Избор за име на момиченце

  • 6 472
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 339
Харесвам много имената Лъчезара и Лора и не мога да избера едно. ❤️

# 31
  • Мнения: 5 545
Радилена, съгласна съм с Вас относно Алисия и Лия, това, че някой е решил да се кръсти така за сценичните си изяви, не би трябвало да стане причина да се зачеркне името завинаги, но за пределите на България по друг начин се възприемат нещата.
Благодаря за предложенията, но засега ще бъде някое от тези именца. ❤
Харесвам много имената Лъчезара и Лора и не мога да избера едно. ❤️
Благодаря Ви, и за мен и двете са прекрасни. 😊 Чувала съм, че някои Лъчезари на галено избират да им се казва Зара (най-често), Лара, Лора (по-рядко).

Последна редакция: вт, 22 дек 2020, 13:06 от AnMary

# 32
  • Мнения: 12 003
Моята е Лъчи, с ударение на Ъ.

# 33
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
От изброените - евентуално Лъчезара.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 132
Силно пристрастна съм към името Лора /дъщеря ми се казва така/, но Лъчезара и Лия също много ми харесват.

# 35
  • Мнения: 1 459
Гласувах за Лия. Отива на бг фамилиите, а в същото време е много женствено и нежно. Алисия също много ми харесва, но е по-трудно за съчетаване с бг презиме и фамилия.
ПС. Последното, което би ми дошло на ума като чуя Лия, би било чалга. А за Алисия - сега се сетих след като прочетох по- нагоре. Това не бива да е пречка, ако харесвате името.

Последна редакция: вт, 22 дек 2020, 12:21 от Atamagaokashii

# 36
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Явно моята фамилия е доста особена, защото според мен комбинацията с мноооого имена просто не звучи добре, в това число и Лия и Алисия и почти всички чуждестранни 🙈

# 37
  • Мнения: 3 033
На мен лично Лия никак не ми харесва. Алисия също не ми харесва, но малко ми е по-приемливо от Лия.
И, да, и двете имена ми звучат супер чалгарски.

# 38
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Виктория, Лора и Лия звучат добре, биха звучали добре и извън страната.
Леко раждане!

Лъчезара, за мен, е претрупано и сложно за произнасяне. Зара звучи по-добре.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 755
Лъчезара или Сияна.

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Сияна или Лъчезара.
И двете имат много хубаво значение.
Лъчезара е по-рядко срещано,което е добре.

# 41
  • Мнения: 1 367
И на мен имена като Лъчезара и Светлозара ми звучат сложно и претрупано. Освен това буквата "ъ" в Лъчезара прави сложно изписването на името на латиница. Аз не бих го избрала за детето си.

С "Л" харесвам: Лия, Лиана, Лидия, Лара, Лариса, Луиза, Лучия, Лусиана, Лора... Впрочем, Лучия също означава "светла, сияеща"...

Но аз по принцип предпочитам международните имена. Много от българските имена също ми харесват, стига да не са прекалено сложни за произнасяне.

Последна редакция: ср, 23 дек 2020, 15:53 от Radilena

# 42
  • Мнения: 5 545
Ъ-то просто при изписване на английски би могло да стане А според мен и проблемът е решен. А и най-често използваното съкратено име звучи доста интернационално, има и известна марка дрехи по света (Zara) и по мое мнение в чужбина не би имал проблем човек с такова българско име. 😊
Благодаря на всички за мненията и предложенията до момента, момичета!
Светли празници! 💕

# 43
  • Мнения: 410
Всички изброени имина се хубави, но някак докато четях ме при тегли -Лия.

# 44
  • Мнения: 5 545
Благодаря за всички мнения. Анкетата е подновена само с двете останали за нас опции, така че може да гласувате. 😊
Светли празници! 🍀

Общи условия

Активация на акаунт