Отговори
# 105
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Слушах се вьв вашите сьвети и мальк ъп дейт за момента сьм се спряла на
Виктория
Мина
Далия
Изабел
Но Мина ми е много присьрце, но мьжа ми е малко скептичен. Какво мислите.
Изабел/а
Далия
Виктория

Мина, определено не ми харесва.

# 106
  • Мнения: 339
Мина и Изабел/а ми харесват.
Виктория не ми харесва.. Прекалено много Виктории познавам, а и ми звучи много твърдо. Предпочитам Вероника.
Далия е нежно, но също не ми е по вкуса.
Явно не са в списъка, но все пак да си кажа, че Димитра или Деметра (на дядо Димитър и баба Димитра) ми харесва. Аз познавам и една Димитрия.
Василена на дядо Васил и баба Веска също е хубаво (според мен).

# 107
  • Мнения: 11 994
Аз бих избрала Димитър за момче и Василена или Василиса за момиче, ако искам да е кръстено на баби и дядовци. По стечение на обстоятелствата, на когото и да е кръстено ще има уважени и в двете семейства.
Виктория и Далия нямат общо с Васил/ Веселина и Димитър/Димитра

# 108
  • Мнения: 1 459
Явно в крайна сметка авторката се е спряла на име, което няма връзка с някое от тези на бабите и дядовците, и по-добре според мен. В такъв случай аз съм за Далия и Мина. И двете имена са много нежни, кратки и запомнящи се. И не, няма да я питат дали е Далия или Дария, поне който знае, че далия е красиво цвете. Дария явно е женската версия на цар Дарий.

# 109
  • Мнения: 607
За момиче - Димана , а за защо не и Дивна.

# 110
  • Мнения: 1 765
Според мен е абсурдно да се "уважат" едновременно двама души. И как точно ще стане? Като всеки път се налага да обяснявате "първата буквичка(сричка) е на бабата, а пък третата е на дядото"? Разбирам най-добрите ви намерения, но е по-добре да се съобразите с името на единия от двамата. Като ще е, да е! Димитра е интересно и рядко срещано име за жена, звучи гръцко. Без колебания за момиче бих предложила него. А и не се заричайте толкова, че няма да имате второ дете! Wink

# 111
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Вадим за момче.
За момиче е по-сложно, може би Дивна, ако искат буквички и от на двамата, но на мен лично не ми харесва. Предлагам Димана и без това в общия случай момичетата се кръщават на бабите.

# 112
  • Мнения: 5 384
Съгласна съм - Вадим е точно и на двамата. Руско е  или поне сред руснаци се среща често. Дано не го съкращават на Вадя Simple Smile

# 113
  • Мнения: 1 047
Васимитра! Sunglasses

# 114
  • Мнения: 5 544
Мисля, че до момента никой не е предложил Мирослава - съчетава по малко и от двамата, друг вариант е Васимира. Като цяло трудна задача сте си поставили. Да е живо и здраво детенцето и леко раждане Ви пожелавам. Simple Smile

# 115
  • Мнения: 1 456
Ако искате да уважите с име - комбинация от две - специално с тези две имена е много трудно. Владимира е чудесен вариант в такъв случай. Иначе на мен лично - Димана много ми харесва. Имам приятелки - Василка и Василиса, лично на мен не ми допадат много, но те си ги харесват Simple Smile
Това, че е св. Мина ще бди над детето ви е страхотно - може и така да го кръстите. Бих предложила също да се огледате и в именните дни около датата на термин - може там да ви допадне някое име. Все пак ако се роди на такъв ден има едно усещане, че този светец също е закрилник (аз съм родена на такъв ден и майка ми и до днес съжалява, че не е разбрала да ме кръсти с това име)
Също, на този етап бих оглеждала варианти и на мъжко име Simple Smile

# 116
  • Мнения: X
Здравейте!  Бебенцето е момиченце с термин Юни месец, ако издьржа докрай. Владимира не ми харесва особено. Но пьк за момче ми харесваше. Има вероятност да останем да живеем в чужбина и затова гледам по - лесни за произнасяне бьлгарски  / класичесски имена. Това, което пьрвоначално исках се оказа трудна задача. В крайна сметка не искам детето ми да израства комплексирано от името си. Още го мислим....



quote author=_di_di_ link=topic=1277461.msg42086124#msg42086124 date=1609917863]
Ако искате да уважите с име - комбинация от две - специално с тези две имена е много трудно. Владимира е чудесен вариант в такъв случай. Иначе на мен лично - Димана много ми харесва. Имам приятелки - Василка и Василиса, лично на мен не ми допадат много, но те си ги харесват Simple Smile
Това, че е св. Мина ще бди над детето ви е страхотно - може и така да го кръстите. Бих предложила също да се огледате и в именните дни около датата на термин - може там да ви допадне някое име. Все пак ако се роди на такъв ден има едно усещане, че този светец също е закрилник (аз съм родена на такъв ден и майка ми и до днес съжалява, че не е разбрала да ме кръсти с това име)
Също, на този етап бих оглеждала варианти и на мъжко име Simple Smile

[/quote]

# 117
  • Мнения: 5 544
Да, в крайна сметка това е важното - детето да не израсне комплексирано от някое сложно съставно име, с идеята да се угоди на всички. От първите срички на имената на моите родители и свекъри се получава името Василия, но не бих кръстила детето си така, а знам, че съществуват и много по-лоши варианти. Simple Smile
Изберете само един дядо или баба и готово. Ако търсите международно звучене, може да изберете просто Мира на баба Димитра, макар че в англоезични държави вероятно ще го четат "Майра". Или да вземете само първата буквичка В или Д и да е коренно различно име.

# 118
  • Мнения: 11 994
Щом ще живеят извън България Владимир и Вадим са познати имена и няма да представляват нещо изчанчено
Деметра също става. Ако не е родено в Бг или Русия, детото няма да има бащино име и в такъв случай може да си има и второ лично име - Димитри Васил или Деметра Василена/ Василиса/ Василия

# 119
  • Мнения: 1 365
При условие, че живеете в чужбина, може би Виктория или Виктор за момче - е добър избор. Лесно произносими са.

А може и Виктория Изабел - двойно име - за момиче.

Не се притеснявайте, ще измислите името. То ви е най-малкият проблем сега. Важното е да се опазите.

Общи условия

Активация на акаунт