Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Парочистачка - избор, мнения, съвети - тема 2

• 4 784
  • 127
  •   2
Отговори
  • here and now
Добре дошли в новата тема за парочстачките.
Линк към старата тема

# 1
Алис, мерси за новата тема! Flowers Hibiscus

# 2
Копирам си питането:
Имам парочистачка Керхер SC2. 
Когато насоча парата към предмет и после веднага го докосна, повърхността изобщо не е гореща. Маркучът се усеща горещ, но 1-2 пъти се престраших да пробвам кратко пръскане към крака си. Парата е топла, но за дезинфекция и дума не може да става. В моята парочистачка ли е проблемът или всички са така?

# 3
  • Варна
Хм много странно.. Не съм пипала предметите или плочките, пода дали са горещи, защото такава пара излиза.... че създава усещане са много топлина лятото едва ли ще я ползвам. Ще пробвам да пипна другия път.
А в предната тема на въпроса за водата. Да и моята освен пара доста си мокри, мисля, че е нормално...
При мен спестяването идва от това, че не търкам както преди, а мажа с препарат и минавам с парата.

# 4
След като мина с парочистачка не суша, не виждам смисъл.

# 5
  • София
Благодатя за темата! любима ми е, обичам да съм сред чистници Simple Smile

# 6
Blah blah blah, много и се радвам на моята😁.Правих мноого дълбоко почистване на баня и тоалетна, които не са чистени като хората от ...може би 5 години.6 часа ми трябваха, но...купих си от тези ' металните' четки, мухъла пада по-лесно с тях и парата на най-висока степен, и ..стана супер.Е, не е като нова, но..не е както беше. Определено се надявам по-лесно да е почистването след всяко следващо измиване😁
Сега, обаче ..искам да си взема още от тези метални четчици, но ...намирам в Амазон такива, на които не пише дали са за моят модел.Някой да е купувал такива, да препоръча?
И, тази, уж по-голяма кръгла четка за баня, някой да я има?Струва ли си?Някъде имаше негативни коментари,че не върши работа, та се чудя🙄

# 7
какви метални четки

# 8
Доволна съм от парочистачката -Керхер.
Имам алергия и не понасям силна миризма на препарати.
Почиствам с пара подовете-теракот и ламинат.
Банята и тоалетната също.
Прозорците-има приставка за прозорци.

# 9
https://edigital.bg/parochistachki/parochistachka-clatronic-dr-3280-p640433

Аз съм се нацелила на тази, но да видим кога ще я взема. Има доста части. А като гледам мненията за Кариера... И той не е перфектен.

# 10
  • София
Момичета, оставят ли ви следи от парцала след почистване с парочистачката?
Имах Vax, сега съм с Karcher.
Като изсъхне ламинатът/плочките винаги виждам следи от парцала.
Пробвах да почистя една стая два пъти последователно с два различни парцала и резултатът е същия.

# 11
Ето, такива

# 12

Аз съм се нацелила на тази, но да видим кога ще я взема. Има доста части. А като гледам мненията за Кариера... И той не е перфектен.
Супер изглежда. И е 4 бара, а Керхера е 3 ( нали?) Аз много харесвам Еве 3000 ( тя е 6 бара и съм я виждала в действие) обаче 1800 или 3000 лв за парочистачка не ми се дават 😐

# 13

Супер изглежда. И е 4 бара, а Керхера е 3 ( нали?) Аз много харесвам Еве 3000 ( тя е 6 бара и съм я виждала в действие) обаче 1800 или 3000 лв за парочистачка не ми се дават 😐
4 бара на Кархер ще е някоя по-скъпичка.

# 14

4 бара на Кархер ще е някоя по-скъпичка.
Дам.  Тази
https://deita-karcher.com/c/paren-ekstraktor-64/paren-ekstraktor-karcher-sv-7-416

# 15
Благодаря за новата тема.

Тази Керхер е сигурно голяма хала. Сериозно ще се замисля предсрочно да си купя нова парочистачка

# 16
  • Швейцария
Момичета, сдобих се днес с Керхер. Пробвах я, доволна съм. Но след като свърши парата, исках да налея нова вода. Ами, не се отваря вентилът. Знам, че докато има налягане, не се отваря. Но чаках да изстине няколко часа, не става. Аз ли нещо греша, тя ли има дефект...

# 17
Момичета, сдобих се днес с Керхер. Пробвах я, доволна съм. Но след като свърши парата, исках да налея нова вода. Ами, не се отваря вентилът. Знам, че докато има налягане, не се отваря. Но чаках да изстине няколко часа, не става. Аз ли нещо греша, тя ли има дефект...
При мен се получи подобна ситуация.Прочетох, че трябва да опитам цялата пара да излезе през накрайника, да се охлади малко самата парочистачка и ще се оправи.Така направих и до 30 мин -отворих😁.
Но, преди това допълвах поне 4 пъти, та здраво я бях изтормозила😂

# 18
покажи ми я на картинка тази приставка за прозорци, и как точно с чисти, дали има някое клипче в интернет.
А щорите чисти ли тази приставка?

# 19
  • Варна

Кой е модела? Моята е sc3 доливам когато свърши без дори да изключвам, направо през отвора дори не вадя филтъра от контейнера, който мисля, че е за котлен камък и след 30 секунди е загряла.

# 20
  • Швейцария
Моделът е SC 1. ММ успя да я отвори. Явно й трябва повече време да изстине. Не съм доволна от този модел, че водата свършва за нула време. Мислех, че за нашия апартамент е достатъчно, но не е. Трябва постоянно да спирам, да изчакам да изстине и да наливам нова вода. След това още 3 минути да загрее. Иначе чисти добре.

Последна редакция: сб, 19 дек 2020, 03:33 от JennyBG

# 21
  • Бургас
Няма дефект, има една тънкост - изключваш от контакта и стискаш спусъка докато излезе всичката пара. Тогава се отвива вентила. Няма нужда да чакаш да изстива. Можеш и веднага да долееш вода, но трябва да имаш предвид че резервоара е горещ и може да те опръска. Какво правя аз - капвам на тънка струйка съвсем мъничко вода, няколко капки. Резервоара вътре се охлажда но не ме опръсква и тогава смело доливам останалата вода. За да дава силна пара не е добре да се пълни с точно литър, а 800 мл по-добре.

Кой питаше за металните четки? Не ви ли се наравява фугина с тях? Има ги във всеки магазин, между другото. Ето тук например Всички четки и аксесоари за които е обозначено че са за модели SC са универсални и стават за всеки модел.

Голямата кръгла четка например ми е много удобна за всичко в кухнята.

# 22
Имам алергия и не понасям силна миризма на препарати.
Почиствам с пара подовете-теракот и ламинат.
Банята и тоалетната също.

Здравейте с какъв модел сте?Имтересуваме когато почиствате ламината ,не остава ли мокър?Искам да си купя парочистачка,но имам доста подове с ламинат и се притеснявам да не се надуе.

# 23
На ламината нищо му няма. Признавам си обаче, че паркета ме е страх да го парочистя. С Керхер SC2 съм. А прозорците се чистят великолепно.

# 24
Няма дефект, има една тънкост - изключваш от контакта и стискаш спусъка докато излезе всичката пара. Тогава се отвива вентила. Няма нужда да чакаш да изстива. Можеш и веднага да долееш вода, но трябва да имаш предвид че резервоара е горещ и може да те опръска. Какво правя аз - капвам на тънка струйка съвсем мъничко вода, няколко капки. Резервоара вътре се охлажда но не ме опръсква и тогава смело доливам останалата вода. За да дава силна пара не е добре да се пълни с точно литър, а 800 мл по-добре.

Кой питаше за металните четки? Не ви ли се наравява фугина с тях? Има ги във всеки магазин, между другото. Ето тук например Всички четки и аксесоари за които е обозначено че са за модели SC са универсални и стават за всеки модел.

Голямата кръгла четка например ми е много удобна за всичко в кухнята.
Аз питах, благодаря ви.С тези четки много по-ефективно чистя мухал от фугите.Не видях наранявания по тях, но ...самите четки падат от накрайника, незнайно защо, като ги слагах доста бързо се забиха в ръката и ..местата се понадуха, та вече много внимавам.

# 25
  • Бургас
Аз питах, благодаря ви.С тези четки много по-ефективно чистя мухал от фугите.Не видях наранявания по тях, но ...самите четки падат от накрайника, незнайно защо, като ги слагах доста бързо се забиха в ръката и ..местата се понадуха, та вече много внимавам.
Четките падат защото много натискате и въртите. Честно казано с парочистачката не е нужно да упражнявате сила. Пробвайте следващия път да сложите обикновената пластмасова четка и лекичко без натиск бавно да движите върху фугата. Просто влакънцата да се движат върху фугина. Парата унищажава мухъла, но фугата вече е мокра и ви се струва че не е изчистена. Като изсъхне ще видите резултата. Месинговите четки за мен са по-ефективни за метални повърхности, но не тези които обичайно са в дома. Така например бях взела за един ресторант - еми резултата върху тавите и аспирацията беше УАУ. Толкова чист ресторант и посуда не бях виждала.
Какво правя аз - с малката кръгла четка минавам фугите както описах, лекичко без да натискам, но гледам влакънцата на четката да минават през фугина. После слагам голямата трапецовидна четка и минавам плочките. След това изплаквам душкабината с вода и приключвам.
Отделно ако една фуга се е оцветила в различен от обичайния и цвят трудно ще върнете цвета и, бих казала без префугиране няма да стане. Понякога просто фугина е паднал и се вижда цимента, но не правим разлика.

# 26
Verano, Благодаря.Вярно е, че натисках повече.Ще му свикна🙂.
А, на кое казвате трапецовидна четка, на тая, която идва в комплекта, по-малката за повърхности ли?

# 27
  • Бургас
Да, тази която идва с комплекта. Ще свикнете. Моите фути в душ кабината трета седмица вече нямат и следа от мухъл, но ще ги мина профилактично.

# 28
Весели празници. Изчетох и двете теми и се спрях на Керхер SC2 предвид, че почивните дни са много се чудя от къде да поръчам.https://vimax-karcher.com/bitova-tehnika-karcher/parochistachki-karcher или https://karcher-cleanteh.com/bg/product/100.html

някой от Бургас може ли да сподели как процедира с водата? Трябва ли да се купува дестилирана или е достатъчно преварена ?

# 29
Достатъчно е преварена...в комплекта имаше кредички за почистване на резервоара...

# 30
Аз наливам от чешмата. И на ум не ми е минавало нещо друго.

# 31
  • Варна.
Имам SC2 от една година, вкъщи съм я ползвала два-три пъти, все нямам време да се занимавам с нея.
Сега ми се наложи да чистя след ремонт в др.жилище и искам да ви кажа, че е незаменима помощ. Свалих боя от теракот и ламинат, измих прозорците без усилие, а бяха доста запрашени и с пръски от грунд и боя. Пластмасови столове и маса стояли на терасата цяло лято светнаха, тях ги намазах предварително с доместос.
Използвам водата от сушилнята.
Ако наливам от чешмата слагам в контейнера малко от препарата за почистване на ютии, ел.кани имам едно шише Астониш.

# 32
  • София
И аз съм със СЦ2, ползвах я за първи път в банята. Не ми е уау, честно казано. Доволна съм, но не и възхитена. Обаче ми беше ужасно тегаво с тия маркучи, кабелът и тялото да ми се мотат в краката. Сега след като имам безжична прахосмукачка, осъзнах колко по-лесно и приятно се чисти така. Та, се чудя дали не трябваше и безжична парочистачка да взема. Тази, този й вид, със сигурност не ми е удобна за често ползване и дори си купихме и нов, обикновен моп Simple Smile

# 33
Тази, този й вид, със сигурност не ми е удобна за често ползване и дори си купихме и нов, обикновен моп Simple Smile
Мопът е незаменим за пода, нито переш парцали, нито размотаваш кабели, какво ли не смених за миене на пода, това е най удобното.
Парочистачката ползвам за другите неща, баня, тоалетна, кухненска мивка, стъклото в банята!

# 34
A тази според вас достатъчно мощна ли е за почистване на щори и баня? Търся по-компактен модел,тъй като нямам място за по-големите?
https://www.amazon.de/Kärcher-Dampfreiniger-SC-1-EasyFix/dp … 585043&sr=8-6

# 35
  • Швейцария
Аз я имам. Тя е достатъчна, но водата й свършва за нула време. Трябва да се изчака да спадне налягането, чак тогава може да се отвори и да се долее вода. За банята доливах няколко пъти, писна ми и я зарязах.

# 36
Аз я имам. Тя е достатъчна, но водата й свършва за нула време. Трябва да се изчака да спадне налягането, чак тогава може да се отвори и да се долее вода. За банята доливах няколко пъти, писна ми и я зарязах.

благодаря за споделеното, отказах се да я поръчвам. Спрях се на модел на друга незнайна марка,но с много добри отзиви в Амазон :
https://www.amazon.de/dp/B07XK795QW/?coliid=IHYHTYTF4DULO&co … WLMNYOV&psc=1

# 37
Здравейте! Търся мнение за почистване на мека мебел и пердета с парочистачка. Има ли такива, които наистина освежават или е просто реклама?

# 38
  • София
Зависи какво очакваш. Аз минавам меката мебел с прахосмукачката първо да обере прах, косми и ако има трохи и после с парочистачката на слаба степен. Определено освежава и при мен специално е изчистваша петна от засъхнал варен картоф, солети и други немазни петна. Надраскано с химикалка не се изчисти, там си третирах локално с препарат за дамаски и се изчисти. Завеси и пердета пера в пералнята защото при нас проблемът е в прахта, която събират, а парочистачката няма как да ги "изтупа".

# 39

благодаря за споделеното, отказах се да я поръчвам. Спрях се на модел на друга незнайна марка,но с много добри отзиви в Амазон :
https://www.amazon.de/dp/B07XK795QW/?coliid=IHYHTYTF4DULO&co … WLMNYOV&psc=1
Супер! Да и направиш едно ревю после.

# 40
Вече я бях отписала, но я доставиха. Тествах я. Доволна съм.

# 41
  • изгубена някъде
Здравейте и аз съм в процес на проучвания и се чудя какво да взема. Имам си хубава прахосмукачка, но искам и нещо за фугите, за освежаване. Абе с две думи решила съм, че трябва да си купя. Мнение за друга марка, освен Керхер, някой може ли да даде?

# 42
И аз съм си в карала муха за парочистачка. Гледах на Ровент 3в1 - прахосмукачка, парочистачка и ръчна парочистачка. Но се чудя далинаистина ще върши работа. Тук главно сте с керхер май. Ако някой има впечатления от Ровент, моля да сподели.

# 43
Момичета,да се похваля,че от вчера и аз имам парочистачка Керхер.Доста се чудих коя да поръчам,изчетох всички теми и накрая се спрях на Karcher SC 2 EasyFix PREMIUM.
Останах доста доволна.

# 44
Здравейте, благодаря на всички, които споделиха мнението си относно парочистачките - днес си закупих Керхер SC2 - доволна съм, резервоара ми беше напълно достатъчен за 40 квадрата с търкане на всяка фугичка. Чисти добре, нямам съмнения относно дезинфекцията - нагорещява достатъчно.

# 45
  • Страната на чудесата
Момичета, имам парочистачка Керхер SC 2. Интересува ме, дали мога да почиствам алуминиевите щори на прозорците, ако да с коя приставка? И още един въпрос, някой почиствал ли е с парочистачката си меко килимче тип пъзел, ако да с коя приставка го почиствате?

# 46
Щорите с малката четка ,а килим с приставка за килими.
Аз си минавам постелката за йога с нея и и няма нищо.
Меките килимчета тип пъзел са пак такъв тип материал и не би имало проблем.

# 47
  • Страната на чудесата
Щорите с малката четка ,а килим с приставка за килими.
Аз си минавам постелката за йога с нея и и няма нищо.
Меките килимчета тип пъзел са пак такъв тип материал и не би имало проблем.

Много ви благодаря! Simple Smile))

# 48
  • София
След много четене и търсене се спрях на Karcher SC3 premium, ами.....съжалявам, че не съм си взела такова чудо по-рано! Още не съм пробвала приставката за килими само.
Някоя има ли приставката за освежаване на текстил? чудя се дали да не си я взема.

# 49
    Приставката за килими просто повдига на 3-4 милиметра четката от килима така, че тя да не е в пряк досег с него и да може да се плъзга. Същият резултат може да се постигне, ако държите четката над килима и пускате пара. Но е по трудоемко.

# 50
Може ли мнение за парочистачката Ровус Нано?

# 51
Въпроса за парочистачките ми е следния - Наистина ли дезенфекцират килими и мокети? И колко бара налягане и градуси максимално достигат. Щото ми звучи малко фантасмагорично да може да дезинфекцираш килимите с гореща пара в дълбочина без да ги увредиш, нали трябва поне 100C да достигнат за дезинфекция, това няма ли да им прецака цветовете?

# 52
  • Страната на чудесата
Момичета, много благодаря на всички ви за отзивите и препоръките! 🙏🌞🥳 Преди седмица си закупих парочистачка Керхер SC2 и съм изключително доволна от нея. Направо не знам как съм оцеляла до сега без нея. 🤷‍♀️ Първият ден реших да си почистя банята, като в начарото бях резервирана и някак не ми се вярваше, че може да се почисти без препарат. Еми изчисти я толкова добре, колкото, ако бях изразходила голяма бутилка Polirapid. Вторият ден реших да я пробвам на ламината и теракота, еми справи се и там отлично. Така се улисах, че минах набързо и кухненският плот и мивката, отново отличен резултат.
През следващите дни почистих алуминиевите си щори, прозорците, вратите и первазите си, отново ефекта беше уау. За прозорците си взех приставката за прозорци, но на места виждам, че е останала по една лентичка, но ми спести толкова много време, че това е бял кахър. Вчера почистих перфектно и терасата си, открита е и имаме масичка със столове, всичко блесна, като ново. Сега ми предстои да почистя аспиратора, но за там не съм сигурна коя четка да използвам. Може ли да ми препъръчате, ако сте пробвали да го почистите?
Много съм ви благодарна наистина, чистенето беше удоволствие. Бъдете здрави! 🌼🍀🌺

# 53
Здравейте, да се похваля и аз с новата си придобивка парочистачка Керхер SC2, очарована съм с две думи и подкрепям написаното в горния пост... просто трябва да го преповторя..... И аз си купих приставка за прозорци, но още не съм я позвала....Само мога да добавя, че си изчистих и фурната- на 10 г и стана като нова....Това за аспиратора и аз се питам , за филтрите е ясно, те се свалят, но тази плоскост , която е повижна ми е неясна....
Хубав ден !!

# 54
  • Бургас
Въпроса за парочистачките ми е следния - Наистина ли дезенфекцират килими и мокети? И колко бара налягане и градуси максимално достигат. Щото ми звучи малко фантасмагорично да може да дезинфекцираш килимите с гореща пара в дълбочина без да ги увредиш, нали трябва поне 100C да достигнат за дезинфекция, това няма ли да им прецака цветовете?
Няма фантасмагории, и не, не се увреждат цветовете. Принципно водата завира на 100 градуса и започва да се изпарява. Парочистачката на Керхер SC 2 дава 3.2 бара налягане. Ето тук може да видите на 3.2 бара налягане съответстват 135.74 градуса по целзий. Това е и предимството на почистването с пара - дезинфекцирате повърхностите без да се налага да използвате препарати.

За почистване на аспиратора най-подходяща е малката кръгла четка, предвид че ще достигне до повече места. Но това не означава че не можете да използвате например голямата кръгла четка. Аз я предпочитам за почистване в кухнята. Месинговите четки в случая не мисля, че са особено подходящи понеже могат да увредят иноксовото покритие, например.

# 55
  • София
Аз бях правила снимки преди години как почистих абсорбатора - първо много добре напарих решетката без никаква приставка и после само изплакнах под готещата струя.

# 56
Здравейте,
моята парочистачка Вакс сдаде и сега мисля да си купя Керхер, но съм се спряла на Керхер SC 4. Сравнявали ли сте назад в темите Керхер SC 2 със SC 3 и SC 4. Струва ли си човек да даде повечко пари, имате ли наблюдения каква е разликата в моделите?

# 57
Имах Керхер SC3 и бях много доволна, но почти веднага започна както си пуска пара, така и отдолу да капе постоянно. Когато се чисти баня или под, това не е голям проблем. Но ако искаш да си почистиш текстил, капенето води до намокряне. Занесох я на ремонт два пъти и проблемът не се отстрани. Продавачът ми върна парите. Купих си SC4. Засега няма такъв проблем като SC3. Разликата с SC2 е, че SC3 и SC4 топлят по-бързо водата и може да се допълва вода по време на употреба.

# 58
Благодаря, помогна ми в избора.

# 59
От две години ползвам SC 3  ,не капе и нямам проблем.
Единственото при този модел е че се купува патрон .

# 60
Току що ми докараха моята Karcher SC2, довечера мъж ми ще я сглоби, защото аз не успявам нещо да сложа колелцата... И още утре ще я изпробвам и ще дам отзиви. Първата ми задача ще е банята. Взех си и накрайника за прозорци, но ще изчакам малко с чистенето им.

# 61
Не мога да си редактирам поста от вчера, затова моля мдератор да ме извини, че пиша последователен пост.

Така, днес ентусиазирана започнах с банята, изхабих 1 резервоар и резултата беше уау при мен. На места имах започнало образуване на мухъл, което нарочно не третирах с нищо, докато не си избера парочистачка. Всичко изчезна!
Изчаках да се охлади и налях отново вода и реших, че и пода ще мина днес. Отново много добре се справи, нищо общо със замазването с мопа...
Следващата ми задача са щорите, алуминиеви. Вие с коя приставка ги чистите тях ? Капе ли много вода по пода ? За да си предвидя нещо да сложа под тях.
И още един въпрос - проблем ли е, ако не изразходя цялата вода, трябва ли да я изсипя по някакъв начин ( не виждам как бих могла .. ) ?
До тук мнението ми е, че е трябвало много по - рано да си взема парочистачка!

# 62
Тук сте със сериозни парочистачки. Аз, докато се чудех трябва ли ми или не, кой Керхер от показаните и споменати тук, четях темата, после пък реших, че не ми трябва още един уред да се чудя къде да го държа, пък и имам спин-моп /кофа с центрофуга/, от който съм доволна, и, както уж се успокоих на тая тема, в една прекрасна нощ /тогава отворих пощата/ видях някакви предложения от е-маг, явно като съм разглеждала предлагани от тях модели, и изведнъж реших що пък да не пробвам. Цената е ниска, като става - става, като не, поне да не ме е яд. И посред нощите я поръчах: Daewoo DMO160, 1500 W, 0.4 л, Контейнер за перилен препарат, с включени аксесоари. Дойде, сглобихме я за нула време, проба на пода - и нищо общо с миенето ми със спин-мопа. Най-важното разхождах си я, без да се напъвам в кръста и да натискам по пода, като с четката на мопа, че да изжуля по-добре. Плочки в банята също, лъснаха си се като от само себе си. Засега това ми е опитът, препарат дали ще сложа.....едва ли, с парата както е, чудесно се справя. Друго не съм пробвала, предстои, че не мога и да се ориентирам много в джаджите ѝ, няма упътване на български и в нета не открих. Изобщо като че ли малко инфо има за това  Daewoo. Та на късмет, колкото изкара, пък после ще му мисля. Но при всяко положение ще си взема пак, просто не допусках, че ще ми върши такава работа и толкова ще ми хареса. Simple Smile Че и място не заема, стои си на основата, кабелът е дълъг, но се навива на дръжката и е ок. Та, засега аз много, много доволен. По-нататък ще видим! Simple Smile

# 63
  • Страната на чудесата

Следващата ми задача са щорите, алуминиеви. Вие с коя приставка ги чистите тях ? Капе ли много вода по пода ? За да си предвидя нещо да сложа под тях.
И още един въпрос - проблем ли е, ако не изразходя цялата вода, трябва ли да я изсипя по някакъв начин ( не виждам как бих могла .. )

Алуминиевите щори по препоръка на потребилетел Х. Т от тази група, мия с малката правоъгълна четка, като й слагам микрофибърна кърпа, увивиам с ластиче, когато оригиналната се изцапа. Първо ги минавам отгоре надолу, а после от дясно на ляво и  накрая забърсвам с памучна кърпа/хавлия.

