С какво ви дразнят свекървите? - 126

  • 51 633
  • 766
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 28 105
Заповядайте в новата тема Simple Smile
Линк към предишната тема - https://m.bg-mamma.com/?topic=1255363

# 1
  • Мнения: 18 353
Че на сбирки като довечера кой  е длъжен да ме храни?Как да отида наготово и без нищо?А дали ще се изяде, божа работа.После  сигурно ще ми пратят в съдовете по нещо , тяхно или от моето, по принцип говоря.И винаги е  така, готованци се търпят  един-два пъти.Като сме се събирали всеки носи по нещо.Когато те канят на празник е различно-както се разберете и каквито навици и  споразумения има.
Никога не сядам да маса дето нищо мое няма.
Ама то сега не знаете как се сбирахме  и весело беше, сега ресторанта и  това  е.Умира онзи живот  с нас.

Обикновено не пренасям но ми досвидя да зарежа  мнението си,или след ясното приключване да го пусна.

# 2
  • Мнения: 18 522
Ние правим и носим храна само за сбирки с приятели. И то такава храна, която гарантирано се яде. У роднини никога не нося нищо освен бутилка вино или плодове, бонбони.

Днес ще сме с приятели у нас. Аз съм на работа и нямам време да готвя. Поръчала съм питка и баница, а мъжете ще правят барбекю. Те самите имат желание за това. Има продукти за салати, все някой ще ги приготви и това е. Яденето не е най-важното на един празник! Поне за мен. Не се "осъществявам" чрез готвенето си не бдя кой какво и защо е изял. Много е по-лесно така.

# 3
  • Мнения: 18 313
У нас няма нужда да се идва с храна Simple Smile Предварително сме се разбрали, че нищо не се носи, и досега не е имало драми от претендентки за титлата кралица на черпака.

# 4
  • Мнения: 7 168
И аз съм помолила никой нищо да не носи, като идва в къщи.

# 5
  • Мнения: 18 353
Това е друго ,да се разберете сега у вас ,после  у нас без носене.Ние сме се събирали и на улицата по уралия, всеки изнася  и така.Иначе само у мама може без нищо винаги.

Последна редакция: чт, 31 дек 2020, 12:32 от Бор_яна

# 6
  • Мнения: 25 441
При мама без нищо е до време. После идват години, когато мама има нужда от помощ и не върви да отидеш с празни ръце. Пенсиите ги знаем колко са и как за нищо не стигат.

# 7
  • Мнения: 18 353
Те са млади хора още и не се е стигнало до това Сийке, но си права, че се стига един ден.
Голяма разлика има да си млад и силен и да остарееш та стотинките да смяташ.
Аз до сега никога не съм живяла така нашироко, хладилникът пълен, токът платен, лампи светят наред, топлото не се изключва, бойлерът - също.Ама плаща друг и  то снаха няма, че ако имаше леле - мале ...

# 8
  • Мнения: 18 522
Моите родители са добре финансово и се хранят по техни си правила. Не нося нищо готвено никога, защото просто нямам идея какво точно спазват като режим. Майка ми държи да си готви тя. Ако имаха затруднения, тогава е друго.

# 9
  • при късмета
  • Мнения: 23 862
При мама без нищо е до време. После идват години, когато мама има нужда от помощ и не върви да отидеш с празни ръце. Пенсиите ги знаем колко са и как за нищо не стигат.
Съгласна съм. Обаче казуса, който се коментира - донеси това и това и после оказва се няма нужда е тъпо. Като си се съобразил, питал си какво точно да донесеш, домакинята е участвала в уговорката и после излиза другояче, някак не върви оправданието "ама и у мама от един момент нататък не върви с празни ръце"

# 10
  • Мнения: 25 441
Коментирах изказването на Боряна: „Иначе само у мама може без нищо винаги.“.
Моля, не ме намесвайте в другия казус.

# 11
  • Мнения: 18 353
Ами глупава е тази ,дето не благодари и похвали.То съм изненадана , младите толкова сигурни в себе си, а не било така, и на тях се иска похвала за старанието, думи са, но нужни и на млади и на стари.Просто думи, дето стоплят и дават смисъл на нещата заедно.

Скоро синът имаше гости, дето донесоха, но и хапвахме, оставях ги да си говорят и  като отивах да прибирам, то прибрано и синът поизмил празните съдове.Масата в приличен вид,  всичко различно от обикновено.И харесваха и благодариха за всичко, беше ми много приятно с тях.
Да бе така винаги и с всички.
А същото правя с другите си близки гости.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 192
Днес сме на гости на съселяни с деца. Питах и домакинята ми отговори нищо да не носим. Разбира се, че ще я уважа, като същевременно и ме радва това. За всички деца сме взели по нещо, домакините минават с кутия Рафаело. Ще занесем и домашен алкохол, пък домакините да решават какво ще се пие...

# 13
  • Мнения: 5 340
Приятно  посрещане на Нова година, където и да сте!  Хапвайте, каквото ви харесва, не се кахърете кой какво казал,  опитал и не опитал! Това са бели кахъри, Веселете се на макс и се радвайте на празника! До догодина със здраве!

# 14
  • Мнения: 502
Уил, не съм се държала дръпнато или надменно с някой на партито. Те се държаха така, както казах, само една женица се прежали да обели няколко приказки с мен. Добре, че се занимавах с децата, за да не вися като сопол.

Frau Donna, уточних,че ме е гнус от определени неща, а не от всичко и от всеки Sunglasses

Добре, че сме сами и не ми се налага да празнувам с никой. Не обичам шум, народ, надвикване.
Мъжът ми ще си готви пуйка, аз не ям пернати, надявам се децата да хапнат.

Общи условия

Активация на акаунт