Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 140

  • 62 832
  • 750
  •   1
Отговори
# 270
  • БГ
  • Мнения: 1 256
Не... Замислих се дали да не пробвам с този крем за разбиване от лидъл
Скрит текст:

# 271
  • Мнения: 9 468
може животинска сметана и маскарпоне или нещо с крема сирене.
това горе е животинска сметана. аз бих добавила нещо към нея.

# 272
  • Мнения: 6 683
В Тортената библиотека, в този пост на Наталина ще откриете отговорите за подходящите размери на етажите, а тук за парчетата, които излизат от даден размер.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Не... Замислих се дали да не пробвам с този крем за разбиване от лидъл
Скрит текст:
Тази сметана е с нисък процент масленост и не се знае дали ще успеете да направите гъст крема. Аз съм разбивала, но съм чела оплаквания от хора, при които не се получава.
Със сигурност се разбива добре сметаната с масленост 35%
Присъединявам се към zenata за добавката на крем-сирене - ще придаде допълнително плътност към крема.

# 274
  • Мнения: 9 468
Става тази сметана, не съм имала проблем. Но вече в Лидл предлагат 36 %, та бих заложила на нея.

# 275
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ваче, парчето за торта не може и безкрайно голямо да бъде. Ако от торта с диаметър 15см и височина 10 см изкарвам 10 парчета, то от торта с диаметър 15см и височина 20 см изкарвам 20 парчета, а не 10 огромни. Просто режеш гигантското парче на половина и получаваш две парчета с нормален размер.

# 276
  • София
  • Мнения: 13 200
Ваче, парчето за торта не може и безкрайно голямо да бъде. Ако от торта с диаметър 15см и височина 10 см изкарвам 10 парчета, то от торта с диаметър 15см и височина 20 см изкарвам 20 парчета, а не 10 огромни. Просто режеш гигантското парче на половина и получаваш две парчета с нормален размер.
Да, разбира се, че може. Аз взе пак обмислях варианта 12-13 см. Пустият еднорог ще застане на тази височина добре Simple Smile

2в1, благодаря!

# 277
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 1 263
Vache, извинявай, че толкова късно се включвам, но сега имах възможност.
Аз бях сложила вече веднъж моя Еднорог, който направих за р.д. на внучката миналата година.

Никога не си записвам размерите, но по спомен са: за 1 етаж - 25\12см, за 2 етаж- 18\12-13см.
Зависи колко големи парчета ще режете, но на нас ни беше предостатъчна за около 30-35 човека, дори и остана.

# 278
  • София
  • Мнения: 13 200
mamsity, ооо, много благодаря, прекрасна торта! Идеална ми е с тези размери. А понеже ще остане материал със сигурност ще мога да спретна нещо допълнително за всеки случай, а то винаги ще се изяде Simple Smile)

# 279
  • Мнения: 754
Здравейте! От сто години не съм правила торти, но сега съм супер мотивирана да направя торта с коте за РД на дъщеричката ми. Семпла! Харесах много тази идея:

Обаче не искам да е с фондан, за да се хапва от малки деца.
Мисля си, понеже намерих черен фондан в Лидъл и бих могла да направя от него мустачките и муцуната - дали ще “издържат” върху крем от масларпоне, без да паднат и да го оцветят в черно? Не знам дали ми разбрахте идеята, но са само няколко черни елемента, а нямам с какви други материали да ги направя.

# 280
  • Мнения: 1 348
... няколко черни елемента, а нямам с какви други материали да ги направя.
Нарисувани мустачки и муцунка с разтопен шоколад и след като се втвърдят, може да бъдат поставени върху тортата.

# 281
  • Мнения: 5
Здравейте момичета. Големи красоти има тук.Аз съм направила едва 3 тортички за близки хора ,но имам голямо желание да продължа. Сега обаче имам малък проблем,на който търся решение. Трябва да направя тортичка без мляко и яйца. До тук добре,намерих рецепта за блатове ,  но ... Чудя се върху какво да задържа фондана . Ако направя маслен крем ,но с кокосово или какаово масло дали ще се получи?Моля някой ако е правил да сподели,доста се рових но не мога да намеря . Видях че има да се измазва с сладко от кайсии, но ме притеснява доколко равно ще стане под чаршафа.Ето и моите творения, приемам критики и насоки[/img]

# 282
  • Мнения: 192
Здравейте,
ще правя торта с готови блатове "Медовик" от Берьозка. Питането ми е дали се сиропират. Ще използвам два вида крем – Маскарпоне с бита сметана и варен крем.
П.П. Тортата няма да бъде френска селска.

# 283
  • Мнения: 2 816
Здравейте,
ще правя торта с готови блатове "Медовик" от Берьозка. Питането ми е дали се сиропират. Ще използвам два вида крем – Маскарпоне с бита сметана и варен крем.
П.П. Тортата няма да бъде френска селска.

Не, според мен, не се сиропират. Може съвсем леко да ти поръсите с малко ром или кафе или нещо друго, но сиропиране - не.

# 284
  • София
  • Мнения: 13 200
След като ви задавах куп въпроси искам да ви покажа в крайна сметка как изглежда тортата с еднорога Simple Smile Вътре е с крем маскарпоне+конденз. мляко и заквасена сметана, сладко от горски плодове и пандишпанени блатове. Блатовете са навити на руло вертикално, така че като се среже е на напречни ивици. За съжаление нямам снимка на разрязаната торта Simple Smile. Гостите-деца и възрастни много я харесаха. Сега живот и здраве след 5 г. може пак да направя Wink
П.С. Една немалка част от украсите си направи самата рожденичка, така че не са много изпипани, но пък са автентични Wink
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт