Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 21

  • 40 309
  • 765
  •   1
Отговори
# 615
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Това с изплакването на устата и аз не го разбирам. Да ме прощават някои майки и педиатри, но го намирам за простотия. А някои чак се разпенват като почнат да ти развиват теории как бебето ще гъбяса и бла- бла.
Това със содата много майки го прилагат, разбира се по настояване и съвет на "опитните" баби.

# 616
  • Мнения: 6 552
Сори за оффтопика

Скрит текст:
Вечната златна класика за мен сега ми излезе в акъла - " давай му след хранене водичка да си оплакне устичката, че да не хване млечница".
Шегата настрана, но и аз понякога се чудя за това нощно кърмене и отбиване кога аджеба им идва времето да се откажат. Вече почвам да го чакам това време, а нямам желание и сили да отбивам насила с рев. А той колкото по-голям става, толкова по-пристрастен към гърдата...

Моя се отби към 1г и 3-4 месеца. От 1г 2м започнах да му предлагам кис. мляко в шише вместо гърда за заспиване. Но само предлагах в стил "от мама ли искаш мляко или от шишето" без да насилвам. Постепенно започна да опитва и от шишето и накрая /месец-два/ започна да заспива с шишето. Все още заспива така, на 2г5м. През нощта спря да се буди може би към 2г, но преди това и като се събуди давах.

# 617
  • Мнения: 7 776
Това с изплакването на устата и аз не го разбирам. Да ме прощават някои майки и педиатри, но го намирам за простотия. А някои чак се разпенват като почнат да ти развиват теории как бебето ще гъбяса и бла- бла.
Това със содата много майки го прилагат, разбира се по настояване и съвет на "опитните" баби.
То е простотия. На хората, които го препоръчват липсват елементарни познания относно какво са гъбичките и като как се разпространяват и какво всъщност се случва в бебешката уста (няма какво да се изплаква, зърното не седи пред зъбите, че да пръска всичко наоколо). Ако минаваха гъбички с водичка, нямаше да си лекуваме вагиналните гъбични инфекции с антимикотици.

# 618
  • Мнения: 1 019
Амммааа неее, то плакненето с водичка е превенция, не лечение. За сведение вече година пада яко цокане и гъби не сме видели. Мен ме съветваха задължително да измивам гърдите преди кърмене с вода и сапун, но не успявах да го правя това в първите месеци, а после осъзнах, е е безсмислено. Просто друг мит според мен.

# 619
  • София
  • Мнения: 1 395
Измиването даже е противопоказно в първите месеци, добре си направила 😁

# 620
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мен ме съветваха задължително да измивам гърдите преди кърмене с вода и сапун...
Някой не ти е приятел Neutral Face

# 621
  • Мнения: 1 019
Мен ме съветваха задължително да измивам гърдите преди кърмене с вода и сапун...
Някой не ти е приятел Neutral Face
Не беше приятелски съвет. Медицинско лице - акушерка ми го даде.

# 622
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Не е нужно да се мият гърдите.
За някои неща се обръщам назад към природата ни. Преди хиляди ходини не е имало сапун, с който праисторическите ни майки да си мият гърдите. Нито е имало часовник, за да кърмят на 3 часа. Едва ли им е хрумвало и да плакнат устите на бебетата си.
Мисълта ми е, че това са естествени процеси и няма нужда да влагаме в тях съвременни средства. Защото те понякога нарушават баланса и съвършенството, които природата е градила.
Хиляди години е било така, после се появяват съвременни науки, които като във вица- много мислили, мислили, та накрая се удавили.

# 623
  • Мнения: 488
Включвам се с пресен потрес от вчерашния ден. Grinning Бяхме на гости при свекървата и дойде и една нейна приятелка. Седнахме да хапваме и ми предложиха да пия алкохол. Аз отказах и казах, че все още не мога да пия алкохол, защото все пак кърмя, а приятелката на свекърва ми изпадна в шок:
- Ама ти още ли кърмиш?!” Flushed
- Да
- Е тя не е ли голяма вече?
- На 5 месеца е
- Ама не е ли захранена?
- Не е, другия месец предстои
- Е поне сокчета не даваш ли? Weary

Шок и потрес как бебе на 5 месеца все още се кърми Grinning

# 624
  • Мнения: 107
Нещо и от мен.

Бабата и дядото наблюдават малкия (13м, захранван по ЗВБ) как ту ровичка с ръце, ту се мъчи да ползва вилица и коментират:
- Много е важно да се учи с прибори! Защо не му давате, така никога няма да се научи. Той е голям вече!
Притеснението им идва от другата внучка, захранвана по класически метод + редица други проблеми, която на 3г все още отказва да се храни сама.

# 625
  • Мнения: 1 019
Като казахте алкохол, се сетих за цигари. Преди време като съм била аз дете, позната на майка ми е кърмила, но е била активна пушачка. По онова време айкос и дълги тънки цигари с ниско съдържание на никотин не е имало, сещате се какво е пушела. И педиатрите са и казвали, че няма никакъв проблем и по кутия на ден, само петнайсет минути преди кърмене да не пуши. И така...

# 626
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 014
vessy.k , и в момента има гинеколози, които казват на бременна жена, че няма проблеми да пие и "малко" алкохол. И инфлуенсъри рекламираха, че може да се пие чаша вино или бира.
 Моя позната, пушеше и при двете си бременности, дечицата се родиха една идея по дребни, но засега уж са здрави.

# 627
  • Мнения: 6 552
Принципно не е проблем да се изпие 200-250 мл вино или бира /не твърд алкохол/, но епизодично, примерно на някой празник, РД,.. На мен лично два пъти ми се случи, пих чаша вино на Нова година и на Св. Валентин. То не става въпрос да се наливаш ежедневно, но 1-2-3 пъти една чаша нищо няма да навреди.

# 628
  • Мнения: X
Все още се кърмим, на 15 месеца.
Някой ми беше казал, че няма проблем да изпия 50 мл. уиски след вечерното кърмене, преди по дългият й сън.
Не съм ентусиазирана, но вчера ударих 20- 30 мл, преди да я накърмя. То колко палмово масло съм изяла, алкохолът ми е най малкият проблем.
Моя братовчедка пушеше по 1-2 цигари ежедневно по време на бременността, по съвет на гинеколог ( нямало да навреди ).
За мен това е безумно, но детето й е здраво-- вече е на 4 г.

# 629
  • София
  • Мнения: 2 409
Моята АГ казва - ти си бременна, не болна. По принцип всеки по-голям шок за тялото може да навреди, поне така си мисля. Ако преди бременността пушиш по кутия, по добре да продължиш с 1-2. Чаша бира вечер също няма какво да направи. На мен ми звучеше логично. Особено при гадене в началото бирата била супер средство Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт