Въпрос към вярващите в магии, астрология, предсказания и т.н.

  • 5 435
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 166
На мен малко ми идва нападателно последния пост на Уини.

Първо, няма как да се заставят потребителите на форум да отговарят точно на зададеното въпросче. Всеки ще напише каквото реши за необходимо. Тук не е час по изпитване на дъската.

И второ, не си си задала конкретно въпроса. Въпроса ти няколко пъти се смени. Така че ако някой иска да получава ясни отговори да задава ясни въпроси и по възможност да не хвърля квалификации по хората, които са дръзнали да отговорят. Но не са улучили какво иска да чуе авторката.

Уини, вместо да се въртиш като хлъзгава риба - задай си истинския въпрос, истинския казус и така. Иначе все няма да ти е по вкуса отговора, какъвто и да е той.

# 16
  • Мнения: 1 011
На мен малко ми идва нападателно последния пост на Уини.

Първо, няма как да се заставят потребителите на форум да отговарят точно на зададеното въпросче. Всеки ще напише каквото реши за необходимо. Тук не е час по изпитване на дъската.

И второ, не си си задала конкретно въпроса. Въпроса ти няколко пъти се смени. Така че ако някой иска да получава ясни отговори да задава ясни въпроси и по възможност да не хвърля квалификации по хората, които са дръзнали да отговорят. Но не са улучили какво иска да чуе авторката.

Уини, вместо да се въртиш като хлъзгава риба - задай си истинския въпрос, истинския казус и така. Иначе все няма да ти е по вкуса отговора, какъвто и да е той.

Добре де, като не искат да отговарят на "въпростчето", защо не си започнат нова тема, вместо да дават в започната от мен тема отговор на въпроси, които не съм задала. Първо зададох въпроса най-общо:
"Какво представлява животът ви? ", като може би трябваше да използвам думата ежедневие, но все пак в същия пост доизяснявам:
"По-конкретно:
Как тези ваши вярвания се отразяват на начина, по който вършите домакинските си задачи, гледате децата си, взимате по-сериозни решения?
Колко време, енергия, средства отделяте, за да разберете дали всичко е наред според тези ваши вярвания?
Как се отразяват те на отношенията ви с други хора (роднини, приятели, колеги), които вярват или не вярват в тези неща?"


В други коментари също се опитвах да доизяснявам, явно безуспешно:
"Ако вярвате в астрология, предсказания, магии и т.е., колко често ходите да ви правят хороскоп, да ви гледат на ръка, как решавате, че нещо си било омагьосано, всяка вещ ли проверявате (като поразгледах форума, видях хора, изпаднали в паника заради подаръци, които мислят, че са омагьосани)? Също и как се отразява това на отношенията с други хора? Например опитвате ли се да разберете дали познатите ви вярват в тези неща? Ако не, опитвате ли се да ги убеждавате, дори от чиста загриженост (видях теми на хора, убедени, че техен близък е омагьосан и т.н.)? Ако решите, че някой ви е подарил омагьосан предмет, повдигате ли въпроса? "

"питах конкретно какво правите, колко често, колко време отнема и т.н., не да ми изброявате какво някой е познал някога си. [...] исках да знам как се отразява това на ежедневието - както бих питала хора, които се занимават с музика като хоби, колко пари отделят за това, колко често се упражняват и по колко време, търсят ли някой с този интерес сред познатите си, без да искам някой да ми дава уроци по теория на музиката."

"интересно ми е дали повдигате темата за магии, астрология и т.н., дали, ако получите нещо, което мислите, че е "омагьосано", повдигате въпроса и др. подобни неща."



Няма "истински въпрос", който ме приканваш да задам - попитала съм точно това, което искам да разбера. Просто някои хора не са усвоили четенето с разбиране или са обладани от някакъв пропагандаторски плам. В първите няколко коментара ми отговаряха конкретно и точно на въпросите, но след това се появиха хора, които сякаш се опитват да използват темата, за да проповядват вярванията си, а желанието ми изобщо не беше това. Когато видя такъв коментар, отговарям, защото все се надявам, че е просто неразбиране, но май не е. Ако исках да бъда нападателна, вместо да се опитвам да насочвам коментиращите отново към въпроса си, щях да им отговарям какво мисля за вярванията им, но не възникването на такива спорове целя с темата.

# 17
  • Мнения: 369
Winni Виждам ви, че се блъскате като вода в бряг и  имате някакви претенции към  света.
Ще ви напиша някои отговори ...


"Какво представлява животът ви? ", - Животът е Приказка, Чудесно е  постоянно да можеш да постигаш баланс , хармония и равновесие във всичко!
"По-конкретно:
Как тези ваши вярвания се отразяват на начина, по който вършите домакинските си задачи, гледате децата си, взимате по-сериозни решения? Отразяват ми се като си Наредя правилно приоритетите и не отделям много  време на излишни дейности...домакинската работа се върши с удоволствие, деца се гледат с любов ..

Колко време, енергия, средства отделяте, за да разберете дали всичко е наред според тези ваши вярвания?
Отделям достатъчно време да се информирам за всичко, което ми е важно, влагам необходимата енергия, за да се получават нещата прекрасно, отделям средствата , които са необходими според необходимостта и нуждите, за да получа максималното..
Как се отразяват те на отношенията ви с други хора (роднини, приятели, колеги), които вярват или не вярват в тези неща?"
Никак не ми се отразяват! Не се интересувам, ако някой не споделя моите хобита, не приемам нищо лично, всеки сам кове съдбата си и се радва на щастливия си живот! Какви очаквания мога да имам от хора, които нямат моето хоби и моя живот?

В други коментари също се опитвах да доизяснявам, явно безуспешно:
"Ако вярвате в астрология, предсказания, магии и т.е., колко често ходите да ви правят хороскоп, да ви гледат на ръка, как решавате, че нещо си било омагьосано, всяка вещ ли проверявате (като поразгледах форума, видях хора, изпаднали в паника заради подаръци, които мислят, че са омагьосани)?
 Вярвам и си правя хороскопи задължително за годината, но аз преценявам дали да се съобразя със събитията и какви решения да вземам. Притежавам достатъчно силна енергия, за да усещам хората и техните подаръци.....
 Също и как се отразява това на отношенията с други хора? Например опитвате ли се да разберете дали познатите ви вярват в тези неща? Ако не, опитвате ли се да ги убеждавате, дори от чиста загриженост (видях теми на хора, убедени, че техен близък е омагьосан и т.н.)? Ако решите, че някой ви е подарил омагьосан предмет, повдигате ли въпроса? "
Не се интересувам от  отнощенията на хората, следвам своя път, за който лично съм отговорна , както и за собственото си удовлетворение....Инвестирането на време, енергия и пари е задължително, ако иска човек да намери посоката и пътя, и ежедневно да се убеждава в това, ориентирайки се по събитията ,които му се случват.

"питах конкретно какво правите, колко често, колко време отнема и т.н., не да ми изброявате какво някой е познал някога си. [...] исках да знам как се отразява това на ежедневието - както бих питала хора, които се занимават с музика като хоби, колко пари отделят за това, колко често се упражняват и по колко време, търсят ли някой с този интерес сред познатите си, без да искам някой да ми дава уроци по теория на музиката."
Конкретно, ежедневно, се информирам, за нещата , които ме интересуват, отразява ми се добре, обичам да съм наясно ..

"интересно ми е дали повдигате темата за магии, астрология и т.н., дали, ако получите нещо, което мислите, че е "омагьосано", повдигате въпроса и др. подобни неща."
Директно се разделям  и не ми е необходимо да повдигам въпроси, нямам необходимост да обучавам хората как да си гледат живота, времето лети...

# 18
  • Мнения: 12 473
Живея според собствените си правила и разбирания. Вярвам и усещам много хора и енергии. Научих и се старая да се пазя, защото много поемам. Чистя се почти ежедневно и се зареждам - с благодарност, молитви, йога, дишане и тн.
Откакто вярвам - много ми се смени обкръжението - старая се да привличам и задържам край себе само чиста енергия - като хора, мисли, емоции, вибрации и същности.
Имам късмет с ММ да споделям и коментирам всичко, той е още по-силен и напред енергийно.
Повечето ми други близки - не отбират, не вярват и тн. Не им се обяднявам, нито им разказвам, безсмислено е.

# 19
  • Мнения: 990
В моя род във всяко поколение е имало по една жена, която е баела и е гледала на нещо. Когато се е стигнало до майка ми, тя е отказала, защото не е искала такъв живот. Но от интерес и любопитство гледа на кафе на себе си и на приятелки. Към днешна дата аз гледам на таро като съм се учила сама и са ме учили в последствие , давам и платени консултации и до този момент никой не се е оплакал от мен. Това не ми пречи да имам друга работа като основно занимание. Имам висше образование и като ме види човек, не би си помислил, че се занимавам с таро. В магии не вярвам. На себе си не си гледам или поне не тълкувам сама , защото не съм обективна за себе си. Не вярвам в суеверия и прочие. Нормален живот Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 283
А авторката на темата какво й дава повдигането на тема за това кой в какво вярва, като не я интересува опита на хора, които очевидно имат някакво понятие от някои от повдигнатите теми ?! Няма желание да научи нещо.
Като не знаеш какво питаш и слагаш в един кюп несъвместими неща, какви отговори очакваш да получиш?  
Човек винаги обсъжда темите си на интерес със съмишленици, които имат сходни хобита.
За да се усъвършенстваш в нещо, си трябва време, практика, работа. Научен и аналитичен ум, защото без математика и астрономия, не може да се направи адекватен астрологичен анализ. Така стоят нещата с астрологията.
За "гадателските" техники - гледане с карти - Таро, Ленорман. Те са просто  въпрос на интуиция. Материализирана чрез някакви картончета с картинки.
Всяко нещо, материя има своя енергия, колкото и абстрактно да звучи. Едно добър ден звучи по различен начин, в зависимост от вложената енергия. Думите може да са празни приказки. Хората доста честно не влагат нещо кой знае какво с с тях. Тяхната енергия, отношението, което прозира зад тях, носят тяхното послание.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 16:50 от starinthenightsky

# 21
  • Мнения: 1 005
Темата е по - скоро за това ,  как се отразяват нашите вярвания и практики на отношенията ни с околните .

# 22
  • Мнения: 1 283
  интересно ми е дали повдигате темата за магии, астрология и т.н., дали, ако получите нещо, което мислите, че е "омагьосано", повдигате въпроса и др. подобни неща. От Вашия отговор си правя извода, че ако нещо не върви в личните Ви отношения, не се замисляте какво може да сте направили или да се е случило с другия човек, или дори някой да му/й е говорил лоши неща за Вас. Не се ли замисляте, че това отношение също може да е причина за проблеми с приятели, роднини, колеги, гаджета и т.н.?

Какво ти разбираш под омагьосано ? То всеки  потенциално е магьосник сам по себе си, защото изразява и е олицетворение на някаква енергия. Чрез допир, чрез отношение. Има някакво излъчване, което хората усещат на инстинктивно ниво. Всяка негова вещ, която докосва носи тази енергия. В този ред на мисли, ако нещо ти е подарено от сърце, може да ти е на късмет.
Да търсиш причини и в себе си е пожелателно, но да ги търсиш едностранно не е. Не е конструктивно през възприятията на някой друг, да градиш себеоценката си. Това е погрешен ориентир.

# 23
  • Мнения: 1 011
mari eta72, нямам „претенции към света“, но като задам въпрос, не искам да ми губят времето с неща, които не отговарят на въпроса ми. Обясних и какви постове във форума ме провокираха да задам въпроса. В живота си нямаше досега какво да ме наведе на този въпрос, доколкото знам никой от обкръжението ми не вярва в таро, астрология, магии и т.н.
Все пак благодаря за по-конкретните неща, които сте написали в коментара си, въпреки че нямам представа какво значи „достатъчно“, „необходимо“, „не много“, „правилно“ (за подредбата на приоритетите), кои дейности  са „излишни“.
Също така не ми е ясно защо не повдигате въпроса за „омагьосани“ подаръци. Нека направя следната аналогия. Аз може да подаря на някого кутия бонбони, в която според мен няма нищо вредно и със сигурност нищо забранено от закона. Получателят на подаръка обаче може да е прочел някъде, че вещество, използвано в бонбоните, макар и още да не е забранено, е вредно. Мислите ли, че е най-рационално този човек просто да прекъсне контакт без обяснения, вместо човешки да сподели какво не му е харесало и защо?

starinthenightsky, няколко пъти разясних въпроса си и няколко човека успяха да го разберат (за което съм им много благодарна). Интересува ме чисто практически какво конкретно правите и дали обсъждате тези неща? Но други дават като отговори неща, които не ме интересуват. Не ме интересува доколко вярването в уроки и съвместимо с вярата в таро и/или с вярването в астрология. Обърнах се към хората, които се занимават с някое или с всички тези неща, за да ги попитам практически какво правят. Както не ме интересува дали е реалистично по едно и също време да се учиш да свириш на клавирен и на струнен инструменр, но бих искала да знам тези, които се учат да свирят на инструмент, колко време отделят, колко пари им струва (частен учител и т.н.), доколко учат музикална теория, но без да започнат да ми я разясняват, а само да споделят, че отделят на теорията Xч. седмично. Не искам да ми се разясняват астрологически теории, но ако някой се занимава с това, ми е интересно да разбера колко време и пари изразходва.

Ето примерен отговор:
„Веднъж месечно ходя на врачка, отнема около Xч., два пъти годишно си правя хороскоп, отнема около Xч, за тези неща харча сумата Xлв. Чета 3-5 книги годишно по тези теми. Не говоря с колегите си за тези неща, но ги обсъждам със семейството и приятелите. Използвам методът X за проверка дали всичко е наред с подаръците, които получавам.“
Вместо да дадат такъв простичък отговор, няколко човека тук започнаха да развиват теории и на практика да проповядват, а целта на темата ми изобщо не е подобен дебат.

# 24
  • Мнения: 990
А защо ви интересуват такива неща от личния живот на хората ?

Аз ви отговорих по въпроса смятам доста честно и коректно. Интересно ми е вие, какво ще отговорите на моя?

# 25
  • Мнения: 1 011
А защо ви интересуват такива неща от личния живот на хората ?

Аз ви отговорих по въпроса смятам доста честно и коректно. Интересно ми е вие, какво ще отговорите на моя?

Да, Вие сте от тези, които разбраха въпроса ми и отговориха конкретно, за което благодарих.
 Не знам обаче защо задавате този въпрос: "А защо ви интересуват такива неща от личния живот на хората ? ", сякаш съм тръгнала да надничам през прозореца на съседите и да им крада и чета пощата. Този форум е пълен с въпроси кой какво е сготвил, какви дрехи е купил, какво и колко чисти, въпроси за възпитанието на децата и дори още по-лични. Не разбирам защо точно моят въпрос Ви боде очите. Никой не е принуден да пише в темата и да отговаря, но ако реши да отговори, не разбирам защо трябва да ми губи времето и това на други, които може да се интересуват от този въпрос, с неща, които не отговарят на въпроса. Обясних още в първия пост кое е предизвикало любопитството ми. Не е по-различно от това да ми е любопитно как веганството, будизма или др. светоглед, различен от моя, се отразява практически на ежедневието.

# 26
  • Мнения: 6 166
Чак на простащина изби. То бива арогантност и липса на себеусещане бива, ама.. Smiley

# 27
  • Мнения: 1 011
Чак на простащина започна да избива тази арогантност...

Кое е простащина и кое арогантност?

# 28
  • Мнения: 6 166
Като не е по конкретния ти въпрос по-добре да не ти хабя времето Joy Joy

# 29
  • Мнения: 1 011
Като не е по конкретния ти въпрос по-добре да не ти хабя времето Joy Joy

Да, не разбирам защо тези хора пишат в тема неща, които не са по нея, след като си имат цял подфорум с всякакви други теми, които повече пасват на коментарите, които пишат в моята. Наистина не разбирам това поведение.

За пореден път ще направя аналогия, дано поне сега някои хора разберат. Ако попитам някого, за когото знам, че учи немски, колко време и средства отделя, аз не искам да ми обяснява половин или един час за немската морфология или синтаксис, а например да ми каже колко време отделя за граматика, колко за учене на думи, колко часа с учител има седмично и колко плаща за тях, както и за учебниците си.
Ако започне, вместо да ми даде този простичък отговор, да ми обяснява лингвистичните особености на немския език, не е ли най-адекватно да го прекъсна и да му обясня, че не това съм го попитала и нещата, които ми говори, не отговарят на въпроса ми? И не е ли арогантно да използваш чужд въпрос като трубуна за самоизява, която засяга нещо различно от този въпрос, вместо или да отговориш адекватно на въпроса, или да го подминеш и да пишеш в тема, която съвпада с нещата, които имаш желание да разясняваш?

Общи условия

Активация на акаунт