Относно оставащата вода,.често ми се случва докато чистя да спирам парочистачката от кабелът за захранване, тъй като имам малко дете у дома. След това, ако не съм изчистила си я включвам отново и като загрее водата си доизчиствам. А, ако съм приключила, но има вода вътре, я спирам и изчаквам 15 минутки. Преди да отвия капачето изпускам парата в мивката и после развивам капачето и изливам водата.

Дано съм ви била полезна! Знам, какво удоволствие е да се чисти с Керхер SC2!

# 64
Бечинка, много благодаря!
Още ден-два и се захващам с щорите.

# 65
  • Бургас
Нямам щори, но са споделили най-удачния начин за чистенето им.
Обаче има друго - никога не оставяйте машината под налягане като свършите работа.
Какво се прави: има/няма вода в резервоара изключвате уреда от контакта. Стискате ръкохватката над мивката докато не излезе цялата пара. Тогава можете да отвиете клапана. Докато е под налягане клапана се върти свободно. Забравите ли да го отвиете може да залепне и после бегом на сервиз. Това важи за моделите SC 2/4/5. За тройката там болежките са други Wink
Водата можете да не я изхвърляте, но клапана стои отвит.
И една хитринка: аз като свърши водата, а имам още да чистя, изключвам от контакта, стискам ръкохватката да излезе парата и отвивам клапана. Капвам две три капки вода и резервоара се охлажда без да кипне и да ме опръска. След това допълвам и включвам да загрява за една цигара пауза Wink

# 66
За какъв клапан става въпрос? Аз отскоро съм с 4-ка. Ползвах само веднъж. Но понеже водата си е в контейнер който се вади и пълни, съвсем не се замислих за налягане, клапани и т.н.

# 67
  • Бургас
За какъв клапан става въпрос? Аз отскоро съм с 4-ка. Ползвах само веднъж. Но понеже водата си е в контейнер който се вади и пълни, съвсем не се замислих за налягане, клапани и т.н.
При четворката и петицата ето това е предпазния клапан
Скрит текст:
От тук се почиства резервоара от варовика. Отваря се с тръбата. Загледай формата на клапана и на тръбата има си улеи които влизат едни в други и завърташ. Въпреки че са с два резервоара и непрекъснато пълнене не е добре да остават под налягане когато се приключи работа.

# 68
Аз не че не се чудих какво е това, но толкова бързах да я пробвам Simple Smile
Много благодаря за полезната информация. Надявам се от 1 път да не съм направила белята.

# 69
Здравейте! Спряла съм се на този модел парочистачка. Може ли да ми кажете какво мога да почистя с нея ? Невежа съм по тази тема, но от доста време ги гледам и все немога да се реша да си взема..

# 70
  • Варна
Нямам щори, но са споделили най-удачния начин за чистенето им.
Обаче има друго - никога не оставяйте машината под налягане......... Това важи за моделите SC 2/4/5. За тройката там болежките са други Wink

Какво имате в предвид за тройката? Какво болежки да очаквам?Моята sc3 я доливам по време на работа, когато индикатора светне. Загрява за секунди и продължавам. После само я изключвам от контакта и приключвам.

# 71
  • Швейцария
Здравейте! Спряла съм се на този модел парочистачка. Може ли да ми кажете какво мога да почистя с нея ? Невежа съм по тази тема, но от доста време ги гледам и все немога да се реша да си взема..

Aко правилно виждам, моделът е Керхер СЦ1. Аз го имам и много бързо му свършва водата. Трябва да се чака няколко минути клапанът да  може да се отвори, после пък да загрее още 3 минути. Нямам нерви за това и я зарязах. По-добре моделите с по-голям резервоар.

# 72
А подложки само на Керхер ли купувате и с какви по-бюджетни ги замествате?

# 73
  • Бургас
Какво имате в предвид за тройката? Какво болежки да очаквам?Моята sc3 я доливам по време на работа, когато индикатора светне. Загрява за секунди и продължавам. После само я изключвам от контакта и приключвам.
Дръжте я покрита като не я ползвате, да не влизат боклуци. А ако имате малки деца далеч от ръчичките им Grinning могат да скрият много неща вътре Joy

А подложки само на Керхер ли купувате и с какви по-бюджетни ги замествате?
Какво значи подложки? Кърпите за подовата дюза ли имате предвид? Има еднократни кърпи 15 бр. - на мен ми се вижда добро решение левче кърпата, после хвърляте, особено ако чистите по-мръсни подове като тераси, коридори...така че да не си захабявате микрофибърната кърпа. Аз лично още съм със стария накрайник и си режа стари кърпи.

# 74
Verano, мерси че ме подсети за еднократните, бях решила да си поръчвам. Замислих се обаче, че днес мога да отида до фирмения на Керхер и да си ги купя без цена за доставка. Много по удобно е с тях, никак не ми се иска да пера парцала от земята в пералнята където си пирем дрехите.

# 75
Точно нещо такова имах предвид. Досега бях с парочистачка Вакс, на която подложката е триъгълна. И затова нямах ориентация за подложките за Керхер. Много практично решение за еднократните. Благодаря!
https://www.karcher-cleanteh.com/bg/product/749.html с безплатна доставка при условие че нямам  мисля че е добре.

Да си добавя впечатлението. Парочистачката Вакс - ако има определения за по-гореща пара или за по-бързоизсъхваща пара - чистеше по-безупречно от Керхера. Докато съм минала, парата бързо изсъхва и остава блясък по ламината. Докато Керхера (и на двете нива на парата) оставя по-мокро някак си. Дано съм успяла да обясня. Определено не изглежда полирано, а все едно съм минала с мокър парцал. При вас как е?
P.S. Ще дам все пак Вакса за ремонт и ще ползвам и двете.

Последна редакция: сб, 06 фев 2021, 21:13 от sevgito

# 76
Речено, сторено, купих си от магазина ни на Керхер, 14.90 с 5 процента отстъпка даже! Добре, че отидох, до сега не съм ги пробвала, ще споделя...

