Брекети – къде, какви, за колко? -тема 14

  • 36 412
  • 746
  •   1
Отговори
# 165
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Много благодаря!

# 166
  • Мнения: 141
Добро утро☺️Тези от вас,които да изравнявали средните линии с ластици,имали ли сте болки в ставите ?Аз от 2 месеца носех само нощем,но от 2 седмици ги нося нон стоп,само махам за хапване,нооо много ме боли,чак не мога да си отворя устата,камо ли да ям

# 167
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Здравейте!
Сигурно не пиша в правилната тема, за което ме извинете.
Детето ми от вчера е със залепено за кътните зъби апаратче за разширяване на горната челюст. Докторката ни предупреди, че ще му е трудно няколко дни.
Ако на някой детенцето в момента е или е било с такава скоба, как се справихте. Имам чувството , че няма да свикне и доста трудно се храни. Снощи остана гладен.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 11:34 от peikovaaa

# 168
  • софия
  • Мнения: 25 392
Минава. Няма нещо конкретно, което може да се направи. Първите дни приготвяйте по-течни храни - крем супи, каша.

# 169
  • Мнения: 5 942
Зависи и от настройката на детето, а и на родителите. Моята дъщеря категорично отказа  да яде с апаратчетата, дори отказа да ги носи в у-ще и нищо не можеше да я накара да го прави. В последствие съвсем не ги носеше, забравяше и всичко това се превърна в тотална мъка за всички. Само се изнервяхме взаимно, карахме се и нищо. Резултатът - от вчера вече е с брекети, които и да иска, не може да махне. Засега само отдолу, след месец и горни предстоят. Вчера хапна с тях без проблем, та явно това е нашето решение. Не казвам, че всички деца са толкова несериозни, просто моят опит е такъв. Дано вие успеете да се справите с апаратчетата и не стигате до другото.

# 170
  • софия
  • Мнения: 25 392
Моето дете не трябваше да носи постоянно апаратчето. Никога не е яло с тях.
Не бих настоявала да се носи по време на хранене. Маха се, яде се, измиват се зъбите и се слага.

# 171
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Благодаря Ви за бързите отговори!
Малко по- спокойна съм вече, а снощи ми мина през главата да отидем да го свалим. Милият с насълзени очи се опитваше да вечеря снощи.
При него апаратчето е залепено за горната челюст, незнаех че има снемаемо. След  два месеца ще му сложат и бреките.
Сутринта закуси попара, от бебе не съм му правила 😊

# 172
  • Мнения: 5 942
Ще свикнете, малко по малко. Но и според мен не е редно да се натискат децата да ядат с тях, то изглежда странно да ви кажа...

# 173
  • Мнения: 2 262
Жената има предвид апарат за разширяване на челюстта, който се залепва на небцето и на кътните зъби отзад. Той не може да се сваля.

# 174
  • софия
  • Мнения: 25 392
Детето ми е носило апарат за разширяване на челюстта, който не се залепва. Дори е не знаех, че има със залепване. Трудно ми е и нямам желание да гадая неща, които не са написани.

# 175
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Извинете ме,  притеснението ми наистина е голямо и не съм искала да предизвиквам спор. Ще си поправя поста, залепено е за кътните зъби , даже и незнаех , че съществуват такива . Дълги години големият ми син носи снемаемо апаратче за изправяне на зъбите, после и бреки, сега е с постоянен ретайлер.
Благодаря на всички Ви за отговорите!
Пожелавам Ви здраве и красиви усмивки!

# 176
  • Мнения: 2 262
Няма проблем. Само да уточня - има различни видове апарати за различни цели. Това, което описваш е екпандър т.е. апарат за разширяване на челюстта, той не изправя зъби, а само разширява, за да освободи място в челюстта. Много често го слагат за няколко месеца и после вече слагат брекетите. Другият, който описваш, е апарат(че) за изправяне на криви зъби, но неговата главна функция е да намести правилно зъбите. Ритейнърът е след лечението - да държи вече изправените зъби в позиция.

# 177
  • София
  • Мнения: 1 482
Каква е горе долу цената на апаратчетата за изправяне на зъби? Водихме сина ми (9,5 г) на консултация при ортодонтка, която е казала, че апаратчето ще струва 350 евро, а анализът с отливки и планът за лечение - 350 лв (май не включва рентгеновите снимки). Много ми се стори, за други цени бях чела, как мислите? От каква възраст могат да се слагат брекети?

# 178
  • Мнения: 1 340
За цените на апаратчетата не мога да коментирам, но брекети обикновено се слагат, когато вече няма (или почти няма) млечни зъби и постоянните са поникнали. При момичетата обикновено е по-рано - на около 10, докато при момчетата 12-13. Зависи от детето, а и конкретните обстоятелства все пак. В някои случаи може да се сложат и по-рано. Най-добре е да обсъдите вариантите с ортодонт.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 14:50 от Lilly_85

# 179
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Soft_Rain 🍀,
Благодаря Ви!
Bublle79, преди 8 години слагаме снемаемо апаратче за криви зъби на двете челюсти на големия , спомням си че платихме 400 лева общо и после по 15 лева всеки месец при контролен. Влачихме се дълго време така, щом излезеше от вкъщи и ги сваляше. Сега цените са се вдигнали явно. После смених ортодонтката и сложихме бреки.
Бреките ги носи две години, свалихме ги миналата година. 3000 лева струваха, в цената беше включено първоначалния преглед, отливки, посещението всеки месец, изработването на снемаемите ретайлери и постоянния. Хубавото е, че не се наложи да му вадят зъби, което си е стряскащо .
На малкия сега ще му ги слагат
след два месеца за 3600 лева на двете челюсти, за Бургас е това.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 12:56 от peikovaaa

Общи условия

Активация на акаунт