Помощ! Бебето ни не спи!

  • 6 566
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 17
Весела Коледа, момичета! Моля Ви за съвет. Имаме момченце на 6 месеца и половина, което от около месец не спи добре. Помислихме, че са зъби и започнахме да даваме Дентокинд, мажем с Осадент и Дентинокс, а отскоро и Камилия давам. Лекарката каза, че скоро щели да избият. Започнах да захранвам 4 дни преди да навърши 6 месеца(изключително кърмен е). Откакто започна захранването, вечер спи неспокойно. Приспивам го на гърда, но щом го сложа в леглото му и се събужда. Започва 1 час одисея по приспиване, която той обръща на игра. Щом успея да го приспя и започва будене на всеки 2 часа. Давам вода, не иска залъгалки от малко бебе и давам гърда пак. Заспива и по часовник се буди на 2-3 часа. Проблемът започва към 4-5 часа, когато се събужда с плач, но спи, все едно сънува. Гушкам го и пак заспива, но чак когато си отвори очите. Изпъва си гръбчето и си мисля да не са колики. Неговоте колики започнах сравнително късно и началото на 5 месец приключиха, но се надявам със захранването да не са се върнали. Моля за помощ, как да накарам бебето ми да спи отново и на какво се дължи това събуждане с плач в съня си.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Това са зъби, заредете се с търпение.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 010
И на мен ми звучи като да го мъчат зъби. Кърмене на поискване нощем и дано скоро се поуспокои.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 560
А като захранвате, намалихте ли кърменето? На мен ми звучи сякаш е гладен, щом е изключително кърмен, той ще си очаква същата доза мляко като досега, а не вода и пюре. Щом се успокоява на гърда, давайте му да суче. Зъбките също със сукане се успокояват. А през деня въвеждайте новите храни и не го насилвайте. И половин лъчижка да хапне, пак е нещо.

# 4
  • Мнения: 17
Не, не е гладен, захранен е, но му давам и кърма на поискване. Нощно време, когато се събуди, не винаги иска да яде. Вече незнам какво да мисля, но наистина може да е от зъбите. А дали може просто са сънува от натрупани впечатления?
А като захранвате, намалихте ли кърменето? На мен ми звучи сякаш е гладен, щом е изключително кърмен, той ще си очаква същата доза мляко като досега, а не вода и пюре. Щом се успокоява на гърда, давайте му да суче. Зъбките също със сукане се успокояват. А през деня въвеждайте новите храни и не го насилвайте. И половин лъчижка да хапне, пак е нещо.
Не, не е гладен, захранен е, но му давам и кърма на поискване. Нощно време, когато се събуди, не винаги иска да яде. Вече незнам какво да мисля, но наистина може да е от зъбите. А дали може просто са сънува от натрупани впечатления?

Последна редакция: нд, 27 дек 2020, 14:56 от AnMary

# 5
  • Мнения: 18 879
Моята е на година и 8 месеца и се събужда в истерия доста често, особено от следобедния сън. Иска само на ръце, но и в ръцете ми се извива и съпротивлява, като река да я пусна, свива краката, не иска, започва да се дере. И спеше ужасно малко, към половин час, следобед, единственият ѝ сън денем, а и през нощта спи 8-9 часа максимум, като се събужда. И след тоя половин час следобед съм 1 час на ръце, докато се успокои, че да яде. Единия ден посегна към празното шише с мляко и реших да ѝ давам, макар че 2 пъти - сутрин и вечер преди сън ѝ бяха останали храненията с мляко, и ме убеждават, че и 2 пъти вече ѝ е много. Сега, като ѝ дам и следобед, се успокоява и пак заспива в повечето случаи, за около 2 часа общо, и се събужда спокойна. И аз не знам какъв точно е проблемът, ни не са зъби и колики.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 560
На 6 месеца едва ли сънува от впечатления, много е малък още, за да осмисля нещата. Просто е неспокоен най-вероятно от зъбките. Ще имате още доста такива периоди. Моят син спря да се буди през нощта след като спряхме нощното кърмене на 2 години.

