Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 4

  • 37 883
  • 738
  •   1
Отговори
# 375
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Но ако фурната няма пробойни по дъното, наистина си струва да смените вентилатора.
Vasil Vasilev, засегнахте чувствителна тема относно "пробойни" по дъно на фурна.
Тези "пробойни" стават вследствие на мазнини. Ами слагайте на дъното тавичката, която по инструкция е за мазнини.

# 376
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 713
Съгласен съм с вас.  Обаче останах учуден преди около 2 години  след следното прочетено.
   Купихме си фурна за вграждане Аристон и там изрично пишеше да се слага само по една тава.
 В инструкциите на Бош, пише това което казвате.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 16:57 от Vasil Vasilev 676271

# 377
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Купихме си фурна за вграждане Аристон и там изрично пишеше да се слага замо по една тава.
 
Тавата за мазнини, която се слага на дъното не се отчита като "ниво".
Явно фурната, която сте закупили е била без нагревател около вентилатора,
т.е. е била без готвене на няколко нива (както по модерно го указват). Simple Smile

# 378
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 713
А има нагревател около вентилатора. Подобен на този , но не може да се готви на няколко нива.

# 379
  • Мнения: 8
Здравейте, искам да попитам има ли друга марка освен Neff, която да произвежда фурна с прибираща се врата?

# 380
  • Варна
  • Мнения: 926
Здравейте, искам да попитам има ли друга марка освен Neff, която да произвежда фурна с прибираща се врата?

Не, няма

# 381
  • Sofia
  • Мнения: 3 999
И аз имам форумната любимка, но не съм доволна, въпреки че преди време съм я хвалила тук. Това е https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … C3430EOX/p/707607
На моята вентилатора започна да бръмчи  зверски при готвене. Не го прави всеки път за щастие, но така и не успяхме да установим от какво е. От вътре, по самия вентилатор тръгна ръжда, може и от това да е.
При едно от свалянията на вратата, за да чистим стъклата се счупи един от щивтовете (не знам така ли се наричат), които държат стъклата. Сега ме е страх да я разглобим отново, че ако падне още някой и може да остана без врата. За 5 години пиролиза е пускана точно 5 пъти - по веднъж годишно. През другото време я чистя на ръка. От печенето ѝ вече също не съм доволна - дори и на програма с вентилатор пече осезаемо повече в единия край и трябва да завъртя тавата по някое време.
Всичките тези проблеми започнаха може би след третата година. Преди това и аз бях доволна. Сега не искам да чувам за Електролукс вкъщи. От котлоните и миялната също не съм доволна.
И трите уреда са купени от Техмарт, ако това има значение. Не знам къде са правени и от къде са внесени, но съм много разочарована.

Аз също повече такава фурна няма да си купя. С котлони също имахме проблем. Някой от хората тук може би си спомнят как ми гръмна и се строши стъклото на форумната любимка в момент когато не работи и какви драми съм описвала тук със сервиза на фирмата та и до централата стигнах. Пиролиза не бях пускала никога, а заради нея цената беше по 2.

# 382
  • Мнения: 17 963
А сега с каква си?

# 383
  • софия
  • Мнения: 94
Здравейте,  налага се, спешно, да си избера нова фурна, тъй като стария Electrolux се разпадна и може да се замени.
Насочила съм се към следните два модела: https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-bosch-hba573bb1 и https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-bosch-hba554ys0
Ще се радвам да всякакви мнения и коментари!
Благодаря предварително!

# 384
  • Мнения: 1
Здравейте
Искам да закупя фурна за вграждане до 500лв
Спрял съм се на TEKA HCB 6529 и ELECTROLUX EZB3410AOX
Коя според вас си заслужава повече ?

# 385
  • Мнения: 11 562
Здравейте
Искам да закупя фурна за вграждане до 500лв
Спрял съм се на TEKA HCB 6529 и ELECTROLUX EZB3410AOX
Коя според вас си заслужава повече ?
Не ползвам нито едната, но изтеглих книжките на двете и разгледах функциите на фурната. Определено Електролукс-ът има по-добри функции.

# 386
  • Мнения: 1 144
Аз имам Електролукс, но по-скъп модел с пиролиза. Доволна съм.

# 387
  • Мнения: 56

Моля за мнения за уреди Евролукс предлагани от Лекс груп 😘😊

# 388
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Китайски.

# 389
  • София
  • Мнения: 1 482
Някой ползва ли такава фурна - https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-bosch-hba534es0 Дали е добра? Или пък нещо друго, ако можете да препоръчате на подобна цена.

Общи условия

Активация на акаунт