👶🏻🎄Януарски мами 5👶🏻⛄

  • 37 022
  • 893
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 166
Здравейте, мами. На 30.12 родих малкия Кристиян с планово секцио. Всичко мина много добре. Операцията мина, възстановяването беше бързо. В 9;15 родих, доведоха ми бебчо към 11 часа. Следващият ден в 10 ме раздвижиха и в 12 вече оставиха малкия в моите грижи, само за къпане го взимаха. Вкъщи сме си вече от почти две седмици. 😇☺️

# 736
  • Мнения: 279
Добро утро момичета.
SUPERGIRL, не се притеснявай, ако си секцио няма да усетиш студ. Само по нощница сме на операцията, без бельо заради катетъра, може да си с чорапи, но като ти сложат упойката веднага почваш да усещаш затопляне в краката и те изтръпват сравнително бързо т.е. и да ти е студено, няма да усещаш. После почваш да усещаш едно бутане и дърпане в областта на корема, мен малко ме и болеше - не разреза, но там където натискаха по-горе, за да извадят беба. Като те върнат в стаята те завиват и така си стоиш докато почнеш да чувстваш краката и станеш. Може да те вдигнат на същият ден, може и на следващият.
Тези от вас с болки в гърдите и зърната - по принцип не би трябвало да има болка, но аз съм с “богат” опит от първото дете. Първите 2 месеца болеше адски много. Не знам какво беше това, 100 консултантки виках в къщи и само вдигаха рамене - всичко правех правилно, бебчо сучеше като по книга, но болката беше факт - неистово силна - само на зърната, без никакви рани или зачервяване. След около 2 месеца изведнъж всичко отмина. Последва 1 година блажено кърмене. Сега съм много по-подготвена, но болката се върна. Пак само на зърната. Заключението ми е, просто бебенцата са с толкова малка устичка, че колкото и добре да захапват, зърното явно е голямо за устичката им и се получава малко повече стискане.
За тези от вас които имат и проблеми с бучки и препълване на гърдите, освен топъл компрес и лек масаж, вземете си лецитин. Нещата се успокояват сравнително по-бързо с него.

# 737
  • Мнения: 529
Честито ти бебче iordanova00 ,да ти е живо и здраво 🥰

# 738
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 786
Йорданова, честито! Нека да е живо и здраво детенцето! Много да те слушка Wink

# 739
  • Мнения: 40
Здравейте момичета дойде и моят ден да се похваля с жива и здрава дъщеря! На 12.01.2021 се роди Петя нормално раждане за 2 часа от първата слаба контракция с 1 см. разкритие в 22:00 до проплакването и в 00:10. Вчера ни изписаха и сега се гушкаме в къщи. Безсънните нощи са дълги защото нямам много кърма, а все още упорствам да кърмя и се надявам да слезе още малко кърма за да се кърмим, но и утре ако е така няма да я мъча и ще взема АМ. Забравих мерките 3,550 и 51 см. Спадна теглото в болницата до 3,350 и до изписването вече беше почти на същите кг 3, 500.

# 740
  • Мнения: 529
Честито и на теб ивка , жива и здрава да е Петя !

# 741
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 786
Ивка, честита ти Петя! Нека бъде здрава и да имате безброй прекрасни моменти заедно!
След поредната почти безсънна нощ ние продължаваме да си чакаме... Госпожицата хем се е настанила удобно и не иска да излиза, а пък на три пъти ме събужда с въртенето си, толкова силно, че чак ме болеше. Стори ми се в просъница, че и контракции имам... Зарадвах се, че може би се започва и хайде вече да тръгваме към болницата, но не-фалшиви сигнали...
И така при нас, нищо ново поне до 22, когато вече трябва да мога и аз да ви се похваля вече с моето момиченце!!!

# 742
  • Мнения: 1 076
Ивка, честита Петя! Да е жива и здрава, с късмет в живота!
Бебетата не се мъчат на коластра. Това е естествен процес на адаптацията им. Те досега са се хранили по съвсем друг път. При раждането, стомахчето им е колкото черешка. Спадането на тегло е важен процес за тялото им. Той спомага за затваряне на отвора в сърцето, сливащ венозна с артериална кръв. Истинската кърма слиза стандартно 4.-5. ден след раждането. Не се плаши, всичко ще се нареди. Слагай много често на гърда и ще стане.
Здравейте момичета дойде и моят ден да се похваля с жива и здрава дъщеря! На 12.01.2021 се роди Петя нормално раждане за 2 часа от първата слаба контракция с 1 см. разкритие в 22:00 до проплакването и в 00:10. Вчера ни изписаха и сега се гушкаме в къщи. Безсънните нощи са дълги защото нямам много кърма, а все още упорствам да кърмя и се надявам да слезе още малко кърма за да се кърмим, но и утре ако е така няма да я мъча и ще взема АМ. Забравих мерките 3,550 и 51 см. Спадна теглото в болницата до 3,350 и до изписването вече беше почти на същите кг 3, 500.

# 743
  • Мнения: 1 452
Ивка, Честито момиченце Петя! Както се е появила леко и безпроблемно,  такъв да бъде и животът й! Gift Heart

# 744
  • Мнения: 268
И аз да се разпиша мами, днес в 13 часа се роди Дея. Естествено,но доста тежко раждане. Ще пиша подробности по-късно като имам сили.
Честита да е и Петя, много здрава и с щастливо детство Heart

# 745
  • Мнения: 119
Да са живи и здрави Петя и Дея! Много да ви радват,а на вас мами бързо възстановяване!

# 746
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 786
Армини, да се възстановяваш бързо! А малката Дея да расте здрава, силна и обградена от много любов!
Искрено се радвам на всяка новина за бебенце тук. Като гледам все по-малко оставаме... Ние с моята госпожица май ще сме от последните Stuck Out Tongue Winking Eye

# 747
  • Мнения: 146
Честито момичета! ❤️ Желая и Петя и Дея да са много здрави и щастливи малки принцеси! На вас бързо възстановяване!

Супергърл, спокойно и аз вече си мисля, че на моята госпожица изобщо не й се излиза. Днес си купих ананас и го изядох.. 😂 Да видим вярно ли е, че предизвиква контракции..

# 748
  • Мнения: 780
Честити бебчета на всички мами! Да са ви живи и здрави! Скоро не съм влизала да пиша, но ви чета редовно. Ние се гледаме с нашето момченце и деня минава много бързо. В началото ни държеше по цели нощи будни, докато регулираме режима бодърстване-сън, сега се събужда през 3 часа за смяната на пелените и ядене и после всички спинкаме до следващото будене. Теудно ни е с цялостното къпане, мазането на тялото като палче и се гъне целият. 🙄 Надявам се и това да овладеем с таткото, че той е и по-голяма паника от мен.

# 749
  • Мнения: 177
Честито, мами! Да са живи и здрави Петя и Дея и много да ви радват! Бързо възстановяване!

Общи условия

Активация на акаунт