SOL YANIM - Моята лява страна по Star TV

  • 40 517
  • 278
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 152
Привет!
Бях много любопитна какво ще се случи снощи, та изгледах епизода. Само по картинките разбрах, че Серра му прости или повярва/ това според хаштага/, но пък какво се случи накрая ми е пълна загадка. Не искам да мисля, че се е случило това, в което се съмнявам, предполагам че в следващия епизод ще покажат или разкажат. Но поведението на Селим е отвратително. Може да се окаже, че е такова заради проблемите/ болестта за която спомена Идил. Но пък ако е заради бас или отмъщение заради Бурак ще има много да страда тепърва.
Рейтингът е паднал много, но то се очакваше.
https://vk.com/teammy?w=wall-58199741_1672896

Хубав ден!

# 181
  • Мнения: 142
Чак така да постъпи с нея, толкова лошо ли... Дано не е така не мисля че, ако има нещо такова като цяло Серра не би искала да го вижда Simple Smile
Дано пуснат фрагман поне  утре или някои от почивнитв дни...
Как ли ще продължи наглостта на Асена не знам ма искам да си ближе раните....
Бирджик ще има доста добър съперник в лице на Зейнеб аз я харесвам защото вижда каква е всъщност Бирджик, всичко да е в нейна полза, дали обаче гадината не и каза точно на Серра в една от сериите, че много ще плаче, за съжаление обаче тя се оказва права....
Бурак и Селим това хич не ми прилича на приятелство, предполагам, че Селим го смята, но не и Бурак него...
Интересни неща ще се завъртят в кръга на майката на Серра, Ихсан и Идил, която има отношения със Селим за нея просто с..., но какво ще излезе отттам не се знае.
Сетих се за фалшивия профил да не забравяме, че Бирджик има такъв, чрез който изобличаваше Асена, Зейнеб или момичето от квартала може да са направили такъв втори фалшив.
Все пак да не забравяме, че сц е същата от нарекох я Фериха, имаше подобма сцена тогава, но нищо Фериха прости на Емир, а дали тук ще е по - различно?
Колкото да самия сериал според мен както казах ще му дадът 13 епиода нямат много време за разкирване на много неща, нищо чудно да го оставят и за повече епизоди, зависи разбира се дали стар тв няма други сериали, които да излъчва, както писах в предни постове аз  знам само за филма с Йозджан може и да има други, все пак говорим за изкарване на пари от реклами, а като гледам сериала ги има, със сигурност както казвам отново, сериала си има своята аудитория...
Да видим какво ще следва Simple Smile

# 182
  • Мнения: 11 116
Привет!
Сера се влюби в грешния човек, но любовта е сляпа. Доказано е. Да не говорим, че като ти святка лампичката няколко пъти, трябва ли да гръмне инсталацията, за да ти дойде умът. По принцип в тр сериали става така, първо яко оплескват пейзажа, после осъзнават колко не могат един без друг, почват отдалеко да си ближат раните и накрая или се събират, или единият отива на небето.
Да ви кажа, много харесвам Сера и Селим като двойка, има някаква магия между тях, тя е горда, първична, много нежна, порядъчна, той пък е лошото момче, или поне е бил такъв, но всички травми от миналото са го отклонили леко и никак не е лесен, непридвидим е. А с такъв човек не е лесно.
Друг е въпросът, че мен, ако питате, Сера се влюби в грешния човек, без да знае, разбира се, най-вече поради две причини. Не, защото Селим не я харесва и обича, а защото между тях от една страна има голяма бездна - тази на богат-беден/за в момента е така, към времето на влюбването те са много различни/, от друга са много свързани заради миналото на Нилгюн и Ихсан.
Добре, как си представяте утрешния ден да седнат на една маса - Ихсан, Нилгюн, Асена, Нило, която носи името на Нилгюн, Селим и Сера. Младите влюбени и възрастните със спомените за своята любов, която се видя, че още я има. Те бяха като влюбени деца, когато седнаха един срещу друг. Да не говорим, ако братът на Сера е от Ихсан, излиза, че имат общ брат със Селим, дори и мъртъв.
За мен е много ненормално, макар, че познавам дори такива семейства/едно/, но пък в тр сериали нещата са чок омесени и няма да ме учуди.
Тази Идил, още не мога да разбера що за птица е. Да, помага на Нилгюн, не харесва Асена, но как ще реагира като чу, че Селим и Сера имат голяма любов...Странна ми е и това е. В този живот трябва да си магьосник, за да си добър с всички, да си еднакво добре с всеки. Трудно е. Тя привидно се опитва, но дали наистина е такава.
Малко в повече ми идва Назлъ и говоренето на този Барбарос,но поне и той се блъска за някаква справедливост.
Накрая да не се окаже по-чист от всички.
Асена е змия , ама истинска, хлъзгава и коварна.
Ихсан. Колко нежен и добър с Нил! Серт и различен с Асена. Строг и  гузен пред Селим. И жесток с други хора, станахме вече свидетели.
Бурак не ми е приятен. Ироничен, лицемерен, егоист, завистлив.
Сигурно скоро ще приключат проекта.
Сера по-добре да бяга, но ние хората обичаме да се самонараняваме.
И имаме грешна представа за щастие. Понякога.
Може би на всичко това му се казва съдба.
Снощният епизод беше много интерсно заснет и направен.

