Великобритания - тема [85] Коледна Много Много Коронована Локдаунска Новогодишна

  • 33 398
  • 737
  •   1
Отговори
# 435
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Със закъснение, но да се включа и аз:
Винаги първо се овладява инфекцията, и после се работи/вади зъба. Ако е млечен, трябва да се опитат да го спасят дори само заради подредбата и евентуалните проблеми след време като почнат да излизат съседните постоянни. Ако го извадят, правилно е да сложат едни като коронки, дето да "пазят" място за постоянния като тръгне.

# 436
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Пак ни затрупа сняг, този път още повече! Едва се прибрах снощи от работа, а в двора с 300 зора влязох. Съответно нямаме никаква почистваща техника вкъщи. Дори и обикновена лопата нямаме. Училището затвори за 2 дни този път, че стафът не може да дойде на работа. Детето поне се наигра на воля. Аз обаче съм силно притеснена, че не мога да изчистя тоя сняг. Че днес замръзна и на дълбоки коловози.
При вас снежно ли е?

# 437
  • Мнения: 5 271
Не, грам сняг няма. Днес студено, вчера беше 10 градуса. Чакам утре да се стопли пак, че ми писна да ходя с шапка.

# 438
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Ние имаме сняг до прасеца 😐 Коли и автобуси закъсали вчера колкото искаш.

# 439
  • UK
  • Мнения: 2 836
Пак видях, че е валял сняг. Нас само ни заобикаля. Много студено днес, за половин час на вън през шапката ми замръзнал главата.
Бръм по моите скромно наблюдение, януари и февруари са най-студените и гадно мокри месеци, така че не очаквам скоро да се разделя със шапката.

# 440
  • Мнения: 11 622
При нас има доста. Има затворени улици. Училищата днес бяха затворени. Вчера не бяха затворени и станаха едни задръствания...... Коловозите са големи и малките улици не са чистени, а сега пак замръзва...

Това беше вчера сутринта - по кучето си личи колко силен беше снега.


Снега е много интересен - тежък и хлъзгав...

# 441
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 808
Извинявайте, знам, че англичаните имат други възприятия за сняг и студ (независимо че ходят голи и боси), но това за българите може ли да се каже, че е сняг? Dizzy Face

# 442
# 443
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 808
Несъобразена скорост и летни гуми.

# 444
  • На острова
  • Мнения: 1 273
За българи, за англичани, все е сняг. Не е пясък, да речем.

Проблемът с пътищатата е именно това, че тук гумите зимата не се сменят. ММ сменя, обаче.

WFH and home school - Week 2 - Done ✅

Отивам да си сипя винце.

# 445
  • UK
  • Мнения: 4 308
При нас вчера имаше малко, днес вече няма, изорахме цялата градина и събрахме за един снежен човек Simple Smile
А видяхте ли в Мадрид тия дни какво беше 😄

Не е само гумите, и почистваща техника няма. И нашият град е само баири нагоре и надолу. И хората затварят превантивно и се застраховат, в което няма нищо лошо.

# 446
  • Мнения: 11 622
Като се прибави, че колите/автобусите масово са автоматик....
Ние сме на баир, вчера по обяд излизах - пътя беше една голяма каша от сняг, сол и вода. По принцип си имаме и наводнения, та в гадно време обикновенно 4х4 основно са из пътя. Тази сутрин беше замръзнало на отвратителни коловози.

# 447
  • Мнения: 5 271
Е, сега, две години карах автоматик в Бг зимата. Със зимни гуми. Принципно и за мен не е сняг, но да, ако се кара с летни гуми, вероятно си е зор.

# 448
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Като се прибави, че колите/автобусите масово са автоматик....
Ние сме на баир, вчера по обяд излизах - пътя беше една голяма каша от сняг, сол и вода. По принцип си имаме и наводнения, та в гадно време обикновенно 4х4 основно са из пътя. Тази сутрин беше замръзнало на отвратителни коловози.

няма значение,че са автоматик. Прости местните не са научени да карат при зимни условия...

Иначе на лед няма значение с какви гуми си...

# 449
  • Мнения: 11 622
Лично на мен с автоматик по нашите стръмни баири в заледено и коловизи ми е невъзможно и минавам на 4х4
Опцията я ползвам няколко пъти в годината - при наводнения и като сегашното време.
То да е хубав сняг, а то отгоре сняг, а от долу вода и сцепление никакво.
Изобщо не мога да го сравня със снега в България.

Общи условия

Активация на акаунт