Удръжка от работодател при напускане

  • 1 254
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 146
Здравейте. До преди месец работех в куриерска фирма, за която се полага изпит. Август месец тази година се върнах от майчинство и започнах отново обучението си. Обучението се поема от работодателя. Има 2 такси, платени от него, в размер на 365 лв. Напуснах на 06.11 и сега бившият ми работодател иска да ми удържи тази сума от последното възнаграждение. Неговото обяснение е, че не съм работила 1г.след вземането на изпита. В трудовия ми договор няма такава информация. Въпросът ми е има ли право да ми удържи тези такси и ако не, какво следва да направя? Благодаря.

# 1
  • Мнения: 40 892
Няма право. Понякога за такива обучение се подписват договори за неустойки, но даже и тогава не съм сигурна, че те не са нищожни. Но в твоя случай, след като нищо не е изрично уговорено, не му дължиш нищо.

# 2
  • Мнения: 31 669
Не мисля, че трябва да ти се удържа. Освен ако не си подписала документ.
Мой познат премина на скъпо обучение и подписа документ към договора, който го задължава да не напуска за определен период или ще връща парите.

# 3
  • Мнения: 2 146
Благодаря ви, това е и моето мнение. Мога ли да подам жалба и къде-ИТ ли? Предполагам, че ми трябват и платежни документи за таксите?

Последна редакция: вт, 15 дек 2020, 14:50 от *JustMamma*

# 4
  • Мнения: 12 760
Някои работодатели изискват обучение, но за сметка на работника. Аз съм минавала през такова обучение, което сама съм си заплащала.
След като няма такова условие ти да си заплатиш курса, и не си подписала някакъв договор за обучението, съгласно член 272 алинея 1 на Кодекса на труда работодателят не може да ти удържи нищо, освен изброените в тази алинея: аванси, надвзети суми поради технически грешки, данъци, осигуровки, запори, удръжки при ограничена материална отговорност.

Този случай не е нито един от изброените.
Според мен първо уведоми работодателя, че се нарушава този член от Кодекса на труда и ще трябва да информираш Инспекцията по труда за нарушението. И ако не се коригира, тогава се обърни към тях. Просто си мисля, че ако знае, че ще трябва да се разправя с ИТ, ще се откаже да ти удържа.

# 5
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 859
Да не би да имате сключен договор за ученичество? Той е трудов договор с клаузи за обучение.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 384
Поискайте да Ви покажат на база кой документ/къде е уговорено подобно нещо.
Прегледайте си документите от освобождаването, да не би някъде там да е вписано.

# 7
  • Мнения: 3 330
Отидете в Инспекция по труда.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 476
Това "последно възнаграждение" за колко дни е? Всичко ли е по договор? Или има нещо настрани?

Общи условия

Активация на акаунт