Empties... или СВЪРШЕНО е с теб - тема 6

  • 118 281
  • 723
  •   1
Отговори
# 315
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203

Течен сапун- пяна, лимитирана серия на Лидл. Прекрасен! Обожавам аромата на ванилия, отделно се пени чудесно, а е много икономичен. Жалко, че не е в редовния асортимент.

Бебешки душ- крем на Клоран. Ползва го дъщеря ми за атопична кожа. Много приятен, почти никакъв аромат, почти никаква пяна, но оставя кожата с приятно усещане след измиване.



Два крема за лице на Сиен. Първият е хидратиращ, с матиращ ефект( който не установих) против блясък( извинявам се, не знам как да го преведа по- добре). Иначе лека и ефирна консистенция, попива бързо.
Вторият е нощен крем с Q10. Много тежък, попива бавно. Ще пробвам с друг, засега не смятам да подновявам този.



Спрей за коса, изложена на слънце. ММ го ползва повече от мен, че има дълга коса. Не ни хареса. Оставя косата с напластен слой от спрея, прави трудно сресването.
Второто спрейче е ултра лек балсам с арган. Много приятен аромат, не утежнява косата.

# 316
  • София
  • Мнения: 1 460
Вчера приключих и този измивен гел за лице Himalaya Pore Tightening Tangerine Face Wash :

Купувах го лятото, т.к. Нямаше от любимия ми с Нийм. Води се за свиване на порите с матиращ ефект. Определено кожата ми не лъщеше след него, за порите не знам. Хареса ми, ароматът му е много много хубав. Харесвам марката и формулата на измивните им продукти. Вероятно ще купя пак като редувам този и зеления с Нийм. Сега обаче имам да доизразходвам един Cien, който купих на една почивка. Simple Smile

Мисля да споделям впечатление след всеки изразходен продукт, защото почнат ли да се събират ме домързява. Пък и заемат място в шкафа. Сега мисля минавайки през ДМ да хвърлям та каквото може от опаковките. Simple Smile

# 317
  • Мнения: 1 370
Скрит текст:
Лосион за тяло с жасмин на Корес - невероятен - лек, попива моментално, не оставя следи и има страхотен, автентичен аромат, който се задържа по кожата, влачи шлейф и може спокойно да замени парфюм. Голям фен на марката съм, и лосионите и душ геловете им са ми вечни любимци, въпреки че не са евтини. Ще продължа да ги купувам с удоволствие.

Ролон на Роже Кавайе - споменавала съм го много пъти, това ми е поредна и за съжаление последна опаковка. Вече не го намирам по аптеките.

Isntree TW Real-bifida Ampoule - много добър серум - попива лесно, не лепне, не прави кир ефект. Неароматизиран. Съдържа 88% бифида лисат, пептиди, хк, антиоксидантни и успокояващи екстракти. Въобще, за всеки по нещо. Считам го за един изключително добре балансиран продукт, идеален за тези, които искат ефекта на няколко серума в един. Също така е по-евтиния (и подобрен) вариант на известния серум на ЕЛ. Препоръчвам го горещо.

Neogen Dermalogy White Truffle Ampoule Drop Mist -  първият корейски тоник, който ми предизвика пъпки. Подозирам, че е от екстракта от трюфел в него. Което е много жалко, защото иначе е много приятен - освежава, попива светкавично, омекотява прекрасно кожата. Освен това е и доста евтин в бг сайтовете, което е рядкост сред корейската козметика у нас. Много ми се ще да му дам още един шанс, да видя дали не е имало съвпадение и пъпките са били от нещо друго...но на този етап ще се въздържа от повторна покупка.

Petitfee Gold EGF Eye & Spot Patch - много приятни хидратиращи и освежаващи пачове за под очи, брадичка и чело. Богато напоени, с хубав състав и не се плъзгат. Ползвам си ги за глезотийка от време на време, иначе не ги считам за задължителни в рутината ми. Цената им по българските сайтове също е поносима, последно ги взех за около 24 лв. Бих повторила. Марката като цяло е бюджетна, но с качествени продукти. Препоръчвам я.

Klavuu Nourishing Care Lip Sleeping Pack - прекрасна нощна маска за устни, която оправя дори и тежко положение. За съжаление се харчи изключително бавно и изхвърлям около 1/3 от нея, заради изтекъл срок на годност. Няма вкус и аромат. На този етап няма да я повторя. Не посягах често към нея и не е продукт, без който не мога в рутината си.

# 318
  • Мнения: 1 000
Здравейте,ето и моите изхабени продукти.
Сапуните на тази фирма са много хубави,душ гела ми се падна в абонаментна кутия,но никога няма да го взема на реална цена от 20и няколко паунда.Иначе като състав е много хубав и веган

# 319
  • Мнения: 2 075
От много отдавна не съм писала в темата, защото все ненамирах време да снимам опаковките. Но с удоволствие чета вашите ревюта. Снимките са от различни периоди.


KUESHI LEMON SHOWER GEL – това е ми е първи продукт от испанската марка. Свеж и наситен аромат на лимон, с малко количество образува достатъчно пяна. Не оставя аромат по тялото, но доста енергизиращо действа на сетивата. Получих го от бюти кутия, но ако го видя бих го купила.
Garnier Skin Naturals Hyaluronic Acid Ampoule Sheet Mask обилно напоено платно, обогатено с концентрирана бързодействаща ампула. След 5 минути кожата ми бе освежена и изпълнена с влага. Бих купила и други маски от марката.
Шампоан и балсам за коса Sunny Side Balea –за да спестя място в багажа за два шампоана и маски за мен и детето през лятната почивка потърсих нещо, което да е подходящо за третирана суха и омазняващи се тийн коси, попаднах на този 2в1 шампоан и балсам. Дори да си призная, че не забелязах в началото, че от едната страна е шампоана, а от другата балсама. Де факто два пъти съм си измила косата само с шампоан и мога да кажа/напиша само хубави неща. Косата ми бе мека, лека и овлажнена.. Като пробвах и с балсама му давам 6-ца! Лесно разресване и хидратирана коса. При детето също се държеше отлично. Естествено, че ще подновя.
За 3-ти път си вземам Серума с ниацинамид на JORGOBE и поддържам мнението си оставено отпреди в темата. Консистенция като безцветен гел-желе, лесно се нанася и разнася, веднага се усеща хидратацията, бръчките омекотени, лицето като че ли уплътнено. На сутринта и през деня съм с усещане за гладка, кадифена и озарена кожа. Нямам петна или белези от пъпки, така че за тези проблеми не мога да дам отзив. Бих закупила отново.

Розова вода с розово масло / какво да бъде друго?/ на Розаимпекс. От много време я мъча да оползотворя, но и сега има в нея около 1/3. Щипе ми! Това е причината да не я харесвам и няма смисъл да заема място в козметичния шкаф. Имаме много по добри марки.
BETA-GLUCAN DAILY MOISTURE CREAM IUNIK – с лек и приятен аромат, маслен крем, които в последно време предпочитам, тъй като попиват моментално и оставят един защитен маслен, но не мазен филм. Кожата е омекотена и блърната, но през деня това чувство изчезва. Още повече затова допринася и слънцезащитата ми към него момент. Усещах кожата си по суха това лято и с две думи идва ми лек този крем, но иначе за нормална кожа ще е чуден.
Биологичната лавандулова вода с анти акне ефект на INA Essential – купена за детето, но поради неприятната миризма на водата почти не я ползваше. Не мога да оставя отзив дали работи в насоката за която е предназначена водата, шишето е почти пълно.
От подарения миналогодишен мъжки адвент календар на Douglas, може би единствено към тези два продукта ММ направи рекция или по скоро от околоочния. Точно където свършва околоочната зона и бузата след няколко дневна употреба първо под едното око се получи нещо като пъпка тип ечемик – розово, плътно топче без връх. След няколко дена се появи и под другото око. Моментално ги спря. Съдържа чиста морска вода, екстракт от бамбук, пантенол, витамин Е, аргинин и масло от ший. Каза, че съм му била опитно зайче Joy
CERAMIDIN CREAM DR.Jart+ - гъст, маслен крем вече не с толкова приятен аромат, но пък достатъчно други благини върши за кожата. Отново се разтапя върху кожата, запълва, хидратира и подхранва. Пак ще подновя.
Друг корейски любимец свърши и ще трябва да се подновява, а именно CENTELLA GREEN LEVEL EYE CREAM PURITO. Лека консистенция, попива за секунди, овлажнява и при редовна употреба зоната е освежена, озарена, финните линии позаличени. 30мл тубичка я използвам доста време.
И едно твърдо веган масло/серум на LUSH с невероятен и силен, арганов аромат. Отдавна не става за употреба, но по външни белези нищо му няма, не личи да е развален. Това приличащо на мини сапунче за да се използва трябва да се натисне леко върху кожата и пак не се размазва. Именно, че употребата на натиск върху лицето, рязтягането на кожата не ми допадна и го скрих от погледа си. Не може да се разтопи накяк си, а иначе е смес от различни масла.

Душ крем на LE PETIT MARSEILLAIS с кайсиево масло и бяла лилия. Харесах крема, аромата, нежната пяна. Не помня откъде го закупих, но имам желание да пробвам и други продукти на марката.
Мицеларна вода за чувствителни зъби на Lacalut – не люти, но и не усетих стягане на венците. Постоянно сменям водите за уста, като тази не влиза в листа със желанията ми.

И малко грим продукти си заминават – черния молив на Essence и червилото в гилза са много стари. А двете матови червила, получени от бюти кутии са цветове, които не нося. Да, пробвах ги, като това на Bellapierre е по кремообразно, не преминава на маската, но пресушава устните, не ми се изтрива при пиене или хранене, но много ми е тъмно, а освен това има тежка миризма на .. неприятно. Докато това на Sleek цапа яко, не пресушава устните и е много ярко за мен. Първото се чисти трудно, второто веднага.

Последна редакция: сб, 16 окт 2021, 23:14 от Pink Dress

# 320
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 466

Отчетен постинг.
Обявила съм пълно въздържание от купуване на козметика и толкова се радвам, когато успея да изхвърля някакви опаковки. Не знам защо, винаги посяга към по-пълните и така всичко трудно свършва. Купувам единствено тампони за почистване, боя за коса и подобни.

Ще започна с top coat лакът на Essence, защото ме впечатли. Със сигурност съм го купувала преди повече от 5! години и не се е сгъстил, нито изгубил качествата си. Дълго съм го пренебрегвала, а и ходех на маникюр, но отскоро се лакирам сама и с него наистина всичко е два пъти по хубаво. Прави стъклен блясък и оптически обем, прикрива несъвършенства като например малки балончета на лака, трайността е безкрайна, поне при мен. За един месец успях да го докарам до пълно сгъстяване - разтяга се като корда. Веднага си купих пак, името и опаковката са променени, надявам се качеството да е същото.

По добри отзиви във форума си взех 3 шампоана Здраве. На моята коса си беше греда - не мога да повярвам, че шампоани с консистенция на плътен бял крем могат така да заплетат косата. Накрая е премита и някак изтощена, оправям с балсам и финиш. Успях да свърша този с Хума, който е най-приятен и като аромат, и като ефект. Другите два миришат на мъжки парфюм от 90-те и са още по-брутални. Ще ги видите тук след много време.

Део спрей на Нивеа - без забележки съм, но съвсем обикновен дезодорант. Поръчала съм Mitchum пак по ваши отзиви.

Шампоанът против косопад на Христина съм имала вече няколко пъти, наистина нямам косопад, но нямам и нови растежи. Бих купила отново, но след време.

Tigi сухият шампоан представлява една хубава опаковка и нищо друго. Усещам го някак лепкав по косата, не ми хареса. Имам още един такъв, но няма да купувам повече.

# 321
  • София
  • Мнения: 1 460
Днес приключих поредна опаковка от Balea Med Ultra Sensitive Shampoo:
Скрит текст:

Любим ми е. Измива много добре, има съвсем лек аромат и най-важното е, че не дразни скала ми. Редувам с шампоаните на Alverde и Здраве. При следващото ходене до DM ще се заредя отново. Simple Smile

# 322
  • Мнения: 31
Здравейте! Доста празни опаковки се събраха.

Nuxe Delicate Cleansing Oil - Много приятно олио, което с лекота премахва всякакъв грим. Икономичен продукт, който бих купила отново.
Oriflame NovAge Facial Cleansing Oil - Олиото не е лошо, но с някои спирали се затруднява.
Douglas Nourishing Cleansing Butter - Справяше се с премахването на грима, но консистенцията му беше по-скоро зърниста. Не се разтапяше гладко по кожата.
Lierac Baume En Huile - Чудесна консистенция, която при допир с кожата се разтапя. Никакъв грим не можеше да му се опре, НО люти на очите.
Ecooking Peeling Mask - Получих я с някоя от бюти кутиите. Много ми хареса, но не съм сигурна дали бих платила реалната й цена. Иначе бях доволна.
Oriflame NovAge Ultimate Lift Serum - Хубав серум, който използвах в комбинация с другите продукти от серията. Кожата ми се чувстваше добре, но не мога да кажа, че имат "лифтинг" ефект. Бих купила серията отново.
Context Micro Derm Regenerator - Този ексфолиант също беше в някоя от бюти кутиите. Много добре почиства, но е доста силен и пресушава кожата, поради тази причина рядко посягах към него. Не бих купила.
Roc Soleil Protect - Чудесен флуид, който използвах ежедневно. Не е тежък. Не мазнее прекалено и е отлична основа за грим. Единственото, което не ми харесваше беше силният аромат. Въпреки това, бих го купила отново.

# 323
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
- нищо особено, приятен ежедневен цвят, балсаместо усещане и почти никаква трайност. Няма да повторя.

# 324
  • Мнения: 1 985
Крем за ръце с магарешко мляко So'Bio

Попива бързо, не оставя филм, кожата на ръцете ми е суха, но с него се чувства добре. Подновен.

Олио против стрии Babylove

Много ми хареса! Попива бързо, поддържа кожата нежна и мека, няма усещане за опъване или сърбеж, с много нежен и приятен аромат, без изобщо да е силен, което в първите месеци на бременността ми беше супер, защото силните миризми ми бяха неприятни. Доста икономично - ползвах го няколко месеца, а слагам обилно.

Маска за лице Fito

Не обичам шийт маски, а все си купувам Simple Smile Тази е доста напоена, стои стабилно на лицето, след нея кожата е мека и подхранена.

Маска за коса Fito с кефир

Харесвам много лучената и яйчната маска на марката. Тази обаче една идея повече ми утежняваше косата. Иначе както и останалите, е супер икономична, аз я ползвам вместо балсам.

# 325
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
- харесвам шампоаните на Balea, особено за цената им. Ще купя отново.

# 326
  • Мнения: 2 075

KEUNE CARE – SATIN OIL MASK – маска за възстановяване на безжизнена коса. Работи повече от отлично и за моята мега, гига, тера суха коса. В смисъл отлично хидратира и омекотява, и съживява косъма. Разресването става много по лесно. Маслата от баобаб, моной и маракуя явно са добра комбинация. Има лек приятен аромат. Бих купила отново. Но на мен маска никога не ми достатъчна, за да мога напълно безпроблемно да разресвам косата си. За целта ежедневно използвах МУЛТИФУНКЦИОНАЛНИЯ СПРЕЙ 10В1 бях изключително доволна, и от цената му също. Отново съдържа множества масла, кератин и пшеничени протеини, но освен това и UV защита. Или поне така пише. Мирише чудно, но не ми харесва много помпата, и си изсипвам направо в шепата.
Привърших и PURITO GALACTO NIACIN 97 POWER ESSENCE – Попива веднага, не е мазен, не лепне, без аромат. Но също не разбрах неговата роля. Слагах го след тонер и без тонер, не разгърна пред мен своите функционални способности. Ползвах го почти цяло лято, не ми е допринесъл за запазване на хидратацията или озаряване на кожата ми. На моменти усещах пощипване, най-вече в областта на веждите и то като съм ги скубала.
Sun Care Cream Spf 50 на DR.Derm Professional – учудващо добро кремче – лесно се разнася, хидратира и омекотява, дори блърва кожата, не оставя бели следи, има лек аромат. Но ми направи впечатление, лятото най-вече в часовете на най-силното слънце, че бузите ми парят, дори ми се струваха леко зачервени. Може би не предпазва добре за такива периоди или е необходима допълнителна защита – като шапка например. Иначе е с нови химични филтри. Няма голям брой лоши оценки на съставките му в различните сайтове за проверка.
GATINEAU AGE BENEFIT™ INTEGRAL REGENERATING CREAM - DRY SKIN
Крема мостра оползотворих за 4 -5 намазвания, но сякаш не успя да ме спечели. Нормална консистенция за такъв продукт, бързо попива, но бързо изчезваше усещането за хидратирана кожа. Пробвала съм озаряващият пилинг гомаж, транформиращия почистващ крем и пачовете на тази марка и съм изключително доволна от тях, но тук не се появи такава любов. Мога да му дам нов шанс през лятото.
Обновяващ и рехидратиращ крем с ниацинамид на NINI Organic lab – има още и зелен чай и зелено кафе, хиалурон… НЕ! За първи път ползвам крем с консистенция на разбито 1% кисело мляко преди да съм наляла водата за да приготвя айрян. Именно, че той капваше на земята или дрехата ако не си достатъчно бърза при загребване от бурканчето. И въобще не попива бързо, стои като не размазан слой. Като аромат присъщ на био кремовете. Хидратация никаква, а от там и бързо си усещах лицето сухо.
TEEN DERM α-pure на ISISPHARMA –  за интензивно третиране проблемна кожа на тийнката. Виждам, че има ефект ако се ползва редовно заедно с други продукти от серията. Малките младежки пъпки изчезват доста бързо, а откак го ползва /а това не е хич редовно/ не виждам черни точки по лицето й.  Но това е част от терапията предписана от козметик. Пробвах крема на моята суха кожа на ръката – бял, лек крем, без аромат, попива мигновенно. Ще се подновява.

Маските на L’ Oreal са ми любими – обилно напоени платна и кожа и след това.
Соли за вана Мечтател на Балея – аз вана нямам, но вършат чудна работа за киснене на краката……в легена. А и в крайна сметка си бяха на рафта с продуктите грижа за крака. Ухаят интензивно на череша и ванилия. Краката дали миришат после не съм ги помирисвала. Joy Кожата става мека и хидратирана. Естествено, че ще купя пак.

Отдавна употребени, без последната, но не мисля, че ще имам по различно мнение за нея от останалите. Да отбележа първо, че всички шийт маски по инструкции трябва да се отмият след като се махне платното. Това ме учуди?!
Динамичен Понеделник –след дългия работен ден. С екстракт от върба и какаови зърна. Обилно напоено платно, но след като измих лицето си никакво овлажняване не остана по кожата ми. Язък направо! Лицето стана сухо. Би трябвало да почисти, рефрешне и овлажни, но се справи само с почистването.
Веселият Вторник и срещу лошото настроение. С екстракти от диня и мента. Целта й е да изглади, оживи и овлажни кожата. Отново обилно напоено платно, но този път и през всички останали дни не ги послушах /производителите/ да отмия екстрактите. Много материал имаше не попил и около 5 минути ми отне да го втрия с изключителни бавни и нежни потупвания. Това е много време! Но накрая кожата най-вече на бузките я усещах една мека, плътна и напомпена сякаш, но пък в зоната на здрача /бръчките/ ми не, грам не бяха омекотени.
Лека сряда „Докато си гледате любимото шоу“ с екстракти от зелен чай и праскова. Би трябвало да овлажни, омекоти и успокои! Тази маска най- ми хареса от всички дни, защото при нея бе най-осезаема мекотата на кожата. Най-блърна лицето.
Активен Четвъртък – след спорт /ми аз не съм спортувала/ с екстракт от божур и синя боровинка. Работи в насоките да успокояване, подхранване и овлажняване. Отново кожата бе мека и влажна.
Пламтящия Петък – за предварителна парти подготовка – с екстракти от кокос и личи. Озаряване, тонизиране и овлажняване ни обещава. Да, имаше ги но не бих казала Уау!
Романтичната Събота или подготви се за твоята среща! Аз на такава не съм ходила….Stuck Out Tongue Winking Eye С екстракти от червен портокал и папая, за да елиминира следите от умората, подобри тона и тонизира. Просто беше като предходните дни от седмицата.
Перфектната неделя за пълен релакс със синьо агаве и лотус или Дзен ефект!  Ще я направя довечера и ще споделя дали съм усетила ефекта!....... Късно вечерта.... не усетих ни Дзен, Фън шуй и никакви други ефекти. Почти никакъв аромат, а може това да е отлично, значи не съдържа парфюм и ароматизирани съставки, отново доста количество от маската, доволно си намазах шия и деколте. Но нито омекотяване, овлажняване имаше накрая.
Нито една от маските  нямаше някакъв отличаващ се, запомнящ аромат на съответните екстракти. Всички ми миришеха еднакво. И като крайно мое мнение не бих ги купила отново!

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 23:37 от Pink Dress

# 327
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Bioten - крем за лице с Витамин С го ползвах през летните месеци.Много лек крем точно за жегите, бих го повторила с удоволствие, нямала съм абсолютно никакви проблеми с него.Харесвам марката, от по- бюджетните продукти за лице Биотен са ми любимци от много време.

# 328
  • Мнения: 82
Christophe Robin Hydrating Melting Mask with Aloe Vera - от бюти кутия, опаковката беше малка, но ми стигна за няколко проби. Много ми хареса. Наистина се стапя в косата, много е икономична и косата ми беше доста съживена. Аромата е хубав, разресвах се по-лесно. Аз използвам винаги допълнителен продукт при сушене, но маската е впечатляваща. Със сигурност бих я купила, но съм решила първо да използвам вече отворените такива.
BIOTEN SKIN MOISTURE 3 IN 1 Мицеларна вода DRY SKIN COTTON EXTRACT - вече я поднових. Почиства, не дразни очите и има приятен и нежен аромат. Не е силно ароматизирана като някои от другите им продукти.

# 329
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
- радвам се, когато изхабя червило, парфюм, руж. Simple Smile Безкрайни са ми тези продукти. Хареса ми този топъл есенен аромат, но няма да подновя - търся нещо ново.

Общи условия

Активация на акаунт