С какво ви дразнят свекървите? - 126

  • 51 633
  • 766
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 502
Креми, честито! Липсваше Hug само хубави неща да има вече!
Наистина при вас бързо се натъкмиха нещата, синът ти се освети, че не става толкова народ в една къща. Ама добре че и ти скръцна със зъби и им даде начална скорост Smiling Imp
Не бива вечно да ги дундуркаме (така говоря, щото моите са още малки Grin).

# 166
  • Мнения: 1 735
Креми честито, много късмет на новото семейство и на вас. Радвам се че писа 🤗 Беше качила снимки преди време, помня ги, наистина са ти сладури и децата и снахата. Успяхте ли да оправите визата и

# 167
  • Мнения: 502
Уауу, много добри свекърви месеци наред, включително и моята Simple Smile
 Така ми домъчня за темата, че идвам с един виц :

Покана за сватба от еврейска майка:
- Със съжаление Ви каним на сватбата на моя превъзходен син - лекар и някаква безделница, името на която не запомних. Най-голямата катастрофа в семейството ни ще се състои на 8.08. от 18:00 часа в дома на младоженците.

# 168
  • Мнения: X
Да се включа и аз в темата за съкровищата 😁 С какво ме дразни моята ли... дразни ме с факта, че понеже е залепила единия си син за полата си, се опитва и с другия. Дразни ме с това, че ние чакаме дете, с единственото от което тя се интересува е ремонта на селската и къща, който трябва да се прави с пари от синовете и плюс работа, когато тя каже. Мъжа ми работи, в движение е по цяла седмица, госпожата му заявява, че в събота ще почива, а в неделя трябва да помага на село. Факта, че ще става баба изобщо не я вълнува, нито пък разходите които ни предстоят. На Заговезни по телефона му каза, че трябва да " стои по близо до родния си дом и да не бяга по фланговете'' и да и кажел колко точно му е заплатата... Изобщо, уникално същество ми е 😁

# 169
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Е, щом само се опитва с другия, значи не успява.

# 170
  • Мнения: X
Е, щом само се опитва с другия, значи не успява.
Слава богу, среща сериозен отпор. Досадни са непрекъснатите опити, обаче. Хубавото при нас е, че не живеем заедно. Само я слушам по телефона, какви бисери ражда 😁 / то не бях убийца, то ялова, то какво ли не/ . Като разбра, че съм бременна смени три цвята на лицето 🤭

# 171
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Ами освен да се подсмихваш вътрешно... Явно все пак има и забавни моменти.

# 172
  • Мнения: X
Ами освен да се подсмихваш вътрешно... Явно все пак има и забавни моменти.
Да, стигнах до извода, че няма смисъл да се ядосвам, въпреки че понякога успява да ме извади от релси. Няма как да я променя 🙂

# 173
  • Мнения: 4 409
На Заговезни по телефона му каза, че трябва да " стои по близо до родния си дом и да не бяга по фланговете'' и да и кажел колко точно му е заплатата... Изобщо, уникално същество ми е 😁

И моята свеки, в началото на връзката ни с ММ, се опита да ме обвини, че откакто сме заедно, той не си ходел толкова често. До тогава, всичките пъти, когато сме им ходили на гости е било по моя инициатива. Той никога не е имал желание и ми беше много странно това, че ме изкара мен виновна. Още тогава спрях да го карам въобще да ходим там на гости. Резултата е, че 13 години по-късно не стъпваме там. Ако има нещо за ремонт, той отива и го свършва за ден и се прибира.

# 174
  • Мнения: X
Същото. Той сам не иска да ходи, защото тя винаги има приготвена работа за него. При наличие на двама други мъже в къщата и. Опитва се да налага контрол.
 На Заговезни по телефона му каза, че трябва да " стои по близо до родния си дом и да не бяга по фланговете'' и да и кажел колко точно му е заплатата... Изобщо, уникално същество ми е 😁

И моята свеки, в началото на връзката ни с ММ, се опита да ме обвини, че откакто сме заедно, той не си ходел толкова често. До тогава, всичките пъти, когато сме им ходили на гости е било по моя инициатива. Той никога не е имал желание и ми беше много странно това, че ме изкара мен виновна. Още тогава спрях да го карам въобще да ходим там на гости. Резултата е, че 13 години по-късно не стъпваме там. Ако има нещо за ремонт, той отива и го свършва за ден и се прибира.

# 175
  • София
  • Мнения: 1 480
Gal85,
моята е същата порода контрол фрийк, само да те подготвя , че по-добре няма да става, ти си тренирай дебелокожието 😅
Ние чакаме второ, първото е на 2, не стига че не е помагала с него и за 2часа, ами и постоянно акъл дава и сравнява с други роднински деца. Но това не пречи да ангажира ММ кога с какво успее да го хване. По повод ремонта на селската къща, нашата сега ще строи къща на село , а на мен ще ми е трудно доста в последните месеци да се оправям сама с малко дете вкъщи, ММ няколко пъти в прав текст каза, че сега не е момента да се започва строеж, че няма кой да се занимава да я развозва до село през ден и да се занимава с майстори.
 Тя обаче си е решила, че сега почва и точка.
А днес си говорят по телефона и чувам , че го разпитва за мои служебни ангажименти, дето нито им разбира, ама да си навре носа навсякъде, вчера пък разпитваше какви пари имаме по сметка 😅
Дистанция , доколкото е възможно.  Това е единствения съвет , дето мога да ти дам.

# 176
  • София
  • Мнения: 24 839
Само с дистанция не става.
Много важно е, да се научим да казваме "не", колкото и неприятни моменти и реакции да ни се струпат.

# 177
  • София
  • Мнения: 1 480
Само с дистанция не става.
Много важно е, да се научим да казваме "не", колкото и неприятни моменти и реакции да ни се струпат.
Съгласна съм. Но това НЕ, трябва да дойде от собственото дете, не от чуждото. Аз нямам проблем да кажа НЕ на моята майка, имам едни и същи граници на приемливост към двете баби. На свекървата казвам НЕ, когато нещо ме засегне в прав текст, но по техните семейни въпроси , синът да се оправя.
Там гледам да спазвам дистанция.

# 178
  • София
  • Мнения: 19 143
Него приемайте като оплакване, по-скоро с хумористична нотка:

ММ искаше да си ходи около 3 март на село, но го отсвириха, защото свекър ми щял да си прави някаква кожна дребна операция след...поне 20 дни от въпросната дата - да не го зарази с нещо (ясно какво)
Днес внезапно трябва да си ходи, защото им се наводнило мазето. Аз не пропуснах да клъвна сина им дали не са чули, че заразените се увеличиха. За протокола  - ММ изкара ковида.

От моите родители това няма да чуем с брат ми, нищо че са на същите години и доста по-болнави. Ние, разбира се, се съобразявахме, особено в началото на епидемията

# 179
  • Мнения: 13 682
Прави са хората, защо им се сърдиш! Възрастни са, пазят се, редно е и вие да се съобразявате и да ги пазите. Както неговите, така и твоите родители!
А сега защо са го повикали!? Ами спешно е, налага се.
Това е все едно да сравняваш ходене при фризьор с ходене при зъболекар.

Общи условия

Активация на акаунт