Здравословна закуска

  • 1 604
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Здравейте, започвам да си следя калориите и няма как да се откажа от сладкото+нямам много време...та намерих уж здравослови бисквити Белвита,но сега прочетох една тема за тях, че били пълни с боклуци.Та понеже не съм запозната със състава на много храни ще се радвам да ми споделите от личен опит храна от която сте доволни(от обикновените магазини) например оризовки,нискокалорични бисквити...

# 1
  • Мнения: 133
Разумно и здравословно е да не посягаме към неща в опаковка.
Лесно и достъпно - сезонни плодове,  ядки.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
В обикновените магазини има целогодишно кисело мляко, ябълки и банани, които да идеални за закуска.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Яйца.

# 4
  • Мнения: 3 307
Има много рецепти за бързи бисквитки, които са здравословни, но са гадни на вкус поне за мен Grinning
Аз съм си направила спрей за готвене, и си правя пържени филийки със соево мляко и си ги декорирам с плодове.
Предполагам ядеш животински продукти, така че може да си ги правиш с белтъци, между тях една лъжица обезмаслено КМ, отгоре разни плодове, хващаш една вилица и нощ и гребеш Grinning Като калории излиза добре, а те държи сит много време.
Белвита не са нискокалорични, даже изобщо... за 100 гр. 437 ккал. За тези калории може да си напълниш обилно една чиния и да се нахраниш.
Щом следиш калориите, трябва да направиш така че да не си ги хабиш за храни, които няма да те заситят.

# 5
  • Мнения: 1 201
Разумно и здравословно е да не посягаме към неща в опаковка.
Лесно и достъпно - сезонни плодове,  ядки.
Подкрепям.
Знам, че много хора са против закуската да се състои от плодове, но аз отслабнах с 11 кг за 3 месеца, като ежедневно хапвах банан или праскови сутрин.
Сега си правя сурови барчета, скиp с малко боровинки, понякога лавaш с крема сирене и авокадо, варени яйца... Варианти много, но не мисля, че бисквитите са удачен избор.

# 6
  • Мнения: 2 405
Грейпфрут, бъркани яйца с извара/сирене или овесени ядки са моята закуска в месеците, когато свалям кг.
От овесени те ядки можеш да си правиш,, баница,, или бързи бисквити(с банан и овесени ядки). Има доста рецепти в Интернет.
Иначе от магазин оризовки, да, можеш да си взимаш. Комбинирай ги с плод или зеленчук. На мен любима следобедна закуска са ми оризовки+краставица+котидж сирене.

# 7
  • Мнения: 3 307
Имам познат си маже оризовки с кисело мляко за снакс Simple Smile

# 8
  • Мнения: 500
Яйца, сирене, домат, краставица - класика Simple Smile Мани ги тея бисквити.

# 9
  • Мнения: 1 780
Вариант №1  - Омлет със спанак,  яйца и сирене  - може на тиган, както и във формичка за мъфини
Вариант №2 - Кисело мляко с ядки или семена /аз ги смилам/, слагам и 1с.л пшеничен зародиш. Приготвям го вечер в дълбока чаша.
Вариант №3 Варена елда /или просо/. Към това добавям плодове според сезона  или извара, сирене.

# 10
  • Мнения: 10 010
Здравейте, започвам да си следя калориите и няма как да се откажа от сладкото+нямам много време...та намерих уж здравослови бисквити Белвита,но сега прочетох една тема за тях, че били пълни с боклуци.Та понеже не съм запозната със състава на много храни ще се радвам да ми споделите от личен опит храна от която сте доволни(от обикновените магазини) например оризовки,нискокалорични бисквити...

Дори да се следят калории, без махане на сладкото, особено фабрични боклуци, няма смисъл в начинанието. Преливане от пусто в празно е.
Здравословна, бърза закуска са варени яйца, бъркани със спанак, омлет с гъби и подобни.
От личен опит говоря. "Здравословните"  оризовки и ниско калорични бисквити не са подходящи, правилно са казали в темата, че са болкуци.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 476
Забрави за въглехидрати на закуска. Кисело мляко, сирене, яйца...
Айде от мен да мине - на чийтдей - един банан.

# 12
  • Мнения: 818
Яйцата са чудесен вариант за закуска, можете да сменяте понякога със скир, който също е високопротеинен.
Лично аз сутрин закусвам кисело мляко с мед и пчелеш прашец, малко счукани ядки (бадеми и орехи). Освен че съм енергична, тази закуска ме държи сита поне 4 часа след това.
И още нещо - когато хапвам яйца на закуска, изобщо не ми се яде сладко цял ден Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт