Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Парочистачка - избор, мнения, съвети - тема 2

• 12 405
  • 216
  •   1
Отговори
# 210
Виждам, че доста хвалени са Karcher SC2 / 3, но кой вариант визирате Premium или EasyFix? И тези вертикалните парочистачки по-слаби ли са?
Моля за сравнение , ако някой ги е ползвал.
Нямам парочистачка, но планирам покупка, затова следя темата.
https://karcher-borotrade.com/bg/products/26/Parochistachka-SC-2-EasyFix
Тази съм си запазила като препоръчвана, все пак се надявам да се включи някой с лични впечатления.

Аз изчетох цялата тема ии нямах търпение да поръчам. Избрах SС2 EasyFix от Зора, там я открих най-евтина (209лв, промоцията е до днес). Премиум варианта има 1 кърпа повече, четох че повечето поръчват от Али експрес, ще поръчам и аз от там по-евтини консумативи. Не си заслужаваше да се плати повече 80лв само за +1 кърпа в премиум варианта и една четка. Ще пиша със впечатления след получаването и.

# 211
  • Бургас, София
Здравейте ! Някой използва ли вертикална парочистачка на Керхер ? Интересува ме каква е разликата между вертикалната и тази на колелца, освен, че тази с колелцата има различни приставки и малки и големи.

Здравейте, аз имам вертикална SC3. Не съм имала от тези с колелца и не мога да сравня от личен опит.

От информацията в сайта - тези с колеца имат по-големи резервоари за вода и може да си купите допълнителни приставки, които не са съвместими с вертикалната. Вертикалната има избор на тип под - дърво, килим или камък - това не знам дали го имат и другите.

За мен беше важна формата на парочистачката, тъй като имам подходящо място за прибиране на висок и тесен уред и ми е по-удобно отколкото да влача нещо зад себе си. От друга старна вертикалният уред ви тежи в ръцете, което може да не е удобно - за мен лично не е проблем.

Това, което не ми харесва - не стои сама права, трябва да е подпряна на нещо и може да я съборите. Не че тези с колелца стоят прави сами, но все пак биха паднали само тръбата и маркуча.

# 212
Здравейте ! Някой използва ли вертикална парочистачка на Керхер ? Интересува ме каква е разликата между вертикалната и тази на колелца, освен, че тази с колелцата има различни приставки и малки и големи.

Здравейте, аз имам вертикална SC3. Не съм имала от тези с колелца и не мога да сравня от личен опит.

От информацията в сайта - тези с колеца имат по-големи резервоари за вода и може да си купите допълнителни приставки, които не са съвместими с вертикалната. Вертикалната има избор на тип под - дърво, килим или камък - това не знам дали го имат и другите.

За мен беше важна формата на парочистачката, тъй като имам подходящо място за прибиране на висок и тесен уред и ми е по-удобно отколкото да влача нещо зад себе си. От друга старна вертикалният уред ви тежи в ръцете, което може да не е удобно - за мен лично не е проблем.

Това, което не ми харесва - не стои сама права, трябва да е подпряна на нещо и може да я съборите. Не че тези с колелца стоят прави сами, но все пак биха паднали само тръбата и маркуча.

Благодаря за отговора !
А може ли да ми кажете колко мокро остава след като минете паркет ? На мен ми се иска да чистя ламинат, който е решефен и трябва търкане, за да изкара замърсеното. Според Вас дали ще почиства добре ? Спряла съм се на sc3 премиум.

# 213
  • Бургас, София

Благодаря за отговора !
А може ли да ми кажете колко мокро остава след като минете паркет ? На мен ми се иска да чистя ламинат, който е решефен и трябва търкане, за да изкара замърсеното. Според Вас дали ще почиства добре ? Спряла съм се на sc3 премиум.

На ламинат пробвах и с настройката за дърво - най-слабата, и с тази за плочки - най-силната.
Тази за дърво оставя много малко вода, не повече от моп с изстискване. Изсъхва за 1-2 минути преди да съм приключила цялата стая.
Другата си оставя повечко вода, но пък върши повече работа. На по-замърсените места като кухнята ползвам нея - не е притеснително мокро, но се вижда и се чака малко повече за изсъхване. Понякога минавам със сух плосък моп, за да забързам процеса.
Ламинатът в къщи е с релеф и фаска.

# 214
Изчиства ли се добре с прахосмукачка и веднага след това с парочистачката ?
Ламинатът е бял и забелязвам, че потъмнява във вдлъбнатините ако не го търкам усилено, а само забърсвам. Искам да реша този проблем и да си спестя усилия и време с парочистачка, но се чудя дали ще стане.

# 215
  • Бургас, София
Изчиства ли се добре с прахосмукачка и веднага след това с парочистачката ?
Ламинатът е бял и забелязвам, че потъмнява във вдлъбнатините ако не го търкам усилено, а само забърсвам. Искам да реша този проблем и да си спестя усилия и време с парочистачка, но се чудя дали ще стане.

Струва ми се, че да. Доста по-доволна съм в сравнение със стандартен моп - най-малкото заради прането на кърпата след всяко ползване. При първия ми опит пробвах веднага след почистването да разтъркам чиста салфетка по пода и си остана чисто бяла - не е най-ефективният тест, но исках да направя поне елементарна проверка.
За вдлъбнатините не мога да кажа със сигурност - у дома са по-тъмни от основния цвят на ламината и с просто око не се вижда дали са се почистили оптимално. Но смятам, че парата би помогната за разтварянето на мръсотията дори и в релефните участъци.

# 216
В сайтовете на големите магазини за паркет пише, че не трябва да се използва парочистачка, защото със сигурност уврежда, дали променя цвета, понадига се в края от влагата или разваля най-горния слой. То и обикновения моп не бил препоръчителен, а микрофибърни кърпи.
Тук има ли някой, който често почиства паркета си с парочистачка, да сподели дали има някакви поражения ?

Общи условия

Активация на акаунт