# 77
Аз заедно с парочистачка пуснах и една кутия от еднократните кърпи. За сега съм ползвала 3 от тях и много ми харесва как чистят. Не съм пробвала обаче тази, която си е в комплекта, за многократната употреба и не зная тя как се справя ( може и да ми хареса с нея повече ).
Иначе купих една от Пепко с идеята да ми е резервна, но не съм обърнала внимание, че е от тези, които се нахлузват от двете страни и никаква работа не ми свърши.. Нещо не ми харесва с нея, изхлузва се, имам чувството, че и не минава парата през нея ( някак е много дебела от вътрешната страна ). Захвърлих я някъде, де. Не ми е удобна.

# 78
Здравейте, търся някой, който извършва услуга по почистване с пари чистачка Evolution. В Пловдив.
Това нещо е уникално. Ползва 9 бара налягане. Демонстрираха ми у дома - фирната стана нова ... но е много пари.
И търся услугата

# 79
Речено, сторено, купих си от магазина ни на Керхер, 14.90 с 5 процента отстъпка даже! Добре, че отидох, до сега не съм ги пробвала, ще споделя...
А само подложки ли има ? Все още не съм си взела дюзата за прозорци и малки четки. Моля те пиши, може и на лични къде е магазина

# 80
А само подложки ли има ? Все още не съм си взела дюзата за прозорци и малки четки. Моля те пиши, може и на лични къде е магазина
Магазина е на околовръстния път, срещу парка /частта  в района на детската площадка на Лукойл/, не знам нещо по забележително там да го опиша по точно.
Сега виждам, че има и друг в Центъра...
https://www.kaercher.com/bg/serviz-i-informacija/informacija/kae … nter-bourgas.html

# 81
  • Швейцария
Аз поръчвам от Алиекспрес. Евтини са.

# 82
Аз поръчвам от Алиекспрес. Евтини са.
Може ли линк?

# 83
  • Швейцария
https://www.aliexpress.com/item/4000187191725.html?spm=a2g0o.pro … ,searchweb201603_

Давам примерен продавач. Има и много други, с най-различни комплекти. Можеш да си избираш какво ти трябва. Продават и всякакви накрайници, но тях не съм поръчвала и не знам какво им е качеството.

Последна редакция: нд, 07 фев 2021, 23:53 от JennyBG

# 84
Здравейте момичета, следя темата от доста време. Днес ми пристигна sc2 easyfix premium, като бях добавила приставката за прозорци и комплект кърпи за голямата кръгла четка. Пуснах я сега да мина пода и съм доволна, минах с приставката за прозорци огледалото в антрето и май там бих продължила с препарат и кухн.хартия... с останалата малко пара почистих и мивката в банята.
Взех я за в банята и ще видя дали си е струвала парите в събота или неделя и после ще ви пиша и тук...
Имам един въпрос към вас: с какво ги пускате кърпите от парочистачката в пелалнията, мен някак ме е гнус да ги пусна с дрехите..., а две кърпи да се въртят само ми изглежда неразумно.

# 85
Взех я за в банята и ще видя дали си е струвала парите в събота или неделя и после ще ви пиша и тук...
Имам един въпрос към вас: с какво ги пускате кърпите от парочистачката в пелалнията, мен някак ме е гнус да ги пусна с дрехите..., а две кърпи да се въртят само ми изглежда неразумно.
Кърпите от пода не пускам в пералнята, пера ги на ръка. За това и спрях да я ползвам за пода, но сега с еднократните ще се подновя. Останалите от по малките четки пускам с кърпи, с които бърша прах, но никога с дрехи!

# 86
Еднократните кърпи са ми голямо облекчение. Вярно, че една такава излиза един лев, но като мина коридора и я видя след това толкова мръсна, с радост я хвърлям в коша за боклук, защото си пестя търкане и пране на текстилната кърпа.

# 87
  • София
Някой поръчвал ли е кърпи за малката четка (тези с ластика) от Алиекспрес? И ако да - може ли линк, моля?

# 88
  • Бургас
Добре де а в къщи не ходите ли по чорапи? Или те са черни и не виждате какви стават. 😉 Нали перете чорапите в пералнята. Аз в къщи с обувки не давам да се стъпва изобщо. А като се сетя че има хора които си перат маратонките в пералнята и ми се гади...

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 16:24 от Verano ®

# 89
Добре де а в къщи не ходите ли по чорапи? Или те са черни и не виждате какви стават. 😉 Нали перете чорапите в пералнята. Аз в къщи с обувки не давам да се стъпва изобщо. А като се сетя че има хора които си перат маратонките в пералнята и ми се гади...
Не, вкъщи ходим с чехли, лятото с джапанки. След като пода е измит чорапите не стават чак черни...такива неща изобщо и не мога да си помисля да пускам в пералнята.

# 90
Ами направо не разбирам как пък един парцал да не можете да изперете на ръка? Накисвам и после с четка парцала е като нов.

# 91
Някой поръчвал ли е кърпи за малката четка (тези с ластика) от Алиекспрес? И ако да - може ли линк, моля?
Няколко коментара над твоя съфорумка даде линк:
https://www.aliexpress.com/item/4000187191725.html например
но има доста продавачи, аз поръчах от тук:
https://www.aliexpress.com/item/4001076151179.html?spm=a2g0s.904 … .0.24e94c4du7dI32

# 92
Ами направо не разбирам как пък един парцал да не можете да изперете на ръка? Накисвам и после с четка парцала е като нов.
Ми то и аз така го перях, ама като има еднократни защо да се моря!

# 93
Аз го изплаквам и го хвърлям в пералнята, за мен е съвсем нормално. Не знам дали има значение, но у дома винаги е чисто и парцалът си е чист. Маратонки пера в пералнята, какво да е гнусно?

# 94
Аз маратонките ги минавам първо на мивката  като слагам белина на една гъба и внимателно минавам подметките и тогава слагам в пералнята. Никога не успявам да ги изплакна добре на ръка. А парцалите от парочистачката и прахосмукачката робот запирам на мивката и пак влизат в пералнята на кратка програма 30°. Сложа ли ги да ги накисна значи 100% съм ги забравила.

# 95
  • Sofia
Включвам се да споделя разочарованието си от 1-вото ползване на sc 3 easyfix. https://vimax-karcher.com/parochistachka-karcher-sc-3-easyfix.html
Оставя мокри следи след себе си и трябва поне 5 мин да чакам да съхне - за паркета и плочките в коридора говоя.