# 183
  • Мнения: 59
И аз гледах картинки,от това,което схванах ми се стори доста по динамичен от предишните епизоди.Изпуснала съм нишката за бас между Селим и Бурак,но накрая видях разстроена Сера,превързаната ръка на Селим и разхвърляното легло....предполагам в другия епизод ще покажат какво е станало.Още щом заговориха за Америка ми дойде на ум за онзи успешния студент ,който беше поканен в университета.Та дали няма да замине тя и там с него нещо да се заформи....и някакси в мене искам Асена да загуби бебето и да си плати за всичко + Бириджик.

# 184
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Момичета, днес нямах много време да пиша.
Аз снощи гледах в Туитър и почти нищо не разбрах от епизода. Ще си го чакам с превод.
Рейтинга е паднал, то се очакваше. Жалко, хубава история представят младите актьори. Ноо, уви... ще се разделим скоро с нея. Надявам се поне да завършат историята докрай, а не да ни спрат без смислен финал.



Тук скоро не сме били..










Приятна вечер!

# 185
  • Мнения: 481
Привет на всички.
Исках да изгледам серията с превод и тогава да коментирам.
Е, не познахме кой дойде на вратата - адвокатът на Еркан /бащата на Сера/ с плик пари. Гордата Нилгюн се усети и номерът със загубените дела не мина. И тук ще има голяма врътка.
Но и Сера не пада по-долу с гордостта си. Ихсан добре го каза: "Гордостта е хубаво нещо, но когато е вповече и се превърне във високомерие, е лошо". Хубаво е, че Селим набързо скалъпи лъжата с часовника, успя да заблуди "благородното семейство Кутлусай", но после с въпросите и погледите си индиректно обвини момичето. Добре притисна Асена в ъгъла, трябваше да продължи до край, но новината за бременността й го спря. И Сера допусна грешка, водена от гнева си, но сериал да става. Това с оценката "D-" и "свикнал съм да получавам такива оценки" много ми хареса - оценката в живота му, въобще не е погледнал резултатите от изпита. И Сера веднага хукна при Онур да му провери оценката, но никой да не знае за разговора. Ех, Сера, ех - любов. Но и Онур добре изигра картите - успя да покаже на Селим, че Сера е загрижена за него. Много хубав разговор между баща и син - и двамата са загрижени след напускането на Сера от работата в хотела.
Надявам се Сера да успее да научи Селим Кутлусай как да се справя сам в живота и да узрее като нея. Трябва ни драма - допуснати грешки, осъзнаване, извинения и прошка.
Ихсан някак с лека ръка подминава проблемите. За него много лесно приключват с едно извинение. Как пък не реагира, когато Асена на закуската каза, че "имат гост" за Селим? Как може да позволява такова отношение към собствения му син в собствения му дом? Иначе е загрижен за психическите му проблеми, а не се замисля за причината. Не прие насериозно думите, че "животът на Асена е интриги", дори смята, че е ревност към нея. Но е като котенце пред Нилгюн - ашк. Много хубави сцени със спомените от миналото. Дава големи обещания, да видим дали ще ги удържи. Как ли ще реагира Асена, когато разбере, че е погасил дълга на Нилгюн? Да видим дали ще успее да докара докрай развода.
Бурак ми е подмолна душичка. Докато другите "приятелчета" показват явно отношението си към Сера, той се крие зад маската на загрижен "приятел" и към Сера, и към Селим. Много ми е интересно Сера като разбра за положението, в което е изпаднал, дали няма да промени отношението си към нея. Дали пък това не го накара да се откаже от темата "Сера - Селим"? Или това е само за пред Бириджик? Иска Селим да му споделя всичко, а самият той крие истината от него и му поправя оценките. Много интересен разговор между двамата за любовта към Сера. Дали беше искрен, когато казваше, че се възхищава от Селим как обича Сера?
Очаквам между Селим и Барбарос след юмручното им запознанство да се завърже искрено приятелство и да пазят Сера от всички "доброжелатели" около нея. В интерес на истината, Барбарос ми допада като образ, а и историята му ме трогна - почти същата, както при Селим. Много бързо разплете причината за поставянето на часовника в чантата на Сера - да злепостави Селим, който е довел крадла в дома им. Най-вече казва истината, макар и предпазвайки Назлъ /нали е момиче от квартала/.
Идил - странна птица. Или и тя играе някакъв театър? Колко различно е отношението на майка и дъщеря към нея. Уж кокетничи с Асена, а зад гърба й коментира, че е по-лоша и от дявола. Как ще реагира Селим, когато разбере, че Сера работи при Идил?
Зейнеп намери с кого да се съюзи. Да видим какво ще направят двете с Асена или ще им мине котка път.
Приятелката от университета, Ясемин, май прави всичко възможно, за да събере Сера и Селим. Поне й отвори очичките за поведението й, накара я да се замисли, да преосмисли отношението си към Селим - "понякога смяташ, че твоята истина е единствена". Това е истинско приятелство - "Право куме в Очи".
Но главният въпрос е накрая - кой и какво направи на влюбените? Асена от ревност и злоба заради развода да е изкарала Селим от равновесие? Идил? Бириджик? Бурак? Берин султан, както в миналото е разделила Ихсан и Нилгюн и Сера е нейна дъщеря? Или обаждането е фалшиво - някой е взел телефона на бабата и е позвънил? Според мен, Сера и Селим накрая страдат заради миналото на родителите си и са принудени да се разделят. Той е гневен на баща си по дефолт, а тя страда заради майка си, че не й е казала истината за Ихсан. Не допускам насилие спрямо нея от страна на Селим. Може да е изпаднал в криза, да е викал, да е чупил, но не вярвам да е наранил Сера. Не допускам и версията за бас с Бурак. Интересно кои са трите постъпки, които успяха да сътворят, от които "една правилна и две неправилни и пороят на любовта не е достатъчен"? Може би "правилната" е да се разделят? Не ми се иска банална история раздяла след секс и после бременност.
Да, серия, изпълнена с много динамика и поставяща много въпроси. Дано получим отговори поне на част от тях. Но първо да видим фрагманите и подсказките.
Пожелавам ви хубав ден и бъдете здрави.

Последна редакция: пт, 29 яну 2021, 04:23 от Ваня_С

# 186
  • Мнения: 142
И аз се замислих... Върху рекациите им, както написах в преден пост, сц и в други сериали, в които имаше подобна сцена, може би се е наранил Селим, след като е осъзнал какво ще направи или направил?Нещо много опаки свърши серията, което на мен ми допада има динамика и не е скучно, и не се върти едно и също, но драми да има....
Сега сигурно чак в понеделникще пуснат фрагман тези.... Надявам се да не отиде по дяволите с рейтинга от сряда....

# 187
  • София
  • Мнения: 518
Изгледах фрагмана,баба му няма да го безпокои за друг освен за човек от семейството.Мисля че когато Селим я дръпна в стаята са се отдали на чувствата забравяйки да позвънят,и след време бабата отново е звъннала и му е казалаче се е случило нещо с баща му.Селим заради него се гневи така силно на себе си,,само с него е скаран,без да обясни нищо е изхвърчал да се прибере,може и да е креснал на Сера,а тя,тя се чувства умишлено използвана,но и много горда,Докато минат няколко дни и Селин започне да идва на себе си ,отива да търси Сера но те са напуснали и никой не знае къде са отишли.Може да са взели парите от адвоката само временно колкото да напуснат.Преди години заради бащата е пострадала  майката на Серра,сега е неин ред заради сина да пострада тя.Мъжете в това семейство не знаят да обичат,те защитават  другите,приятели Береджик ,но не са опора за любимите.

