"За" и "против" да кажеш на приятел, че си си купил нещо скъпо?

  • 10 932
  • 249
  •   1
Отговори

Анкета

"За" и "против" да кажеш на приятел, че си си купил нещо скъпо?

Опции:

# 135
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 048
Аз веднага ще се похваля след няколко дни като ударя коледната лотария! Чужди детски мечти не сбъдвам, няма кой да ми се лепне, а черпенето е лесно. Обещала съм на приятелка да й купя аратамент и кола, както и да заведа колегите на карибски круиз. Останалите ще си ги харча със здраве и изобщо няма да ми пука дали някой завижда, облизва се, кълне ме и т.н.

# 136
  • Мнения: 859
Завист, ревност и т.н. са нормални, човешки, но и много опасни емоции. Трябва да се потискат още в зародиш, иначе големи трагедии могат да се случат.

Не е до време и финансово положение, а до човек и манталитет. Равенство, така както ни го проповядваше една система, никога не е имало, няма и да има. Хората трябва да осъзнаят, че само с искане, гледане в чуждата градинка и злобеене не става. Нито ще станеш по-хубав, нито по-богат, нито по-щастлив от това.

Разбира се,  нямам предвид незаконно забогателите, но за тях си има съответни органи.

Аз също бих се отдръпнала след просташки коментари и циркове за придобивки. Много ниско ниво и негативна енергия е това.

# 137
  • Мнения: 10 253
Истина е, че е и до човек. Винаги има завистливи и злобни хора, които търсят върху кого да излеят негативните си мисли. Когато на някой му е потръгнало в някакъв момент, това като че ли ги провокира.
И истина е, че в по-голямата си част хората нямат уважение и култура на общуване (просто наричана тактичност). Чувала съм, че в други страни никой не знае колко получава колегата му, това е въпрос между него и фирмата, в която работи. Както и, че разговори за доходи и финанси са абсолютно табу. В допълнение обаче, че такива теми не са табу, а напротив  за данъчните и държавните власти.

# 138
  • Мнения: 3 223
Така е, къде сме зависи в голяма степен от изборите и решенията ни.
Някой хора са ни приятели само докато не ни се случи нещо хубаво. Не говоря само за материални неща.

Последна редакция: нд, 20 дек 2020, 00:47 от marigold_

# 139
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Истина е, че е и до човек. Винаги има завистливи и злобни хора, които търсят върху кого да излеят негативните си мисли. Когато на някой му е потръгнало в някакъв момент, това като че ли ги провокира.
И истина е, че в по-голямата си част хората нямат уважение и култура на общуване (просто наричана тактичност). Чувала съм, че в други страни никой не знае колко получава колегата му, това е въпрос между него и фирмата, в която работи. Както и, че разговори за доходи и финанси са абсолютно табу. В допълнение обаче, че такива теми не са табу, а напротив  за данъчните и държавните власти.
То във всяка книга за етикеция ще видиш,че не е възпитано да питаш за заплата на друг.На старата ми работа и докато бях с бившия началник отдела все ме питаше мъжа ми колко изкарва на ден и аз му казвам различно зависи колко клиента е имал и той пак е колко горе долу.

# 140
  • София
  • Мнения: 5 460
То във всяка книга за етикеция ще видиш,че не е възпитано да питаш за заплата на друг.На старата ми работа и докато бях с бившия началник отдела все ме питаше мъжа ми колко изкарва на ден и аз му казвам различно зависи колко клиента е имал и той пак е колко горе долу.

Ей така, едни познати, които междувпрочем, със собствен бизнес и финансови възможности, умираха да разберат какви пари имат другите. Сакън да няма някой повече от тях. И сто пъти една вечер правеха намеци и накрая не издържаха и попитаха директно колко изкарваме. Моят мъж помисли 2 секунди и отсече: "Много."
Оттогава не са питали. Laughing

# 141
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
То във всяка книга за етикеция ще видиш,че не е възпитано да питаш за заплата на друг.На старата ми работа и докато бях с бившия началник отдела все ме питаше мъжа ми колко изкарва на ден и аз му казвам различно зависи колко клиента е имал и той пак е колко горе долу.

