NESCAFE DOLCE GUSTO - Тема 7

  • 54 266
  • 831
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 1 757

Имате ли проблем с пробиването на капсулите на Коста,които в момента са на промо във Фантастико?
Аз днес изхабих 4 капсули и не става и не става🤷♀
Аз имах проблем с пробиването им - през май имаше някаква промоция в Лидл. Много им се ядосвах.
Днес ми я проби без проблем,но вчера изхабих няколко.

# 616
  • Мнения: 20 162
Аз имах проблем с две капсули Бариста, но мисля, че от Лидъл ги купихме. Проби едната, но потече малко и спря, а дъщерята каза, че едната била празна. 🤔
Може би трябва да пишем на Нестле, да си проверят.

# 617
  • София
  • Мнения: 248
Пробвах Кимбо интенсо, доста е добро. По-малко горчиво от Спетема, но отново добре препречено. Отново бих купил.

# 618
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Здравейте, вече никъде не намирам капуслите Ristretto на Долче густо (не Ristretto Ardenza или Barista) .Но май никъде не се и продават, търсих в интернет, в сайта на Метро също ги няма.
Някой друг да ги харесва , или аз съм единствената Stuck Out Tongue Winking Eye ?

# 619
  • Мнения: 20 162
Не си единствената, но отдавна ги спряха, за жалост.

# 620
  • Мнения: 9 484
В началото като взехме машина, бях взела от повечето видове капсули да пробваме, включително и тези зелените.
Не намерих особена разлика между това Ристрето и синята Арденза, ако не сте го пробвали може да опитате. Както да кажем и сивата Бариста, което на мен ми е любимо, мисля, че са сходни като интензитет и вкус.

# 621
  • Мнения: 986
Страдам за същите капсули. Намерих една изостанала кутия. Странното е, че ги има отстрани намкугиите на останалите вкусове. Не мога да разбера дали са перманентно спряни.

Различни са - Арденза е по-силна. Баристата за мен е гадна. Съвсем различен вкус и нотки. Аз го замених с Интенсо и Арденза Sad

Здравейте, вече никъде не намирам капуслите Ristretto на Долче густо (не Ristretto Ardenza или Barista) .Но май никъде не се и продават, търсих в интернет, в сайта на Метро също ги няма.
Някой друг да ги харесва , или аз съм единствената Stuck Out Tongue Winking Eye ?

# 622
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 397
И Аз чудя защо спряха няколко вида. Защо не пишете в сайта на ДГ ?

# 623
  • Мнения: 1 260
Здравейте, купих си нова кафемашина Dolce gusto Genio от Техномаркет.Опитвам се да я регистрирам в сайта след като си направих профил там,но не намирам кода и.Може ли да ми кажете къде да го търся?На гаранционната карта няма код.

# 624
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
От доста време машините нямат вече код за регистрация. Моята е почти на 3 години и беше от последните с код. Имаше след това още за кратко изостанали тук-там бройки.

# 625
  • Мнения: 1 260
Благодаря,попитах ,защото в сайта пише ,че като я регистрираш кафемашината ще имаш 20 процента отстъпка.Явно не са си актуализирали скоро сайта😃

# 626
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз имах проблем с две капсули Бариста, но мисля, че от Лидъл ги купихме. Проби едната, но потече малко и спря, а дъщерята каза, че едната била празна. 🤔
Може би трябва да пишем на Нестле, да си проверят.
При мен една капсула кортадо (купена кутия от Фантастико) ми пусна само мътна вода. Мързеше ме да се цапам да я отварям и да гледам какво е положението вътре. Но понеже имам едни стари капсули с чай, знам че като са престояли дълго, съдържанието е на камък и налягането не успява да ги разтвори. Нужно е да ги разклапча, да ги удяра два-три пъти в ръба на масата, че да се раздробят и тогава да ги сложа в машината. Та предположих, че и с кортадото е станало същото. Но при мен и в двата случая става дума за инстантни напитки. При мляно кафе е възможно наистина капсулата да е била празна.

# 627
  • Мнения: 3
Здравейте! Купих си машина Lumio преди около 3, 4 месеца. Вчера майка ми се опитала да си направи Espresso Intenso, но и е потекла само вода. Когато се прибрах установих, че капсулата не е пробита. Помислих си, че може би капсулата е дефектна и затова взех да пробвам с друга капсула- същият резултат. И отново направих същото, няколко пъти дори. С различни капсули. И пак капсулата не беше пробита. Реших, че може би иглата е запушена и започнах да ровичкам с телчицата. И отново същото положение. Някой има ли е подобен проблем? Благодаря предварително на отзовалите се!

# 628
  • София
  • Мнения: 6 182
За да не се пробият изобщо капсулите вероятно е хлътнала иглата по-навътре или нещо подобно. Има ли го съпротивлението при затваняне на капачето? С друг тип капсули пробвано ли е?

Вчера ММ купил от фирмения на Нестле 4 кутии и му дали една подарък - еспресо Roma (със срок на годност до края на месеца). Не е моето това еспресо, но ще го изпия.

# 629
  • Мнения: 3
За да не се пробият изобщо капсулите вероятно е хлътнала иглата по-навътре или нещо подобно. Има ли го съпротивлението при затваняне на капачето? С друг тип капсули пробвано ли е?

Вчера ММ купил от фирмения на Нестле 4 кутии и му дали една подарък - еспресо Roma (със срок на годност до края на месеца). Не е моето това еспресо, но ще го изпия.


Съпротивлението го има, но е по-малко, не както по принцип. Пробвах и с капсули  Cappuccino и Flat White и пак беше същото. Единствено забелязах, че на мястото където иглата трябва да пробие капсулата има лека вдлъбнатина, тоест иглата се спуска надолу, но не напълно. Иначе използваме само оригиналните капсули и капсула за многократна употреба (помислих, че може би проблема се е получил от нея, да не би дупката да не е била на място, но уви капсулата няма видими наранявания). Смятате ли, че има нещо, което мога да направя вкъщи или ще се налага да я нося на сервиз?

Общи условия

Активация на акаунт