Empties... или СВЪРШЕНО е с теб - тема 6

  • 118 284
  • 723
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 590
Ондин, аэ също не полэвам маски эа лице с много малки иэключения. Първото е почистващи маски веднъж седмично, а второто е една хиалуронова маска, но нея я полэвам само след определени коэметични терапии. Предпочитам серуми, кремове-според мен имат по-голям ефект от маските. Все още чакам някой да ме убеди в противното, отворена съм эа оборване на мнението ми, но на практика не виждам реэултат от маските все още. Може би се вижда след години редовно полэване.

# 361
  • София
  • Мнения: 6 194
Аз обичам маски за лице, купувам и ползвам много, такива с отмиване като мия косата слагам, другите пъти шийт маски без отмиване. Те са си турбо серум. Абсолютно моментален ефект има при някои, за временен не знам тъй като са част от рутината ми , ако се спре серума или крема - също ефекта изчезва.
Ничие мнение не оборвам и никого не убеждавам.

# 362
  • USA
  • Мнения: 7 281
Обожавам маски,дори вмомента държа една на лицето си.Ползвам всеки ден,за да съм първа Хубавица на Америка.
Аз виждам ефект,особено при озаряващите маски.
Апропо маски,разочарована съм от така хвалените Апивита.Не правят нищо особено.Доизразходвам медената и мисля,че ми остана още една,след което спирам да купувам.

# 363
  • варна
  • Мнения: 674
А кои са тези които те правят Първа убавица на Америка, че и ние да станем Първи убавици по Българско?Stuck Out Tongue Winking Eye

# 364
  • Мнения: 1 985
И аз не споделям възторга по Апивита - не бих казала, че са нещо кой знае какво спрямо повечето, които ползвам на най-различни марки. Единствено една с мастиха хиос ми беше допаднала преди време.

# 365
  • София
  • Мнения: 6 194
Аз много харесвам тиквата, гроздето и кактуса на Апивита. Най- нехаресвани са ми тези с мед, пчелно млечице и почистващите. Останалите са горе-долу Grinning

# 366
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
- любим молив, който ползвам от години. Поднових 3 бройки (всичките налични в близките Лили и Ремедиум), тъй като разбрах, че щели да го спират. Confused

# 367
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 466
Момичета, някоя от вас има ли идея къде все още се продава този продукт?

Понеже е най-икономичното нещо на света, две години нямах търпение да свърши. После се оказа, че не мога да му намеря заместител, който да е толкова нежен и толкова дълбоко почистващ. Ако знаете такъв, също ще съм ви много благодарна. 🤍

# 368
  • Мнения: 2 583
Мажа се и аз упорито с маски всяка седмица от почти 20 г. И да, при мен има ефект. Първо наблягах на почистващи един път седмично, последните години задължително нещо антиейдж/хидратиращо. Не използвам скъпи продукти, и хума с вода ми върши работа на 35г. все още.

# 369
  • София
  • Мнения: 13 029
Включвам се с още една "порция" привършени дрогерийни продукти.

Почистване на лице:
Скрит текст:




Мицеларната вода на Виктория Бюти е много икономична и добре почистваща, но понякога ми идваше прекалено силна и изсушаваща, а и леко ми щипеше.
Мицеларният гел на Велнеа също е супер икономичен, но не е моят продукт по никакъв начин. Гелообразното лепкаво усещане не ми харесваше и не успях да го доизхабя.
Тоалетното мляко на Афродита ми е сред любимите бюджетни продукти. Буквално за цена около 3 лв. почиства добре, разтваря грима, не ми люти, не ми омазнява, не ми изсушава, има приятен аромат. Не е подходящ за основен продукт, но като част от почистването върши добра работа. Идеален е и за пътуване, заради малката опаковка.
Измивният гел на Билка купувам отвреме-навреме. Ту ми харесва, ту не го понасям. Вероятно зависи и от сезона. В момента ми се отразява добре, защото не ми опъва кожата и няма разни частици, които в този сезон избягвам, а ароматът ми харесва много. Този продукт е единственият, който поднових от изброените по-горе.
Ексфолиращата маска на Балеа не е лоша, но ми остави леко мазно усещане след ползване и се отми твърде бързо. Почти не усетих ефекта, вероятно заради съвсем фините частици, а и я ползвах по време на вземане на душ, заради което се отми страшно бързо и ми остави чувство за неудовлетворение от продукта. Вероятно нещо подобно в тубичка с по-голямо количество би ми допаднало.

Продукти за лице:
Скрит текст:


Атопи контрол кремът на Юсерин вкъщи се ползва много често. От мен, от съпруга ми, от децата. Особено в студените месеци не оставаме без него и е сред задължителните ни продукти. Съпругът ми е с атопичен дерматит и само това оправя чувствителните раздразнени места, а на мен ми допада консистенцията и усещането след нанасяне. Вече имаме нов комплект с продукти от серията.
Кремът на Юсерин с урея също много ми допада. Особено в това студено време. Моята кожа се чувстваше отлично с него. Засега не съм подновила, защото взех друг дневен крем, но ще подновя, когато падне сняг и кожата се нуждае от добра защита.
Серумът с хиалурон на Балеа ползвах за първи път, след като четох много добри отзиви за него във форума и определено се присъединявам към дамите с отлични впечатления. Буквално усещах кожата си стегната, освежена и сияеща. Продуктът е много икономичен, нанася се лесно, попива бързо и е прекрасно допълнение към дневния крем. Ще подновя скоро, но в момента ползвам серум с Вит. С на друга марка, от който също съм приятно изненадана и ще пиша повече, когато мине достатъчно време в употреба, за да видя ефекта.

Продукти за коса:
Скрит текст:

Сухият шампоан с нар на Балеа не е лош, но ефектът му е далеч по-краткотраен от любимите ми сухи шампоани на Батиста. Има приятен аромат, върши работа за спешни случаи и не оставя много талк, но няма да го подновявам. Излъгах се и взех с памук на същата марка - не съм доволна, но ще го доизхабя и се връщам към любимеца ми на Батиста.
Флуидът срещу заплитане на Велнеа с арган също не е лош продукт, но не е достатъчно ефективен при мен. Косата ми е чуплива, гъста и със сухи краища, заради което трябваше да слагам много голямо количество и свърши бързо. Предпочитам чисто арганово масло, кристалите на Виктория Бюти или кремовете за коса на Балеа. Няма да подновявам.

Аромати:
Скрит текст:

За любимия ми Дав няма да пиша. За съжаление, в момента съм с Рексона - уж същият тип, аромат, визия, но ужасно усещане. Ще пиша, когато свърши, защото упорито ще го доизхабя. И после се връщам към любимите ми Дав - няма значение кой аромат, но няма да им изневерявам повече.
Уиш на Шопард - много любим за студеното време парфюм. Сладък, захаросан. Няма да подновявам засега, защото имам много парфюми, но със сигурност след време ще се върна към него (примерно, следващата или по-следващата зима).

Скрит текст:
Зелената вода за уста на Лидъл. Много ми хареса. Влюбих се. Бях чела отзиви, че е силна и т.н., но на мен ми беше перфектна. Задължително ще подновя съвсем скоро.

# 370
  • Мнения: 2 583
Моите празни опаковки този месец:


За тяло:
 2 олиа приключих, на Микса и Нивеа. На Нивеа се купува постоянно от около 3 месеца и скоро няма да го сменя. На Микса купувам доста често, то се измива по-бързо. Харесвам си ги много и често ще ги виждате.
Самобръсначките на Жилет с тройното ножче са ясни, но все пак харесвам много повече с двойното Венус Ривиера.
Маслото за тяло на Икаров го купих от аптека за да профилактирам стрии, но го има и в ДМ. Мирише чудесно на портокал, има хубав състав. Оставя мазен слой, но не ми е правило петна по дрехите. Определено бих купила пак.
За коса:
Спреят за обем на Тафт се вижда колко е използван. За мен е адски спиртосан,никакъв обем не прави. Доста изсушава косата, а на чувствителен скалп не искам да си помислям каква беля ще направи.
Пяна на Syoss не съм купувала от доста време, тази е за уплътняване и обем. Направи ми косата двойна, в сравнение с горния спрей. Усещам си косата плътна, твърда, което ми харесва. Скоро я купих, но отива в кофата, защото има дефект във флакона. Веднага ще я подновя.
Маската на L'Oreal Absolute repair не е моята протеинова маска определено. Ако прекаля с количеството, косата ми се сплесква. В същото време винаги я усещам суха и някак слаба като ефект. Въпреки че косата ми е не е прекалено третирана, чудя се как се харесва от сухи и изтощени коси.
За лице:
Маските на Фармона с роза и сибирски ирис скоро ги показвах, не са нещо особено, но предпочитам с розата, по-лека е.
Ексфолиантът на Христина с овесени ядки го мъчих доста време. Никакъв резултат, използвах го и за краката.
Серумът L'Oreal Revitalift laser renew е чудесно бюджетно попадение. Използвах само вечер вместо нощен крем, стигна ми за 2 месеца. Има леки озаряващи частици, доста успешно и бързо ми заглади фини линии. Според мен е подходящ за всеки тип кожа. Ще го купувам често.

# 371
  • USA
  • Мнения: 7 281
А кои са тези които те правят Първа убавица на Америка, че и ние да станем Първи убавици по Българско?Stuck Out Tongue Winking Eye


Laughing Имам няколко маски,изпробвани дълги години,които винаги бих купила отново,което за мен и моята лакомия за козметика и нови продукти означава,че наистина са страхотни.
На прима виста и без да се замислям...

Всички маски на Sisley харесвам,особено тази с черната роза.Купувала съм 3-4 пъти поне и сега пак ще си я поръчам докато ми е на ума.Другата ми любима е тази за чувствителна кожа(в бялата тубичка),пак за озаряване и освежаване на тена.

Capture Totale DreamSkin 1-Minute Mask  на Диор е маската,която обожавам.Дори в тази тема съм писала за нея и ако не се лъжа съм я купувала 2-3 пъти.
Когато се родиха близнаците,съм спяла по 3 до 4 часа в денонощието.Сякаш за няколко месеца остарях с 15г,до такава степен пак смазана физически и дори психически.Тази маска я ползвах почти всекидневно,защото ми даваше бууст на свежест до такава степен.От друга страна мисълта,че правя нещо хубаво за себе си ме караше да се чувствам по-добре.И като размер е 70-75 мл,което стига за много време.

Goddess Skin Clay Mask на CHARLOTTE TILBURY е друга маска,която съм хвалила тук в темата.Хем в голям размер,хем не особено скъпа,а е страхотна.Сега проверих за цената при нас,$55 за 70 мл е повече от прилична цена.По принцип от всички маски най не харесвам глинените,но тази се отмива лесно.Помня,че ухаеше страхотно и лицето ми ставаше меко и го усещах страхотно чисто и свежо.

The Lifting & Firming Cream Face Mask на LA MER също съм купувала 2 пъти и помня,че наблягах на челото,което по линия на гените ми,е зона,която най много би се набръчкала.Като цяло мисля,че Ла Мер са овърпрайснати и рядко ги заглеждам,но тази маска ми е направила много хубаво впечатление на ниво опъване на кожата.

Вмомента съм намазана с нощната маска Moisture Surge Overnight Mask на CLINIQUE.Пратиха ми 30 мл подарък към поръчка,но съм сигурна,че съм я купувала в пълноразмерна опаковка,защото като видях тубичката,си спомних колко доволна бях навремето от тази маска и още от една друга от серията за пъпки.40-на долара за 100 мл маска-нощен крем си е чудесно попадение.

YOUTHMUD® Glow Stimulating Treatment Mask на GLAMGLOW за бистър и свеж тен е също маска,която бих купувала многократно.Проблем ми при нея е,че много бързо съхне и зверски опъва кожата.Повече от 5 минути не бих я изтърпяла,но след отмиване кожата ми е почистена в дълбочина и има здрав,свеж вид.

От българските маски,маската на Талодерма за мазна,склонна към акне кожа е тотален мой фаворит за последните 10-12години.Случайно поръчах от сайт,после като се прибирах в България никога не я намирах в аптеките и все трябваше да ми я поръчват.Сега лятото в Бг,отново си взех една тубичка(дъщеря ми я ползва) и съжалявам,че не се запасих с повече бройки.Много добре й се отразява на пори,пъпки и особено покрай цикъл.Люти на очите,обаче как почиства кожата и веднага тушира зачервявания и пъпки.


Маските на Нивеа в пликчета(не кърпите) също ми харесват.Особено почистващата,имаше и такава с мед.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 00:30 от Adoralova

# 372
  • Мнения: 2 590
Много полезно Адоралова, мерси. Може ли да поспамя и да питам по темата с маските, а вие как съчетавате крем и маски, защото примерно тези на Сисли са без отмиване, нощни маски. То и повечето анти ейдж маски, освен почистващите естествено, като попият се втриват в кожата и се оставят така. Тоест преди да си легна нанасям маската, не я отмивам и така няма място за крем и серум. Същият проблем сутрин. Как да си нанеса продуктите, след като съм клепала маска, която е без отмиване (каквито са повечето)?

Иначе маската на Сисли (една бяла, не помня точно с какво беше, но не с розата) е страхотна наистина, супер плътна е и опъва лицето направо. Ползвала съм я. Само че не мога да си представя да я ползвам всеки ден.

Мои любими почистващи (щото такива ползвам само почти) са почистващата на Боди шоп, тази с кафе на Боди шоп, на Бабор със салицилова киселина, Глам Глоу почистващата им маска, както и обикновена българска хума, а също имам и 1 кг средиземноморска хума, която е страшно добра.

Извън тези си купувам от време на време и едни пилинг маски или хиалуронова маска от козметичката ми, но те са адски скъпи, а и с хиалуроновата имам същия проблем-не се измива. А след нея не мога да сложа серуми, само крем, но пак имам чувството, че става много..

Та... в този смисъл вие заменяте всеки ден сутрешна или вечерна рутина с маска, така ли? Щото иначе трябва да се отмие маската, а това е контрапродуктивно.

# 373
  • Мнения: 1 132
Имам маската без отмиване на Uriage. Слагала съм я и само нея на почистено лице, а също и след серум с хиалуронова киселина, ниацинамид, алфа арбутин. Попива без проблем.
Примерно 1 път в седмицата я използвам, като преди това съм правила почистваща маска.

# 374
  • Мнения: 2 590
И има ли по-голям резултат от крем?

Общи условия

Активация на акаунт