Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 4

• 6 786
  • 290
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте!
В тази тема обсъждаме всякакви въпроси и отговори свързани с фурни и плотове за вграждане.

Стари теми:
Тема 1
Тема 2
Тема 3

# 1
  • Варна
Благодаря, Афродита

# 2
Здравейте! Може ли някой да ми каже коя фурна, плот и абсорбатор са най-добрите в момента на пазара? Предстои да купуваме, а не съм наясно въобще. Цената няма значение водещо. Като цяло съм разглеждала моделите на Neff, Bosch и AEG, но не мога да избера.  Ще съм много благодарна, ако ме насочите.

# 3
  • Варна
Neff.
Те са по- високият клас на Бош и са несравними с АЕГ

# 4
Здравейте, набелязали сме фурни Whirlpool W7OM44S1P, Whirlpool W7OM54SP, Whirlpool AKZM 8660 IX
като причината марката да е Whirlpool е, защото имат функции за автоматични програми. Друга подобно е bosch с тяхната AutoPilot, но цената е малко над бюджета ни. Надяваме се да хванем промоция на горепосочените около 600-700лв.
Имате ли наблюдения за други фурни с подобни функции и кои са най-качествени?

# 5
Някой дали има фурна Neff с Hide® врата? Има ли някакви проблеми при употребата и почистването?

# 6
  • Sofia
Не са ли всички фурни Neff са с hide врата?Няма проблеми при мойта фурна

# 7
Под 1500 лв. са с обикновенни врати. Ние нямаме проблеми засега, а и съм гледал клип как се свалят стъклата и вратата - изглежда лесно. Трите стъкла се свалят едно след друго и се мият лесно. Поне на клипчето така изглежда.

# 8
  • Варна
Всъщност какви проблеми визирате, защото при употребата аз виждам само плюсове. За почистването не мога да кажа, защото не ми се е налагало още да я отварям.
Може би нещо конкретно ви притеснява

# 9
Отварянето за почистване ме притеснява, както и дали не заяжда механизма например. Но щом никой не е срещнал затруднения, значи такава ще е фурната 😃.
Благодаря на всички, които се включиха.

# 10
Здравейте, моля за мнение и впечатления от тази фурна и пиролизата ѝ:
https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-teka-hcb-6539-p

# 11
https://www.whirlpool.bg/r/produkti/furni/pirolitichna-parova-fu … 1-ix/859991558480

Отзиви за тази фурна? Прекалено ниска цена за пиролиза и пара

# 12
Ох, харесах https://www.electrolux.bg/kitchen/cooking/hobs/electric-hob/ehf6547fxk/
Но... почвам да чета мнения за марката и плотовете им, и попадам на " когато се ползва котлона до контролния панел, дори самите бутони се нагряват и е трудно използването им."
Някой друг имал ли е подобни проблеми с марката?

# 13
  • софия
Два котлона на марката съм ползвала и никога не съм имала такъв проблем. Нагрява се плотът при по-продължително ползване на най-висока степен, но чак да не може да се ползват бутоните не мога да си представя колко време и какво трябва да правиш. Лятото от време на време пека чушки и на двата котлона едновременно (с двойка съм), но си ползвам бутоните базпроблемно.

# 14
Всяка марка си има и бюджетни, и топ модели. От всяка марка има успешни и неудачни модели. Та едва ли е от марката.

# 15
Имате ли наблюдения за фурни и плотове марка Тека? Едни от малкото с 5 години гаранция, но нямам никакво наблюдение

# 16
  • на Мелмак
Аз имам индукция на Тека, вече започва 9-та година, без забележки!

# 17
Аз съм с плот Тека - индукция и също сам доволна, но го ползвом от около 10 месеца.

Единия ми син има плот и фурна и също е доволен. Ползват се около 1,5 г.

# 18
Здравейте.За много години.
Не зная дали помните, бях си взела фурна за вграждане на AEG, която не искаше да пече.Разправях се с фирмата, пратиха техник, установи не работещо термореле(това ли е точният израз🤔). При 250 зададени градуса, спираше на 170. Та, преди ден най-накрая ми смениха тази част, въпреки, че като пробва, пак не ставаше 250, а 230 градуса.Според майстора било нормално, според ме-не.Той и долен реотан не смени, каза, че уж моят работи.Как го провери?Като пусна само долен реотан и пипа фурната с ръка😒. Днес пробвах фурната на долен и горен, по-бързо стана ястието, доста по-гореща се усеща фурната, но..според мен само някой кекс ще ми покаже дали всичко е наред.Та, предстои и този тест и ...ще пиша пак на фирмата.

# 19
  • на Мелмак
Пиши, пиши! Simple Smile

# 20
  • софия
Пиши и не ги оставяй докато има гаранция. Платила си пълна цена за работеща фурна.

# 21
Благодаря много за мненията, днес пристигна плотът заедно с фурната (BIM 19700 XMS на Беко). Кухнята ни е още до никъде и ще трябва време за монтиране, но поне визуално изглеждат много добре.

# 22
# 23

Не съм ги ползвала, но и аз ще обзавеждам скоро кухня и се оглеждам. Според мен за тази цена аспираторът е много шумен. Мисля, че съм виждала и по-тихи. За мен едно от най-важните неща за аспиратор е да е сравнително тих. Няма тихи, но от  възможното.

# 24

Не съм ги ползвала, но и аз ще обзавеждам скоро кухня и се оглеждам. Според мен за тази цена аспираторът е много шумен. Мисля, че съм виждала и по-тихи. За мен едно от най-важните неща за аспиратор е да е сравнително тих. Няма тихи, но от  възможното.

Вчера разглеждах  на TEKA и FABER , но май клоня повече към FABER и по точно към тези два модела .

http://m.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=3087
http://m.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=1999

Само да вмъкна, че не разбирам , но ги гледам по мощност не толкова по шум понеже всекидневната, кухнята и коридора са ми отворени и не искам да вмирисват. Може би като квадрати са около 30-32. Преди години си бях купила на Hotpoint и бях изключително доволна , да беше шумен , но в къщи не се усещаше
 никаква миризма , в момента в друга къща съм с TEKA, която не съм купувала аз - хем е шумен много , хем въобще не дърпа и За капак тече от време на време мазнина от него 🤦🏻♀.

# 25
  • Варна
За силен и тих аспиратор, разгледайте Cata.
Не предлагам оптеделен модел, защото имат различни варианти със сходни характеристики.

# 26
Здравейте!

Поръчахме кухня, трябва да вземем фурна, микровълнова и абсорбатор за вграждане, така казаха майсторите.

Моля да ми препоръчате, като микровълновата не държа да е с кой знае какви екстри, ще я ползваме само са претопляне. Гледах фурни на Беко, някакви отзиви?

# 27
  • Велики Преслав
Така, от 3 фурни за вграждане от които Бош, Хотпоинт Аристон и Аег, се оказа че Аристона пече най-бързо. Беше най-ефтината от трите.
  От котлоните, АЕГ е в комплект с АЕГ индукция, Боша със стъклокерамика на Бош . Плота към Аристона е Шарп. От трите прота, най-бърз е АЕГ, в другите два пазлика не открих. Беко имах само фурна, ами бавна беше. Вентилатора и беше много мижав и даже не се чуваше. Също така нямаше с конвенция. Вече би трябвало да имат. Гледай, да има телескопични водачи на които скелето им се маха. Или както трабва да се каже " катаритични панели". Плота гледай да е изработен от Schott Ceran. Гледай горе нагревателите да са два. Друго важно е охлаждане на бутоните. Освен да охлажда бутоните, предотвратява загряване на шкафовете. Бих казал, че за уреди за вграждане, не робувам на марки, защото ето например, от три фурни най-евтината пече най-бързо. И има пара, която за мое учудване ползвам често. Ще разгледай и аз и ще ти пратя няколко харесани от мен.

# 28
  • София
Скрит текст:
Здравейте!

Поръчахме кухня, трябва да вземем фурна, микровълнова и абсорбатор за вграждане, така казаха майсторите.

Моля да ми препоръчате, като микровълновата
Скрит текст:
не държа да е с кой знае какви екстри, ще я ползваме само са претопляне. Гледах фурни на Беко, някакви отзиви?
самсунг

# 29
  • Пловдив
Някой може ли да ми разясни значението на енергийния стикер на
абсорбатор ; 

# 30
  • Велики Преслав
Първото C-енергиен клас.
Перка-С клас на абсорбация. Или по точно каква част от въздуха която е засмукал е изщарана от помещението.
 Лампа А-клас на осветяване. Клес на енергийна ефектимност на осветлението
  Капки D- каква част от парата ще се изведе от помещението. Останалата влага ще се кондензира на самия абсорбатор.

68 е ниво да шум или звуково налягане.

# 31
# 32
  • Пловдив
Vasil Vasilev ,  Marsian , благодаря ви!

# 33
Здравейте, има ли притежатели/ползватели на този смесен плот, които да споделят впечатления?
https://www.aeg.bg/kitchen/cooking/hobs/mixed-hob/hk634150xb/

# 34
Така, от 3 фурни за вграждане от които Бош, Хотпоинт Аристон и Аег, се оказа че Аристона пече най-бързо. Беше най-ефтината от трите.
  От котлоните, АЕГ е в комплект с АЕГ индукция, Боша със стъклокерамика на Бош . Плота към Аристона е Шарп. От трите прота, най-бърз е АЕГ, в другите два пазлика не открих. Беко имах само фурна, ами бавна беше. Вентилатора и беше много мижав и даже не се чуваше. Също така нямаше с конвенция. Вече би трябвало да имат. Гледай, да има телескопични водачи на които скелето им се маха. Или както трабва да се каже " катаритични панели". Плота гледай да е изработен от Schott Ceran. Гледай горе нагревателите да са два. Друго важно е охлаждане на бутоните. Освен да охлажда бутоните, предотвратява загряване на шкафовете. Бих казал, че за уреди за вграждане, не робувам на марки, защото ето например, от три фурни най-евтината пече най-бързо. И има пара, която за мое учудване ползвам често. Ще разгледай и аз и ще ти пратя няколко харесани от мен.
Благодаря много!
В Зора имаха промоция на фурна и микровълнова за вграждане комплекс с 6 години гаранция. Тях поръчах. На Whirpool са, имат доста екстри. Надявам се да не съм направила грешка, ще дам мнение по-натам. АЕГ гледах индукция, ще помоля за линк.

# 35
Здравейте, бихте ли препоръчали индукционен плот и фурня за вграждане до около 1000лв за уред!

# 36
# 37
Дайте, моля, някакви отзиви за фурните Hansa! В Emag са май най-продаваната марка. Добре ли пекат, лесно ли е почистването? 

И също ме интересува това EcoClean - покритие на Бош. Всички стени на фурната ли са с него и как по-точно се почиства такава фурна?

# 38
  • Велики Преслав
Ами кво да кажа, сглобяват се или в Русия или в Полша. За парите си дават много екстри, но за части за най-новите им модели тук няма.  Ако нещо се повреди цогат да те влачат 2 месеца.

# 39
  • В един копнеж!
Дайте, моля, някакви отзиви за фурните Hansa! В Emag са май най-продаваната марка. Добре ли пекат, лесно ли е почистването? 

И също ме интересува това EcoClean - покритие на Бош. Всички стени на фурната ли са с него и как по-точно се почиства такава фурна?
У дома сме с Ханса. Харесвам си я. Тъпото е, че не се възползваме пълноценно от функциите, които предлага. С цифров дисплей. Пече добре. Има си вентилатор. Печка като печка. Не доумявам какво толкова им задиряме на марки, на модели, на подмодели.

# 40
Здравейте, след няколко месеца ни предстой покупка на фурна и плот за вграждане. Следя ви, и искам да питам имате ли впечатления за уреди Bauknecht?

# 41
  • Велики Преслав
Ами Баунтеч е немски  Уърпул.
        Разбира се с малко по-високо качество.
  Аз имам Privileg, пак немски Уърпул, пералня. Доволен съм. Вече ако много ги фаресваш, дай един линк, да ги обсъдим.

# 42
Ами Баунтеч е немски  Уърпул.

Баукнехт!

# 43
  • Велики Преслав
Немците го прознасят Баунтеч. Като нямате кво да кажете не търсете под вола теле.

# 44
Немците го прознасят Баунтеч. Като нямате кво да кажете не търсете под вола теле.

Е, някога съм завършила немска гимназия все пак и знам как се четат тези словосъчетания. То даже няма нужните букви за да е Баунтеч.   Ако ще е поангличанчено ще бъде Баукнеч.

https://youtu.be/5b-BQJQWBR4

И да, според мен е важно да се знае как се произнася правилно, все пак човек трябва да може да попита в магазина.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 11:26 от Черна станция

# 45
  • Deutschland/HE
Кои германци го изговарят така? Тези от махалата може би..., само те могат да извъртят така думите (казват Франфрук на Франкфурт)

Извинявам се за СПАМ-а.

# 46
  • Велики Преслав
Добре, аз греша. Ама не е ли по важно да говорим за уреди  от колкото да си търсим грешките.

# 47
Ти го разду, аз само уточних ако някой има интерес как да пита. Ако похваля на някоя съседка кашкавал "Витоша", а тя отиде да пита за "Вичота" дали ще и дадат? Та мисля, че съвсем резонно съм те поправила, не съм ти търсила запетайки, членуване или правопис, което наистина би било заяждане.

# 48
Благодаря, не сме се спрели на конкретен модел.Взехме си сушилня от магазин с транспортни дефекти, и там предлагат тази марка,както и Превилег.Просто се чудех дали са читави,не съм виждала да се обсъждат в темата 🙂

# 49
  • гр. Варна
някакви отзиви за фурните Hansa!
За парите си дават много екстри, но за части за най-новите им модели тук няма.  Ако нещо се повреди цогат да те влачат 2 месеца.
Посочете моля, такава част, понеже за Amica(Hansa) има налични>
https://www.techno-slavelia.com/search.php?type=%C3%EE%F2%E2%E0% … ption=&page=1
https://www.ekom.bg/index.php?act=0&area=catalog&stype=7 … FA%F0%F1%E5%ED%E5
По спомен гаранционен уред, ако не се отремонтира в доверен сервиз до един месец, то се заменя с нов.

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 09:42 от pkol

# 50
  • Велики Преслав
Aми най-новия им модел с тъч управление за него платка и зензори няма.

# 51
  • гр. Варна
Vasil Vasilev 676271, не знам какво искате да внушите, но няма такова мотане два месеца в сервиз за гаранционен уред. Има законова рамка-до 1 месец, след това нов уред. Потребителите си научиха правата.
Сервизът как ще си доставя резервните части не е проблем на потребителя.
Иначе, към момента най-скъпия контрол панел SMART II Ti за Amica/Hansa е на един клик разстояние>
https://czesciagd.pl/amica-panel-sterujacy-smart-8056757-p-236486.html
Доставките от Полша до България са регулярни (3,5,7 работни дни)

# 52
  • Велики Преслав
Ами аз съм им сервиза и преди 3 месеца като излезе модела така беше.

# 53
  • гр. Варна
Оторизиран?
На Hansa са БГ сервиз> https://hansa.bg/bg/sjerwiz-i-tjechniczjeska-pomoszcz/sjerwiz
Hansa - Оторизирани сервизни бази в страната> https://technika.bg/page/347/hansa-otorizirani-servizni-bazi-v-stranata.html
Във Велики Преслав не виждам да има публикуван такъв.

# 54
  • Велики Преслав
Аз бях серниз към тях, оттеглих се преси 12 госигодини и, извинявай че те подведох. Данните които ти казвам, ми бяха дадени от приятел който още работи там. По мое време, срока за част беше 1 месец. Сега той ми каза че на последните им модели частите се бавят.  А иначе в Преслав няма и да видиш. Шумен. Но и по провилник май беше 1 месец. При бавене се дава оборотен уред.

# 55
  • гр. Варна
При бавене се дава оборотен уред.
Какви оборотни уреди? Ако не може гаранционен сервиз да отстрани повреда до един месец се предоставя нов уред.
Всякакви части има. ЕС-ВОП(вътреобщностно придобиване) Макс до 7 р.д. са в БГ.
В Шумен няма оторизиран сервиз на "БГ Сервиз".
Данните които ти казвам, ми бяха дадени от приятел който още работи там.
В този форум абревиатурата е ЕЖК. Simple Smile

# 56
  • Велики Преслав
Оторизирания им сервиз е към сервиза на зора.
  Я разтълкувай абревиатурата ЕЖК.

# 57
  • Карлово
  Я разтълкувай абревиатурата ЕЖК.
Една жена каза.

# 58
  • Велики Преслав
Ааай, това ли било. Ами тук не го е казала жена. Наистина е така. Ти от къде го знаеш това си е друг проблем. Обади се в технополис, зора и техномаркет. Навсякъде казват 1 месец.

# 59
  • гр. Варна
Оторизирания им сервиз е към сервиза на зора.
"Зора" нямат артикули/фурни Hansa. Много е "достоверен" източника ви от сервиз на Зора в Шумен за контрол панел SMART II Ti на фурна Hansa. Relaxed

# 60
  • Велики Преслав
Pkol. Искам да те попитам нещо. Извинявай пиша на крак и съм писал глупости на поразия.. Честно до ти кажа малко ме дразниш. Не чета от никъде така беше по мое време. Към техномаркет имат Амика и Ханса имат сервиз. Сега сигурно пак ще провериш дали има Техномаркет, няма защото го закриха. Сега там има юск но това няма значение. За това което писах за Зора , аз отидах на Шарп.

# 61
  • гр. Варна
Aми най-новия им модел с тъч управление за него платка и зензори няма.
Показах ви откъде може да се поръча частта и макс за 7 р.д. да е в БГ.

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 16:32 от Не се сърди, човече

# 62
Здравейте! Трабва да сменям фурната и ме изкушава Whirlpool, вариант с пиролиза и въпросното 6 чувство. Много е добро съотношението функции-цена. Държа на пиролизата. Попаднах обаче на мнение, че се образува силен конденз на врата и прокапва, т.е и недобро уплътнение. Моля, ако някой ползва аналог на марката да сподели за подобен (или друг работен) проблем Hug

# 63
  • Велики Преслав
Aз преди 2 години си взех Аристон. Които вече са дружество с  Whirlpool. В магазина имаше две фурни едната беше Whirlpool другата Аристон.  Разликата беше в дръжката. Моята няма пиролиза, а почистване с пара. Имам АЕГ с пиролиза, нея също не ползвам. Сега, фурните с пиролизата не са със силиконово уплътнение, а със азбестово, със стъклено и други за които не се сещам. Понеже те са порести може би има малко по-голяма пропускливост от силиконовите упрътнения. И заради това има конденз. Преди доста време, (1година) слагах фурна за вграждане Whirlpool с пиролиза, в упътването, пишеше да се пусне първо с тази функция за да обгори различните мазила вътре от завода. Направими впечетление, че вратата доста се нагря, пареше си. Не е опасно но някои хора държът, вратата им да е студена. Когато пробвах и на моето АЕГ също се позатоплиха, около 50 градуса. Аз си мисля, че само Неф, не им се затоплят толкова. Там става 500 градуса така, преглъщам че не могат толкова да проектират вратата, че да остава топла. Но то си го пише и в книжката. Друго, може пък вече и да са я направили така, че да не се загрява. Шесто чувство на фурната, хладилника, климатика, бойлера и други ми се виждат адска тъпотия. С какво помага незнам. При пералня може, но при фурната е повече рекламен трик. А иначе гледай да има програми с пара, на дъното да има като легенче или съд, в който се сипва вода. Аз много я ползвам, когато правя пити. Коричката им става много хубава. Не дебела и твърда, а мека.

# 64
  • на Мелмак
На всяка една фурна може да се постави съд с вода на дъното. Фурните с готвене с пара са на съвсем друг принцип. Имат си вграден контейнер. Използва се не само за тестени печива.
За Уирпул съм чела в темите не особено добри мнения. Имаше един много хвален бюджетен Електролукс.

# 65
Имам фурна на пара (АЕГ) и за 5 години нито веднъж не съм и ползвала тази функция.. по-скоро се насочвам към купуване на малки електроуреди,които ми помагат в готвенето и фурната се ползва в много рядки случаи.

# 66
  • Велики Преслав
Ети ти говориш за фурна с парогенератор. Аз за обикновенна такава, с пара.

# 67
Изводът на моя коментар беше,че се чудя кой още търси фурни с много функции,при условие, че на пазара излизат толкова хубави и компактни малки ел.уреди (например мултикукър), които вършат тази работа

# 68
  • Велики Преслав
Ами например хора които нямат място да съхраняват толкова техника. То не е миксер.

# 69
Aз преди 2 години си взех Аристон. Които вече са дружество с  Whirlpool. В магазина имаше две фурни едната беше Whirlpool другата Аристон.  Разликата беше в дръжката. Моята няма пиролиза, а почистване с пара. Имам АЕГ с пиролиза, нея също не ползвам. Сега, фурните с пиролизата не са със силиконово уплътнение, а със азбестово, със стъклено и други за които не се сещам.
Скрит текст:
Понеже те са порести може би има малко по-голяма пропускливост от силиконовите упрътнения. И заради това има конденз. Преди доста време, (1година) слагах фурна за вграждане Whirlpool с пиролиза, в упътването, пишеше да се пусне първо с тази функция за да обгори различните мазила вътре от завода. Направими впечетление, че вратата доста се нагря, пареше си. Не е опасно но някои хора държът, вратата им да е студена. Когато пробвах и на моето АЕГ също се позатоплиха, около 50 градуса. Аз си мисля, че само Неф, не им се затоплят толкова. Там става 500 градуса така, преглъщам че не могат толкова да проектират вратата, че да остава топла. Но то си го пише и в книжката. Друго, може пък вече и да са я направили така, че да не се загрява. Шесто чувство на фурната, хладилника, климатика, бойлера и други ми се виждат адска тъпотия. С какво помага незнам. При пералня може, но при фурната е повече рекламен трик. А иначе гледай да има програми с пара, на дъното да има като легенче или съд, в който се сипва вода. Аз много я ползвам, когато правя пити. Коричката им става много хубава. Не дебела и твърда, а мека.
Не е ли забранено да се използва азбест в днешни дни? Направо абсурдно ми се струва.

Изводът на моя коментар беше,че се чудя кой още търси фурни с много функции,при условие, че на пазара излизат толкова хубави и компактни малки ел.уреди (например мултикукър), които вършат тази работа
Аз например. Умея и обичам да готвя  всичко (от салати до печива и сладкиши) и в този смисъл за мен разните му там мултикукъри са си ненужни вещи, които не могат да свършат работата на класическите уреди.

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 08:34 от petiaivanov

# 70
  • на Мелмак
Мисля, че всеки може да си сложи купичка с вода във фурната, не е нужно тя да има функция пара. Фурните с готвене с пара са точно с парогенератори. Мнократно е обсъждано това преди. Не трябва да се търси тази функция като екстра.
А кой, какви уреди ще си купува си решава лично. На мен ми идва всички дребни да ги хвърля, но сега търся да ги подаря на някой Simple Smile

# 71
  • гр. Варна
Попаднах обаче на мнение, че се образува силен конденз на врата и прокапва, т.е и недобро уплътнение.
Ако питате за модел AKZ9 6220 IX, то фурната няма оглаждащ вентилатор(голям минус), който е на корпуса. Поради тази причина се образува конденз. Същият допринася и за охлаждане на електрониката.
Вратата е с три стъкла - не би трябвало да става "гореща".
Мисля, че всеки може да си сложи купичка с вода във фурната, не е нужно тя да има функция пара. Фурните с готвене с пара са точно с парогенератори.
Редактирам се> Фурната има охлаждащ вентилатор и не трябва да се образува конденз.
Скрит текст:
При неправилно монтиране в шкаф може да се получи недобро функциониране и съответно да има "изненади".
Уплътнението си е силиконово.

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 10:13 от pkol

# 72
  • Велики Преслав
Петя и аз мисля като теб но на схемата и си пишеше Asbeston.

# 73
Здравейте! Трабва да сменям фурната и ме изкушава Whirlpool, вариант с пиролиза и въпросното 6 чувство. Много е добро съотношението функции-цена. Държа на пиролизата. Попаднах обаче на мнение, че се образува силен конденз на врата и прокапва, т.е и недобро уплътнение. Моля, ако някой ползва аналог на марката да сподели за подобен (или друг работен) проблем Hug

Аз имам фурна Whirlpool, вариант с пиролиза и въпросното 6 чувство. Нищо не капе, а пиролизата не съм пробвала още. Шестото чувство не знам точно колко работа върши, но когато го ползвам (рядко) се получава добре. За мен минус е само това, че не може да включиш само долен реотан. Без съмнение го има, но не се управлява пряко. Предполагам, че шестото чувство решава. Може да се компенсира с местене на нивото обаче. И за любителите на пица - само до 250 градуса е, не до 300.
П.П. За две години и половина не съм се наканила на пиролизата, доста чистичка си е.

# 74
  • Варна

Мултикукр и една хубава фурна с парогенератор и много екстри, нямат нищо общо. Като цяло са несравними.
Имам и двата уреда, на добри марки и ако трябва да се разделя с нещо или да го нарека ненужна покупка, то това е мултикукъра.

# 75

Мултикукр и една хубава фурна с парогенератор и много екстри, нямат нищо общо. Като цяло са несравними.
Имам и двата уреда, на добри марки и ако трябва да се разделя с нещо или да го нарека ненужна покупка, то това е мултикукъра.

Дааа,свят шарен. Не съм писала,че двата уреда са едни и същи. Обясних,че имам и двете и почти не използвам фурната. Но хората сме различни...

# 76

Дааа,свят шарен. Не съм писала,че двата уреда са едни и същи. Обясних,че имам и двете и почти не използвам фурната. Но хората сме различни...
Ами не - съвесем друго обясни, но нямам нищо против всеки да си готви за колкото му стигат силите и в каквото му е вкусно.

# 77
  • Sofia
Правихме нова кухня в имот който се отдава под наем преди година и половина. Наемателите избраха сами фурна Whirlpool, не е посочения модел, не е и с пиролиза, сравнително бюджетен беше, но сега не помня  модел и цена, за да цитирам. Отзивите към днешна дата са, че често прави голям конденз и тогава прокапва, понякого по-малко, понякога повече. Може би това е проблем само на някои модели, ето опитът на Черна станция е друг.
Ако на някой му е важна функцията с пара и моето мнение е, че само парогенератор има смисъл. Тези истории с вода на дъното на фурната ми звучат като несериозен търговски трик.

# 78
Ааа, при Черна станция лошо няма, сичко у тях е топ оф дъ топ. Нито силиконЯ пожълтява, нито фурната се цапа.😜

Аз си купих печка с пиролиза, ама разбрах чак след като я монтираха. Избирах я по външен вид... да ми отива на мивката😂

Последна редакция: пт, 29 яну 2021, 00:08 от Чисто луда

# 79
  • Велики Преслав
Вече казахме, че този конденз се получава заради липсата на охлаждащ вентилатор.
  Някой има ли котлони на АЕГ с вградения на тях аспиратор.

# 80
Здрасти. Понеже вие си пишете само за фурни и не обърнахте внимание, аз си избрах плот тройка за вграждане с кант Бош, 4 серия. Няма да казвам как в кварталните магазини ми пробутваха Ханза и че била с по -добро качество и сервиза бил по-бърз. Аз казах имате ли функция рестарт и след като разбрахме, че нямат, то аз отидох и поръчах плота от Зора, сега е от 479 на  439 лв. Дори в някой магазин ми казаха, че може да свалят цената от тази надолу с  10 лв и да и поръчат аспиратор какъвто искам с безплатна доставка. Изкефих се, хем ще искам да ми се сложи кабел и да го пробвам в магазина.

# 81
  • гр. Варна
Аз имам фурна Whirlpool, вариант с пиролиза и въпросното 6 чувство. Нищо не капе, а пиролизата не съм пробвала още. Шестото чувство не знам точно колко работа върши, но когато го ползвам (рядко) се получава добре.
 И за любителите на пица - само до 250 градуса е, не до 300.
Черна станция, кой модел е вашата фурна? Намирам подвеждаща информация относно пиролиза.
Напр. за модел AKZM 8660 IX в "Техника" са написали пиролиза, а в официалния сайт - самопочистваща.
https://technika.bg/product/23418/furna-za-vgrazhdane-whirlpool- … ni-garantsia.html
https://www.whirlpool.bg/r/produkti/furni/elektricheska-furna-za … 0-ix/852586601100
Доверявам се на официалния, понеже не може да е пиролиза, а термостата да е 285°C.
https://www.directrepair.eu/thermostat-285-c-481010552514-whirlpool.html
Скрит текст:
Относно 6-то чувство (възстановяване на температура след отваряне на врата)? - всички фурни са оборудвани с температурен сензор.
Скрит текст:

# 82
  • Велики Преслав
Pkol. На информацията в магазините не може да се вярва. Тази фурна няма пиролиза. Но, термостата не контролира пиролизата. Тя е на отделен самовъзобновяем термостат на 470 градуса. При някои марки и други температури около тази.
  За шесто чувство, това са няколко сензора, но не са защити. Вие сте показал защита. Например, един от тези сензори, сигнализира кога трябва да се почисти фурната. Нещо като фоторезистор. Когато той се замърси, по-малко светлина стига до него, и той показва че е време за чистене.  Недостатък, е че ако крушката изгори, датчика си мисли че фурната е мръсна.

# 83
  • гр. Варна
За шесто чувство, това са няколко сензора,
Например, един от тези сензори, сигнализира кога трябва да се почисти фурната. Нещо като фоторезистор. Когато той се замърси, по-малко светлина стига до него, и той показва че е време за чистене.  Недостатък, е че ако крушката изгори, датчика си мисли че фурната е мръсна.
Постнал съм схема на фурна със шесто чувство в пост# 71. Укажете кой е елемента - "Нещо като фоторезистор", моля.
(Ако не можете да го отбележите на схемата, то поне напишете номера под който е.)

# 84
Черна станция, кой модел е вашата фурна?

Ей тази:
 https://www.whirlpool.bg/r/produkti/furni/elektricheska-furna-za … 0-ix/852586601100

Взех я, защото беше на добра цена, с добър дизайн и разните екстри, за които бях чела. Но след 2,5 години не съм ползвала пиролизата и така и не си монтирахме телескопичните водачи.

# 85
  • гр. Варна
Черна станция, благодаря за отговора. Точно същата обсъждах, че е самопочистваща, но не е с пиролиза.

# 86
  • Велики Преслав
Вие не сте постнал електрическа схема а монтажна. Дайте електрическа.
  Черна станция фурната ти е  страхотна.
    Послепис: Как да не е пиролитична, има си функция пиролиза и е описано, във сайта на Whirlpool. Даже на дисплея се вижда бутона и.

Последна редакция: пт, 29 яну 2021, 11:06 от Vasil Vasilev 676271

# 87
  • гр. Варна
Вие не сте постнал електрическа схема а монтажна. Дайте електрическа.
Електрическа не ви е необходима. На схемата, която съм постанал са отбелязани всички елементи.
Отбележете този, който описвате като "Нещо като фоторезистор". Такова нещо не откривам.

# 88
  • Велики Преслав
Как искате да ви го отбележя на схема за монтаж. То се намира във фурнага обикновенно от лява страна. НЕ ЧОГА ДА ОТБЕЛЕЖЯ ЕЛЕКТРИЧЕСКИ ДЕТАЙЛ (ЕЛЕКТРОНЕН КОМПОНЕНТ) НА СХЕЧА ЗА МОНТАЖ.
  Не смятам да ви се обяснявам след като вие "знаещия" отрекохте, че  фурната на Черна Станция, няма пиролитично почистване.
  Ето доказателство че има.

И бутона за нея

# 89
Черна станция, благодаря за отговора. Точно същата обсъждах, че е самопочистваща, но не е с пиролиза.

Mи не знам, в сайта си пише "пиролитично почистване" и в упътването пише как се пуска, ама щом казваш. Аз, както казах, не съм пробвала.

# 90
  • Велики Преслав
Има пиролиза.

# 91
  • гр. Варна
Mи не знам, в сайта си пише "пиролитично почистване" и в упътването пише как се пуска, ама щом казваш. Аз, както казах, не съм пробвала.
Нищо не казвам. Чудя се защо на някои модели пишат самопочистване, а на други пиролиза.
По спомен пак като пиролиза "водеха" на 280°C за 1,5-2,0 часа. Същинската е на около 500°C.
В описанието пишат висока температура, а не я конкретизират.
Как искате да ви го отбележя на схема за монтаж. То се намира във фурнага обикновенно от лява страна.
Скрит текст:
НЕ ЧОГА ДА ОТБЕЛЕЖЯ ЕЛЕКТРИЧЕСКИ ДЕТАЙЛ (ЕЛЕКТРОНЕН КОМПОНЕНТ) НА СХЕЧА ЗА МОНТАЖ.
Мислите ли, че нямаше  активно да го рекламират туй чудо във вътрешността на фурната, че като се омазни същата, ще алармира за почистване?
Можем учтиво да помолим Черна станция да потърси във фурната си "Нещо като фоторезистор" и да ни осветли. Аз лично предварително благодаря! Flowers Hibiscus
ПП Vasil Vasilev 676271, в публичното пространство писането с главни букви е равностойно на крещене/простащина!

# 92
Как имате пиролиза и не я ползвате 🤔, завиждам, признавам си

# 93
  • гр. Варна
Тази фурна няма пиролиза.
Нещо като фоторезистор. Когато той се замърси, по-малко светлина стига до него, и той показва че е време за чистене.  Недостатък, е че ако крушката изгори, датчика си мисли че фурната е мръсна.
Търси се този фоторезистор.

Последна редакция: нд, 31 яну 2021, 19:50 от bubanka

# 94
Ужас. Като ви чета и сякаш гледам турски сериал. Хубава е фурната на Черна станция. Моята е Баукнещ за около 550, не съм много нещо впечатлена, има автоматични функции, за хляб, навдигане на тестото, за торти, но авт. програма е  1 час и хаби много ток. Понеже сме в голям ремонт повече от половин година я ползваме невградена. HugJoy

# 95
  • Велики Преслав
От любопитство как разбра, че гори много ток.

# 96
Bauknecht от немски----> Баукнехт

# 97
Ако ще ме поправяте няма да пиша. От любопитство, така. Все едно да изпечеш два хляба. Стига се заяжда. Намери си приятно занимание. Не само в тази тема, а и в тази за съдомиялните се вихриш;)

# 98
Ако ще ме поправяте няма да пиша. От любопитство, така. Все едно да изпечеш два хляба. Стига се заяжда. Намери си приятно занимание. Не само в тази тема, а и в тази за съдомиялните се вихриш;)
Ако имаш предвид мен, ами-не, не пиша в темите за съдомиялни (може би веднъж-два). Нещо си се объркала.
И не съм те поправила точно теб, а забелязах, че много хора го изписват грешно. Ако исках да те поправя, щях да те цитирам, но не го направих, нали?!

# 99
  • Велики Преслав

Не просто исках да знам как си я засякла. Какво лошо написах. Ти писа че не е икономична  и ми стана интересно защо мислиш така.

# 100
До скоро планирах да си взема вградена фурна Ханза за 350лв с доста фунцкии, но тази марка май няма модел с пиролиза. Мой приятел ме посъветва да инвестирам повече пари в нещо като БОШ с пиролиза за 1000лв. До колко е удобна пиролизата като функция и до колко по-скъпата марка ще се справя по-добре със задачите спрямо Ханзата?
Излишно е да казвам, че не ми се дават много пари Grinning Но пък искам да взема нещо, от което ще съм доволен. За момента живея сам и едва ли ще се разцепвам да готвя, но искам като го правя да ми е лесно и удобно.

# 101
https://www.technomarket.bg/furni/gorenje-bop737e20xg-09181890#reviews

На този модел се спрях в крайна сметка след много четене и сравняване. Не съм фен на марката признавам, но решихме да  рискуваме. В един руски сайт имаше над 30 отзива за конкретния модел и всички бяха положителни, нито един отрицателен. На живо също била много хубава, тъй че...това ще е. Има я доста по- изгодна като цена

# 102
До скоро планирах да си взема вградена фурна Ханза за 350лв с доста фунцкии, но тази марка май няма модел с пиролиза. Мой приятел ме посъветва да инвестирам повече пари в нещо като БОШ с пиролиза за 1000лв. До колко е удобна пиролизата като функция и до колко по-скъпата марка ще се справя по-добре със задачите спрямо Ханзата?
Излишно е да казвам, че не ми се дават много пари Grinning Но пък искам да взема нещо, от което ще съм доволен. За момента живея сам и едва ли ще се разцепвам да готвя, но искам като го правя да ми е лесно и удобно.

По-назад съм препоръчвала моята фурна: https://www.whirlpool.bg/r/produkti/furni/elektricheska-furna-za … 0-ix/852586601100

Има пиролиза, телескопични водачи (1 бр.) и шесто чувство, а и цената е много прилична ( в Техномикс ми направиха отстъпка за комплексна покупка и я взех за 669 лева). Екстра е за неспециалист ( и аз не съм). Най-често си готвя без шесто чувство с добър успех. От време на време за нещо по-засукано ползвам шестото чувство и пак е ОК - то само си регулира каквото трябва.

# 103
А пиролизата как е, и за този модел се колебаехме също.

# 104
Не знам, не ми се е налагало да ползвам за 2,5 години.

# 105

Има ли за притопляне и размразяване че не пише и изобщо има ли полза от тези функции?

# 106

Има ли за притопляне и размразяване че не пише и изобщо има ли полза от тези функции?

Има, ама не ползвам. Размразявам на въздух, естествено. Вадя предната вечер и качвам в хладилника. Така се размразява постепенно и бавно, а в същото време пестя енергия, защото охлажда хладилната част. Ако бързам ползвам една дъска за размразяване, много е ефективна (но пак не е бързо като във фурната).
https://defrostingplate.sezam.bg/

За топлене ползвам микровълновата.

# 107
Ако имате МВ....не виждам полза от тях

# 108
Miele имат промоция за 10 г. пълна аранция на определени уреди. Спряла съм се на тази фурна https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-miele-h-2265-1-bp-active
Моля за мнения за марката и модела и дали си заслужава не ниската цена.
Другият ми избор е https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-neff-b6cch7an0.
Пиролизата не е водеща за избора. Основното е качеството и дългата гаранция. Дайте мнения, моля.

# 109
Miele имат промоция за 10 г. пълна аранция на определени уреди. Спряла съм се на тази фурна https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-miele-h-2265-1-bp-active
Моля за мнения за марката и модела и дали си заслужава не ниската цена.
Другият ми избор е https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-neff-b6cch7an0.
Пиролизата не е водеща за избора. Основното е качеството и дългата гаранция. Дайте мнения, моля.

Здравейте, за Miele-то не мога да дам съвет, но погледнах показания Neff. Наскоро купих фурна Bosch (която уж е по-ниския клас на същия производител/собственик) с абсолютно сходни показатели на показания Neff - https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-bosch-hba578bs0 (даже мисля има 1-2 допълнителни неща) и съм много доволна. Но пък те мисля имаха 5-годишна гаранция до края на 2020, сега май няма такава оферта. Каквото съм пробвала да пека досега, не съм имала проблем. Ако може и някой по-запознат да сподели какво им е толкова по-различно като качество за 50% отгоре в цената Simple Smile На мен и визуално ми изглеждат много сходно.

# 110
Разбира се, че Нефф. Всичко на Нефф е с 5-годишна гаранция.

# 111
Да , но на Милето е 10г. Затова съм пред дилема и ми се иска да чуя мнения на компетентни хоеа, които са запознати и с качеството.

# 112
Да , но на Милето е 10г. Затова съм пред дилема и ми се иска да чуя мнения на компетентни хоеа, които са запознати и с качеството.
Аз имам Нефф, но в този случай бих взела Милето заради гаранцията. Конкретният Нефф е от най-ниския клас на тази марка и като параметри е сравним с Миле-то. И какво остава да сравняваме освен гаранцията?! (само се уверете, че няма някоя тънкост и дребен шрифт с тази 10-годишна гаранция).

# 113
  • Велики Преслав
Всъщност,.ас се съмнявам Милето да се развали. Добри са, но някак, е и по-добра от към външен вид. Ако това ни е приоритет.

# 114
Аз имам Нефф, но в този случай бих взела Милето заради гаранцията. Конкретният Нефф е от най-ниския клас на тази марка и като параметри е сравним с Миле-то. И какво остава да сравняваме освен гаранцията?! (само се уверете, че няма някоя тънкост и дребен шрифт с тази 10-годишна гаранция).
Да определено ще проверя подробно. На пръв прочит пише 10г. пълна гаранция. Ще отида до магазина за да ги видя на живо и да уточня всичко с консултантите.
Заради пиролизата си мисля, че трябва да са с много здрави ламарини. Чувам ,че новите модели на ниските класове на другите марки са с много слаби ламарини и гният много бързо. Не искам след 2-3 г. да влизам в приключения със смяна и рекламации.

# 115
Имайте си едно голямоооо "наум" с "консултантите". Това са хора без никакво техничско образование, хванати от улицата. И казват това, което им е наредено да кажат или, за което им е платено.
Най-добре си разпечатайте характеристиките и на двата уреда. Подгответе си предварително въпросите и не се поддвайте на фрази от сорта" това е най-добрата марка", "аз, майка ми, баба ми, и т.н. имат точно същото и са много доволни", "никой до сега не се е оплакал" (те нама как да знаят за оплакванията, защото не са сервиз).
Изслушайте ги, може пък да кажат нещо полезно и не бързайте да плащате!
Ако ви се занимава, пуснете питане и в някой по-мъжки, техничарски форум, като например:
https://forum.setcombg.com/%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%B0-%D1%82%D0%B5 … %D0%BD%D0%B5.html

https://www.service-ruse.eu/forum/forums.php?forum=3

# 116
Да , определено ще е така. Благодаря за съветите.

# 117
  • София
Здравейте, вчера ми се разцепи керамичния плот на 2 - буквално!!! Добре, че се случи при изстиването, а не докато готвя, че знам ли какво щеше да стане... Та сега по спешност трябва да взема нов. Моля за мнение кой от двата е по-читав:
AEG HRB32310NB   
или
ELECTROLUX EHF3320NOK

Благодаря на всички отзовали се!

# 118
Нищо е нямало да стане даже и да се спука докато готвиш.
Иначе са еднакви, но единият има 5 години гаранция след регистрация. При нисък клас уреди с равни характеристики това е много голяма разлика.

# 119
  • Варна
Здравейте, вчера ми се разцепи керамичния плот на 2 - буквално!!! Добре, че се случи при изстиването, а не докато готвя, че знам ли какво щеше да стане... Та сега по спешност трябва да взема нов. Моля за мнение кой от двата е по-читав:
AEG HRB32310NB   
или
ELECTROLUX EHF3320NOK

Благодаря на всички отзовали се!

Реално са една фирма, уж АЕГ са по- високият им клас, но има шанс, в конкретния случай, да плащате само за надписа. Така че, каквото ви харесва визуално или според гаранцията

# 120
  • София
Благодаря, те са еднакви визуално. Аз не готвя често и може би затова се втрещих като се счупи така зрелищно плочата... Уж висок клас, но...  може да е била и дефектна, просто с моето използване късно да се е проявил дефекта.

# 121
Мнението ми беше за Васил. Той лично ми се извини в съобщение. В момента ако погледнете в тема кухни ще видите че не ми се заяжда защото изсипах камара пари на хора които заслужават да ги отрепа. Уирпула я видях в магазина заслужава си, но не и ханза, частите на ханза аконе аспиратор е пвц а не метал.

# 122
  • Велики Преслав
Не ви разбрах, моля обяснете. Да не сте се прекарала заради моя препоръка.
  Ако е така, съжелявам.

# 123
Някой може ли да ми каже кой плот с вграден аспиратор е по-добър между този на неф (Той е само един модел) и на елика с вграден аспиратор с везна? Не съм компетентна и не мога да разбера кой е по-добър.

# 124
  • Sofia
Някой може ли да ми каже кой плот с вграден аспиратор е по-добър между този на неф (Той е само един модел) и на елика с вграден аспиратор с везна? Не съм компетентна и не мога да разбера кой е по-добър.
Най-вероятно никой не може да ти отговори на този въпрос. Трябва да ги е тествал/имал и двата.Аз имах същата дилема преди 2 години почти,когато избирах моя плот.Еликата ми я демонстрираха в Интерсервиз Узунови,обаче Neff никъде нямаха монтиран, а само на склад. Информация дори и вносителите си смучеха от пръстите и затова си купих  Елика

# 125
И доволна ли си? Нищо не ми говори тази марка, какви са?

# 126
  • Sofia
Да,доволна съм.Италиански.

# 127
  • софия
chocha, ако имаш малко време, може ли да споделиш дали лесно се обслужва/поддържа този тип абсорбатор и можеш ли да го сравниш с традиционен.

# 128
  • Sofia
Никакъв проблем не е за мен.Всичко слагам в миялната.Има филтри,които ги минавам през фурната Simple Smile Моя не е вързан към комин т.е. по-скъпия вариант и най-вероятно по-неефективен.За съжаление нямам подход към комин или външна стена при плота.Плотът ми е на остров.Срещу него имам френски прозорец и  го открехвам при готвене.Има остатъчна миризма при пържене/най-вероятно и при обикновените абсорбатори остава миризма и се усеща,че е готвене в помещението/.Старият ми традиционен такъв беше евтин и посредствен клас,който повече шумеше и го ползвах като лампа над печката предимно,така че не мога да ги сравня.

# 129
Я кажете след какви манджи и програми най-често ви се налага да чистите фурната с пиролиза?

# 130
  • Пловдив
Я кажете след какви манджи и програми най-често ви се налага да чистите фурната с пиролиза?

Мусака,руло Стефани,лазаня...

# 131
  • Велики Преслав
Зеле със свенско, гювеч, мусака, крем карамел, баница. Ама най-много зеле.

# 132
За да не ми се налага да чистя фурна след руло Стефани, го увивам в хартия за печене и така го пека. Хем то не се пука/разпада, хем фурната е чиста.
Едно време си правех фурната на нищо докато пека пиле, но се научих да го слагам в йенска тенжера с капак и сега нямам такива ядове.
Така, като се замисля, май нищо не ми цапа фурната та чак да е за пиролиза.

# 133
  • Велики Преслав
Аз когато си купих първата фурна с пиролиза, нарочно я оцапах. Ама не ме хванаха😂

# 134
  • гр. Варна
Едно време си правех фурната на нищо докато пека пиле, но се научих да го слагам в йенска тенжера с капак и сега нямам такива ядове.
Пликове  за Печене 35х40 см 5 бр
Скрит текст:

# 135
Знам ги, но не ги искам.

# 136
  • Велики Преслав
И аз не ги харесвам, става задушено, а и не всичко може да се пече в тях.

# 137
  • София
Аз пък свикнах, май тук бях прочела, почти преди всяко печене да забърсвам фурната с влажна гъба, че искам да ми е чистичка. И пак се замърсява, ще се случи нещо да ври по-силно и да има пръски. Пиролизата миналата година я пусках два-три пъти. Хем е хубаво нещо, хем и без него може да мине човек, ако повърхностите са направени така че да се чистят лесно.

# 138
Добър ден на всички.
Имате ли впечатления от една конкретна фурна - https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … EOF4P74X/p/707632
В темата за кухните прочетох, че във форума се харесва друг модел на същата марка - https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … C3430EOX/p/707607. Прехвърлих въпроса си тук защото виждам, че има потребители и в двете теми.
Бихте ли ми казали по какво се различават -  външно само по рисунките около бутоните или има и друго? Консултанта от Технополис не ми даде ясен отговор.
В момента уредите са с 5 г. гаранция и се замислям за покупка на фурна и плот за вграждане - двойка.
Благодаря на отзовалите се

# 139