Странен имейл

  • 4 687
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 518
Имейли, честно казано, не отварям и не чета, ако не ги очаквам. Най-много да видя началото преди да съм го изтрила от нотификациите. А да вляза в имейла ми от компютър не ми се е случвало от студентските години. На работа чета де, но внимавам много. Редовно минаваме обучения и ни изпращат лъжливи фишинг имейли и който цъкне, минава пак обучението.
Много често срещани станаха тези имейли, не знам на какво се надяват, вече всички ги научиха.

# 16
  • Мнения: 471
Аз също получавам такива от УниКредит, ДСК, DHL експрес...
Когато получа такъв имейл, вземам адреса и го блокирам, така поне малко намаляха имейлите им...

# 17
  • Мнения: 22 867
В mail.bg така и не открих начин за блокиране, по едно време буквално ме засипваха, най-много от Уникредит, накрая DHL, ама не се спряха. Аз, само като ги видех, трия и заминават. Сега, докато четох темата, си дадох сметка, че от доста време нямам такива писма, чак ми залипсваха......Joy Ненадеждна съм им се видяла явно.

# 18
  • Мнения: 10 750
И при мен от DHL много зачестиха. Голям зор да си взема пратката Grinning С ММ се базикаме, че пратката сигурно е сандъка с афганистанското съкровище от американския генерал или наследството на нигерийския принц Joy

# 19
  • 42.69751° с. ш. 23.32415° и. д.
  • Мнения: 15
Аз от както съм под карантина, започнаха да ме "заливат" с мейли, че  съм наследник на не знам си колко си милиона, че някой решил да ми дари няколко милиона. Друг спечелил от лотарията решил и той да ми дари... Викам баси цял свят е разбрал, че имам Ковид и е решил да ме подкрепи финансово. Sad

# 20
  • Мнения: 18 492
https://www.viapontika.com/index.php?page=article&article=55 … x6m1M9yJwnpsTRMOc

Тъй като не са само от "банки" а може с голяма изобретателност да ви подмамят.Не важи за бедни хора, само да тези с пари и достъп до пари.
Не знам дали е вярно написаното.
Но има виц, умрял един нигерийски принц милионер и наследниците са чудо как да разделят парите.Дано ми попадне пак да го сложа.
Няма принцове и генерали, аз се чудих веднъж как от собствения ми адрес ми пращат, правят си труда да имитират и покриват като магия.
За пари, за пари и пак пари...

# 21
  • Мнения: X
Уау, доста едра сума... Какво ли е да имаш такъв тати. Grinning Тук във форума също имаше тема на жена, чиято майка лапнала по "американския военен", много трудно се разубеждават.

Ето ми днешния фишинг, неграмотен и тъп:


Рискувам да ми имитират акаунта. Laughing

# 22
  • Мнения: 18 492
Вече са го имитирали.Изгладнели са  и иновативни.
И аз се сетих за този случай, пратка да освободи ...

# 23
  • 42.69751° с. ш. 23.32415° и. д.
  • Мнения: 15
При мен имаше попадение на име на чичо ми, който почина преди 10 години. Живеехме врата до врата. Видиш ли след 10 години решил да съм му наследница на милионите... Той едва връзваше "двата края". Пратките непоръчани и неочаквани от Български пощи и DHL са нонстоп. От всички банки имам имейли, само от моята нямам. Странно!

# 24
  • Мнения: 31 542
аз се чудих веднъж как от собствения ми адрес ми пращат, правят си труда да имитират и покриват като магия.


И аз се чудя как може от моя имейл да получавам спам Grinning

# 25
  • Мнения: X
Програми се използват, в полето за подател с тях може да се пише каквото си искате, в случая са сложили да съвпадат двете поленца - изпращач и получател, т.е. всеки получател уж сам си го е пратил. Става автоматично, а имейла ви го имат от списъци, които се продават или намират безплатно по форумите за хакери. И един на хиляда души да се хване да си въведе данните във фалшивия линк, пак са на далавера тези мизерници... Imp

# 26
  • Мнения: 18 492
Не  е мейл, коментар във фейса, под къщи за гости, щом ще ходят на почивка е преценено че стават
Sanchez Fleurelle
Привет, прошу прощения за такой способ общения с вами. Я только что видел твой профиль, и ты правильный человек. Я страдаю тяжелой болезнью, которая приговаривает меня к смерти. это рак горла, а у меня 600 000 евро. Я хочу пожертвовать кому-то честному и серьезному, кто сможет потратить 10% этих денег на детей из бедных семей и детские дома в вашей стране. Я владею бизнесом по импорту автоаксессуаров. и я потеряла мужа всего 4 года назад, у меня было много вопросов, и я не могла выйти замуж до сих пор, у нас не было детей. Я хочу пожертвовать эту сумму, пока не умру. Может быть, мои дни были виноваты в этой болезни, и у меня не было выхода. Я не хочу, чтобы знания продолжались, если ты сможешь использовать этот дар. Вот мой адрес в WhatsApp: +55 9891620577 Я жду, чтобы вас прочитать

# 27
  • Мнения: 9 611
Напоследък има фишинг от името на Български пощи. Два пъти получавам в рамките на една седмица. Интересното е, че започнах да получавам непосредствено след като изратих малък колет чрез тях.
Фишингът гласи, че имате да получавате пратка и се трупа по 8лв лихва на ден. Да натиснете линка и да направите еди какво си.
Внимавайте. Simple Smile

Последна редакция: ср, 23 дек 2020, 19:39 от Ice Queen

# 28
  • Мнения: 11
Минах на gmail и вече не получавам такива имейли. Абв пропада...

# 29
  • Мнения: 509
Минах на gmail и вече не получавам такива имейли. Абв пропада...

И в g-maila съм получавала, но едно-две за толкова много години ползване, но в абв е просто нещо ужасно :/ Почти всеки ден получавам мейли от банки с фишинг. Колкото и да блокирвам имейлите, те просто пускат през други.

То по самото име на пращача на мейла се вижда, че това е фишинг, а не от самата банка: Пример от днешният такъв: -rieffensen@vm1726499.nvme.had   - личи си, че това не е реален мейл на Райфайзен!!!

Не кликайте на линковете които ви дават в такива имейли!!!!

Общи условия

Активация на акаунт