Двойно първо име на момче

  • 4 175
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, дами 💐

Терминът ми е на 28.12, първо дете, момче 😅

С бащата на детето решихме още в началото да го кръстим на дядо му (по бащина страна) - Симеон (фамилия Симеонов) и ми хареса, защото живея в Англия и името го има тук и би му било лесно като порастне Simple Smile

Искам обаче да има и второ първо име, за да почета моята баба, (която ме е отгледала) Цветанка.

Та, дайте предложения със Симеон ... и производно на Цветанка? Или някакво цвете?
Какво ви звучи добре?

Благодаря предварително ☺❤

# 1
  • Мнения: 3 025
Симеон- Делян.
Симеон- Калин.

# 2
  • Мнения: 2 753
Цветан, Флориан, а от мъжките цветни имена - Калин, Явор, Ясен.

# 3
  • Мнения: 24 276
Не разваляйте прекрасното име Симеон!
Живот и здраве, ако/ когато имате друго дете ще го кръстите на баба си

# 4
  • Мнения: 46 492
Симеон е чудесно име и звучи добре по целия свят, не му добавяй/отнемай нищо.
Не се получават добре "почитанията" на няколко имена.

Ние затова избрахме неутрално, няма как да уважа едновременно всички хора, които обичам и съм категорично против едната фамилия да има предимство. Просто изберете име, което не е на никой от двете семейства, чиста работа Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3
Симеон е чудесно име и звучи добре по целия свят, не му добавяй/отнемай нищо.
Не се получават добре "почитанията" на няколко имена.

Ние затова избрахме неутрално, няма как да уважа едновременно всички хора, които обичам и съм категорично против едната фамилия да има предимство. Просто изберете име, което не е на никой от двете семейства, чиста работа Simple Smile

Не съм вече с бащата и не се разбираме въобще, затова е абсурд да се разберем за жалост.

Не бих се отметнала от Симеон вече, но не искам и всички имена да са на него и фамилията му (чувствам се все едно няма да е мое детето) а пък и искам да го кръстя на баба ми сега (не знам колко още й остава, и искам да се зарадва и да е щастлива)

# 6
  • Мнения: 46 492
Щом не сте заедно, няма какво да се разбирате. Избери име, което ти харесва и да не е от неговия род Simple Smile

# 7
  • Мнения: 901
Тони-Симон

# 8
  • Мнения: 11 565
Цветелин предлагам.
Или
Саймън- Свет.

# 9
  • Мнения: 18
Здравейте, дами 💐

Терминът ми е на 28.12, първо дете, момче 😅

С бащата на детето решихме още в началото да го кръстим на дядо му (по бащина страна) - Симеон (фамилия Симеонов) и ми хареса, защото живея в Англия и името го има тук и би му било лесно като порастне Simple Smile

Искам обаче да има и второ първо име, за да почета моята баба, (която ме е отгледала) Цветанка.

Та, дайте предложения със Симеон ... и производно на Цветанка? Или някакво цвете?
Какво ви звучи добре?

Благодаря предварително ☺❤


Симеон много ми допада - силно и мъжко име. Не мисля, че е добре да добавяш второ име. Видях други дами са написали имена като Флориан, но не смятам че са особено приложими в днешно време.

# 10
  • Мнения: 901
Флориан звучи румънско, а Цветелин и Маргарит са ми ужасни за мъжки имена.

# 11
  • Мнения: 10 993
Синът ми има съученик с име Виктор-Никола. Всички деца го наричат с двете имена и не е странно на никой.
Но според мен Симеон не се комбинира с нищо друго.
От мъжките двойни имена ми харесва Иван-Александър и Иван-Асен, но не е с вашите букви..

# 12
  • Мнения: 18
Синът ми има съученик с име Виктор-Никола. Всички деца го наричат с двете имена и не е странно на никой.
Но според мен Симеон не се комбинира с нищо друго.
От мъжките двойни имена ми харесва Иван-Александър и Иван-Асен, но не е с вашите букви..

Мами, да не искаш да създаваш нова история с тези Иван-Александър и Иван-Асен? Симеон е супер име, но или трябва да е само или изобщо да не бъде комбинирано с друго. Но както казах, не мисля че тази история с двете имена е хубава.

# 13
  • Мнения: 2 699
Кръсти го на баба си щом искаш да я прочетеш. Цветан, Явор, Ясен, Калин или някое друго цвете.
Аз хич не бих се замислила за желанията на мъж, с който не можем да се изтърпим девет месеца

# 14
  • Мнения: 1 343
Симеон-Цветан или Симеон-Флориан не звучат лошо, но с фамилия Симеонов става много претрупано, а и се получава ненужно повторение, според мен. Ако има и презиме - още повече.

Аз бих избрала само едно име за момче. Сигурно в Англия Симеон се изговаря Саймън, тоест не е съвсем Симеон.

Леко раждане! Един хубав коледен подарък.

Общи условия

Активация на акаунт