Преди това бях с sc 1 easyfix и от нея си излизаше само пара, вода не е оставяла при минаване по каквато и да било повърхност.
Смених я само защото горната е по-удобна и удобството да доливаш вода.

При вас оставят ли водни капки ?

Последна редакция: чт, 25 фев 2021, 20:55 от monono

# 96
Monono, добре, че сподели...и моята е sc1, мислех, че е 2 и исках да я сменям с по нов модел.

# 97
Включвам се да споделя разочарованието си от 1-вото ползване на sc 3 easyfix. https://vimax-karcher.com/parochistachka-karcher-sc-3-easyfix.html
Оставя мокри следи след себе си и трябва поне 5 мин да чакам да съхне - за паркета и плочките в коридора говоя.

Преди това бях с sc 1 easyfix и от нея си излизаше само пара, вода не е оставяла при минаване по каквато и да било повърхност.
Смених я само защото горната е по-удобна и удобството да доливаш вода.

При вас оставят ли водни капки ?
Същото споделих и аз за sc 4 - прекалено мокри следи оставя.

# 98
  • Sofia
Тествах и парата на ръка
Не е достатъчно високи градуси и съответно се намалява ефективността при дезинфекция ...
Затова остава толкова водни следи Sad
Мисля да я върна

# 99
В по-преден мой пост съм споделила разочарованието си от sc3 easyfix. Толкова много капеше, наред с парата. Два пъти ходи на ремонт и няма отстраняване на този дефект. Оказва се, че е типичен за модела. Вимакс ми върнаха парите. Взех си sc4 easyfix. Такъв проблем там няма. Доволна съм от четворката. Така че непременно върнете тройката. Не става.

# 100
Здравейте включвам се и аз по темата за да събера съвети от по опитнит. От вчера съм сeasyfix sc3. Някой каза че чисти и кухня. Може ли малко повече информация? Пише че лепени елементи могат да се разлепят, а по плота и ъглите има доста лепени неща. Чистите ли кухненския плот и шкафове с парочистачка? Благодаря ви!

# 101
  • Бургас
Чак пък шкафовете вътре да чистите... там мисля е достатъчно една влажна кърпа или препарат за мебели. Но плота и гърба няма проблем да се чистят. Мивката, фурната, котлоните, хладилника - всичко можете да чистите.

# 102
  • Sofia
В по-преден мой пост съм споделила разочарованието си от sc3 easyfix. Толкова много капеше, наред с парата. Два пъти ходи на ремонт и няма отстраняване на този дефект. Оказва се, че е типичен за модела. Вимакс ми върнаха парите. Взех си sc4 easyfix. Такъв проблем там няма. Доволна съм от четворката. Така че непременно върнете тройката. Не става.
А при условие че е ползвана, каква сума ви възстановиха като върнахте 3-ката ?
Налага ли се да чакате да изсъхне пода с новия модел 4 ?

# 103
Здравейте!
Някой ползва ли този модел на Rowenta? https://www.technomarket.bg/STEAM-CLEANERS/rowenta-ry8561wh-09179429
Не разбирам особено, но от това, което чета могат да се почистват доста неща с нея. Главно ще я ползваме за почистване на пода. Имаме и кучета, така че това, че има и прахосмукачка ни е задължително изискване. Пише, че може да освежава и килими (имаме) и текстил. Също имала и различни приставки за почистване на какво ли не. Звучи доста обещаващо, но ми се иска да чуя и личния опит на някого.

# 104
  • Варна
При мен тройката пуска вода само докато загрее. Влажен остава пода при миене. Днес чистих фурната с нея, но направо се измъчих. Намазах я вътре с препарат търках с четката и, очаквах повече Остана на места доста не почистено по стените, от тази пара не се вижда нищо. Не ми почисти перфектно, решетката също, а плота го замазва.

# 105
здравейте,
точно мислех да питам кой модел е за предпочитане.. на керхер sc2  или sc3 премиум, но май от 3ката има доста недоволни.. искаше ми се да е тя, ама започвам сериозно да се чудя...
има ли въобще някой доволен от нея?
иначе пробвахме sc2 вкъщи вчера.. стори ми се ок... като че ли в началото оставяше мокричко по плочките, но бързо изсъхна. да уточня, че не чистих аз, така че може и да не е изчакала половинката да се загрее достатъчно. когато минахме на паркета, даже прекалено сухо ми се стори че е, а уж пускаше пара. навсякъде изсъхна по-бързо, отколкото с парцал или моп като се чисти...

като цяло ми допадна sc2, но заради повечето приставки и по-голямото налягане мислех за sc3 premium. този патрон за варовик необходим ли е, за да работи? тоест ако се скапе, може ли и без него да си работи парочистачката?

# 106
А при условие че е ползвана, каква сума ви възстановиха като върнахте 3-ката ?
Налага ли се да чакате да изсъхне пода с новия модел 4 ?
Възстановиха ми пълната цена. Защото не можаха да я оправят. И всъщност съзнаваха, че не могат да направят така, че да не капе. Явно моделът е неудачен. С четворката е ОК. Не съм обръщала внимание колко бързо съхне пода. Но предполагам, че е в нормите.
Относно патрона за варовика при тройката, подлежи на подмяна след известно време, но не зная след колко.

# 107
  • Варна
Тройката загрява по бързо от двойката. Може да се долива вида в движение както се казва. Докато чистя я поглеждам светне ли червено доливам както е включена. Когато сравнявах с двойката определено видях ценни ценни предимства.

# 108
Тройката загрява по бързо от двойката. Може да се долива вида в движение както се казва. Докато чистя я поглеждам светне ли червено доливам както е включена. Когато сравнявах с двойката определено видях ценни ценни предимства.

тоест сте доволна?
аз също сравнявайки характеристиките се спрях на sc3... а и премиум версията ми допадна като аксесоари... ще помисля още малко явно...