# 7
  • Мнения: 12 725
Може да преживява период на растеж. Ако е така, няма да трае дълго. А ако са зъби... просто бъдете търпеливи.

# 8
  • Мнения: 6 538
Съвсем нормално е това, което описвате. Растат му зъбки на бебчето. Отделно много деца продължават да се будят през нощта до към 2-3г възраст. Моят е на 1.6г и винаги се е будил поне 2-3 пъти нощем. Чудесно е,че кърмите. Няма по-лесен начин за успокоение и приспиване. Може да го вземате да спи при вас, за да не ставате да се разбуждате. Като замрънка само давате гърда и си спите.

# 9
  • Мнения: 3 096
Дъщеря ми е на 13 месеца. Никога досега не е спала непробудно цяла нощ, нито дори само с едно или две събуждания. Буди се по3-4-5-7 пъти. Кърмена е, като даже и сега основната й храна е кърмата. Твърда храна яде ужасно малко, а на нейната възраст вече си хапват по 200-220 гр. ядене.

А от десетина дена е страшно през нощта. Буди се, плаче, пищи, не иска да я приспивам на ръце, като се изморя и като се опитам да я оставя плаче и се извива... Приспивам я по два часа по нощите.

Та, аз не мога да дам съвет или да ви успокоя с нещо...

# 10
  • Мнения: 18 879
Дъщеря ми е на 13 месеца. Никога досега не е спала непробудно цяла нощ, нито дори само с едно или две събуждания. Буди се по3-4-5-7 пъти. Кърмена е, като даже и сега основната й храна е кърмата. Твърда храна яде ужасно малко, а на нейната възраст вече си хапват по 200-220 гр. ядене.

А от десетина дена е страшно през нощта. Буди се, плаче, пищи, не иска да я приспивам на ръце, като се изморя и като се опитам да я оставя плаче и се извива... Приспивам я по два часа по нощите.

Та, аз не мога да дам съвет или да ви успокоя с нещо...

Да, и моята на 13 месеца беше така. По това време започнаха наведнъж да ѝ узлизат почти всички зъби, без долните 2 резеца, които бяха излезли на 8-9 месеца, и 2 кучешки, които още не са избили, та се успокоявах, че е от зъбиѝ обаче и досега е зле. На адаптирано мляко е, почти нищо друго не иска да яде, иначе е много енергична, и на няколко пъти я сварвам, че е докопала курията със сухо АМ и набива от кутията с мерителната лъжица. Ако знам на какъв специалист да я заведа, ще я заведа, но и аз не знам.

# 11
  • Мнения: 3 096
Разсмя ме с кутията с АМ. А моята хубавица се научи да ми дърпа блузите, като ако съм с по-дълбоко деколте или потник направо се самообслужва. Допреди това никога не ме беше дърпала така Grinning Даже вадех гърда и й казвахда дойде, а тя се тръшкаше и искаше да я взема аз. Но от месец някъде дърпа ли, дърпа.

Иначе несъмнено я тормозят зъби сега. Единия кътник се е показал почти целият, а другите с по едно-две връхчета. Един кучешки май също напира. Чак започнах да се замислям дали да не я отбивам вече, че само на кърма да кара...

А обсъждала ли си с педиатъра? Аз следващия път ще я питам какво да я правя. Иначе свеккървата, при все, че и двамата със сина й отказахме, е купила и донесе сироп Апетон...

# 12
  • Мнения: 18 879
Покрай този вирус не съм говорила с педиатърката от доста време. Преди, като е ставало дума, все е казвала, че е от зъби, период било, ама много дълго продължава този период. Мъжът ми пък ме обвинява, че съм викала на детето, и затова била нервна. За викането е вярно, защото аз сама я гледам, чисто физически, нонстоп, без помощ, и има моменти, в които, ако не ѝ викна, значи да я набия, или да ми се пръсне сърцето и нерви.

# 13
  • Мнения: 168
В същото положение съм и аз . След 5 дни става на 7 месеца, а кошмарът с неспането започна малко след като навърши 5 месеца. Тогава започнах захранване. Помислих че е от това. Но се предполага, че за два месеца би трябвало да свикне. Даже давах пак капки против колики и Омнибиотик Панда - и нищо. После си казвам скок в растежа. Ами пак два месеца едва ли. Та и аз за зъби мисля, но така ли за толкова време и един не изби ?!?!!! Само да вметна, че от съвсем малка си спеше по цяла нощ, макар че е кърмена. И изведнъж по сто хиляди пъти проплакване по цяла нощ. В
Точно така е както го описвате - плаче със затворени очи и щом я взема спира и заспива. Вече към 5 сутринта става по-трудно, отваря очи и плаче, понякога иска да играе .... Мазах гелче, давах успокоителен чай, слагах кехлибарено герданче, пускам шумове разни, галя, пея, люшкам кошарата , шъткам.... Е не и не ! Докато не се приспи на ръце. Лошото е че имаме моменти в които даже и гърда не помага. Взимам я в леглото, цоква си и после пак мрънкане и рев... Вече и аз много се изнервих от умората и си го изкарвам на всички около мен и ми е мъчно. Много се обвинявам, че вече два три пъти и на детето повишавам тон, а то не е виновно. Ядосвам се че не знам какво да направя вече. До кога ще се изкара така. И аз съм сама по цял ден. Мъжа ми помага когато може , но все пак и той трябва да си почине от работата. А като си представя че това е само началото на всякакви такива периоди. Коликите верно пасти да ядат...

# 14
  • Мнения: 6 538
Ами да не ви отчайвам, но при моя зъбите започнаха да го мъчат около 6м, а първите 4 /4 наведнъж!/ избиха два месеца след това. И сега все още си го мъчат, вече е на 1,6г. Чакаме последния кучешки и се надявам на малко спокойствие до 2г за кътниците. Така, че зъбите си действат през целия период, просто понякога повече, друг път по-малко.

# 15
  • Мнения: 1 745
Олеле, съвсем се отчаях! Аз откачам от коликите, че пиши и реве като обезумял и чакам да преминат, а то със зъбките било още по...

# 16
  • Мнения: 17
Момичета, благодаря за отговорите. Очаквах, че може би е скок в растежа и ще премине, но не. Явно са зъби, защото венеца му долу е побелял и постоянно го сърби и боли. Положението с недоспиването стана непоносимо. Вече заспива добре, след около 4 часа се пробужда, но не иска да яде, а мажа с гелчето, люшкам и той заспива. Започва будене през 1.5-2. Събужда се в 5-6 и зпочва игра. Много искам да му създам режим , който да е добър за него и за мен, но незнам къде допускам грешка. Моля Ви, дайте ми съвет!!!

# 17
  • Мнения: 3 096
Аз май най-накрая се навих да ползвам услугите на консултант по детския сън.

# 18
  • Мнения: 1 745
Аз май най-накрая се навих да ползвам услугите на консултант по детския сън.
За първи път чувам, че има такава професия! 😊

# 19
  • Мнения: 18 879
Може ли малко повече информация за консултанта? Моята още не е заспала дневния си следобеден сън, вече не се и надявам. Но разчитах да се нахраня, докато , поспи, защото не ме оставя и това да напраея. Вади неща от шкафовете, разсипва храни, котешки тоалетни, удря се, иска да ми яде от чинията, т.е. вади неща от нея и да маже навсякъде, и страшно се изнервям, получавам стомсшни болки и предпочитам да не ям в нейно присуствие нещо повече от някоя бисквита на крак.

# 20
  • Мнения: 3 096
Ами консултантите по детския сън помагат да се създаде режим на детето, да заспива самостоятелно, да спи по-добре и по-продължително. Общо взето, проблемите със съня са в следствие от натрупани грешки от страна на родителите. Дъщеря ми например, заспива само на гърда. Това й е асоциациятя за сън. Т.е, тя не знае как да заспи по друг начин. Съответно, като се събуди нощно време, пак си търси гърдата, за да заспи.

Не е евтина услугата, но като не си спал година и повече нормално, си склонен да ги дадеш.

# 21
  • Мнения: 6 538
Ама това са си нормални фази в развитието. Естествено,че бебето не може да заспи самО. Естествено, че му е нужна майката, зада го успокои и приспи. Съвсем си е нормално да заспива само на гърда. Постепенно с израстването започват за заспиват сами. Но това е продължителен процес. Просто нервната система трябва да узрее за това. От къде е дошла тази идея, че бебето трбява да заспива само и да спи по цяла нощ, не знам...

# 22
  • Мнения: 40
За съжаление преминяват няколко регресии в съня, в 4ти, 6ти, 8ми месец - усетихме силно всяка, бебе, което спеше добре стана малък нощен кошмар. Ако имате близък, който може да поеме детето за няколко часа - направете го и поспете. За жалост няма магия, просто трябва да мине. Следвайте рутина вечер, пуснете бял шум, носете го в слинг - това помага при нас. Успех!

# 23
  • Мнения: 426
Обърнете се към консултант по детския сън. От няколко приятелки знам, че са забравили за безсънните нощи. Със синът ми 2 години не спях повече от 4-5 часа на денонощие. Сега чакам второ и вече съм се свързала с консултант, защото това 2ри път няма да го издържа. Добри отзиви имам и от приятелки в Англия. М****та им на парите, за какво ли не ги давам...

# 24
  • Мнения: 3 096
Пчеличке, знам за две бебета, които са заспивали само на гърда и по цяла нощ цоцкат. След работа с консултант, вече заспиват самостоятелно, разбирай, няма нужда от гърда, от люшкане и т.н.  Евентуално потупване по дупето. Детето не е оставено само или да плаче. Просто се научават да заспиват сами. Ми мен ме е яд, че другите майки са съумяли да научат децата си да спят още от началото, а аз се мъча като грешен дявол с по 6-7 будения на вечер. При нас ни яденето е ОК, ни вода пие, заспива само на гърда и се буди по 100 пъти на вечер, с гърнето сме доникъде... Изобщо...изводът ми е, че съм пълен провал като майка дотук Simple Smile

Яна, при вас може са е само период, но при нас специално е така, откак се е родила. Май има една-единствена пауза от 5 часа и това е. Буди се на всеки час, час и половина, два. Ми остарях видимо за тази година. Не е лесно да спиш малко или некачествено

# 25
  • Мнения: 24
Системата вкъщи е следната - малката (6 мес) заспива в нейното легло около 21.00-21.30 ч след носене на ръце. До 24.00 ч когато е следващото хранене всички останали сме вечеряли и легнали и почиваме. В полунощ, след като си изпие АМ я взимам на спалнята до мен, където заспива и не я местя до сутринта. Ако се събуди стресната, защото е сънувала нещо само и подавам ръка и се успокоява веднага. Сутрин спим до късно и се наспивам качествено. А преди ставах през 30 мин в периода след 03,00 , за да й давам залъгалка или да я успокоявам.

# 26
  • Мнения: 6 814
Как точно се осъществява работата с тези консултанти по съня ..има ли ефект ...може ли повече подробности ...вечер я приспивам в количката и после я местя в кошарата....сама я гледам баща й е на работа до 17ч....и незнам от кога не съм спала цяла нощ без да ставам ..биба не иска ...

# 27
  • Мнения: 3 096
Работи се 2-3 седмици с консултанта, но аз ударих на греда. Две спират временно работа,  а други две записват за април-май..

