Брекети – къде, какви, за колко? -тема 14

  • 36 103
  • 746
  •   1
Отговори
# 435
  • Варна
  • Мнения: 334
Сега се замислих, след казуса с кривия зъб и махнатите брекети. Има ли практика, когато се "свалят" брекети да се махнат само дъгите, но човек да продължи да носи залепените брекети (примерно месец), да се види дали се харесва и чак след определен срок да отиде и да продължи лечението, или ако се харесва да отлепва чак тогава брекетите.
[/qu ote]
Не, не може. След сваляне на брекетите се поставя ретайнер. Ако има нещо което не ви харесва го изговорете с ортодонта ви.

# 436
  • Мнения: 2 246
Свалянето на дъгите го практикуват някои ортодонти на запад. Така се вижда след свалянето къде са проблемните зони и кои зъби са податливи на разместване. Помага да се изработят ритейнъри според индивидуалния случай без да се гадае кои зъби биха се разместили след свалянето. Ортодонтът ако няма желание, тогава естествено, че няма да се занимава.

# 437
  • Мнения: 6
Здравейте.Дъщерями е на 13 и има на двете челюсти метални брекети.Искам да попитам след слагането,вашите ортодонти викат ли ви през три седмици за подмяна на тия цветните плочки(не знам как се казват) и колко ви вземат за тая процедура?Необходимо ли е толкова често да ходим?

# 438
  • Мнения: 5 478
Не съм сигурна какви точно са тези цветни плочки, но на мен лично ми се е случвало да ходя през седмица в определени периоди. Зависи какво и как се е налагало да се прави. При мен цялата сума на лечението включва всяко ходене, не заплащам нищо при отделните посещения.

# 439
  • Мнения: 110
Здравейте.Дъщерями е на 13 и има на двете челюсти метални брекети.Искам да попитам след слагането,вашите ортодонти викат ли ви през три седмици за подмяна на тия цветните плочки(не знам как се казват) и колко ви вземат за тая процедура?Необходимо ли е толкова често да ходим?

Не знам какви са тези плочки, може би имате предвид ластиците, който са около металните пластинки. Аз съм на 28 години и от скоро съм с брекети, казаха ми че на всеки месец трябва да ходя, за да ги сменят. А за заплащането, казаха ми обща сума за цялостното лечение и когато ходя внасям някаква сума.

# 440
  • Мнения: 6
Не са ластиците,а едни цветни,пластмасови плочки,които се слагат на върху брекета. Всеки път си избира цвят.Това през три седмици по 80лв.

# 441
  • Мнения: 83
Не са ластиците,а едни цветни,пластмасови плочки,които се слагат на върху брекета. Всеки път си избира цвят.Това през три седмици по 80лв.

Носила съм 2 вида брекети, но такива плочки не съм виждала. А и сумата от 80 лв ми се вижда доста висока.
Попитайте ортодонта как се наричат тези неща и за какво служат, наистина ми е любопитно.

# 442
  • Мнения: 1 323
Може би е важно да уточните каква сума сте заплатили в началото, като основна цена. Може би, ако е доста ниска, уловката е че после трябва да плащате на всяко посещение. При всички случаи обаче 80 лв всеки път е доста.
Аз ходя на 4 седмици и не плащам нищо.

# 443
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 047
Ластиците сменят, те са с различни цветове, и дъщеря ми си избира всеки път различен цвят.
Ходи на 4 седмици за затягане и смяна на ластиците. 70 евро е едно посещение, плащам всеки месец. Но тези посещения са включени в общия план за лечението, както и в общата цена( при нас почти 3000 евро, които включват и ритейнърите накрая).

# 444
  • Мнения: 6
Ами явно са ластиците,но на мен ми изглеждат през кутията,от която ги избираме като плочки.Заплатихме  по 1000лв на челюст и явно тук е уловката,че при смяната на ластиците всеки месец по 80 са още близо 2000 лв,за 2г. но сега почна съкращава на три седмици и така на всеки три месеца прави още един допълнителен,а уж интервала беше месец.

# 445
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 047
Два пъти ми дават час на третата седмица, двата пъти го отказвах като приближи и си вземах нов час за следващата. Не знам дали е умишлено, но и аз прецених, че в един момент ще плащам ей така допълнителен месец. А и определено няма нужда при моята, вече сме към края на лечението.

# 446
  • Мнения: 6
Нашите трябва да ги маха септември и спомена за тези ритейнъри. Чакам изненада и там.Някой ако ги е плащал отделно,ще сподели ли колко са стрували и за тях ли трябва пак всеки месец да плащаме за прегледи?При тях има ли нещо за корекция през определен период

# 447
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Явно всеки ортодонт работи по различен начин!
Големият ми син  свали бреките миналата година лятото( носи ги 2 години), от тогава е със снемаем ритейнър и постоянен на долните резци.  Снемаемите носи всяка вечер, през втората година през вечер ни казаха. За контролни нищо не ми е споменала, каза само ако се разлепи постоянния на долните резци тогава да го водя.
На приятели синът им подходи несериозно с ритейнъра и горните зъби му се изкривиха отново Сега и малкият ми син е с бреки. Допълнително не съм плащала нищо! Цената ми беше крайна за бреките, посещението всеки месец, ластици и ритейнърите. За големият ми син крайната цена беше 3 хил., за малкия сега е 3600. За Бургас става дума. Начина на плащане го уточнихме с ортодонтката при първия преглед.

# 448
  • Мнения: 245
Според мен постоянните ретайнери са най сигурни, но на мен например не ми сложиха, а съм си на години...до колкото знам самото им закрепяне е доста голяма играчка, та явно не й се занимаваше на моята ортодонтка, само не знам какво се случва ако пак се изкривят зъбите, пак ли се слагат брекети и за сметка на кой са?

# 449
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Това не съм се сетила да питам! На 25.03 имам час за малкия, ще питам колко време се носи постояния.

Общи условия

Активация на акаунт