Име за момиченце

  • 4 764
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте. Имам нужда от помощ за името на бъдещата госпожица. Колебаем се между Авиа и Луиза. Приемаме и други предложения. Нека да са модерни и не толкова често срещани. Благодаря предварително.🙂

# 1
  • Мнения: 818
На мен ми допадат и двете, но Авиа като че ли малко повече. Много е нежно и не е често срещано.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 008
Гласувах за Луиза. Авиа за мен не е модерно име, а измислено. Но това е лично мнение. Просто за мен има разлика между модерни и измислени имена. Авиа за пръв път го чувам, единствено за марка козметика мисля, че има.
Мога да дам идея да не често срещани имена, вие преценете колко са модерни: Алина, Алиса, Лора, Лина

# 3
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Луиза.

# 4
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Никак не ми допада името Авиа (Avia). А имена от този тип (Clivia, Olivia, Oсtavia, Silvia..) според правилата на българския език би трябвало да се изписват с окончание -ия, а не -иа. По-добре Ава. Или Луиза. Или друго Wink

# 5
  • Мнения: 1 459
Аз съм традиционалист относно имената, но Авия много ми хареса, красиво и благозвучно.

# 6
  • Мнения: 2 039
Не ми харесват и двете.Има толкова класически и красиви имена.
Екатерина,Ирина,Сиана

# 7
  • Мнения: 3 025
Луиза. Това беше едно от имената и в моя списък. Името е много хубаво.
Бих предложила Виола, Доминика, Офелия, АРия/ имам позната от Норвегия, която се казва така/.

# 8
  • Мнения: 2 239
Скоро прочетох в публикация на клиника Щерев името Ивейн и ми хареса. И звучи много рядко срещано за България.
По принцип това е героиня от една книга и съответно филм - Звезден прах Simple Smile

# 9
  • Мнения: 25 600
Авиа за мен не е модерно име, а измислено.

А, защо? Звучи като галено от Авиация. Simple Smile
На Авиа в Гугъл излизат два бранда – на козметика и петролни продукти.
Разбира се, родителите имат пълно право да нарекат детето си както си желаят. Дори и на любима марка.
Но и детето има пълното право някой ден да ги упрекне.

# 10
  • Мнения: 1 365
Гласувах за Луиза. Много харесвам това  име. Означава "смел воин". Авиа не ми харесва. И аз го свързам с думата "авиация". Наскоро млада българска дизайнерка кръсти дъщеря си Авиа.

С "А" харесвам: Агата, Адела, Аделина, Адриана, Анета, Анелия, Антония, Анжела, Анжелика...

Предлагам също: Жасмин/а, Камелия, Вержиния, Вероника, Ванеса, Мирела, Тереза...

# 11
  • Мнения: 3 033
Гласувах за третата опция - друго. Ако все пак трябва да избера едно от двете имена, бих предпочела Луиза.
Аз по принцип съм привърженичка на традиционните, класичиски имена.
Мога да дам като предложения - Жаклин, Жулиета, Каролина, Евелин, Анджелика, Ерика, Лорета.
Предлагам ги като опция с уговорката, че ми харесват, но не бих ги ползвала за моето дете.

# 12
  • Мнения: 95
На мен много ми харесва името Авиана, затова и гласувах за Авиа. Ави, звучи ми много нежно, красиви и различно Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 2 481
Авиа кръсти дъщеря си една от анимационните героини от Алеса. Вероятно това повлиява на бъдещата мама. Измислено име за кифла. Лиза е друга бира.

# 14
  • Мнения: 3 025
Авиа на мен ми е пълна измишльотина.
С " А" предлагам- Аглая. Нестандартно и красиво име. Има имен ден на Цветница.

Общи условия

Активация на акаунт