# 28
  • Мнения: 6 814
Работи се 2-3 седмици с консултанта, но аз ударих на греда. Две спират временно работа,  а други две записват за април-май..
Идват ли на място в дома как става връзката или по телефон

# 29
  • Мнения: 18 879
Моето дете си заспиваше от малко бебе само в креватчето. Вярно, събуждаше се перидично нощем, през деня заспиваше само в количка или с носене, но си стоеше спокойна в креватчето, гледала ме  е през решетките и се забавлява, даже си спомням как на 9 месеца след операция и няколкоседмичен престой в болница, където спяхме на едно легло, когато се прибрахме, изкъпах я и я нхраних, само дето не изпусна въздишка на облекчение, като си лега в креватчето, толкова доволна изглеждаше. Излиза, че тогава правилно съм я гледала, щом си спеше сама, а от няколко месеца не я гледам праилн, въпреки че същото се опитвам да правя, след като не иска въобще да си спи в креватчето и заспива само гушната и легнала в мен, и ако се събуди и не съм до нея, изпада в истерия.

# 30
  • Мнения: 4 032
На мен ми идват две неща наум - може наистина да е гладно бебето, да не му стига кърмата, или вече да не му е достатъчна.
Може да се успокои ако постепенно започвате да увеличавате въведеното количество.
Другото, което се сещам, е че, ако постоянно не може да спи, и не му достига сън, значи може да е преуморено. А преуморените бебета са по-неспокойни. Ако се направят някакви промени в режима, да си набавя достатъчно часове сън през деня, може и нощния сън да се нормализира.
И трето нещо - през деня трябва да има достатъчно интересни занимания, които да го изморяват и забавляват, което също ще доведе до по-добър нощен сън. Много гушкане и да не стои само, особено на тази възраст.

Има една книга, която препоръчвам - Естествено решение за бебешкия сън. От консултантите по съня - има една странична Нани Нани бебе във Фейсбук. На сайта й има лекции, които може да се гледат срещу заплащане.

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 12:52 от Little heart

# 31
  • Мнения: 83
За мен това са зъби. Моето бебе също е на 6 месеца. От две месечна спи по цяла нощ, но до скоро всичко приключи. На 5 месеца избиха 2 зъбчета. И от тогава сън няма ..... В момента излиза трети и е кошмар през деня, а нощем насън реве ....

# 32
  • Мнения: 345
Положението при нас е нещо подобно. При дъщеря ми регресията в 4 месец се прояви в 3ти , 3-4 пъти събуждане само да ди смуче палеца и аз да бутам биба, защото се шашнах, че ще й стане постоянен навик, но се поразчетох, че всъщност така се успокоява и в един момент спря. Започна да спи по цяла нощ като си махна сутрешното хранене към 5 месец като през деня си будуваше и спеше като по таблица, перфектен режим, почнах аз да я захранвам и се промени дневни сън, нормално. Даже махна още едно хранене през деня, започна да прави по-дълги паузи и реших, че ще я слагам да спи по-рано( от 21:00 в 20:00) и чудо - будеше се към 8 часа сутринта, нооо откак навърши 6 месеца дневния сън е някакъв кошмар и за двете ни.  Не иска да заспива, аз я люшкам тя се тръшка, направо си скубя косите и общия сън за деня е около 2 часа, което е сууупер малко. За да спи около 2 часа само следобяд трябва да е в количката навън, вкъщи не стаа-ва! 😤😤 А наскоро и през нощта започна да проплаква, предполагам са зъби, защото е подут венеца, за което нищо не мога да направя, стискам зъби и бутам кошарата по 73747 пъти. На ръба съм да купя едни капки за спокоен сън за бебета, но първо гледам да подобря дневния сън, защото от това зависи и колко ще е качествен нощния, поне на този етап.

