Скандинавски филми и сериали - Тема 3

  • 73 771
  • 813
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 309
Вчера гледах по Нетфликс една нелоша шведска мелодрама (филм, не е сериал) - "Stockholm East":

"Двама непознати, свързани с обща трагедия, се срещат случайно на гарата и започват безразсъдно приключение, изпълнено със страст и лъжи."

Филма е много хубав.

# 121
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Планирала съм също за гледане "Svinalängorna/Beyond", "Mørke/Murk"Her i nærheden/A Place Nearby" ( в последния играе Тюре Линдхарт от "Мостът", още съвсем млад). Малко почивка от сериалите. Blush

Гледахме Murk този уикенд. Малко мудно тръгна и тъкмо да го спрем, взе че стана интересно. Всъщност, много ни хареса.

# 122
  • Мнения: 7 190
Само в Нетфликс ли ги има последните споменати филми?

# 123
  • София
  • Мнения: 3 111
Само в Нетфликс ли ги има последните споменати филми?

"Stockholm East"
го има в Замундата.

Вчера гледах "Svinalängorna/Beyond" (по Нетфликс). Оказа се, че е по дебютния роман на шведско-финската писателка Susanna Alakoski (доколкото виждам, не е превеждана на английски). Много хубаво направен, но тежък филм. Страхотни актьори, камера....
Съдържанието накратко:
Скрит текст:
Главната героиня е щастливо омъжена с две деца. В един момент получава обаждане от болницата, че майка й е много болна и й остава съвсем малко. Разбираме, че тя е прекъснала връзката с майка си преди много години и дори съпругът й не знае нищо за миналото й. Първоначално Лена не иска да отива в болницата, но съпругът й я убеждава. Редуват се сцени от миналото и настоящето, които разкриват едно изключително травматично детство в дом с родители - алкохолици и насилие. Сюжетната линия с детството беше перфектно разказана, тази в настоящето - не толкова, поне мен леко ме издразни, защото имаше някои нелогични неща в поведението на Лена. Финалът също не беше съвсем убедителен. Но като цяло филмът е много силен и си заслужава.

# 124
  • София
  • Мнения: 3 111
Извинявам се за поредния пост, изчаках някой друг да пише преди мен, но при това затишие пиша отново. Relaxed

Още два хубави (датски) филма от Нетфликс: "Rosita" и "Key House Mirror". Хареса ми, че и двата филма адресираха по много открит и в същото време деликатен начин проблеми като остаряването, имигрантите, любовта в по-късна възраст, справянето със загубата.

Накратко за сюжета:
Скрит текст:
"Rosita" - Улрик е баща на двама големи синове и работи в риболовна фабрика. След смъртта на съпругата си решава да се ожени повторно и избира млада филипинка, която търси по-добър живот в Дания. Малкият му син, с когото живеят заедно, не приема добре новината. Нещата се усложняват още повече, когато той започва да се чувства привлечен от бъдещата съпруга на баща си. Много топъл и неподправен филм.

"Key House Mirror" - Лили се грижи за парализирания си съпруг в дом за възрастни. Ежедневието й е монотонно, докато в един момент в дома се появява нов обитател, с когото тя може да общува, да се смее и да се забавлява. Зараждащите се чувства я карат да преосмисли брачния си живот и да си даде сметка, че е обръщала твърде малко внимание на себе си. Лили решава да бъде смела и да започне нещо ново, но дъщеря й не одобрява това, още повече, че се тревожи и за здравето на майка си. Възхити ме уважението към възрастните и разбирането на техните нужди, както и посланието, че и в напреднала възраст човек има право да е щастлив.

# 125
  • Мнения: 2 821
Before We Die сезон 2 къде го гледате?

# 126
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Before We Die сезон 2 къде го гледате?

Аз още не съм. Няма го из българските сайтове.

# 127
  • Мнения: 2 821
И аз не го намирам.

# 128
  • Мнения: 3 417
Препоръчайте ми нещо , което го има онлайн или в торентите .
Гледа ми се хубав скандинавски филм или сериал / най- вече сериал/
 Благодаря .

# 129
  • Мнения: 5 906
Криминален-Мостът /Bron или Broen/ датско-шведския.
Некриминален - датския Правителството/Borgen/
За мен са еталон в жанра си.

# 130
  • Мнения: 3 417
Първият съм го гледала и ми е точно еталон и първият най- любим сериал евър .
 Вторият ще погледна .
Благодаря .
Открих и първият сезон на Преди да умрем и може и него да започна .

# 131
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Изгледах Björnstad. Страхотен!

# 132
  • Мнения: 342
Препоръчайте ми нещо , което го има онлайн или в торентите .
Гледа ми се хубав скандинавски филм или сериал / най- вече сериал/
 Благодаря .

Погледнете и на 1-ва страница на темата.
Скрит текст:
А и аз имам доста голям списък.Последно гледах:https://www.imdb.com/title/tt4937942/   Sorjonen

Последна редакция: пн, 15 мар 2021, 18:29 от марго67

# 133
  • София
  • Мнения: 3 111
От СФФ гледах "Туве" (фино-шведски). Много интимен портрет на художничката/писателката Туве Янсон в преломни години от живота й. Мъжът ми, който няма отношение към личността и творчеството й, и общо взето, беше дошъл основно да ми прави компания, остана много впечатлен. В последните месеци му проглуших ушите с възторзи за скандинавското кино и сега се убеди, че има защо.

# 134
  • Мнения: 3 417
От СФФ гледах "Туве" (фино-шведски). Много интимен портрет на художничката/писателката Туве Янсон в преломни години от живота й. Мъжът ми, който няма отношение към личността и творчеството й, и общо взето, беше дошъл основно да ми прави компания, остана много впечатлен. В последните месеци му проглуших ушите с възторзи за скандинавското кино и сега се убеди, че има защо.
Дано се появи някога в торентите . Туве ми е любимка

Общи условия

Активация на акаунт