# 109
  • Варна
По технически характеристики да, но за да се каже със сигурност трябва да се пробват и двете. Всеки пробва, споделя и хвали тази, която е купил. Рядко някой пробва два уреда различни модели. Би трябвало по новите версии да са по добре. Моята е sc премиум, разликата е само в допълнителните части,които всички ползвам.
Общото ми мнение, е че това е по- скоро уред за дезинфекция, отколкото за почистване. С пода съм доволна как се справя, но понякога редувам с традиционните начини. С банята също,намазвам с препарат. Много замърсено и старо обаче не чисти добре. Понеже живея в сто годишна къща имаме всякакви места.
Ако имаше и нещо да изсмуква. Пак си има много бърсане. Кабела е къс, това не е удобно. Доста често се хващам, че предпочитам на бързо с четката, от колкото да подкарвам машината. За жилища с малки деца, които лазат мисля, че е най - подходящата.

# 110
И аз искам да си купя парочистачката на Керхер. Споделете информация, относно почистването на фурна.
Някой пишат, че се почиства перфектно други не, с препарат или само с вода почиствате там? За банята, ако има стари мръсотии по фугите, ще ги изчисти ли?

# 111
  • Sofia
Уикенда тествах и sc3 и sc2 / керхер. Ами оставят мокри следи и двете. Имайки предвид, че преди това съм чистила с sc1, предпочитам неговия ефек. За съжаление sc4 няма как да тествам вкъщи и затова се надявам на отзиви. Но основното ми изискване е да не чакам да засъхва след като съм минала пода..

# 112
Уикенда тествах и sc3 и sc2 / керхер. Ами оставят мокри следи и двете. Имайки предвид, че преди това съм чистила с sc1, предпочитам неговия ефек. За съжаление sc4 няма как да тествам вкъщи и затова се надявам на отзиви. Но основното ми изискване е да не чакам да засъхва след като съм минала пода..

А защо ще си сменяш SC1, аз я имам от десет години и си я ползвам. Не е мръднала.

# 113
  • Sofia
Много е неудобна и малка. За двустаен апртамент трябва поне 1 път да долея. Тежи ми и пръстът ми умалява...
По-големите модели са в пъти по-удобни. Но защо пускат вода, а не само пара Sad

# 114
Много е неудобна и малка. За двустаен апртамент трябва поне 1 път да долея. Тежи ми и пръстът ми умалява...
Ох, вече тотално се обърках, на моята пише отпред sc1, но всъщност резервоара върви по земята и изглежда така.
Не капе вода и подът съхне доста бързо!
https://www.youtube.com/watch?v=TD9YokUDG54

# 115
  • София

Нали знаеш, че в началото парата се втечнява заради още студения маркуч? Затова първо изпръскваш за няколко секунди над мивката докато дойде парата и после вече няма мокри следи.

# 116
Ето я моята, с контейнер на колела, а SC 1? Thinking За това Monono, те питах защо искаш да я сменяш. Но доколкото разбирам твоята е като кана.

# 117
  • Варна.
Вчера изчистих фурната. Вкъщи се ползва много и беше доста замърсена.
Имам двойката на Керхер.
Първо намазах вътрешността с препарат за фурни, използвах четка за боядисване. Бях си приготвила голяма гъба за попиване и кофата с вода за изплакване. Добре, че пода ни е теракот, защото и по него изтече доста мръсотия. Два пъти зареждах вода, използвах металната четка. Фурната я изключих от мрежата, да не стане беля от влагата.
За първи път използвам парочистачката за печката, доволна съм от резултата. Много по-бързо стана и с по-добър резултат, в сравнение с търкане с тел, от парата разтворените нагари се стичат на дъното, нищо не остава по стените дори и между горните нагреватели, където преди ми беше трудно да измия препарата.

Предупреждавам, внимавайте с дървени части. Вратички на шкаф от масив за секунди минаване с пара побеляха на места, т.е. лака се изпече. Сега трябва да ги сваля, да ги изшкуря от лака и да ги лакирам или омасля наново.

# 118
  • Sofia
https://vimax-karcher.com/parochistachka-karcher-sc-1-easyfix.html
За тази говоря, че не оставя мокри капки, а пуска само пара, но ми е неудобна.
При 2 и 3 трябва да чакам поне 4-6мин и повече, а и по паркета остават засъхнали мокри капки

# 119
На мен с 2 не ми остават мокри капки. Перфектна е просто. Фурна не бих чистила с парочистачка никога.

# 120
  • Варна.
Фурна не бих чистила с парочистачка никога.

Защо?

# 121
При мен с 2-ката оставя влажно за 3-4 минутки, но не оставя засъхнали капки по ламината. Но така или иначе докато съм в единия край на холо-кухнята, другия край вече е изсъхнал, където съм минала първо. Не ми пречи.
Някой по - напред пита за фугите в банята. При мен след две минавания с парочистачка светнаха. Но леко ме измаря търкането с малката кръгла четчица.

# 122
Много трудоемко ми се вижда, а и имам функция пиролиза.

# 123
  • Варна.
Много трудоемко ми се вижда, а и имам функция пиролиза.
Разбирам.
Моята фурна е над десетгодишна Гонение, има функция самопочистване, която съм пробвала само веднъж. Пиролизата е голямо удобство несъмнено.

# 124
  • Бургас
Ето я моята, с контейнер на колела, а SC 1? Thinking За това Monono, те питах защо искаш да я сменяш. Но доколкото разбирам твоята е като кана.
mimi.7299 - вашата е стария модел на SC 2. На практика е SC 2.
_Khaleesi_ няма нужда от натискане по фугите. Просто лекичко и бавно минавайте с малката четка. Парата и косъмчетата на четката разтварят мръсотията и мухъла. Имайте предвид че докато е мокра фугата все ще ви се струва че е мръсна. Като изсъхне се вижда реалния резултат.

# 125
mimi.7299 - вашата е стария модел на SC 2. На практика е SC 2.
Да  явно е така,  но аз самата се обърках защото на нея пише sc 1. И като коментирам може да подведа някой с модела.
Еднократните парцали за под с коя страна ги слагате към пода..синята или светлата?

# 126
Синята страна към пода. Те си имат откъм жълтата страна нещо, което лепне на накрайника. На кутията също има инструкции.

# 127
Синята страна към пода. Те си имат откъм жълтата страна нещо, което лепне на накрайника. На кутията също има инструкции.
Оф, кутията я хвърлих, защото имам отделение в шкафа..мерси! По нюх така ги слагах! Wink

Общи условия

Активация на акаунт