Скандинавски филми и сериали - Тема 3

  • 73 663
  • 813
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 929
Цитат
Aко избираме какъв филм да гледаме семейно, винаги аз гледам дали има голотии, а той - дали има карантии.
Голотии и карантии - твърдо нье! Хахахахаха

# 61
  • Мнения: 2 861
Уж щях да правя почивка, но в читанка нищо ново и започнах Trapped. Все едно се върнах в детските години в късния соц откъм бит и сняг 😀 Никак не е лош първият сезон. Наистина няма общо с Мостът и Убийството, но си има собствен чар. Дотук слухово най ме радва шведският, датският не толкова, а исландският направо не ми харесва. Бившата съпруга на главния герой като му закряка името ми бие на румънски.
Ако някой знае заглавието на песента, с която започва първи епизод на Trapped, моля да го напише.

# 62
  • Мнения: 4 721
Trapped първим сезон ме простреля право в сърцето ❤️но вторият в тотал щета 🙄

# 63
  • София
  • Мнения: 7 805
Ако някой знае заглавието на песента, с която започва първи епизод на Trapped, моля да го напише.
KALEO - Vor í Vaglaskógi
Скрит текст:

# 64
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Изгледах и втори сезон на Springfloden, много, много ми хареса. Искам и трети да има! ❤️
Свалих си саундтраковете на Broen , Forbryelsen и Springfloden на телефона и сега само си ги менкам, като мелодия при повикване. Тотално изтрещях... 🤣🤣🤣
Идва ред на Karppi. Ще го сваля тези дни и... релакс! 🤗

# 65
  • Мнения: 4 371
Karppi на мен ми потръгна само в началото, но не успях да го завърша. Springfloden ми стана любопитен покрай добрите отзиви и ще го гледам.
За съжаление и при мен се получи така с Trapped -  хареса ми само първи сезон.

# 66
  • Мнения: 2 861
Ако някой знае заглавието на песента, с която започва първи епизод на Trapped, моля да го напише.
KALEO - Vor í Vaglaskógi
Скрит текст:


Много благодаря!

# 67
  • Мнения: 11 307
Ако търсите песни от филми и сериали, тук има  инфо за всички
https://www.tunefind.com/

# 68
  • гр.София
  • Мнения: 4 151
Благодаря за препоръката за  Trapped. Много ми хареса  първият сезон ,изгледах го за един ден.  И в Исландия ми се приходи.

# 69
  • Мнения: 1 355
Току-що изгледах първи сезон на Springfloden! Леле! Страхотна кримка!
Насилието ми дойде една идея в повече, но това въобще не е минус за историята!
Отдавна не бях гледала толкова добре изпипан и интересен криминален сериал!

Последна редакция: нд, 31 яну 2021, 22:51 от Manique

# 70
  • Мнения: 2 861
Приключих втори сезон на Trapped. Всичко друго как да е, но накрая остана едно неприятно чувство на безнаказаност на тинейджърската безотговорност, точно обратно на съчувствието ми по роднинската линия в края на първи сезон.
Започнах Springfloden и като за начало се радвах дори на цветовете. След многото сняг в Trapped и неудовлетворителния финал изглежда обещаващо.

# 71
  • Мнения: 6 346
Springfloden е страхотен. Simple Smile А цветовете ми харесаха и на мен, панорамните гледки между сцените ми направиха особено силно впечатление. Много обичам Стокхолм.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 043
Здравейте, гледала съм само Мостът, но, както повечето зрители, останах запленена. Човешките истории, които се преплитат, главната героиня с всичките ѝ особености, криминалния сюжет, музиката... Blush И аз страдах, че отпадна Ким Бодниа, но с Хенрик започна нова линия, която много ми хареса!
Скрит текст:
А сцената на болничното му легло в последния епизод, която беше любовното им обяснение, ме докосна и усмихна... Един от най-хубавите за мен моменти.  

Може би е глупав въпросът ми, но на какъв език говорят във филма? Шведски, или и датски? Simple Smile

Като свърши, не ми се почваше друг сериал, да не си "развалям вкуса" Simple Smile , но сега ви чета и събирам идеи.

# 73
  • София
  • Мнения: 13 597
И шведски и датски.
Имаше едно интервю с двамата, но не мога да го открия. Там обясняваха за езиците.

# 74
  • Мнения: 6 346
Сага е шведка и говори на шведски. Мартин и Хенрик са датчани и говорят на датски. Съответно в шведската полиция говорят на шведски, примерно шефът на Сага (и после шефката), а в датската - на датски. Ако се заслушате, ще забележите, че шведският е доста по-отчетливо произнасян език, а датчаните сякаш непрекъснато завалят, говорят като пияни.

Общи условия

Активация на акаунт