# 188
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Аз пък нищо не разбирам от фрагмана.. Rage

# 189
  • Мнения: 481

КАТИ, Благодаря за фрагмана.
Ето го и с руски субтитри.

https://turkru.tv/moya-levaya-storona-10-seriya.html

Наистина са разбрали за старото познанство на Нилгюн и Ихсан. Сера е бясна на майка си, а Селим споделя с Идил. И двамата смятат, че трябва да се разделят. Асена е в махалата при баща си. Бурак продължава да пита "Защо Селим?" Берин султан май ще поостане още малко. Отново ни очаква интересна серия.

# 190
  • Мнения: 2 152
Привет!
Кати, Ваня - благодаря за фрага! Flowers Hibiscus
Изгледах преведения епизод и си разбрах грешката. Бириджик списва клюкарския сайт, а Зейнеп или Назлъм са пуснали злепоставящия клип в сайта на университета. Може би Зейнеп е била унижавана преди да се социализира, а и възмутена от държането на Бириджик е решила да отмъсти за всички унижени от нея.
Селим е много объркан, допуска много грешки, важното е че ги осъзнава и прави опити да ги поправи или компенсира. Ще има израстване при това момче, още повече ако има подкрепата на Серра или пък ако се съгласи на професионално лечение. Тук очаквам бабата да се намеси.
Бурак сякаш има наченки на осъзнаване, но ми се струва че лошотията при него е повече и не очаквам да спре с номерата.
При Нилгюн и Ихсан не виждам светлина в тунела. И при двамата има още  чувства, но връзката между децата им, а и гордостта на Нилгюн ще пречат на някакво развитие. Ако има такова, то пак ще е свързано с бабата - виждам от фрагмана, че тя отива в махалата. Какво ли е намислила?
Края на епизода, дето ме хвърли в съмнения май ще се окаже нещо много различно. Може би бабата е търсила настойчиво Селим във връзка с разкритието, че Нилгюн е майка на Серра. Но пък тя ми се струва тактична жена, не допускам да проведе такъв разговор по телефона. Ще видим в сряда каква е причината младите да са толкова разстроени.
Много ме радва това, че махленци са задружни и се опитват да си помагат. А аз отначало си мислех, че Назлъм ще е против Серра, радвам се че съм сгрешила. И Барбарос взе да ми става симпатичен.

Хубав ден момичета!

# 191
  • Мнения: 481

8-ми епизод с бг субтитри.



https://www.youtube.com/watch?v=ytuMItQP9UQ

Все забравям да напиша за предбрачния договор на Ихсан и Асена. Той добре си е вързал тогава гащите да не ражда деца, ама да си беше вързал после и панталона. Защо все жената трябва да мисли за това? Да вземе и той да се съобразява малко. А сега оле-ле. Макар, че аз се съмнявам да е негово.
Приятна неделя.

Допълвам се
Песента, която звучи в 8-ми епизод.



https://www.youtube.com/watch?v=g5n3DovHzyA

Май за всеки епизод ще има по една.

Пак се допълвам

Зад кадър на 9-ти епизод



https://youtu.be/TB0PkhuuAHo

Подсказка за 10-ти епизод и снимки

https://www.startv.com.tr/dizi/sol-yanim/foto-galeriler/10-bolum-fotograflari/1

Ще приеме ли Сера предложението за стипендия? Как Сера научи за връзката между Нилгюн и Ихсан? Ще може ли Асена да остане в имението? Какво ще се случи между Бурак и Сера? Селим има ли различен живот, скрит от Сера?

След дискусията в хотелската стая пътищата на Селим и Сера стигат до точката да се разделят отново. Сера научава за миналото на майка си с Ихсан и моли майка си да й обясни защо пази тази тайна от нея.

Знаейки за финансовите затруднения на Бурак, Сера му намира къща в квартала. Селим не може да разбере тази близост между Бурак и Сера. Когато студът между Сера и Бурак се затопля, пристанището, където Селим се приютява, става Бириджик. След като Бурак се премества в квартала, възможността инцидентът да бъде изведен на дневен ред, притеснява Барбар.

Бременността на Асена става фокус на дискусиите у дома. Асена, чиито игри са разкрити, е поставена в ъгъла. От друга страна, Ихсан прави всичко възможно, за да се срещне с Нилгюн.



Последна редакция: пн, 01 фев 2021, 11:49 от Ваня_С

# 192
  • Мнения: 1 058
Момичета слизам от балкона ,за да ви споделя 1-во че много ми харесва сериала и 2-ро от много време откакто ви чета исках да ви публикувам оригинала на една от песните които се чува в предишен епизод и ми е любима...в скрит текст ви предлагам превод на няколко езика..
Скрит текст:
Μα Που Να Πάω
In a dark room
I tried to dream of something mine
I had my eyes closed
fighting in the the fire with myself

But my thought turned out to be my prison
Thousands whys in my mind

And I said to save myself
and do something for my own good

I said I 'll leave
to change my heart 's way

I said I 'll leave
to suffer no more pain

Where shall I go
oh, I love you so

Where shall I go
you are my life and all

Like a crazy illusion
I searched for my panic 's reason
to find a way to tell you
I stopped loving myself

But you weren 't there
I was talking alone to my pain
and I said to save myself
and do something for my own good


Lyrics: Iosif Sarasidis
Mузика: Iosif Sarasidis
Първото изпълнение: Themis Adamantidis

В една тъмна стая
исках да си помечтая за нещо мое
Очите ми бяха затворени ..
и се борех в огъня със себе си

Но мисълта стана "затвор"
появиха се хиляди"Защо?" в главата ми

Казах си "Да си тръгна, да се спася,
да направя вече нещо и аз за мое добро!"

Казах си "Да си тръгна,
да променя пътя на сърцето"

Казах си "Да си тръгна,
да не страдам повече"

Но къде да отида,
когато толкова много те обичем?

Но къде да отида,
след като ти си целият ми живот?

В една луда заблуда
търсех причина и мотив в паниката си
Да намеря начин да ти кажа,
че престанах да обичам себе си

Но ти не беше там
говорех сам в мълчанието с мъката си
И си казах "Да си тръгна, да се спася,
Да направя вече нещо и аз за мое добро"


Letras de Canciones: Iosif Sarasidis
Música: Iosif Sarasidis
Primera representaci: Themis Adamantidis

En una habitación oscura
Trataba de soñar algo mío
Tenía los ojos cerrados
Peleaba yo mismo en el fuego

Pero los pensamientos se volvieron una cárcel
Se transformaron en miles los porques dentro de mi cabeza

Y dije que me iba para salvarme
Para hacer algo alguna vez por mi bien

Dije que me iba
Para cambiar el rumbo del corazón
Dije que me iba
Para no sufrir más

Pero adonde voy
Si te quiero tanto

Pero adonde voy
Si toda mi vida sos vos

En una alucinación loca
Buscaba las explicaciones y los motivos para mi miedo
Encontrar la manera de decirte
Que deje de quererme a mí mismo

Pero vos no estabas allí
Hablaba solo en el silencio con mi tristeza
Y dije que me iba para salvarme
Para hacer algo alguna vez por mi bien.
и оригинала...
https://www.youtube.com/watch?v=Ded2S2s_SsI&ab_channel=Eliaggeleniamamma.com/0del/5I692.gif[/img]

# 193
  • Мнения: 481
Еди-коя си@!?,

Продължават със снимките.







# 194
  • Мнения: 11 116
Привет!
Благодаря за всичко споделено!
Сериалчето продължава да ми харесва.
Твърде възможно е, Сера и Селим изобщо да не са стигнали толкова далеч, колкото ни подсказват в последната сцена на 9 епизод. Да, дадоха леглото, Селим с разкопчаната риза, целувката, желанието да са заедно, но мисля, че ни заблуждават и хвърлят само в размисъл.
Но пък определено пътищата им за в момента се разделят, вижда се и от резюмето за 10 епизод. Тъкър, тъкър, ще ги закарат поне до 10 серии.
Искам да изкажете мнение по един въпрос.
Харесвам Серлим. Да, има си своите гафове, реагира понякога прибързано, има си своите тайни, има и натрупани много гняв, злоба , но въпреки това има и път към него.
Само не знам, Сера, като е толкова горда, твърда понякога, макар че е много влюбена, вижда се, че го обича, дали ще му даде шанс, т.е. как ще се развият събитията...въпреки всички трудности.
Въпросът ми е, как мислите, Селим все пак като приятел на Бурак, твърдейки, е му е много близък такъв, дължи ли му някакво обяснение, че се загаджиха със Сера?
Да, Сера избра Селим, да и Селим имаше интерес към нея, почти успоредно с Бурак, но все пак Бурак му каза пръв за намеренията си...
Или Бурак трябва да стои и да не се нервира, да не завижда, да не му пука, че приятелят му го пренебрегна?

Общи условия

Активация на акаунт