Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 21

  • 40 294
  • 765
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Цитат от статия в Plovdiv24, относно ваксинирането против Covid при  кърмачки: "Ако ваксинираната жена прояви някои от по-честите ваксинални реакции или се притеснява от такива, може да прекъсне кърменето за между 1 и 3 дни, като през това време изцежда кърма, която се дава на детето."
Предполагам журналистът е искал да каже предварително да изцеди кърма, но знам ли... Simple Smile

# 196
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Преди две седмици звънях на педиатърката, че малката беше вдигнала Т през нощта за кратко. Но тя реши, че е по- важно да пита дали съм захранила и, че на тази възраст (6м) вече ТРЯБВА да съм заместила обяд, който според нейната схемичка е многокомпонентен и съдържа всичко, за което се сетите. Само казах "да" и приключих.
Няма заместен обяд, давам някакви пюрета и кажи между кърменията, но грамажите са символични. Хапва толкова, колкото иска.

# 197
  • Мнения: 270
Включвам се с изцепка от фб на тема захранване:

# 198
  • Несебър
  • Мнения: 529
Ми като не му дадеш мляко на детето...като няма риба и рака е риба.

# 199
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Тамън днес се тюхках, че скоро моята става на 7м, няма нито едно заместено хранене, отказва пюрета и мисля да спра т.нар. захранване, защото само хабя храна и нерви.

# 200
  • Мнения: 16 871
Еха, тази поставя нови рекорди  - от 3м захранва. Мисля, че трябва от родилното да се почва, за къде да ги бавят тези деца....

# 201
  • Мнения: 2 352
Захранването се почва на 40 му ден! Тогава за пръв път се изкарва на рязходка, задължително с червено конче и синьо оченце, нали да не го урчасат. То трябва да е захванато за дрешките със секретна игла или завързано за ръчичката. Ако е златно яйце и реве денонощно е защото много го урчасват. Трябва да добавите и икона в количката. Не е защото се храни под час с определено количество мляко и е гладно. Бебета огладняват на 3 часа, а вечер коремчето почива 6 часа. Тогава не са гладни, урчасани са.
От тогава се и почват със сокчета от ябълка и морков, за да може бебето да си набавя витамините, иначе няма от къде. Ако не знаете как се приготвя сока да ви кажа. Стържат се и се покриват със захар, за да може да си пуснат сока и после се прецежда. И естествено се продължава с водата със захар/ глюкоза, за да не се обезводни детето.

# 202
  • Мнения: 16 871
Прясно, прясно от фейса. Точно бисквитки и бишкоти, пълни със захар му трябват:
""Здравейте! Имам бебенце на 6 месеца и половина и хапва мляко 3 пъти на ден, на обяд пюре а следобедната закуска е каша. От пюретата съм вкарала зеленчукови,месни и плодови. Въвела съм и жълтък. Давала съм глутенова каша. Кажете как мога да му го разнообразявам понеже му омръзва вече едно и също. Бисквитки или бишкоти мога ли да му давам? Сокчета? Водата ми я отказва все още...приемам всякакви идеи. Хубав ден!""

# 203
  • Мнения: 2 354
Bugi_, много полезни съвети, благодаря! Само да добавя, че бебетата, освен урочасани, могат да са и лоши, и проклети! Гладни - абсурд!

# 204
  • Мнения: 304
Тези ако разберат мойто как яде, ще им падне шапката. На 2г и половина няма заместено хранене и освен, че си суче, яде по една кофичка кисело мляко на ден и прясно краве мляко пие сигурно три пъти на ден (и пак си яде другата храна). Като виждам какви количества краве мляко иска, направо съжалявам, че намалих кърменията, щото доста скъпо ми излиза постоянно да купувам мляко Grinning.
Убеждавам се, че млякото е основна храна за малките деца, а не само за бебетата.

# 205
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Моят син е на 5 и буквално живее на мляко с какао. Не яде почти нищо 😬😑

# 206
  • Мнения: 4 842
Аз мисля, че открих най-безумния пост във фб.

# 207
  • Мнения: 16 871
3 пъти чета докато хвана някакъв смисъл....

# 208
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Безмълвна съм. Тия бисквити трябва да ги продават със зелена рецепта, че някои майки не знаят какво правят 🤦‍♀️

# 209
  • Мнения: 16 871
Вики, не знам бисквитите или чипса са по-лоши....
Мен, най-демонстративно, моя позната ми каза, че " Ти си много лоша майка, нищо не даваш на това дете". Това след като отказах иоколад, кола, сок, бисквити и солети, шок.яйце, и всякакви подобни и производни. Тогава детето ми беше към 1.5 години.
Какво да правят горките ми деца, не са случили на майка и толкоз.

Общи условия

Активация на акаунт