Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - НОВА тема 99

  • 38 288
  • 730
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6 842
Можеш да намаляваш скоростта на клиповете, да стопираш кадър, за да видиш къде точно бъркат в бримките.
Аз така се учих и продължавам да се уча. Чети едновременно и от книгата, там е обяснено във времена, когато нямаше клипчета. Те ще са ти допълнение в началото.
Ако искаш, започни и от двете страни да плетеш само лицеви, или само опакови, няма значение какви, важно е да са еднакви и ще се получи жартиерна плетка.
Пак ще ти кажа, гледай бг канал, добър е, но се научи да водиш конеца като при рускините. Аз го държаш по друг начин и после малко по малко се научих като тях, по-удобно е.
После има клипчета как да плетем бързо и равно - търсиш  "как вязать быстро и ровно "

Можеш да си пуснеш и субтитри, на които да включиш  превод на бг в клиповете.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 19:22 от Diorela

# 286
  • София
  • Мнения: 1 364
Аз плетат жилетка с такъв мотив
И друга жилетка с тази идея

# 287
  • Мнения: 47 891
Такива обожавам и дано някой ден се науча
От 30 години имам такава блуза плетена от баба, която обожавам Kissing Heart

# 288
  • Мнения: 6 348
Плетката с листенца е много красива.

# 289
  • София
  • Мнения: 287
mami21, очите ми останаха по тази бялата блузка. Тъкмо започнах нещо ново, без изцяло да съм си изяснила концепцията - туника или пак рокличка с реглан ръкави (къси). Преждата ми е едноцветна и за да не ми е скучно, мислех да редувам гладка плетка и 4 или пет ажурни. Сега обаче рязко сменям посоката, изплела съм не повече от 20 реда отгоре и продължавам по тази схема. Много благодаря за идеята! Flowers Hibiscus

Чудя се само дали да започна дупчиците само на предницата и чак като стигна до под мишниците да продължа нататък по схемата, иначе едва ли ще успея да наместя елементите надолу. От реглана има наддаване, засега не знам каква ще му е дължината и колко точно ще са бримките под мишниците, а броят им трябва да е кратен на 12. Реалистично за възможностите ми е като стигна до там да наддам в няколко реда, за да получа желания брой бримки. Преждата ми е Lana gatto, Mohair Verona и не става за проби - грешки. Ако някой се сеща за лесен начин да направя изчисленията, така че красотата да е и на гърба и на ръкавите, моля да помогне. Blush

Всъщност започнах бието така https://www.youtube.com/watch?v=A1iV6Z4M6kE&list=RDCMUCLVK41 … iV6Z4M6kE&t=8 мисля да направя такива крайчета за ръкавите и отдолу и да ги зашия бримка с бримка. От тази гледна точка дали не е по-добре ръкавите да са с лицева плетка, за да не стане много претрупано от елементи? Ще съм благодарна за всяко мнение Yellow Heart

# 290
  • София
  • Мнения: 1 364
Голяма драма ми бяха сметките Joy, аз плетох жилетка, т.е. от долу, а ръкавите от горе. Плетох-разплитат.....но стана хубаво.

# 291
  • Мнения: 6 842
mami21, покажи да се порадваме и ние.
И на мен сметките са ми голяма драма. Затова и жилетката мисля пак да е с  кръгла платка, отгоре надолу, че още не смея да плета по кройка.

Попаднах на една готина плетка и също ми хареса за жилетка... Представих си ги наобратно , по 1, 2 реда след бието и евентуално в краищата и на раменете. Май трябва да спра да гледам.

# 292
  • Мнения: 47 891
Добри, в групата на Аффе има прежда за шалове по 2 лева, най различни.

# 293
  • Мнения: 6 348

Голямо плетене му ударих тия дни, готов е и вторият шал "Ocean's heart" в мента, тази вечер го изпрах и блокирах. Трябва да намеря сняг, за да го наснимам читаво, на бял фон ще светне.

# 294
  • Мнения: 1 538

Голямо плетене му ударих тия дни, готов е и вторият шал "Ocean's heart" в мента, тази вечер го изпрах и блокирах. Трябва да намеря сняг, за да го наснимам читаво, на бял фон ще светне.
Господи, това сякаш е рисувано, изглежда нереално ! Висш пилотаж в изработката на плетива. Няколко живота ще ми трябват, за да овладея такова изкусно майсторство. Поздравления, няма една извивка, която да не зарадва окото !

# 295
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Добри, в групата на Аффе има прежда за шалове по 2 лева, най различни.

не знам коя е тази група.
аз съм го писала, но пак да кажа. у дома никой няма фейсбук - така сме решили и не съжаляваме. Simple Smile

да покажа пак нещо. сигурно ставам досадна, но в тези постове има много информация. не само модел.
харесва ми как казват колко грама са отишли за едно или друго плетиво. аз никога не мога да преценя колко ми трябват. Sad

https://www.stranamam.ru/post/14682927/

https://www.stranamam.ru/post/14682593/

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 10:06 от st. Dobri

# 296
  • Мнения: 47 891
Да, чудесни обяснения
Аз харесвам и ревютата на прежди, помагат доста да се ориентира човек
Жалко за фейсбук, има доста приятни прежди. След лошия опит с онлайн поръчки от магазин, май само от там ще си взимам. Доста лесно и бързо е. И цените са много приятни.

# 297
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
а ти се хвали от време на време Wink
така когато завърша всички прежди у дома ще знам какво да купувам. Wink
а завърша ли ги, у дома всички ще сме супер модели Wink



няколко интересни моделчета. схемите се виждат добре, когато се стъпи върху тях Wink
https://www.aliexpress.com/item/32849060463.html

# 298
  • Мнения: 6 348
Благодаря, Пандора.

При описание на модели повече информация ми дава разходът в метри, отколкото в грамаж.

# 299
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
така е.
удобството за мен е, че посочват точно определена прежда и разходът точно за нея.
а преждата се намира и при нас. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт