Прием на противозачатъчните

  • 408
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, от скоро започнах да пия противозачатъчни. След като свърших първия блистер 21 приема, забравих да направя паузата и започнах веднага втория. Въпросът ми е какво да правя в тази ситуация? Беше започнало да ми зацапва и очаквах да ми дойде, но всички признаци изчезнаха и ми закъснява. Приела съм само 3 хапчета от втория блистер. Ако ги спра сега, кога се очаква да ми дойде?

# 1
  • Мнения: 2 488
Не ги спирай. Изпий си докрая цялата опаковка, но после задължително си направи паузата от 7 дни. Просто този месец няма да имаш цикъл. Еднократно не е фатално.

# 2
  • Мнения: 5 272
Можеш и да ги спреш, да си направиш паузата от 7 дена и след това да започнеш новия блистер за още 21 дена. По принцип с противозачатъчни така се отлага цикъл, пиеш не 21 а примерно 30 дена, правиш паузата от 7 дни и започваш отново.

# 3
  • Мнения: X
А през тези 7 дена използвате ли друг начин на предпазване? Почнала съм опаковка вторник и всички ще започват от вторник така ли?

# 4
  • Мнения: 2 488
Не, не се налага по друг начин да се предпазвате през тези 7 дни. И да, във вторник ще започвате нова опаковка.

# 5
  • Мнения: X
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт