Щастлива и необвързана

  • 7 150
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12 725
Ива_13а, защо не обобщиш с твои думи това, което искаш да кажеш на авторката по темата с тези цитати?

# 76
  • Мнения: 161
Да, но е неприятно, когато всички около теб вече са обвързани, семейни, и им се е получило дори и от първото, второто гадже, а аз на 30 все не успявам да ГО намеря и или те бягат от мен, или аз приключвам отношенията, защото човека не е това, което съм си представяла в началото. Кога ще дойде този подходящ и има ли го изобщо... Замислям се, че в мен има проблем, а не че просто не са били "подходящи". А иначе успявам да изпитвам любов и към други хора, занимания, домашни любимци, но когато си нямам половинка, тя не е толкова силна, дори бих казала,че ставам меланхолична.
И още нещо ми прави впечатление, че някой хора, които никога не са споменавали дори, че искат дом и семейство, имат страхотни семейства, а този, който най-силно копнее за това..... Остава без подарък за Коледа.

А не е ли по-добрият вариант да си дадете повече време за опознаване преди да правите секс, за да може след това да не оставаш с горчив вкус в устата. И след половин или една година да се повтаря същото.

# 77
  • Мнения: 859
Авторката е напълно права за себе си и много уважавам такива хора, които имат смелостта да си отстояват избора и разбиранията, а не са на стаден принцип. Нищо задължително няма във връзките, имането на деца и съжителството. Това е въпрос на личен избор или късмет в живота. Никога не можеш да знаеш дали и кое е било за добро.

Просто манталитетът тук е такъв, жесток към другите и трудно ще се отърсим от него. Особено към жените. На мъжете някак им се "прощава" да са сами по-дълго или вечно, проявява се разбиране към природата им да са "ловци", дори на по-късни години да търсят жени на възраст да им бъдат дъщери за семейство, да си имат 2-3-4 деца от предишни връзки.

Жените... е, те ТРЯБВА да имат мъж и деца, иначе им има НЕЩО. Само как се говори за по-киселите за нещо жени - липсва им ... любов. Самотната майка с дете е второ качество човек, с "ремарке", нея задължително някой мъж не я е изтърпял, а щом дори и бащата на детето не е могъл, смятай... Лошо е да си "крава с теле", още по-лошо - без теле-то.. Жената след 30-годишна възраст вече е взела-дала и какво си позволява да иска от мъжете ТАЯ?! Ако си все още нормална жена, която не счита за нужно да се направи на клоун и да умира от глад, за да се вписва в някакви безумни критерии за красота - грозотия, дебелана, безлична, старомодна. С корекции - задължително златотърсачка, платена, куха и т.н. Ако си жена с по-традиционни възгледи за ролята на двата пола в семейството - пиявица, която трови живота на работливия си мъж, ако си се посветила здраво на работа - кой ѝ гледа семейството и къщата на тая работохоличка и мъжкарана?

Та... хората винаги ще говорят, каквото и да направиш. Ти си следвай вътрешния глас за това кое е добро за теб. Ако се чувстваш щастлива, това е твоето, а не, че Мими, Лили и т.н. вече са се омъжили, родили,  утвърдили в кариерата, а ти какво чакаш още, като животът си минава.

# 78
  • Мнения: 3 717
Изобщо не съм благосклонна към мъж, който е доживял до, например, 50 , без да се "прецака" да направи и отгледа дете. И, напълно съгласувано с фемистичния уклон на темата, имам същото отношение и към жените.
 Може и да не съм справедлива, може да реагирам агресивно на масовото негативно отношение към семейства/жени с 3-5 и повече деца...
Може.

# 79
  • София
  • Мнения: 19 221
И още нещо ми прави впечатление, че някой хора, които никога не са споменавали дори, че искат дом и семейство, имат страхотни семейства, а този, който най-силно копнее за това....
1. Когато срещнеш такова семейство, помисли си дали ТИ лично би харесала този мъж за семейство?
2. Който копнее за семейство, му личи и това често отблъсква.
3. Сериозна причина за стабилността на семейството е увереността, че всичко е в твоите ръце и ако си там - то е по твоя воля и винаги може да си тръгнеш.
Както се пее "Мога хиляди неща, и без тебе мога, само че искам с теб"

# 80
  • Мнения: 18 295
Първото много ми допадна. Grinning Точно така.

# 81
  • Мнения: 90
Скрит текст:
Авторката е напълно права за себе си и много уважавам такива хора, които имат смелостта да си отстояват избора и разбиранията, а не са на стаден принцип. Нищо задължително няма във връзките, имането на деца и съжителството. Това е въпрос на личен избор или късмет в живота. Никога не можеш да знаеш дали и кое е било за добро.

Просто манталитетът тук е такъв, жесток към другите и трудно ще се отърсим от него. Особено към жените. На мъжете някак им се "прощава" да са сами по-дълго или вечно, проявява се разбиране към природата им да са "ловци", дори на по-късни години да търсят жени на възраст да им бъдат дъщери за семейство, да си имат 2-3-4 деца от предишни връзки.

Жените... е, те ТРЯБВА да имат мъж и деца, иначе им има НЕЩО. Само как се говори за по-киселите за нещо жени - липсва им ... любов. Самотната майка с дете е второ качество човек, с "ремарке", нея задължително някой мъж не я е изтърпял, а щом дори и бащата на детето не е могъл, смятай... Лошо е да си "крава с теле", още по-лошо - без теле-то.. Жената след 30-годишна възраст вече е взела-дала и какво си позволява да иска от мъжете ТАЯ?! Ако си все още нормална жена, която не счита за нужно да се направи на клоун и да умира от глад, за да се вписва в някакви безумни критерии за красота - грозотия, дебелана, безлична, старомодна. С корекции - задължително златотърсачка, платена, куха и т.н. Ако си жена с по-традиционни възгледи за ролята на двата пола в семейството - пиявица, която трови живота на работливия си мъж, ако си се посветила здраво на работа - кой ѝ гледа семейството и къщата на тая работохоличка и мъжкарана?

Та... хората винаги ще говорят, каквото и да направиш. Ти си следвай вътрешния глас за това кое е добро за теб. Ако се чувстваш щастлива, това е твоето, а не, че Мими, Лили и т.н. вече са се омъжили, родили,  утвърдили в кариерата, а ти какво чакаш още, като животът си минава.

Напълно съм съгласна и няма какво да добавя. Бих искала да споделя, че откакто публикувах темата, се старая да живея на този принцип и определено има положителен отзвук. Да, разбира се, че от време на време ми липсва взаимността, която съм искала, но ми е много по-добре така, от колкото да поемам рисковете от връзката или романтичната любов. Нещо повече - през тези месеци си възвърнах душевния комфорт, по-спокойна съм, справям се по-добре със задачите и съм по-щастлива (ако премеря плюсове и минуси). Относно децата, те са щастие и бих искала да имам, но взаимоотношенията не са задължително условие за създаването на дечица....

Общи условия

Активация на акаунт