Нека да върнем децата в училище

  • 4 209
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 65
Темата е отключена! Който иска да изкаже мнението си е добре дошъл да го направи! Нека си върнем нормалния живот!
Сигурно ти е трудно с четири деца в тази интересна и бунтарска възраст.
Но в случая присъственото обучение не мисля, че ще ти реши тревогите, а просто ще измести фокуса и ще ти даде измамно спокойствие.
Не ми е лесно, но се справям, поне най малката се връща на училище в понеделник. Всеки делничен ден съм на работа и малките са вкъщи сами, връщам се от работа в 18ч, когато няма къде да отидем на разходка освен по магазините и градския транспорт. Кака им не иска да ги извежда навън без мен защото не я слушат. А тя цял ден седи на телефона, от време на време ходи на домашни партита, а аз я мисля дали няма да прекалят с алкохола и направят някоя беля. Надявам се да ги пуснат на училище всички и да отворят моловете и заведенията за да не стои цял ден пред екрана и да не ходи по къщите на Сульо и Пульо.

# 46
  • Мнения: 104
Това не ме плаши. Вижте колко хора от умират други в пъти по коварни болести които даже не искам да споменавам. Тези статии са манипулации с цел всяване на паника у хората, както и да ги подтикват да се ваксинират. Изобщо не ви парзалям, ако ви пързалях отдавна да съм спряла да пиша, опитвам се да ви вразумя...
Първо - ужасните болести, които не искате да споменете, надали са с нас от 1 година, непознати са и са толкова силно заразни.
Второ - аз и научна статия ви цитирах, в преден пост, но вие решихте да я подминете. И тя ли е манипулация? Мога да ви цитирам още 50 научни статии, които освен физическите проблеми, могат да покажат и когнитивните и дълбоките психичните проблеми от срещата с ковид. Както мога и да ви цитирам психологическите усложнения, които могат да настъпят, както при децата, така и при техните учители, от страха да не си предадат вируса, от страха да не загубят любим учител/ученик и т.н.
Трето - виждам, че си губя времето. Вие сте тук да вразумите нас, неуките и непрогледналите, а не, за да си направите по-леко ежедневието за себе си, като дадете децата си на така ужасните и мързеливи учители.
Както и да е. Може би сте егоистка, която не иска да погледне по-далеч от носа си, или може би личната ви драма, прави така, че да ви е трудно да станете съпричастна към ежедневната трагедия на милиони хора по света. А може би това си ви е капацитета и само толкова си можете. Не знам, не му е нито времето, нито мястото за анализи.

И за да не спамя, ще коментирам отново анкетата ви, която ви накара да пишете, както и като цяло тезата ви - така поставена, тя не си тежи на мястото. За разлика от фейсбук пространството, когато кажете, че нещо е доказано, трябва да дадете пример. А не хората да търсят тези ваши доказателства. Дали ще цитирате научни статии и публикации на български, руски, английски, китайски и какъвто и да е език, вие трябва да го направите. А не "аз знам, че е така, защото ми съвпада с тезата".
Доказано значи нещо, не го слагаме, за да си чешем езиците и да си придаваме важност.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Гери, с така написан документ просто няма как да събереш достатъчно поддръжници. Документът не струва, звучи несериозно, некомпетентно, зле е със синтаксиса и всичко.  Дори при най-добро желание да подкрепя, просто ще ме е срам да го направя. Все едно го е писала истеричка-тройкаджийка.

# 48
  • sofia
  • Мнения: 419
Прочетох темата по диагонал и предварително се извинявам, ако съм пропуснала нещо. Само искам да споделя, че в никакъв случай не бих подписала. То толкова много се изписа, че не знам има ли смисъл от аргументи. Трябва да разберете, че без други работещи мерки в държавата училищата са страхотен усилвател на епидемията. А това, че не била страшна...

Признавам си, че се потресох от "разходките" в Джъмбо. Как това се връзва със здравословния начин на живот и борбата с обездвижването - не мога да си обясня.
Само в нашата държава се подчертава дебело, че училищата са ЕДИН НОГРОМЕН ПРОБЛЕМ, който е основателен за увеличаващите се случаи на заразени с вируса . Това, че нямаме самодисциплина и разум е доказано многократно. Учени от Оксфордския университет излязоха със становище, че учениците не са най-голямата заплаха в тази обстановка, но постоянно се повтаря на масовката противното и очевидно тя се връзва на всяка дума, изречена от по-висшестоящите. Не случайно в другите старни спряха ВСИЧКИ обучаващи се за не много дълъг срок, докато само тук се взимат централизирани решения, тъй акто трябва да осигурим спокойствието на всички, вързали се на глупостите, с които сме залети постоянни, вместо да имаме самодисциплина и сами да спазваме мерки и дистанция. Ако има желание, то се намира и начин. Най-лесно е да си седим по къщите до края на учебната година, защото общетсвото не иска ефективен начин за решение на проблема, неговото желание е за възможно най-лесния и спокоен начин, при който да си създава нулев стрес. Помислете за гимназистите, които бяха само един месец на училище Не трябва да притрайваме постоянно и да чакаме всичко на готово. Тази пандемия доказа, че моделного българско общество чака единствено някой да му помогне и да му дава всичко в сребърна лъжичка, вместо да прояви самоинициатива и борбеност.

# 49
  • Мнения: 3 250
За бога, братя и сестри, спрете темата!
Принципи, морал, нещо?
Употребата на хора, с цел, да има кой да ни гледа децата, независимо от цената?
Редно ли е да оставяте това тук?

# 50
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Училището НЕ Е безплатна занималня.
Децата ходят на училище,за да получат образование.Не защото няма кой да ги гледа.
Учителите са там,за да ги образоват.
И в момента си вършат работата дистанционно.

# 51
  • Мнения: 65
За бога, братя и сестри, спрете темата!
Принципи, морал, нещо?
Употребата на хора, с цел, да има кой да ни гледа децата, независимо от цената?
Редно ли е да оставяте това тук?
Да, темата не нарушава правилата по никакъв начин, всеки от нас има право на мнение

# 52
  • Мнения: 1 603
Мислех да не пиша, но как да не ти прикипи от подобен род мислене. Наистина не мога да повярвам, че още има хора не можещи да мръднат от това ниво. Но как да не може, преди дни имаше тема от момиче, криещо др. на събирания у тях, а те пък лъжещи родителите си. Без думи, коментирах там, изтриха ме.
В този ред на мисли - от това, което прочетох, сигурна ли сте, че децата Ви посещават учебни занятия? По- големите от тях. Въпросът е към авторката.
И моите са големи, не не е ок, затворени, но не мрънкат. А и да искат не смятам, че е редно да го правят на фона на това да останат сираци. Примерно, без да съм паникьорка. Наистина ли, за са си осигурите временното спокойствие в краткосрочен план ще жертвате животи в дългосрочен? Я погледнете по-далеч от собствения си нос. Времето на вън е почти пролетно, да подтиква към определени потребности. Разходки, да, но и без вирус разходките до мола ли ви се свеждат? Разбирам притиснати те до стената и обезверени, борещи се за оцеляване родители, и аз самата съм с три деца, но никога не е било ок да ги забия да обикалят магазини. А и те не искат.
Грубо или не, пренаселеността в София наистина си каза тежката дългогодишна дума. Откъсвайки се от корените си хората забравиха що е природа, що е труд. Без да искам да насаждам, че някое е или не е нещо си и, че всички трябва да мислят като мен и да ме разбират.

# 53
  • Мнения: X
И аз подписах. Децата трябва час по-скоро да се върнат в училище.
Тежки уроци имаме да учим с тази психоза, която се създаде. Дано ги научим.

# 54
  • Мнения: 1 011
И аз подписах. Децата трябва час по-скоро да се върнат в училище.
Тежки уроци имаме да учим с тази психоза, която се създаде. Дано ги научим.

По-скоро ще научим, че не можем да се надяваме съгражданите ни да имат здрав разум и да виждат по-далеч от носа си. А, и също, че много хора не могат да понасят собствените си деца.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 4 682
Мисля, че ще е добре който чете петицията, да знае, че инициаторът й не носи маска в автобусите по няколко пъти на ден и се разхожда в Джъмбо. Не се заяждам.
Гери, дано да съзнавате какви могат да бъдат последиците от всичко това: от една страна искате да са отворени моловете и ресторантите, от друга всички ученици в училище и от трета - сте против маските в градски транспорт. Колко време може да продължи така, преди да се запълнят болниците.

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 10:51 от marzeliva

# 56
  • Мнения: X
На всички трябва да им е ясно, че много неща ще се променят, независимо как ще се провежда образователния процес. Ако детето бяга от часовете и се шляе по кафенетата, родителят ще трябва да поема задълженията си. Тези платформи отварят доста възможности. Много родители вярват, че в момента, в който децата се върнат в училище, ще се прекратят техните задължения по отношение на образованието. В училище се учи, домашните задачи се изпълняват и ако не се прави, вината не е в учителя, а в детето, което не си изпълнява задълженията. ДО показа истинското лице на нашата образователна система. Върху училището се стовариха задължения, които е невъзможно да се поемат. От професията избягаха много качествени хора, а тя е призвание. Децата, които работят, имат нужда от развитие, понякога остават на заден план, защото учителят трябва да се занимава с тези, които са в училище само заради "компанията" или да не са в мола. Много бих искала, както в други образователни системи, да се въведе наказание - отстраняване от училище. Тогава детето нарушаващо учебния процес може да се обучава и чрез ДО.
От изключително значение е социализацията на децата в училище, но това не означава да се държи както му е на сърце, а да спазва правила. Някои родители наистина не издържат, но питат ли съучениците и учителите на тези деца, какво им е в училище. Крайно време е родителите, абдикирали от възпитанието на децата си, да го направят.

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 12:44 от Анонимен

# 57
  • Мнения: 2 022
Никакъв шанс да подпиша такава петиция.

# 58
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Никога не бих подписала! Загубихме приятел от Ковид, тази болест е като руска рулетка - не знаеш дали ти няма да си гръмнатия! 
 ДО е част от съвременния обучителен процес. Даже преди пандемията можеше човек дори висше образование да завърши дистанционно ! Децата , които са научени да учат от родителите си , учат и в условията на дистанционно , тези , които са изпуснати - те са проблем на родителите си . Проблем на образованието очевидно не са учениците, а родителите, които са абдикирали от възпитанието на своите деца!

# 59
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Не можахте ли да изберете някой по-грамотен радетел за образУванието, който да ви представи исканията?
Така някак олеква цялата история...
Имам чувството, че на Geri369 би имала полза, ако се позадържи около дистанционно обучаващото си дете, явно присъственото обучение е оставило по някоя и друга дупка в знанията ѝ.
За моралната страна на въпроса няма какво да кажа, много хора са го написали преди мен.

Общи условия

Активация на акаунт