# 33
  • Мнения: 20
Момичета, прерових интернет за този проблем и не намерих абсолютно нищо и тъкмо мислех да създавам тема да питам има ли други малки марсианчета и ей ви на Simple Smile Моя е на 7 месеца ++ и още не е спал повече от 2 часа накуп. В началото спеше само при мен - в креватчето си започваше с плач, после с хълцане и накрая повръщаше. Едвам избутах 3 месеца, започна да заспива в креватчето. Бях на седмото небе от щастие, но не продължаваше и час моето блаженство. Малкия плаче на сън, крещи, пищи, понякога не мога да го събудя и не може да се успокои. В момента, в който отвори очи е щастлив, усмихнат, гукащ ангел. Ако са зъбки или го боли няма ли да си плаче и докато е буден? През деня спи по 30-40 мин не повече от 2 пъти, голяма рядкост е да заспи за час - час и половина. Иначе не го чувам да плаче, за 7 месеца не е плакал дори на ваксините, само един път падна от дивана и тогава го чух как плаче. Какво може да е това? Никнат ни зъбки, но няма дори признак за някакъв дискомфорт. Същото нещо прави като вашите - започна ли да го приспивам на ръце се извива, вика, тръшка се, същата история. Буди се и иска да си играе, не можем да го приспим поне час. Приспивам го на гърда, не иска залъгалка и със зор го карам да пие от шише. Пробвала съм да го оставя да поплаче, става само по-зле. Понякога го взимам да спи при мен - май спи малко по-добре, но пак ставаме поне на 2-3 часа. Дано повече майчета споделят какво правите ако вече сте минали през това. Отивам да го приспивам, че и аз да поспя поне час Grinning

# 34
  • Мнения: 18 879
Писала съм вече, но при нас започвам да забелязвам положителна промяна. Доскоро сутрин се събуждаше с рев към 5-6 часа сутринта и трябваше веднага да я взема на ръце. С нея съм влизала в тоалетната сутрин, с една ръка я нося с другата ѝ правя мляко, не можех да я оставя и за това. Следобед пак ад, един път на ден спеше вече, ама се събужда с див рев и пак с една ръка мляко ѝ правя, друго не приема в такива случаи. И през нощта по няколко пъти се будеше, като започнах да я оставям да спи при мен нощем и да съм до нея, като се събуди от следобеден сън, спеше по-спокойно и не преминаваше в истерия. Имало е дни, в които изобщо не ляга да спи следобед. Направо към 7-8 часа вечерта е лягяла. От няколко дни обаче сутрин спи повече, до 7, нощем не ме е събуждала, даже тази сутрин и вчера си се събужда преди мен и си отива при играчките да си играе, а вчера следобед сама си легна на леглото ми и взе да дърпа завивката да се завива, като ѝ се приспа. Много вероятно наистина е било от зъбите, защото гледам, че и кучешките вече са се показали и май това са последните и приключва с никненето на зъби.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Търпениееее, моята дъщеря е на 2,4г и още няма  здрав сън  нощем Simple Smile

# 36
  • Мнения: 20
Моя син вчера спа 7 часа и последния час, между 6 и 7 седях будна над креватчето му и обмислях дали да не го събудя, дали нещо не му е станало, а няма да ви казвам какъв шок ме обзе когато се събудих и видях колко е часа. Е, снощи нямаше от какво да се притеснявам, обратно към познатата рутина Grinning

# 37
  • Мнения: 11
Леле вие как се оплаквате от деца които спят по час и половина два наведнъж през ноща 😄 , моето се буди през 30/40 мн ... от както се е родила хахах. Сина ми също беше така. В момента вече е на 9 и отдавана го минахме този период . Незнам дали забелязвате но всички бебета тук са на кърма ,едно не чух така да се буди и да е на АМ . Аз също кърмя и сина ми кърмех и при него всичко това свърши когато го отбих .

Общи условия

Активация на акаунт