46
  • Мнения: 3 033
И Ая не е име. Звучи също толкова абсурдно. Може да се кръщава и на трима, но трудно може да се избере име, което да звучи добре.

Последна редакция: ср, 09 дек 2020, 11:26 от Helinor17

# 47
  • София
  • Мнения: 11 987
Вероника, Виктория, Владимира и т.н. нямат абсолютно нищо общо с Васил.
Както и Дея, Дивна, Доротея, Дара и т.н. нямат абсолютно нищо общо с Димитра.

Имената на бабата и дядото са хубави. Просто изберете едно от тях.

# 48
  • Мнения: 3 922
То е ясно, че нямат нищо общо, но все пак са комбинация между първите букви и на двете имена. А авторката иска точно такива предложения.

# 49
  • Мнения: 511
Моето име е с първата буква на името на дядо ми, но не е производно от неговото.
Въпреки това, дядо си знаеше, че съм кръстена на него и беше доволен. Мен ме представяше понякога с "На дядо Първата буквичка". Хубав спомен ми е.

# 50
  • Виена
  • Мнения: 899
И нашето момиченце се роди след дълго чакане, борихме се няколко години.  Детенцето си знае кое име харесва, радвам се сега, че й дадохме две имена. Избери си две хубави имена, дай й ги, не е нужно да са с тире и да ги използва винаги заедно. Василена Димана Константинова Ангелова примерно. Иначе и Дива, и Вида ви харесват.

Последна редакция: ср, 09 дек 2020, 11:45 от bombolino

# 51
  • Мнения: 3 033
Аз искрено се съмнавам, че към днешна дата някой ще си кръсти дъщерята Димитра. Ако е момче да е Димитър е хубаво, но в женски вариант - не.
То, ако им харесваше на родителите това име,  вероятно щяха да го изберат, без да го мислят много.
Аз поне така виждам нещата.

# 52
  • Мнения: 1 543
Не мисля, че може да се кръщава едновременно на двама човека.

Е, хайде сега, не може, по цял свят се прави.
Пия си кафето сега и разсъждавайки по казуса, стигам до извода, че ни трябва законодателна промяна Grinning. Мисля, че проблемът е в забраната да имаме повече от едно лично име. В много централно- и западноевропейски страни хората имат по няколко лични имена и ако се приеме такава възможност за България, сума драми ще бъдат спестени.
Имам позната от Полша, която носи едно старовремско полско име и едно съвременно. Германците нерядко имат по 3 лични имена. Дъщеричката на Уилям и Катрин се казва Шарлот Елизабет Даяна  - име от родителите, от прабабата и от бабата. Просто идеално, това ни трябва и на нас Grinning

# 53
  • Виена
  • Мнения: 899
Няма забрана за повече от едно лично име

# 54
  • Мнения: 3 033
А чували ли сте името Хосе-Крус Рамон Тараго? Идеално пасва на българче, хем ще бъде уникално не само рядко срещано в България. 😂
Това е истинско име на кубински гражданин.

# 55
  • София
  • Мнения: 11 987
А чували ли сте името Хосе-Крус Рамон Тараго? Идеално пасва на българче, хем ще бъде уникално не само рядко срещано в България. 😂
Това е истинско име на кубински гражданин.
А това как точно помага на авторката на темата?

# 56
  • Мнения: X
Благодаря момичета на всички писали ми. За да не се караме, да приключим темата. Имам още време да помислим. Благодаря за сьветите, които ми дадохте. Живот и здраве като родя ще ви пиша какво име сме почувствали за най - добро.

# 57
  • Мнения: 1 543
Няма забрана за повече от едно лично име

Благодаря Ви, не знаех! Мислех си, че това е единствената причина да съществуват странни сложни имена като Анелия-Добромира например...

На авторката от сърце желая успех в намирането на най-прекрасното име за чаканата рожба Blush

# 58
  • Мнения: 1 367
Сетих се и за името Вирджиния или Вержиния. Може да Ви хареса. Щом имате желание, уважете бабите и дядовците. Ще уважите и четиримата. Не е толкова трудно да се намери име, съдържащо "В" и "Д".

Пожелавам Ви жива и здрава рожба!

# 59
  • Мнения: 3 033
Вержиния е страхотно предложения. Вергиния също може. Вениция също е рядко срещоно.

Общи условия

Активация на акаунт