Банята - 37 тема

  • 47 249
  • 769
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 9 684
Чистенето не е само "търкане", включва и препарати, ако има нужда. Капки обаче не остават ако обършеш с кърпа мокрото 😉

"Матовите петна" по плочки се свалят с гъба и сапун.

Явно ти си единствената, която използва препарати.
За второто твърдение бих те върнала към неорганичната химия от училище - варовик с какво взаимодейства (шупти), като се налее в него/по него?

# 121
  • Мнения: 40 280
Всъщност ако повърхността е добра (и варовикът не се прилепва здраво) се чисти с каквото и да е, и с гъба и сапун, и с мокра кърпичка и с какво ли не. Оцети и прочее трябват за по-лошите повърхности, по които варовикът залепва здраво.

# 122
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Чистенето не е само "търкане", включва и препарати, ако има нужда. Капки обаче не остават ако обършеш с кърпа мокрото 😉

"Матовите петна" по плочки се свалят с гъба и сапун.

Явно ти си единствената, която използва препарати.
За второто твърдение бих те върнала към неорганичната химия от училище - варовик с какво взаимодейства (шупти), като се налее в него/по него?
Аааа не и аз ползвам Wink
При нас е доста варовита водата. След миене на банята подсушавам с кърпа за да няма капки. То не че след 30 минути не ги образуват пак като влезе някой да се къпе.

# 123
  • Мнения: 175
Ако чистиш редовно няма значение инокс или хром 😉

Не смятам да робувам на вещи и искам уреди, които да ми улесняват живота, а не да им треперя и да ги почиствам след всяка експлоатация. Давам си сметка, че не е реалистично да почиствам постоянно след всеки в къщи, а пък и живота е твърде кратък и има къде-къде по-приятни и по-важни за мен неща да правя Simple Smile
Като купувам, определям си бюджета с мисълта, че не искам да ми създава ядове, но има вероятност да се наложи да го сменя след някоя друга година и съм с нагласата, че не е безценен.
Някъде по другите теми и за почистването на котлони имаше коментари.
Полезно е тук да споделяме опит и знания, но не виждам смисъл да се спори или доказва кой го прави по правилния начин, защото нещата не са съпоставими - нито аз съм с твоя уред, нито ти с моя, същото важи и за водата. "Редовно" е относително понятие. Като сме по цял ден на басейна и имаме гости, няма да дебна кога гостите влизат в банята, за да почистя след тях капките варовита вода.
Отделно, не всеки обзавежда за себе си. Ако си сложиш наематели, няма как да знаеш дали почистват "редовно" според собствените ти стандарти.

# 124
  • Мнения: 1 689
Нашата баня е готова почти. Има някои довършителни работи, но в общи линии вече се ползва. Доста се забавихме, чакахме майстори и накрая ММ си е направи сам с един приятел. Нямаше как да чакаме повече, защото скоро ще родя и си ни трябва използваема баня. Прави се основен ремонт, нови тръби, къртене на стари плочки, всичко. Двама човека, поразбирват от ремонти, но с други професии иначе. Беше спешен ремонт, набързо в почивните дни около Коледа, общо 6 дни отне.
Аз много си я харесвам, компактна е но стана каквото исках. За момента е със завеска, нямаше време за параван. Ще се слижи в последствие, матов съм харесала.




Вратичката на котката 😁

# 125
  • Мнения: 175
Вратичката на котката 😁
Много свежо изглежда, със здраве да я ползвате Simple Smile Вратичката ме накара да се усмихна - никой няма да се чувства дискриминиран.

# 126
  • София
  • Мнения: 1 742
Със здраве да си е използвате. Само клапана го преместите горе на бойлера.

# 127
  • Мнения: 1 689
То бойлера още не е свързан😬 На централна топла вода сме и се ползва инцидентно. Какво му е на клапана иначе? Ако евентуално потече ще пада водата над котешка паничка, което ще е драма само за маца 😾

# 128
  • София
  • Мнения: 1 742
За да важи гаранцията клапана трябва да е горе на бойлира.Ако се скъса гъвкавата връзка бойлера ще се източи и ще ви замине нагревателя.

# 129
  • Мнения: 1 689
Аха, не предполагах. Ще имам предвид значи. 😊

# 130
  • Мнения: 9 684
Честита баня и от мен! Наистина изглежда много свежа, много добре се е справил мъжът ти, да ти е жив и здрав!
С удоволствие да си я ползвате!

# 131
  • София
  • Мнения: 714
Честита баня sibil1987 !
Дълго и безаврийно ползване!
Би ли споделила с какви размери е банята и малко инфо за отоплителния уред?
Сигурна съм, че котката е многа щастлива! Simple Smile
Благодаря!

# 132
  • SF
  • Мнения: 20 771
Много симпатична баня! Харесах си цели 2 неща: сините плочки и моноблока - харесах си ги като за мене. Simple Smile Ще споделиш ли информация за тях?

# 133
  • Мнения: 1 689
Точно такива ярко сини плочки исках, трудно ги намерих. Навсякъде преобладава кафявото 🙄. Не помня обаче как се казваха, от СИКО са.
Моноблока го взехме случайно, ще го видим колко ще изкара. Този мисля че беше http://temax.bg/product/41875/monoblok-z-o-combo-lt-2141a-r-pp.html
Конвектора е Адакс за баня, ползваме го вече трета година и е супер.
Банята е с приблизителни размери 1,70 х 2,20.

# 134
  • SF
  • Мнения: 20 771
Красавец! Малко по-квадратен харесвам, но и този е идеален!
Цветът на плочките е доста добър! Аз имам една малка тоалетна за правене, но май напролет ще стане. За майсторите, казваш, да не те питам. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт