Частни училища-информативно-дискусионна тема 44 - Коледна!

  • 47 982
  • 757
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 7 277
Може и да греша, но за мен е отблъскващо постоянно да се говори за СС, всичко да се сравнява със СС и т.н.
Повярвай ми, за хората с деца в СС също е отблъскващо постоянно да четат тези сравнения. А напоследък през две страници някой сравнява своето училище със Света София, което никак не прави добро впечатление.

# 136
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Не знам как вечно стигаме до СС.
Нещо ги провокирате тия хорица Simple Smile Wink

# 137
  • София
  • Мнения: 17 278
Процентно в темата децата в СС са много повече от тези в останалите училища и за мен е нормално да се коментира по-активно.
Не е нормално, както каза Санака, непрекъснато да се хвърлят сравнения с други училища от хора, които нямат опит.

# 138
  • София
  • Мнения: 5 255
Може би, защото повечето активно пишещи в темата са с деца от там Wink
Позволявам си сравнението, защото е направено от хора, които са изпитали и двете училища. Аз нямам нищо против СС, просто не е за моето дете Simple Smile
И за да съм наясно- (сега ще лъсне колко съм боса), но работен лист равно ли е на тест?

# 139
  • София
  • Мнения: 11 982
Има определен брой задачи, които детето прави самостоятелно и после се оценяват/рецензират от учителя. Дали ще се нарече тест, контролно, работен лист или самостоятелна работа - все тая.

# 140
  • София
  • Мнения: 743
Ако се събира и след това връща с корекция и точки - да. За моите деца наистина нулев стрес са тези тестове до степен, че и за класните сега в седми клас разбирам след като са минали.

# 141
  • София
  • Мнения: 17 278
При нас - диагностика:) Синоними да има Simple Smile
На 2-3 седмици са обаче, не всяка. Но много добре се виждат пропуските, както и израстването.

# 142
  • София
  • Мнения: 62 595
Къде отиде хубавата думичка "контролно"?

# 143
  • София
  • Мнения: 17 278
И хубавото изречение "Затворете учебниците и извадете един лист" Joy

# 144
  • София
  • Мнения: 1 569
И хубавото изречение "Затворете учебниците и извадете един лист" Joy

Двоен лист.
( Ама ми личи, че съм древна. Joy)

# 145
  • София
  • Мнения: 62 595
И в три задачи по математика с по две-три подточки е събран целият материал.

# 146
  • София
  • Мнения: 11 982
Има си я думичката контролно. Просто няма значение как се нарича препитването.

# 147
  • Мнения: 3 944
И хубавото изречение "Затворете учебниците и извадете един лист" Joy
Като бях подготве, класната влизаше в стаята и поне веднъж на ден имаше "just a single sheet of paper". И ми се смразяваше кръвта 😂

# 148
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
И в три задачи по математика с по две-три подточки е събран целият материал.
При нас си е така Simple Smile
днес класно Simple Smile

# 149
  • София
  • Мнения: 5 255
Личните нападки са за Говорилника! (И на мен са ми интересни, да не мислите... ей тук само едни пуканки да метна).

Мацки, много съм в грешка, ако работен лист е контролно тогава. Наистина си представях- извадете един двоен лист и ми се смръзяваше кръвта, ами ... как да кажа... всяка седмица и при нас си пердашат работни листове, които са и основата на обратната връзка (няма оценки, само с думи и то не- добре, отлично, може повече, а дълги и обяснителни). Детето изобщо не ги приема, като контролни, а като забава и за това и не си давах сметка, че е така...

Общи условия

Активация на акаунт