Ей така, едни познати, които междувпрочем, със собствен бизнес и финансови възможности, умираха да разберат какви пари имат другите. Сакън да няма някой повече от тях. И сто пъти една вечер правеха намеци и накрая не издържаха и попитаха директно колко изкарваме. Моят мъж помисли 2 секунди и отсече: "Много."
Оттогава не са питали. Laughing
И при мен имаше една разхождахме си кучетата и тя и мъжа й изкарват доста пари,но тя за всичко те пита колко издръжка ти дава мъжа за детето,колко ти е заплатата даже се смяхме с една друга кучкарка щото като се върнахме с детето от Испания тая ме пита в кой хотел сме били и на следващата година в същия отиде и сигурно е искала в моята стая да спи.Чак толкова пък.И като се върна почна вие ходите ли на тази екскурзия,купихте ли си еди какво си.Аз пълно мълчание все едно не ме интересува къде е била.Никога не съм питала никой когато си организирам почивките.Мога и сама да си подбера хотел.

# 142
  • Мнения: 3 281
Аз пък когато не искам да ме разпитват за нещо, просто казвам любезно да престанат.

# 143
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Аз пък когато не искам да ме разпитват за нещо, просто казвам любезно да престанат.
А те,ако любезно продължават да питат

# 144
  • Мнения: 2 998
като се върнахме с детето от Испания тая ме пита в кой хотел сме били и на следващата година в същия отиде и сигурно е искала в моята стая да спи.Чак толкова пък.И като се върна почна вие ходите ли на тази екскурзия,купихте ли си еди какво си.Аз пълно мълчание все едно не ме интересува къде е била.Никога не съм питала никой когато си организирам почивките.Мога и сама да си подбера хотел.
И какво странно има, ако сте похвалили хотела и сте останали доволни? Или щом сте стъпили някъде, друг познат не може да ходи?

# 145
  • Швейцария
  • Мнения: 1 764
И на мен това ми се вижда странно. Защо да не обмените мнение и отзивите ви за хотела? Е, хора всякакви...

# 146
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
като се върнахме с детето от Испания тая ме пита в кой хотел сме били и на следващата година в същия отиде и сигурно е искала в моята стая да спи.Чак толкова пък.И като се върна почна вие ходите ли на тази екскурзия,купихте ли си еди какво си.Аз пълно мълчание все едно не ме интересува къде е била.Никога не съм питала никой когато си организирам почивките.Мога и сама да си подбера хотел.
И какво странно има, ако сте похвалили хотела и сте останали доволни? Или щом сте стъпили някъде, друг познат не може да ходи?
Изобщо нищо не съм хвалила тя се интересуваше и от цял курорт точно там.

# 147
  • Мнения: 2 998
А какво си казала:"Бяхме в Х хотел и беше гадно"? Или си похвалила хотела и тя е решила да го посети заради това, или не е знаела, че сте били там и отишла случайно.

# 148
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
А какво си казала:"Бяхме в Х хотел и беше гадно"? Или си похвалила хотела и тя е решила да го посети заради това, или не е знаела, че сте били там и отишла случайно.
Не просто когато ходя някъде не разказвам на всеки с подробности ,но тя ме разпита най подробно,а и аз не ходя в някакви супер готини хотели защото не мога да си го позволя. Ходя в хотели които са прилични и няма как да й кажа ,о да супер беше препоръчвам ти го.

# 149
  • Мнения: 36 195
Хората по принцип се питат за екскурзии, това не е свързано с парите и не е по темата. При екскурзиите нормалното е да разкажеш (след като те питат), да си мълчиш е странно. Още повече, че обикновено във Фб има снимки от въпросната екскурзия и явно не е тайна.
Затова (за да се обсъждат тези неща и защото е нормално да се говори за тях) има отделни теми за различни видове екскурзии и те включват не само хотелите, но и местните цени, допълнителните екскурзии, забележителности, подходящи сувенири за подарък на близки и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт