Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 18

• 3 298
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
Винаги можеш да смениш клексана с фракси, само да има. Аз си биех фраксипарин, но го няма някъде или поне така казват и сега си дупча клексан. Съгласувано е с АГ, няма проблем смяната

Здравейте момичета, нуждая се от съвет и мнение. След два аборта вчера правих два теста за бременност, има много слаба втора чертичка. Вчера сутринта пуснах ЧХГ и ми излезе 16. С мутация 4G/4G по PAI съм и имам изписан Фраксипарин 0,4 по една на ден и един аспирин протект. Тази сутрин отидох до аптеката, но имаше само Клексан 0,4. Взех една кутия, а момичетата от аптеката ми обещаха да проверят дали ще може да им доставят Фраксипарин. Взех клексана, защото и двата аборта са ми 5-6 седмица и ме е страх да не се случи отново. Въпросът ми е може ли да остана на Клексан или ако съм няколко дни на Клексан, а доставят Фраксипатин, може ли да го да го сменя. Нямам АГ към момента и тепърва ще търся. Останах разочарована от последните няколко и затова. Тепърва ще записвам и час за хематолог. Ако нещо бихте ме посъветвали от към доктори и тн. ще бъда благодарна.

# 91
Здравейте! Знам, че е обсъждано назад в темите, но някой с опит би ли ми припомнил за прословутото изследване АНТИ ХА. Знам, че се прави точно 4 часа след поставяне на НМХ. Въпросът ми е : бия си го вечер и за да го напасна към работното време на лабораторията трябва да сменя часа на поставяне. Как се сменя часа и колко пъти със сменения вече  час трябва да бия, преди да отида в лабораторията? Благодаря предварително!

# 92
  • София
Можеш да смениш рязко, можеш и постепенно. Поне седмица трябва да си в новия час. 🤗

# 93
Здравейте момичета. Колко време след раждане/ секцио слагате клексан? Различните доктори ми казват различно. Едни казват само 3 дни, други седмица, а трети 10 дни?

# 94
Здравейте момичета. Колко време след раждане/ секцио слагате клексан? Различните доктори ми казват различно. Едни казват само 3 дни, други седмица, а трети 10 дни?
На мен и проф. Паскалева, и проследяващото АГ ми казаха да слагам Клексан 0.4 две седмици след секциото. Аз съм с PAI 4G/4G. Тъй като се притеснявах да го спра, слагах 20 дни за всеки случай.

# 95
  • София
И аз слагах две седмици. С хомозигот по PAI съм.

# 96
  • село в ямболско
Днес пуснах д домер, аптт и  пълна кръвна картина

# 97
  • село в ямболско
Дали са добре слагам клексан 0.4 през ден. Пиех и АП през ден, но не съм го пула 1 седмица.

Общи условия

Активация на акаунт